Şimdi Ara

uydu sinyal yok sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
33.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Herkese selamlar. Goldmaster sat-66000 bir uydu alıcısı var elimde. Merkezi sisteme bağladım. Uydu işinden hiç anlamıyorum. Hazır kanal listesi ile gelmişti uydu alıcı. ancak bu listedeki çoğu yerli ve yabancı kanalda sinyal yok diyordu. Ben de bayağı makinayı kurcaladım tekrar tarattım ancak kanalları bulmasına rağmen çoğu açılmıyordu. Fabrika ayarlarına çekip tekrar arama yaptım ama acemiliğimden Uydu/tp kurulumunu yanlış yapmışım yerli kanallar tamamen gitti sadece yabancı kanalları buldum. Uzun uğraşılar sonucunda ilk aldığım güne gelebildim.

Şu anda:

TRT paketi olduğu gibi yok
    Kanal-D, Star, Ntv, Carton Network ve bunlarla aynı paketlerde yer alan kanalların bir kısmı veya tamamı yok.

Star ve Kanal-d için şöyle bir çözüm bulmuştum:

quote:

Star TV Kanalını bulamama sorunu

Kumanda üzerinden Menü tuşuna basınız.
    Kurulum seçeneğine üzerinde kumanda üzerindeki ok tuşuna basınız.
    Kanal Arama Seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki ok tuşuna basınız.

Uydu ismi : Türksat
    Arama Modu : Advanced
    Frekans : 11862
    Sembol Oranı : 27500
    Polarizasyon : Yatay

PID seçeneği üzerinde kumanda üzerindeki OK tuşuna basınız.

Video PID : 102
    Audio PID : 202
    PCR PID ..: 8102

Ancak burada yazanları harfiyen uyguladım bul dediğimde hiçbir kanal bulamadı. Kanal-D ve Carton Network için sunulan benzer çözümlerde yine sorunu çözmedi.

Uydu/TP kurulumunda; dicq ayarları 1-kapalı şeklinde, 9750-10600 oranını seçtim. Motor ayarları kapalı herhangi birşey girmedim. Uydu yazılım kanal listesi ve key güncellemesini yaptım. Frekansı hatırlamıyorum ama kullanım klavuzunda mevcut olan frakens üzerinden arattım.

Uydunun bulduğu kanallarda kalite %70-80 aralığında ve gayet güzel gösteriyor. Hata bende gibi geliyor Sorunu nasıl çözebilirim Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigin_ -- 11 Kasım 2010; 15:02:23 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.