Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1249. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.893
Cevap
179
Favori
1.738.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12471248124912501251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gördünüz mü bunu yoldaşlar
  • Merhabalar,

2012 c4 MCP comfort-plus ile aranıza katıldım.

Aracın dijital klimasındaki derece göstergeleri fahrenheit olarak gösteriyor. 60-70-80 gibi değerler var.
    Sıcaklık derecesini tekrar celcius 'a ayarlamak için kullanma kılavuzunu okudum, internette epey araştırdım ancak elle tutulur bir şeye ulaşamadım.
    Acaba bu tür bir "birim değişikliği" ile karşılaşan oldu mu? Çözüm ile ilgili önerileriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzykay

Merhabalar,

2012 c4 MCP comfort-plus ile aranıza katıldım.

Aracın dijital klimasındaki derece göstergeleri fahrenheit olarak gösteriyor. 60-70-80 gibi değerler var.
    Sıcaklık derecesini tekrar celcius 'a ayarlamak için kullanma kılavuzunu okudum, internette epey araştırdım ancak elle tutulur bir şeye ulaşamadım.
    Acaba bu tür bir "birim değişikliği" ile karşılaşan oldu mu? Çözüm ile ilgili önerileriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Menü ayarlarında mevcut tam yerini hatırlamıyorum.ayarlarda biraz dolaşırsanız çıkıcaktır karşınıza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Menü ayarlarına girdim hocam..
    Normal dış ortam sıcaklığını gösteren birim C veya F olarak değiştiriliyor.. ancak aracın klimasına ait olan sıcaklık değerine ait "birim değiştirme" menüsünü bulamadım bir türlü.

İnternet üzerinden yabancı sitelerde birkaç kısayol benzeri ipucu verilmiş ancak onları da denememe rağmen yine başaramadım.
    Çift bölgeli dijital klimanın her iki düğmesinde de 60-70-80 gibi fahrenheit biriminde rakamlar çıkmasını değiştiremedim bir türlü....
  • quote:

Normal dış ortam sıcaklığını gösteren birim C veya F olarak değiştiriliyor.. ancak aracın klimasına ait olan sıcaklık değerine ait "birim değiştirme" menüsünü bulamadım bir türlü.

İnternet üzerinden yabancı sitelerde birkaç kısayol benzeri ipucu verilmiş ancak onları da denememe rağmen yine başaramadım.
    Çift bölgeli dijital klimanın her iki düğmesinde de 60-70-80 gibi fahrenheit biriminde rakamlar çıkmasını değiştiremedim bir türlü....

Anladım hocam. Serviste arabayı bilgisayara bağlatmak son çözüm görünüyor

• Sol arka kapı camı kapatamıyorum,yarıya kadar kapanıyo sonra tekrar açılıyo, sıkışma emniyeti olduğunu biliyorum, camda yada kanallarda sıkışan bişey yok, camda kasılma yada zorlayacak bi durum yok,fikri olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

Sol arka kapı camı kapatamıyorum,yarıya kadar kapanıyo sonra tekrar açılıyo, sıkışma emniyeti olduğunu biliyorum, camda yada kanallarda sıkışan bişey yok, camda kasılma yada zorlayacak bi durum yok,fikri olan var mı?

Ayni sey benim arka sagda basima gelmisti tek tusla kapanmiyodu , aralikli kapatmaya calisinca sorun olmuyordu bas cek bas cek sonra kendiliginden gecti

• Selamlar son gunlerde 2011/2012 comfort plus alan arkadaslar kaca aldilar.arcimi satmayi dusunuyorum.dogru fiyat almak istiyorum.
    Aracim 2011 model dizel otm.45 bin km.boyasiz kaca gider sizce.tsk.

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

quote:

Anladım hocam. Serviste arabayı bilgisayara bağlatmak son çözüm görünüyor

Merhabalar,
    Geçen hafta bahsettiğim sorunumu çözdüm. Belki günün birinde bir başkasının işine yarar diye düşünerek paylaşmak istedim...

Dijital çift bölgeli klima kullanımı için klima sıcaklık göstergesi C derece değil de F cinsinden gösteriyorsa eğer... (klima göstergesinde 60..70..80.. gibi değerler varsa)
    aracınızı kapatın ve kitleyin.. 2-3 dakika tüm sistemin tamamen kapanmasını bekleyin. Daha sonra tekrar aracı açın..
    Burası önemli.. kontak anahtarını takıp motoru çalıştırdığınız ilk 5 sn içinde... klimadaki AC düğmesi ile iç havalandırmayı aktive eden devirdaim işareti (geridönüşüm işareti gibi olan döner oklar) düğmelerine aynı anda birkaç saniye basın
    Dijital göstergelerin tekrar C derece cinsine döndüğünü göreceksiniz..

umarım birilerinin işine yarar.. selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzykay -- 1 Kasım 2016; 14:49:19 >

• Herkese merhabalar, bu aralar ilk aracimi almayi planliyorum ve bunun ds4 olmasini cok istiyorum. Fakat su arka camin acilmamasi meselesi canimi cok ama cok sıkıyor. Ds4 kullanicilari deneyimlerini biraz aktarabilir mi acaba?

• the_cerberus kullanıcısına yanıt
    Camları aç kapa yaptıkça motorları bozuluyor,cam fitillwri eskiyor yırtılıyor,cam çiziliyor vs vs uzar gider.

Kafaya takacak birşey yok emin olabilirsiniz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Selamlar son gunlerde 2011/2012 comfort plus alan arkadaslar kaca aldilar.arcimi satmayi dusunuyorum.dogru fiyat almak istiyorum.
    Aracim 2011 model dizel otm.45 bin km.boyasiz kaca gider sizce.tsk.

50-55 arası hocam ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Bugün öylesine bayide Pug 308 inceledim ve bende C4 olduğunu duyunca bayideki satıcı Citroen Pug'un 2 kalite altı malzemeden yapılıyor dedi, tabi ki polemiğe girmeden uzaklaştım ordan. Bendeki makyajlı C4 ve iç mekan kalitesi en az 308 kadar iyi. Bu Citroen kadar underestimated (değeri bilinmeyen) başka marka yoktur sanırım. Neyse, içimi dökeyim dedim ha bu arada 3008 çok klas araba olmuş ama o fiyatla işi zor.

Kısaca tutulan Kompakt HB'lere değineyim ;

Auris: 2002-2005 arası,9N Polo'm varken incelemiştim ve benim Polo'm Auris'ten çok daha iyi bir arabaydı ...

Dalga geçmiyorum, Auris Polo'nun tırnağı,C4'ün egzostundan çıkan duman olamaz.

Civic:Bayisinde direkt motosikletlere baktım zaten Honda iyi motor üretir araba işine fazla kafa yormamalı.

Leon:Dıştan iyi ama iç dizayn vasat VW'nin artan cıvatalarıyla üretilmiş gibi bir his var.

Golf:7 kasanın içi dar öz. ön diz mesafesi çok kötü bunun dışında iyidir hoştur.

Sadece DSG arızaları var o da 5-15 milyar arası bişe çıkartıyor Golfe 100 veren onu göze alsın bi zahmet.

Focus:İç mekan dar ve içeride muazzam derecede motor sesi var silecek fıskiyelerinin kaputun üstünde olması gibi saçma şeylerde var .

308:O direksiyonla işi zor Auristen fln iyidir ama bana hitap etmiyor.

Megane IV:Dışarıdan Megane gibi durmuyor ama iç mekanda sorunlar var multimedya ekranı olmamış.

C4:Kim ne derse desin sağlam araba ,2010 yılında çıkan araba 2017'lere kafa tutuyor ve üstün yönleri var ,bu arada FL kasada ESP standart .

Gelelim Golf 6'ya ;

Aracım Highline,LED stop vs var,ESP yok sadece.

1.4 motor ve 122 PS iç hacimi 7 kasadan daha geniş ve bağ. süsp. var .

Eğer C4'ten sonra araba alınacaksa VW veya Premium markalara ağırlık verilmeli diye düşünüyorum.

• Yahu sen Golf almadin mi hala Citroen konularindan cikamiyorsun memnun degilsen Golfü hemen sat. Civic bayisinde motora bakan ancak sen olabilirdin zaten hic sasirmadim. Golf konusunda Golfü öv gel burada C4ü öv vah Selami vah.
  • Arkadaşlar C4, DS4 uyumlu multimedya navigasyon sistemimi aracımın satılmasından dolayı satıyorum. İlgilenenler ilanlarımda veya dükkanımda bakabilir.
  • Arkadaşlar 112 bglik model var. Normalde 88 kw olan güç eksperde motorda 65 kw tekerde 55kw çıkmıştı. Ayrıca max. 3binde devirde 139kmde 88 bg olarak ölçülmüş. Motor %98.6 yazıyor. Bu değerler normal mi? Ben kullanimda bi anormallik farketmiyorum ama teknik olarak bilenlerden duymak istedim detayını.

• Yeni ÖTV değerleri, vatana millete hayırlı olsun....

Öncelikle büyük çoğunluğu ilgilendiren vergi dilimi ile başlayalım:

1.6L ve altı

Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL altında olan otomobiller için ÖTV oranı değişmedi, %45

Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %74 oldu.

KAYNAK: ****, NTV

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı mi olur geçmiş mi olur artık

• enreka_tr kullanıcısına yanıt
    65'lik Golf 85 olmayacakmış arkadaşlar vergisiz fiyatı 55'in üstündeki arabaların fiyatı artacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

Arkadaşlar 112 bglik model var. Normalde 88 kw olan güç eksperde motorda 65 kw tekerde 55kw çıkmıştı. Ayrıca max. 3binde devirde 139kmde 88 bg olarak ölçülmüş. Motor %98.6 yazıyor. Bu değerler normal mi? Ben kullanimda bi anormallik farketmiyorum ama teknik olarak bilenlerden duymak istedim detayını.

Benim Polom 77 PS idi ekperde 55 ps çıkmıştı

• 
Sayfa: önceki 12471248124912501251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.