Şimdi Ara

Corsair 800D - This is it!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
8.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Ay önce su soğutma yaptığım Aopen H700B kasamı Corsair 800D ile değiştirmeyi düşünüp, Corsair 800D aldım. Bir önceki sistemimdeki İşlemci bloğum Swiftech Apo Gtz'in yanı sıra kuzey köprüsü için MCW30 aldım. Ekran kartına da su soğutma düşünüyorum. Fakat ekran kartım HD5850 Icooler V serisi olduğu için non reference pcb ler arasına giriyor ve full cover bulmak oldukça zor.
    Belirli parçalar aynı kalsa da 800D kullanırken birçok parça üzerinde değişikliğe gitmeyi uygun gördüm.

Pompa Swiftech Mcp655 'i biraz daha düzenli göstermek için Mod Kit ve Mod Top aldım. Swiftech MCRES Micro Rev2 reservuarı, Ek'in Oval reservuarı ile değiştirdim. Hortum olarak Feser Beyaz aldım. Şimdilik gelen parçalar bu kadar. Henüz yapıma başlayacak kadar parça gelmedi. Sıvı arayışlarımda devam ediyor.

Bir önceki radyatörüm 240mm Swiftech fakat 800D ye sanırım en az bir 360 lik takmak lazım.

Parçalar geldikçe ilerlemeleri adım adım fotoğraflarla sizlerle paylaşacağım.

Gelen parçalar şimdilik bu kadar, değerli yorumlarınızı ve bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Corsair 800D

Swiftech MCW30

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

MCP655 Mod kit
    D5/MCP655 Mod Kit
    D5/MCP655 Mod Top

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Reservuar
    Ek Multioption Reservoir X2 Res 150 Advanced

Rakorlar
    Bitspower

Aparatlar
    (UN)Designs Z3 Pump Bracket - 140mm Fan Mount
    (UN)Designs Infinite Pump Bracket - Vertical (for Laing D4/D5 pump)
    EK UNI Holder 50/70 Liquid Cooling Mount Adapter - (EK-UNI Holder 50/70)

Hortum
    Feser Beyaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halukkilic -- 7 Ocak 2011; 11:56:35 >

• Güzel bir mod. olacağa benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Annalyze -- 31 Aralık 2010; 13:53:31 >
  • Profesyonel ve oldukça pahalı olacağını düşündüğüm bir modifikasyon bizi bekliyor.
  • parçalar çok güzel ve özel
  • Kolay gele dostum.
    Maşaalah parçalar parça değil bir bütün . Malzeme listen benim dükkandan zengin.ve özenle seçilmiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 5 Kasım 2010; 12:30:46 >
  • ne kadar ayrıdın mod bütçene merak ettim.
    amatör filan değil kardeşim bu çalışma kolay gelsin.
  • Devamını merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReBRooW -- 5 Kasım 2010; 15:44:27 >
  • herşey kalite kokuyor cebine bereket iyi bir iş çıkacak ortaya
  • bir hevesle yorumları teker teker okudum oda ne dha yeniymiş, güzel bişey çıkacak inşallah konunun devamını bekliyoruz
  • Güzel ve profesyonel bir işçilik ürünü bizi bekliyor gibi, kolay gelsin takipteyiz. :)
  • Herkese yorumları için çok teşekkürler, oldukça motive oldum, beklentileri inşallah karşılayabilirim

Bu arada radyatörde geldi

Uzun araştırmalar sonucunda Corsair 800D için XSPC RX480 radyatörde karar kıldım. Radyatörü, 800D'nin üst tarafına koymayı düşünüyorum lakin üst tarafta 360'lık radyatöre göre yer var, kasanın üstünü kesip 480'mm lik bir gril koymak gerekecek, alt tarafta bir alternatif olarak kafamda yatıyor şu an için. Daha tam kararını veremedim açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halukkilic -- 7 Ocak 2011; 11:57:29 >
  • kolay gelsin:)

kasayı hıc kesme bence kasanın orjınallıgını bozma derim ama tabı sana kalmıs..benim kasayı gördüysen radyatörü o sekılde de koyabılırsın..tabı kı kasa içinde daha derli toplu olur o da ayrı bır nokta..

• quote:

Orijinalden alıntı: atiktuk

kolay gelsin:)

kasayı hıc kesme bence kasanın orjınallıgını bozma derim ama tabı sana kalmıs..benim kasayı gördüysen radyatörü o sekılde de koyabılırsın..tabı kı kasa içinde daha derli toplu olur o da ayrı bır nokta..

Hocam performans olarak birşey söylemek doğru olmaz ama görüntü olarak çok eğreti duruyor. Sizin mod. konunuzu takip etmiştim.
  • tabı vidalamaya göre dediğin dogru fakat emin ol radyatör sıvı ıle dolunca yeterınce agır oluyor zaten..fakat yıne de vidalamak veya mount adaptor tarzı aletlerle sabitlemek cok daha ıyı olur..

ha su da var kasa içi veya kasa arkası radyatöre oranla performans biraz da olsa daha ıyı diyebilirim..

ayrıca benım kı mod calısması degıldı:) sadece böyle bır kasaya su sogutma sıstemı kurdum modding olayına girmedim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiktuk -- 11 Kasım 2010; 17:12:11 >
  • Zaman ayırıp yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

Kasamız Corsair 800D

Kablo düzenleme çalışmaları

Radyatörümüz XSPC 480

Radyatör aparatları:

Vidalarımız

Davlumbaz maksadı ile , heba ettiğim 4 adet fan'ın dış kısmı

Radyatör fanları : Gentle Typhoon

Radyatör aparatı : Koolance

Montajlanmış hali:

Pompa : Swiftech Mcp655

D5/MCP655 Mod Kit - D5/MCP655 Mod Top

Mod kitleri takalım.

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Sıvı tankını monte etmek için yapışkanlı kroşeler light mod için iyi bir tercih sanırım.

Vida Mod

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Power Supply için titreşim önleyici

Ekran Kartı : His HD5850 Icooler V
    Blok : Aqua Computer Hd5850 Type 2 pcb A008B1
    Ekran kartının standart pcb olmaması sebebi ile full cover blok bulmakta bir hayli zorlandım.

Arka taraftaki tüm vidaları sökünce pcb ve fan birbirinden çok kolay bir şekilde ayrıldı.
    Macun ve termal pad uygulaması, bu konuda her hangi bir fikrim yok forumlardan okuduğum kadarıyla yaptığım uygulama.

Montajlanmış hali

Sleeve Kit

24Pin

Kablo sleevlemek zevkli fakat uzun sürdüğü zaman söküp atası geliyor insanın.

Sata sleeve

Kasa ön panel ve usb kabloları

Rakorlar

Harddisk: 2 adet 320gb Samsung Spinpoint F4 raid0

Buda bonus :) çalışma köşesi

• Neler görüyorum.

Devamını bekliyoruz.
  • Güzel Gidiyor

Devamını Bekliyoruz....
  • sabırsızlıkla bekliyorum devamını :D bende yazın bu kasayla bişeyler yapmayı planlıyorum tabi ilkönce kasayı bulup almam lazım Türkiyede yok şuanda bildiğim kadarıyla
  • güzel gidiyor
  • Süper Tam Gaz Devam :) Maliyetide Açıklarmısın :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.