Şimdi Ara

20.000 DOLARLIK KLASİK 124'LER..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eder tamamen zevk meselesi !
    ayrica yesil olani agaoglu gibi olsam kapardim hemen :)
  • Arz-Talep meselesi.
    Bu parayı veren çıkarsa bu araba bu para eder demektir.
    Klasik araçlar klasmanına sokmuşlar hemen hacı muratı
  • Çocukluğum, ilk gençliğim aklıma geldi :)

Bu arada başlığı düzeltelim lütfen. Serce değil; MURAT 124

serçeler 124'ten yıllar sonra aynı platformdan üretildi. Aynı regetta'dan üretilen Doğan, sahin gibi.
  • Yeşil olanı harbiden hoş duruyor heee :)
  • ilki renk seçimi dışında süper görünüyor. çok iyi restore etmişler sanki fabrikadan şimdi gelmiş.
  • İlk ilandaki araç tamamen orijinal olabilir.O parayı eder;etmez o satın alacak kişiye bağlı.İstenilen parayı verirse ediyor demektir.Sonuçta klasik otomobil bu da.Murat 124 olunca klasik olmayacak diye bir durum söz konusu değil.Kaldı ki şu anda 35 yıllık güzel Tofaş'lar da iyi paralara gidiyor 6-7 gibi.
  • arabalar orjinal restorasyon yok. zaten olsa bu fiyatlara satılamaz. herkezin hayaliymiş bu 124 ler anlatanları hala heycanla dinlerim. Eder etmez tartışılır ama bir örnegi daha yoksa neden etmesin bunca yıl o arabayı koruyan emek veren bir adama bu araba 5 para etmez demek hakarettir. ayrıca serçe deil bunlar dostum murat 124 20 bin$ olmasada hertürlü 20 bin tlye alıcısı cıkar adamlar bu arabalar için forum açmış her yıl geleneksel toplantılar yapıyorlar haberlere cıktılar kackez. fazladan 20binim olsa affetmez kapardım tabi bu söylediklerim 1. ilan için 2. ilanda resmen baştan yaratmışlar öylesini sevmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Respect_vti -- 7 Kasım 2010; 4:16:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Respect_vti

arabalar orjinal restorasyon yok. zaten olsa bu fiyatlara satılamaz. herkezin hayaliymiş bu 124 ler anlatanları hala heycanla dinlerim. Eder etmez tartışılır ama bir örnegi daha yoksa neden etmesin bunca yıl o arabayı koruyan emek veren bir adama bu araba 5 para etmez demek hakarettir. ayrıca serçe deil bunlar dostum murat 124 20 bin$ olmasada hertürlü 20 bin tlye alıcısı cıkar adamlar bu arabalar için forum açmış her yıl geleneksel toplantılar yapıyorlar haberlere cıktılar kackez. fazladan 20binim olsa affetmez kapardım tabi bu söylediklerim 1. ilan için 2. ilanda resmen baştan yaratmışlar öylesini sevmem

Murat 124'te restorasyon olmaması imkansız, kaportayı yeni araçlar gibi düşünmeyin. Maalesef kaportanın her yeri çok kolay paslanır ve çürürdü, bir aralar giderken yeri görebildiğimi hatırlarım Çok severdim ama, halen de severim. İlk aracı kim topladıysa eline sağlık!

Bu da bir türk fan sitesi:

http://www.murat124.org/124.htm

vikipedi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Murat_124

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdcezir -- 7 Kasım 2010; 7:19:11 >
  • yanlış hatırlamıyorsam 1973 yılında anneannem o dönem çok popüler olan siyasi karmaşadan uzaklaştırmak için dayıma lüks bir daire parası eden Murat 124 almış. Aracı aylarca beklemişler, verilen para gerçekten abuk yüksek oldugu için apartmanın yönetimiyle uzlaşarak 5 araçlık bir kapalı otopark yaptırmışlar, otoparka ilk konulan araç da dayımın Murat 124' üymüş.
    Ben Tofaş araçlarını hiç bir zaman sevemedim ancak fiat o yıllarda 1197cc 65hp motorla devrim yapmış.

Bir 10 yıl daha geçmeden 20 bin dolar etmez sanırım bu araçlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Respect_vti

arabalar orjinal restorasyon yok. zaten olsa bu fiyatlara satılamaz. herkezin hayaliymiş bu 124 ler anlatanları hala heycanla dinlerim. Eder etmez tartışılır ama bir örnegi daha yoksa neden etmesin bunca yıl o arabayı koruyan emek veren bir adama bu araba 5 para etmez demek hakarettir. ayrıca serçe deil bunlar dostum murat 124 20 bin$ olmasada hertürlü 20 bin tlye alıcısı cıkar adamlar bu arabalar için forum açmış her yıl geleneksel toplantılar yapıyorlar haberlere cıktılar kackez. fazladan 20binim olsa affetmez kapardım tabi bu söylediklerim 1. ilan için 2. ilanda resmen baştan yaratmışlar öylesini sevmem

76 model bir aracın en azından boyasının, döşemelerinin bu kadar diri durması için herhalde havası alınmış bir fanusta falan saklamak gerekir. araçlarda mutlaka restorasyon vardır diye düşünüyorum.
  • Fiyat çok!Biraz daha ekler bmw alırım hem ondan daha iyi bir klasik araba almış olurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-bmw-1956-model-bmw-jsetta-300/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Fiyat çok!Biraz daha ekler bmw alırım hem ondan daha iyi bir klasik araba almış olurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-bmw-1956-model-bmw-jsetta-300/detay

araç haşat, fiyat 90.000 tl diyor. bahsi geçen 124 ün yanında esamesi okunmaz bunun.
  • Bence nefisler. Yani bence 20 bin dolar eder. Resmen sıfır fabrikasyon. 124 deyip geçmeyin, böyle 124'ler ve 131'ler nefis birer klasik.
  • Binmek için toplamış ama ev almak için satıyormuş, sonra da "değerinde araçla takas olur"muş.. Hani ev alıyordun?
    alacak olsam da almam böyle bin türlü laf karıştıranlardan.. Satıyorsan satıyorsundur, sebebinden banane..
    Hazırladığı araç ta hiç hoş değil.. bir aracı antika diye satıyorsan orijinallik önemlidir, gerekli-gereksiz her yeri krom kaplamanın her yeri kafana göre boyamaktan bir farkı yok..

Koyu yeşil araç daha orijinal görünüyor..
  • meraklısı olursa daha yüksek fiyat bile verebilir
    bazı insanlarımız murat işte diyebilir ama 2011 araçların bazılarında arka frenler kampana iken muratın 4 frenide disk
  • araba koleksiyonerleri için bulunmaz fiyat
  • Yeşil olanın durumu mükemmel...
    Ve bu fiyatı da hakediyor...

Diğeri için yorum yapmayacağım, orjinali gibi restore edilseymiş keşke...
  • Birincisi orijinal de ikincisinin edeceği en fazla 14-15.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.