Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (445. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aykutasil

115 bin tl 1.6 benzinli araca vericeksin.. konfor teknolojik ekipmanlar bakımından clio ile denk hatta meganeden daha az konfora sahip olacaksin..
    ben suanda citroen c5 kullanıyorum. sifiri 68 bin tl lik araç. nerdeyse uste 50 bin tl vericem bi sıfır arac parası ama citroendeki konforumu arayacagım..
    2 bin tl daha verirsenız sunrof ve 18 jant ekletebiliyosunuz bmwde 4-5 bin eur.. 10 bin tl..
    BMw nın satiş politikasi ilk parti araclarda biraz pahalı gibi geldi bana araclarda donanım fakiri..
    115 binlik arabaya tomtom navigasyonmu takılır:)

Araçların seçimi, amacınıza ve konfor anlayışınıza göre değişir. Mesela benim için konfor=donanım değildir.
    Sınırlı bir bütçe için konuşursak; mesela 100bin tl.
    Daha donanımlı (sizin deyimizinle konforlu, yoksa bence 3 serisi megane'dan az konforlu demek komik olur 2 tane donanım eksik diye) bir araç istiyorsanız, donanımı ucuza veren markaya gidersiniz. 508 olur, 1.4 highline passat olur.
    Yolda rahat ama sürüş keyfi vermeyen araç isterseniz A4 alırsınız.
    Benim için arabanın sürüşü önemli, viraj severim derseniz de BMW alırsınız.
    Arabanın kralı yıldızdır, ben gerisine bakmam derseniz de C alırsınız. (Mercedes kalitesinde bir araçtır ya da değildir, o yoruma bağlı)

Ben beğenmediğim ya da kötü dediğim arabalara şu gözle bakıyorum: iyi ki bu arabaları da insan var ki, rekabet oluyor, ben de kendimce iyi olduğunu düşündüğüm arabalara daha ucuza erişebiliyorum. Mesela insignia'yı çok beğenmem, ama opel bu kadar fiyat kırmasa, diğer markalar da daha pahalıya satmaya devam edecekti. BMW ise yeni kasasını, marka imajının da etkisiyle bu fiyatlara satabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 13 Aralık 2012; 14:32:00 >

• Merhaba arkadaşlar;

e90 sahibi arkadaşlara bir bilgi vereyim...

Aracı aldığım ilk aylarda sesi sonuna kadar açtığımda (bas-tiz full) kablo temassızlığında çıkan ses gibi bir hışırtı geliyordu ara ara..

Aradan zaman geçtikçe bu ses çoğaldı ve geldiği zaman aralıkları sıklaştı..

Servise geçenlerde bıraktım, işin içinden çıkamamışlar.. Yeni kolon takıyorlar yine ses geliyor.

Başka bir 2012 mode le90 navigasyonlu araç bulduk, onda da aynı problem var.. Radyo ünitesine değiştirdik yine çözüm olmadı..

Yani sorun büyük ihtimalle kronik ve yüksek seste müzik dinlenmesiyle tetiklene tetiklene artıyor..

Bugün tekrar aracı servise bıraktım, merkezden ekip gelecek aracı inceleyecekler denildi..

Bilginiz olsun, büyük ihtimalle sizin araçlarınızda da aynı sorun olaiblir.. Denemek için bas-tiz ve sesi sona getirip RNB tarzı bir parça dinleyin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutasil

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

bmw ve özellikle 3 serisi size motor performans sade bir dizayn sunar yani sert bir spor araba. eğer konfor aksesusar otomatik ayna elektronik zımbırtı vs istiyorsak ve bütçemiz 40-50bin euro ise başka marka ve modellere başvurmamız gerek. sonuçta araç kaliteli motoru mekaniği zaten maliyet tutuyor bir de aksesuar eklesen olacak sana 70bin euro başlagıç fiyat o zaman da alamayacak kimse veya gider 5 serisi alır e alır a6 alır jaguar alır. yani bir parayı motoruna teknolojisine veriyoruz 40 bin euroyu. evet golfte meganda citroende daha fazla aksesuar olabilir ama onlar ile 200 ile viraja giremezsiniz 7.4 sn de 0-100 göremezsiniz veya acil bir durumda zınk diye duramazsınınz.

ben bmw neden pahalı demedim.. megane citroen ornegini verirken.. servotronik direksiyon nasil opsiyon olur 2012de diger markalardada var servo ama bi opsiyon degil standart yani.. bi katlanir ayna cokmu zor bişey
    yada şöyle soyleyim mercedesde saga sola donerken sis lambası yaktırmak var bmwde yok yani bmwde herşey opsiyon
    30 bin eurluk arac geliyor 60 bin eur a kimse almiyor.. bu kadar argeyi boşa yapmıs bmw ozaman.. satici bile line ekliyor teknoloji paketi comfor paketi ekliyor o kadar başka donanımdan bahsetmiyor bile.. astarı yuzunden pahalıya gelir muşteri kaçar?
    konfor paketine katlanir ayna saga sola donus aydınlatma eklenmeli
    teknoloji paketine adam gibi navigasyon eklenmeli
    aracın kumandasinida adam gibi yap kapısını aynasını penceresini kapatsin
    sunrof konusunda sanki panaromik cam tavan alıyomuşuz gibi fiyat cekiyor.. mercedesteki sanrof daha guzel ve daha ucuz
    c180 de opsiyonlar daha mantıklı ve daha hesapli
    bi navigasyon 10 bintl olur?
    premium aracda boyle diyen arkadaşlara mercedes ve volvo yu ornek gosterebilirim? bu bahsettigim ufak tefek teknolojileri aman aman bişeymiş gibi gosterilmesine veryansın ettim sadece:) son olarak OTW yok bilmem 1600 cc ustu vergi diyecek arkadaslarada.. bmw 3..16i nin salt satiş fiyatı 24bin eur 3.20i 20 bin eur bunun sebebi opsiyonlarda OTV diliminden nasibini aldigi icin 3.20 de opsiyonlarda %80 den hesap gordugu icin olabilirmi:)

Haklısınız da tüm bu tercihler hayatın özeti. Kimi evini şehir merkezinde ama eski binada alır, dairenin ortasından sütun geçer, trafik derdi olmaz, öbürü şehir merkezinden uzakta, bahçe içinde yüzme havuzlu bir yerden alır. Kiminin çocuğu var illa oyun parkı, basket sahası ister, öbürü çocuğum yok, 20nci kattan şehir manzarası görmek istiyorum der.

Araba tercihinde de çok fazla mantık aramamak gerek, sevgi olayı

• Subaru'nun BMW ve Audi için hazırladığı reklamı biliyordum ama detayı da varmış:

http://nicolekiss.blogspot.com/2009/08/advertisement-war-between-audi-bmw.html
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2012-bmw-3.20-d-m-spor-paket-plusdvd-plusnavigasyon-pluspower-kit-plusbluetooth-108137859/detay

Eleman bmw performance kit taktırmış. 0,5 hızlanmada 1 sn elastikiyette avantaj. Faturasınıda eklemiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arakdaşlar slm.... 2010 model 3.20d aracımda business ses sistemi var fakat sizinde bildiğiniz gibi bu vasat bir sistem... aracımın üzerindeki kolonlarda bi kaç değişiklik yapmak istiyorum... fakat internette bu konu çok konuşulmamış olduğu için detaylı bilgiye sahip değilim... önerileriniz veya daha öncede bu tip bir upgrade yapan var mıdır? veya bildiğiniz güvendiğiniz bir tuning firması veya usta var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vkh

arakdaşlar slm.... 2010 model 3.20d aracımda business ses sistemi var fakat sizinde bildiğiniz gibi bu vasat bir sistem... aracımın üzerindeki kolonlarda bi kaç değişiklik yapmak istiyorum... fakat internette bu konu çok konuşulmamış olduğu için detaylı bilgiye sahip değilim... önerileriniz veya daha öncede bu tip bir upgrade yapan var mıdır? veya bildiğiniz güvendiğiniz bir tuning firması veya usta var mıdır?

Ben daha önceki aracımı yaptırdığım ve işçiliğine çok güvendiğim bir arkadaşıma e90 ımı götürdüm. Baktı inceledi ve sadece hoparlörleri değiştirmenin bir fayda sağlamayacağını , o kadar söküp takmaya değmeyeceğini söyledi. Yapılacaksa bagaja anfi konulmak suretiyle focal veya boose hoparlör sistemini değiştirip kaliteli bir ses alınabilir dedi. Haricinde ellemeye değmezmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

arakdaşlar slm.... 2010 model 3.20d aracımda business ses sistemi var fakat sizinde bildiğiniz gibi bu vasat bir sistem... aracımın üzerindeki kolonlarda bi kaç değişiklik yapmak istiyorum... fakat internette bu konu çok konuşulmamış olduğu için detaylı bilgiye sahip değilim... önerileriniz veya daha öncede bu tip bir upgrade yapan var mıdır? veya bildiğiniz güvendiğiniz bir tuning firması veya usta var mıdır?

Ben daha önceki aracımı yaptırdığım ve işçiliğine çok güvendiğim bir arkadaşıma e90 ımı götürdüm. Baktı inceledi ve sadece hoparlörleri değiştirmenin bir fayda sağlamayacağını , o kadar söküp takmaya değmeyeceğini söyledi. Yapılacaksa bagaja anfi konulmak suretiyle focal veya boose hoparlör sistemini değiştirip kaliteli bir ses alınabilir dedi. Haricinde ellemeye değmezmiş.

Bugüne kadar bindiğim arabalara muhakkak elimdeki sistemi taktırmıştım ama E90 BMW alınca kurcalamaya hiç niyetlenmedim.Ana ünitenin değişmesi lazım ki ne ile değiştireceksin ayrıca anfi şart bass şart bagaj zaten oldukça ufak kutu bass la uğraşılacak iş değil araba tam çakal işine dönücek o yüzden ben hiç ellemedim sesi fazla açmadan yumuşak yumuşak dinliyorum.

• quote:

quote:

benim aklımdaki fikir şu aslında.... bmw professional teyp alabilirim almanya fabrikadan yada burdan ikinci el temiz çıkma bir teyp... teybi değiştirmem gerektiğini eski arabama double din takan ustada söledi fakat professional teybin teknik özellik çıkış gücü vs bakımından ne farkları var internetten bulamıyorum..eğer teknik olarak fark var ise kaliteli yuva uyumlu kolonlar ile benim ses algım tatmin olur fakat teknik olarak değişiklik yok ise başka bi çare bulmam lazım....

2 teyp arasındaki teknik özellikleri bilen ve paylaşan olursa sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: gri06

quote:

quote:

Bugüne kadar bindiğim arabalara muhakkak elimdeki sistemi taktırmıştım ama E90 BMW alınca kurcalamaya hiç niyetlenmedim.Ana ünitenin değişmesi lazım ki ne ile değiştireceksin ayrıca anfi şart bass şart bagaj zaten oldukça ufak kutu bass la uğraşılacak iş değil araba tam çakal işine dönücek o yüzden ben hiç ellemedim sesi fazla açmadan yumuşak yumuşak dinliyorum.

hocam bende değiştirmek istemem aslında ama ses o kadar kötü geliyorki gram keyif almıyorum...eski aracımdaki sistemden alıştığım bir ses var aslında o kalitedeki bi sistem bana yeter..eski aracımda megane o bile yeter yani :) orjinal prof teyp ile kolon değişimi ne derece etki eder bilemedim... 2006 model 3.20d kullanıyordum meganedan önce..onda prof ses sistemi vardı onda bile temiz ses alamadığımı düşünüyordum ama business ekstra kötüymüş.... bagaja anfi haricinde bass falan koymam zaten o kadar gerek olduğunu düşünmüyorum öncelik temiz ses..

• business ile prof arasında çok bir fark olacağını sanmıyorum . benim araçta navi proff olduğu halde ses tatmin edici gelmiyor bana . hifi , hatta hifi yi de geç Harman kardon donanım almak lazım kalite için. Dediğiniz gibi standartta bu kadar kötü ses sistemi olan başka arabaya binmedim.
  • quote:

business ile prof arasında çok bir fark olacağını sanmıyorum . benim araçta navi proff olduğu halde ses tatmin edici gelmiyor bana . hifi , hatta hifi yi de geç Harman kardon donanım almak lazım kalite için. Dediğiniz gibi standartta bu kadar kötü ses sistemi olan başka arabaya binmedim.

2 tane Hi-Fi ön kolon sipariş ettim bugün..

Deneyeceğiz takıp, fark olursa ödemesini yapıcaz.. Fark olmazsa iade edicez..

Bakalım kolonlar gelsin sonucu paylaşırız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoz

quote:

business ile prof arasında çok bir fark olacağını sanmıyorum . benim araçta navi proff olduğu halde ses tatmin edici gelmiyor bana . hifi , hatta hifi yi de geç Harman kardon donanım almak lazım kalite için. Dediğiniz gibi standartta bu kadar kötü ses sistemi olan başka arabaya binmedim.

cam çıtaları değişecek dimi? tweeter konuluyor sanırım oralara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

Orijinalden alıntı: asoz

quote:

cam çıtaları değişecek dimi? tweeter konuluyor sanırım oralara.

Yok hiç birşey değişmeyecek..

Ben birkaç mesaj yukarıda bir problemden bahsetmiştim, okudun mu bilmiyorum

Müziğin sesini sonuna kadar açınca bas da sondaysa kolonlardan değişik bir patlama sesi geliyordu..

Serviste çözüm bulamadılar.. En son benim aklıma daha iyi 2 tane kolon alıp taksak çözüm olabilir diye geldi..

Bugün sipariş ettiler, kolonlar gelince eski 2 kolonu çıkartıp aynı yere 2 tane Hi-Fi ön kolonu takılacak.. Soruna çözüm olur mu bilmiyorum ama düz mantıkla, eğer aracın kolonları max. seviyede bas verince sapıtıyorsa , daha iyi olan Hi-Fi ses sisteminin kolonları takılınca düzelmesi lazım..

Yani teoride böyle düşündük, pratikte ne olacak merakla bekliyorum..

2 Hi-Fi kolonun fiyatına 126 euro dediler, ama biraz indiricekler fiyatı..

• Sizin sorununuz çözülür mü bilmem ama ses kalitesinde çok bişey farketmez.
  • siz, siz olun cooper S lerden uzak durun. ;)
  • Silecek suyu donmuş farları yıkamıyor.Cama atıyor farlara atmıyor.Sanıyorum silecek suyu ısıtması var arabada.
  • Değerli arkadaşlar Kosifler Oto hafta sonu özel fırsatlar olacağı ??? !! ile ilgili olarak aradı.

Herzamanki gibi telefondaki arkadaş detay bilgi vermedi özel fırsatlar ile ilgili olarak. Bu hafta sonu BMW'ye uğrayarak 3.16 serisi ile ilgili fırsatları öğrenen oldu mu?

Bilgi alanlar paylaşırsa sevinirim.
  • 205/55/16 conti ts830 aldım 245 tl. E90
    225/45/17 conti ts830 RFT 555tl F30
    17" den 16 ya düşünce yol tutuşsa belirgin fark oldu
    Keşke paraya kıyıp 17" de kalsaydım.
    İki araba da ses ve konfor farkı olmadı
    Sadece E90 nın yol tutuşu farklılaştı
    Orijinali 225/45/17 idi
    F30 da hiç fark yok orijinali 225/50/17 idi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bezakii

205/55/16 conti ts830 aldım 245 tl. E90
    225/45/17 conti ts830 RFT 555tl F30
    17" den 16 ya düşünce yol tutuşsa belirgin fark oldu
    Keşke paraya kıyıp 17" de kalsaydım.
    İki araba da ses ve konfor farkı olmadı
    Sadece E90 nın yol tutuşu farklılaştı
    Orijinali 225/45/17 idi
    F30 da hiç fark yok orijinali 225/50/17 idi.

17" daha mi iyi ses ve konfor olarak?
  • 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.