Şimdi Ara

Corsair 800D - This is it!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
8.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 Ay önce su soğutma yaptığım Aopen H700B kasamı Corsair 800D ile değiştirmeyi düşünüp, Corsair 800D aldım. Bir önceki sistemimdeki İşlemci bloğum Swiftech Apo Gtz'in yanı sıra kuzey köprüsü için MCW30 aldım. Ekran kartına da su soğutma düşünüyorum. Fakat ekran kartım HD5850 Icooler V serisi olduğu için non reference pcb ler arasına giriyor ve full cover bulmak oldukça zor.
    Belirli parçalar aynı kalsa da 800D kullanırken birçok parça üzerinde değişikliğe gitmeyi uygun gördüm.

Pompa Swiftech Mcp655 'i biraz daha düzenli göstermek için Mod Kit ve Mod Top aldım. Swiftech MCRES Micro Rev2 reservuarı, Ek'in Oval reservuarı ile değiştirdim. Hortum olarak Feser Beyaz aldım. Şimdilik gelen parçalar bu kadar. Henüz yapıma başlayacak kadar parça gelmedi. Sıvı arayışlarımda devam ediyor.

Bir önceki radyatörüm 240mm Swiftech fakat 800D ye sanırım en az bir 360 lik takmak lazım.

Parçalar geldikçe ilerlemeleri adım adım fotoğraflarla sizlerle paylaşacağım.

Gelen parçalar şimdilik bu kadar, değerli yorumlarınızı ve bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Corsair 800D

Swiftech MCW30

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

MCP655 Mod kit
    D5/MCP655 Mod Kit
    D5/MCP655 Mod Top

Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Reservuar
    Ek Multioption Reservoir X2 Res 150 Advanced

Rakorlar
    Bitspower
     Corsair 800D - This is it!  Corsair 800D - This is it!

Aparatlar
    (UN)Designs Z3 Pump Bracket - 140mm Fan Mount
    (UN)Designs Infinite Pump Bracket - Vertical (for Laing D4/D5 pump)
    EK UNI Holder 50/70 Liquid Cooling Mount Adapter - (EK-UNI Holder 50/70)

Hortum
    Feser Beyaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halukkilic -- 7 Ocak 2011; 11:56:35 >

• Vatan bilgisayarda baya bir süre vardı , ben eksen bilgisayarın 1 günlük kampanyasından uygun fiyata almıştım,
    http://www.teknobiyotik.com da bulabilirsiniz belki arkadaşlar orayı takip edin.
  • Su soğutma ile ilgili ürünler üreten ve satışını gerçekleştiren swiftech.com yeni oluşturduğu anasayfa tasarımın da, modifikasyonun bir fotoğrafını yayınlamaya başladı.
    Verdikleri telif ücretinden ziyade, modifikasyon fotoğrafını yayınlayarak yaşattıkları mutluluğun tarifi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: FoXDiE

quote:

Orijinalden alıntı: miko_miko

quote:

Orijinalden alıntı: halukkilic

Teşekkürler arkadaşlar,
    Su soğutma ile ilgili malzemeler (pompa,radyatör,bloklar,hortum,rakor,sıvı,fanlar,sleeve,fan kontrolcü) 2000 lira civarı tuttu.

2000 tl ye neler yapılır...

(Bende Tavşanlı'lıyım. Linyitspor maçında belki görüşürüz)

mesela 2000 lira versen adamlar seninde kasanı sayfalarının baş kösesinde yayımlarlar dimi

Gerçekten de çok temiz bir çalışma olmuş bir MJ fanatiği olarak proje adını da MJ ye atfetmen çok hoşuma gitti

Ellerine sağlık

quote:

Orijinalden alıntı: fduz

Renk uyumu ve işçilik çok güzel olmuş verdiğin paraya değmiş bence (o parayı cebinde telefon olarak dolaştıran var) ne kadar para o kadar köfte kardeşim 300-500 tlye bu modu yapabilecek delikanlı varsa bana mail atsın bende ona bi sopa atayım şaka bir yana her güzelliğin bir bedeli vardır arkadaşımda bu paranın son kuruşuna kadar hakkını vermiş tebrik ederim güle güle kullan

İnceleyip mesaj yazan herkese tek tek teşekkür ediyorum. Ayrıaten @FoXDiE ve @fduz düşüncelerime tercüman olmuşlar, onlara da ayrıca teşekkür :) Aşırı MJ fanıyımdır bu arada

Şu an bakınca; bende iyiki yapmışım diyorum gerçekten ve haliyle bunun bir bedeli oluyor, bu mod vesilesi tüm zamanımı buna ayırıp sigarayı bıraktım :) Mutluyum :)

Çok zamanımı aldı bu proje, burada ve diğer forumlar da halen modifikasyon bölümünde yeni mod yapacak insanlara yardımcı olan ustaların çoğundan bilgi almıştım,
    kesip-biçme yapmayacaktım ama ince, temiz ve muntazam bir mod istiyordum. Eksikleri tabiki var, ama düzeltmiycem sanırım :)

Proje bittiğinde bende bitmiştim ama Swiftech fotoğrafları yayınlamak için irtibata geçince, para ile elde edilemeyen, tarifi olmayan o duygular beni sardı ve
    kapanışı Swiftech yapmış oldu :)
    Aynı fotoğraf elimde olmasına rağmen swiftech'in sitesini açıp açıp baktığımı hatırlarım o zamanlar

Uzun süredir girmiyordum modifikasyon bölümüne, geç oldu ama sorulara da cevap vereyim.

quote:

Orijinalden alıntı: hilmi fatih

quote:

Orijinalden alıntı: barin

bu vidalardan bulamazmıyız ?

bende bunu soracaktım ustam bu vidaları nasıl bulabiliriz

Modifiye vidalar Frozencpu.com'dan
    Frozencpu'dan "pcapex" kodunu kullanarak ilk alışverişiniz de %5 indirim, daha sonraki alışverişleriniz de %10 indirim alabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed
    vidaları sormaya girdim ben de bide kapaklı lastik gibi olan vidaları sorucaktım.

Vida plastikleri Mdpc'den
    6-32 vidalar Mdpc'den

quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*
    Güzel tasarım olmuş
    Birşey sormak istiyorum.
    Sata kablosu için "Sleeve Kit" nerden bulabilirim.

Sata sleeve Mdpc'den
    Heatshrink Mdpc'den alınmıştır.

küçük bir bilgi:
    MILLION-DOLLAR-PC'nin de kurucusu olan Nils Papke'in kurduğu Mdpc çok ince ve ayrıntılık modifiye ekipmanları satmaktadır.
    Kendisi, satılan ürünlerin paketlerinin üzerine, ürünü alan kişiye özel çizdiği karikatürler ile mod severler ile arasında ayrı bir bağ kurmuştur.

İnceleyip mesaj yazan tüm modifikasyon severlere tekrardan teşekkür ediyorum, herkese bol mod'lu güzel günler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.