Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (430. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.275.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 3.20d kullanıyorum. Araç 85.000 kmde. şimdiye kadar bir hararet veya yağ eksilmesi durumuyla karşılaşmadım ama serviste yağ eklemiş olabilirler söylemeden. Aracı arada performanslı kullanmanın araca faydalı olduğunu bende düşünüyorum. Uzun kmler sakin ve ş.içi kullanımda vites geçişlerinde sıkıntılar ve motor tepkisinde düşme olduğunu düşünüyorum. Arada aracı performanslı kullanmak bu sıkıntılardan koruyor. Araç kullanıma göre kendini ayarlıyor streptronik akıllı şanzıman bunu biliyorum. Benim kastettiğim farklı bir durum.

Birde aracına chip tuning yaptıran varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

Bu benim de kafama takiliyor. Sonucta aracimi uzun sure kullanmak istiyorum ve bana sorun cikarmasini istemiyorum. 30bin km yag bakim periyodu cidden tr icin de optimal midir? Dun serengineer'a o yuzden sordum bunu. Prob olacaksa 15binde bi yag degistiriveririz. 320d pek uzun sure kullanan yok herkes aliyor satiyor heralde. Mesela baris devamli uzun yol kullaniyor ben hergun kullaniyorum aracimi bakim zamanimizda 1500km oynuyor alt tarafi. Yani bu aletin filtreleri falan ne alemde bilemiyorum. Kimi ank ist kullaniyor kimi tasrada. Aletin gosterdigi km'lere guvenmek ne derece mantiklidir ki? 70-80 binde satmayi planlasam umrumda olmaz da alacak araba olamdigindan ben daha baya bi binerim buna.

siz araçlarınızı sakin kullandığınız için yağ eksilmiyor. benim gibi kullansanız farkedersiniz.

benim ilk bakım 24000'de geldi bu yüzden.
    şu an araç 29000
    bakıma kalan 19000
    ön 50000
    arka 10000 (DSC sağolsun yedi bitirdi)

19.000 da yağ ilk için ilk bakıma girdim
    15000 sonra da arka balatalar için servisie gideceğim

servis görevlisi tebrikler aracın hakkını vermişsiniz dedi

benden sonra biri vardı adam 50bin de balataları duruyor ama sonradan biri geldi ilk 20 bin de arka balataları bitirmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 5 Kasım 2012; 12:16:46 >

• Lastiklerde yarısın yedi gibi benimkiler. Araç 19.000 de daha. Sanırım 20.000 daha yapar bu lastikler. 40 binde 4 lastik parası
  • araçı bulduk alıyoruz derken adams atmaktan vazgeçti confort plus bi arabaydı fiyatta uygundu ama nasip değilmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: magnumm

araçı bulduk alıyoruz derken adams atmaktan vazgeçti confort plus bi arabaydı fiyatta uygundu ama nasip değilmiş..

Hayırlısı olsun , araştırmaya devam
  • quote:

araçı bulduk alıyoruz derken adams atmaktan vazgeçti confort plus bi arabaydı fiyatta uygundu ama nasip değilmiş..

sen hala araç bulamadın mı hocam? bi dünya satılık ilan var ama düşündüğün fiyatlara istediğin donanımda biraraç bulman biraz zor. dediğim gibi 2012 plus paket bir aracı 105'e bulursan kaçırma derim. millet 110-115 arasına satıyor hala, alıcısı da var bu fiyatlara.
  • Benim 3.20d nin bir senesi bu ay doluyor. Henüz 12.000 de falan. Servise gitmek gerekiyor mu, onlar mı çağırıyor, yoksa ekrandaki km ye göre mi gideceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark

Benim 3.20d nin bir senesi bu ay doluyor. Henüz 12.000 de falan. Servise gitmek gerekiyor mu, onlar mı çağırıyor, yoksa ekrandaki km ye göre mi gideceğiz?

Ekrandaki uyarıya göre gidiyorsunuz. Serviste sıfırlanıyor, servis çıkışı her çalıştırdığınızda bir sonraki servise kaç km kaldığını gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark

Benim 3.20d nin bir senesi bu ay doluyor. Henüz 12.000 de falan. Servise gitmek gerekiyor mu, onlar mı çağırıyor, yoksa ekrandaki km ye göre mi gideceğiz?

normalde 30000km ve ya 2 yıl (hangisi önce gelirse)

şimdi siz 12000 yaptığınıza göre bu kullanımla 2013 eylül-ekim-kasım gibi girersiniz ilk bakıma

ama eğer arabayı ilk çalıştırdığınızda 15000'den daha düşük bir km yazıyorsa daha erken gitmeniz gerekebilir.

işin özeti: size uzun bir süre bakım yok. olunca zaten araba haber verecek
  • Benim e90 xdrive aracım 52400 km de.
    Balata değişimlerini görünce ben de bir kontrol edeyim dedim,
    Herhalde ben de aracın hakkını veremiyenlerdenim

Bu arada daha büyük bir araç almam gerektiğinden çok sevdiğim aracımı satıyorum,dosta gidecek bir araçtır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ilk-sahibinden-2011-model-320-xdrive-86174884/detay/

• quote:

quote:

sen hala araç bulamadın mı hocam? bi dünya satılık ilan var ama düşündüğün fiyatlara istediğin donanımda biraraç bulman biraz zor. dediğim gibi 2012 plus paket bir aracı 105'e bulursan kaçırma derim. millet 110-115 arasına satıyor hala, alıcısı da var bu fiyatlara.

senin arabanın aynısı kuyubaşında bi galericide var ve 9bin küsür km de 102 bie bırakıyor ama ben yine aynı arabayı 15 binde 97 ye alıyordum ama cenazem olsu ilgilenemedim olmadı..artık arabalar o fiyatlara satmaz euro kuru geri geliyor ve zaten 105 vereceğime 113 e yeni kasa confort paketli sıfır araba bile var internette onu alırım..

• quote:

quote:

quote:

senin arabanın aynısı kuyubaşında bi galericide var ve 9bin küsür km de 102 bie bırakıyor ama ben yine aynı arabayı 15 binde 97 ye alıyordum ama cenazem olsu ilgilenemedim olmadı..artık arabalar o fiyatlara satmaz euro kuru geri geliyor ve zaten 105 vereceğime 113 e yeni kasa confort paketli sıfır araba bile var internette onu alırım..

Donanım listesine dikkat et yalnız.

CP araçta olup f30 comfortta olmayan,

sunroof - deri - bixenon - navigasyon vs. var. Bundan dolayı boş F30 ile dolu E90 benzer rakama satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 9 Kasım 2012; 17:35:28 >

• galiba e 90 yerine f30 a kayacam..xenon ve sunroff olmazsa olmazlarımdan idi ama ne yapalım model farkına değişmiş olacaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnumm -- 9 Kasım 2012; 17:50:14 >
  • quote:

galiba e 90 yerine f30 a kayacam..xenon ve sunroff olmazsa olmazlarımdan idi ama ne yapalım model farkına değişmiş olacaz..

sanırım bende bu sekılde yapacagım 100.000 butcem vardı
    10.000 daha ayarlayım techno ve comfort paketli araç bakacam 2 aya kadar, yenı modeler cıkınca 2012ler bıraz daha düşer
  • Bugün servis sürelerine baktım

Araç 22300 km de

Servise kalan süre 10000 yazıyor. Bozdum galiba
    Ön disk 80 arka 50

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Bugün servis sürelerine baktım

Araç 22300 km de

Ön disk 80 arka 50

Maşallah valla barış kardeşim :)benim araba hala dursaydi 2 yılda bir servise uğrardım heralde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Araç 22300 km de

Ön disk 80 arka 50

Allah kahretmesin seni
    Balatalari satarken alirsin artik bi dahaki arabana takarsin.
    Benim 26000 arac
    Arka balata 23000
    On balata 50000
    Bakima kalan 3900km

Bakima girdigimde ucret bilgisini paylasirim buradan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Araç 22300 km de

Ön disk 80 arka 50

Allah kahretmesin seni
    Balatalari satarken alirsin artik bi dahaki arabana takarsin.
    Benim 26000 arac
    Arka balata 23000
    On balata 50000
    Bakima kalan 3900km

Bakima girdigimde ucret bilgisini paylasirim buradan

Ne ücreti dostum, direk çamur yap bence, herkese bedava vermişler ilk servisi de.

Sakin kullanıyorum ondan oluyor bütün bunlar. Bu şekilde kullanmaya devam edersem 4 yılda 100 bini deviririm heralde.

• Arkadaşlar balata km leri 6 haneliymiş, onu da ben bildireyim..
    km:17000
    kalan:13000
    ön: 100000
    arka:70000
    bu arada 1 hf da iki kaza yaşadım.. biri ön camımı kırmış.. gri gölgelikli ile değiştirdim.. çok yakıştı..
    2. de bisikletli sürücü soldan çamurluk ve kaputa girdi.. :( aracım serviste.. autoking mini yapamazsa, kaputu değiştirelim dediler, moralim bozuldu.. demek ki neymiş; Sakınan göze çöp batıyormuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: driekrem

Arkadaşlar balata km leri 6 haneliymiş, onu da ben bildireyim..
    km:17000
    kalan:13000
    ön: 100000
    arka:70000
    bu arada 1 hf da iki kaza yaşadım.. biri ön camımı kırmış.. gri gölgelikli ile değiştirdim.. çok yakıştı..
    2. de bisikletli sürücü soldan çamurluk ve kaputa girdi.. :( aracım serviste.. autoking mini yapamazsa, kaputu değiştirelim dediler, moralim bozuldu.. demek ki neymiş; Sakınan göze çöp batıyormuş..

Ekrem bey çok geçmiş olsun. Kaput alüminyum diye biliyorum. Bu sebepten çok büyük düzeltmeler yapılamıyor. Yine de tamirden önceki resimlerii mutlaka alın, ilerleyen zamanda satarken büyük faydası olur.

Servis süreleri harika bu arada.

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.