Şimdi Ara

Ekran kartı sürücüsü vga save görünüyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
8.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Format attıktan sonra ekran kartımın ne marka olduğunu unutmuş olduğum için anakarta göre indirdim.Fakat paket yükleme hatası veriyor.Görüntü özelliklerinde Gelişmiş >> ''Bağdaştırıcı'' yazan butona tıkladığım zaman ekran kartı modeli yazması gereken bölümde vga save yazıyor.Dolayısıyla ekranda takılmalar oluyor,özellikle web tarayıcılarında pencere sürüklerken.

Ekran resmi :

• everest home edition kurunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

everest home edition kurunuz

Kurdum,rapor çıkarttı fakat pek bişey anlamadım.Biraz daha detay verebilme imkanınız varsa çok iyi olur.
  • raporun display kısmındaki ekran görüntülerini atarsan markasını söyleyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 17 Kasım 2010; 3:14:36 >
  • Display bulunan yerler bunlar.

[ Video Denetleyicisi (VGA Uyumlu) [NoDB] ]

Aygıt Özellikleri:
    Aygıt Tanımı Video Denetleyicisi (VGA Uyumlu) [NoDB]
    Yol Türü PCI Express x16
    Yol / Aygıt / İşlev 1 / 0 / 0
    Aygıt Kimliği 1002-7143
    AltSistem Kimliği 1043-01C6
    Aygıt Sınıfı 0300 (VGA Display Controller)
    Uyarlama 00
    Fast Back-to-Back Transactions Desteklemiyor

[ Birincil Ekran Sürücüsü ]

DirectDraw Aygıt Özellikleri:
    DirectDraw Sürücü Adı display
    DirectDraw Sürücü Tanımlaması Birincil Ekran Sürücüsü
    Donanım Sürücüsü vga.dll

Ayrıca
    Anakart Özellikleri:
    Üretici Gigabyte Technology Co., Ltd.
    Ürün GA-MA69VM-S2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunby -- 17 Kasım 2010; 3:28:03 >

• http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/driver/ga-ma69vm-s2_10.html

ekran kartı onboard ise işletim sistemini secip vga olan yerdeki driveri kuracaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 17 Kasım 2010; 3:31:47 >
  • Bunu daha önce yüklemiştim(yüklenmemişti) şimdi siz söyleyince tekrar kurmaya çalıştım

Aldığım hata :

• işletim sistemini düzgün seçtiniz mi?
  • quote:

işletim sistemini düzgün seçtiniz mi?

Evet,sorun nedir anlayamadım bi türlü.
  • ekran kartı sadece on-board ise (başka takılı ekran kartınız yoksa veya var da takılı değilse)
    yazılımsal bir şey gözükmüyor. uzaktan ancak bu kadar yardım etmeye çalıştık. uykum geldi benden bu kadar
  • quote:

ekran kartı sadece on-board ise (başka takılı ekran kartınız yoksa veya var da takılı değilse)
    yazılımsal bir şey gözükmüyor. uzaktan ancak bu kadar yardım etmeye çalıştık. uykum geldi benden bu kadar

Teşekkür ederim yinede uğraşın için
  • öncelikle chipset driverlarını kurmanız gerekmekte. chipset driverları kurulmadan ekran kartına geçmeyiniz. arkadaşın verdiği linkten indirip kurduktan sonra
    aygıt yöneticisinden ekran kartını kaldırın. sonra benim verdiğim linkten bir deneyin ekran kartını isterseniz

ati driver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko_88 -- 17 Kasım 2010; 11:59:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanndurmaz

öncelikle chipset driverlarını kurmanız gerekmekte. chipset driverları kurulmadan ekran kartına geçmeyiniz. arkadaşın verdiği linkten indirip kurduktan sonra
    aygıt yöneticisinden ekran kartını kaldırın. sonra benim verdiğim linkten bir deneyin ekran kartını isterseniz

ati driver

Sizden sonra chipset driverlarını kurdum,daha sonrada ekran kartını kurdum,kuruldu.Yeniden başlatıldı.Fakat hiçbir şey yüklenmemiş gibi bilgisayar,aynı yani

• masaüstünde sağ tuşa tıkladığınızda ati simgesi gelmiyor mu?
    yada aygıt yöneticisinden
  • aygıt yöneticisinde ekran kartından başka yüklenmemiş sürücü var mı?
    ayrıca ekran karınıza ait sürücüyü ati nin sitesinden değil de donanım üreticinin kendi sitesinden indirin.(kartın marka ve modelini muhakkak bilmeniz grekir.öğrenmek için gerekirse kasanın içini açıp bakın.onboard ise anakart üreticinizden sürücülerinizi edinebilirsiniz.)
  • Masaüstünde ati simgesi gelmiyor malesef.

Chipset driver kurdum,eksik driver kalmadı.Hayır normalde format atınca böyle bişey olmazdı,ati driver kurup geçerdim.Bu sefer böyle oldu anlamadım.İnternetten bikaç araştırma yaptım fakat konuyu açan arkadaşlar,sorunu çözüp ''Sorunu hallettim teşekkürler'' yazmışlar genelde.Konu açılınca google tarafından okunup diğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlarında bakılabileceği göz ardı edilmiş.Bizde bi şekilde halledicez artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunby

Masaüstünde ati simgesi gelmiyor malesef.

Chipset driver kurdum,eksik driver kalmadı.Hayır normalde format atınca böyle bişey olmazdı,ati driver kurup geçerdim.Bu sefer böyle oldu anlamadım.İnternetten bikaç araştırma yaptım fakat konuyu açan arkadaşlar,sorunu çözüp ''Sorunu hallettim teşekkürler'' yazmışlar genelde.Konu açılınca google tarafından okunup diğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlarında bakılabileceği göz ardı edilmiş.Bizde bi şekilde halledicez artık :)

dostum saatlerdir bu sorunla uğraşıyorum.
    bir sürü işim gücüm var birde lanet bu sorun var.
    benim anakartın chipseti via.
    via chipset driverlarini yukledikten sonra sorun cozuldu.
    baskalarinin ihtiyacı olur diye cevap yazma geregi duydum.
    kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.