Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (427. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrazazil

Selamlar 2009 makyajlı kasa 320i aldım yaklaşık 3 hafta oldu 60.000km ye geldim LPG sistemi taktırdım 120tl gaz ile 370km yol gittim yavas gittiğim söylenemez biraz hızlı kullanıyorum şu an için çok memnunum sorularınız olursa cevaplayabilrim

320i 'yi orijinal motoru ile kullandınız mı daha önce? Eğer kullandıysanız LPG ile nasıl kıyaslarsınız performansı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Güncel tüketim bilgileri , Cayoote arkadaşımızdan . Sınırları zorlamış

Gerçekten müthiş tüketim değerleri :)

Bu arada Navigasyon TR'yi içeriyor gördüğüm kadarıyla. standart navigasyon mudur?

selamlar.

• evet evet , 2012 e90 larda standart navi proffessional var. Türkiye haritalı + 12 gb hdd li + DVD player
  • Valla beyler ank-samsun basmasam kesin 4.5 falan rahat gorurdum. Arabanin ne kadar az yaktigini herkes gorsun diye ridleyscotta yuklettim fotolari. 4.9 yaparken ortalama hizim 100 gozukuyor ama unye ve fatsada asiri yogun dur kalk yaptim arti samsuna kadar gece ciktigim icin yolu gorebildigim kadar bastim. Yani degerler ortada, bmw fabrika verilerini kesinlikle yakalayamiyor diyen vatandaslar icin paylasiyoruz. Bu kullanim stiliyle 1.6 dizeller bu ortalamayi yakalayamaz bence. 1.5 dci megane3 ile bu verileri yapamadim hic.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada 712km yol yapmisken alet 626km range gosteriyordu. 1300+ yapar totalde. Asiri memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

@ridleyscott ve coyoote
    Arkadaşlar ama harbiden taciz ediyorsunuz yani, kalkıcam geleceğim şimdi İzmir'e ve Çeşme otobanında yanınınzdan 262 ile geçicem o virajıda 230 ile dönücem
    Sonrada Dalyan'da barbun ve kalamarımı yiyip döneceğim yani o biçim gaza getirdiniz

@kutta44
    Bekleriz her zaman :)
    Ben mavişehir tarafındayım,işyerim de AOSB de evim de mavişehir'e 5-6 dk mesafede :)
    Sanki size yemek borcum da vardı diye hatırlıyorum eskiden? :)
    Performans konusunda şu an için size çok iştirak edemem stock 116i ile ama elimden geleni yaparım :)

Hahaha evet ya corail arkadaşımızın yemek borcu vardı. Neyse dostum hesap kalın gelir şimdi sana yeni aracın hayırlı olsun. Sana 3 serisi aldırmayan borusan ve vergi zamları
    Bu arada şu jeep compass 85000 tl yarısı şimdi yarısı 2013 ekim. Araç hakkında bilgisi olan varmı. 2.0 benzinli otm. Deri koltuk CC doluda yani. Alınırmı...

• quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

Valla beyler ank-samsun basmasam kesin 4.5 falan rahat gorurdum. Arabanin ne kadar az yaktigini herkes gorsun diye ridleyscotta yuklettim fotolari. 4.9 yaparken ortalama hizim 100 gozukuyor ama unye ve fatsada asiri yogun dur kalk yaptim arti samsuna kadar gece ciktigim icin yolu gorebildigim kadar bastim. Yani degerler ortada, bmw fabrika verilerini kesinlikle yakalayamiyor diyen vatandaslar icin paylasiyoruz. Bu kullanim stiliyle 1.6 dizeller bu ortalamayi yakalayamaz bence. 1.5 dci megane3 ile bu verileri yapamadim hic.

Seyahat bilgisayarini genel ortalamayi sifirlamadan kullanma sansimiz var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel ortalamayi ben arac bilgisayarindan takip ediyorum, yani onu hic sifirlamadim. Depoyu her fulledigimde sadece seyahat bilgisayarini sifirliyorum.

• quote:

Genel ortalamayi ben arac bilgisayarindan takip ediyorum, yani onu hic sifirlamadim. Depoyu her fulledigimde sadece seyahat bilgisayarini sifirliyorum.

Ok sagol bayadir kullanmayinca unutmusum, ben seyahat bilgisayarini sifirlayinca genel yol bilgisayari da sifirlaniyo gibi dusundum.

• M sport plus E90 aracıma kış lastikleri için çözüm arıyordum.. 6500 km de ve üzerinde 255x40x17 RFT çift kollu M sport vardı..orjinal RFT kar lastiği+yeni jant için BMW den 4000 tl ye yakın paket fiyatı almıştım.. geçen hafta 2. el 16 inch orjinal BMW jant alarak önceki arabamdan kalan 215x55x16 nexen marka kar lastiklerini taktırdım..aracın sportif ve yırtıcı görüntüsü gitti yerine sakin efendi uslu görünümlü bir araba geldi..beğenmedim...kasislerde ve irili ufaklı tümseklerde araç çok yumuşadı daha da önemlisi direksiyon çok rahatladı ve yumuşadı ilk bindiğimde direksiyonun bu kadar sert olmasını garipsemiştim..arka kaymaları çok azaldı..beğendim..doğru mu değilmi bilmiyorum sadece hsilerimle konuşuyorum ama bana göre aracın ivmelenmesi-kısa mesafedeki süratlenmesi azaldı yada değişti..beğenmedim...lastik değişimi sonrası eşim arabayla bir yere gitti geldi ilk kullanmadan sonraki yorumu"araba çok değişmiş çok daha rahat kullandım kasislerde daha yumuşak" şeklinde idi..lastik jant konusunda yardımları için serengineer arkadaşıma teşekkür ederim..

• Kararımı verdim arkadaslar 3.20 D alacağım

Donanım seviyeleri hakkında yeteli bilgi sahibi değilim 30.000km altı 85,000 tl den başlıyor

M paketler 95,000 TL
    Navigasyon olanlarda 90.000 TL

sormak istediğim navigasyon ne kadar gerekli ve ne gibi özellikleri var

M pakette ne özellikler var, gördüğüm kadarıyla hemen hemen tüm araçlarda spor direksiyon ve Çelik jant var, M PAKET artisi nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

Kararımı verdim arkadaslar 3.20 D alacağım

Donanım seviyeleri hakkında yeteli bilgi sahibi değilim 30.000km altı 85,000 tl den başlıyor

M paketler 95,000 TL

M pakette ne özellikler var, gördüğüm kadarıyla hemen hemen tüm araçlarda spor direksiyon ve Çelik jant var, M PAKET artisi nedir

M paket mi, sport plus mı alacağıniz araç? Sport plus'larda spor koltuk mevcut değildir.
    Yanlış bilmiyorsam "açık renkli koltuklu" m paket araç da yok 3 serisinde.
    Ama sport plus ilanlarına m paket yazan uyanık arkadaşlar mevcut. Spor koltuk m paketin en önemli ekstrası bence.
    Navigasyonlu almanızı tavsiye ederim. Kokpiti çok değiştiriyor. Özelliklerini, kullanan arkadaşlar daha önce yazmıştır muhtemelen, gene yazarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 28 Ekim 2012; 17:29:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Kararımı verdim arkadaslar 3.20 D alacağım

M paketler 95,000 TL

M paket mi, sport plus mı alacağıniz araç? Sport plus'larda spor koltuk mevcut değildir.
    Yanlış bilmiyorsam "açık renkli koltuklu" m paket araç da yok 3 serisinde.
    Ama sport plus ilanlarına m paket yazan uyanık arkadaşlar mevcut. Spor koltuk m paketin en önemli ekstrası bence.
    Navigasyonlu almanızı tavsiye ederim. Kokpiti çok değiştiriyor. Özelliklerini, kullanan arkadaşlar daha önce yazmıştır muhtemelen, gene yazarlar.

İlanlar m paket yazıyor açıkcası bu konuda bilgim olmadıgından yazdım, ekranı almak daha mantıklı sanırım confort paketlerde de spor direksiyon ve Çelik jant var peki m paketin yada spor paketin ne farkı var confortlara göre

• Comfort plus ile sport plusin bi farki yoktur. Ikisi de baya doludur, comfort da metalik renk avantaji vardir. Gercek m paket ikisinden de iyidir bence antrasit tavan,18'' jant, baldir destekli koltuk vs. ama bunlardan cok az var piyasada. Ama ekran yoktur bunlarda.

• merhabalar,

2012 mart sonrası Türkiye'ye gelen e90'larda 5 paket mevcuttu,hepsinde navigasyon vardı. m paket ve edition hakkında pek bilgim yok.

advantage: en boş, kumaş koltuk, sunroof yok, xenon yok, plastik jant,...
    comfort: kumaş koltuk, çelik jant,
    sport: sensatec deri, m paket ( m body kit, m deri spor direksiyon, 17' m jant,) arka lastıkler 255...
    comfot plus: comfort paket + sunroof, katlanır dikiz aynalar, xenon, far yıkama..
    sport plus: sport +sunroof, katlanır dikiz aynalar, xenon, far yıkama..

bazı ufak tefek kombinasyona bağlı farklılıklar olabiliyordu, kumaş, servo, piano black, küllük gibi.. çoğu hazır araba olduğu için... son kampanyada 40-47 bin euro arası satıldı bu araçlar.. her paket 1500- 2000 euro fark ettiriyordu..
  • Hem m paket olup hem de navi ekranı olan araç bulmak çok çok zor. Ancak dıştan m aerodinamik paketi olan , m jantlara sahip ve içten m direksyonu mevcut olan sport modeller bulmak mümkün navili.

Arkadaşların bahsettiği üzere alcantara ve baldır destekli spor koltuk+ antrasit tavan döşemesi ve dışarıdan 18 inç jant ile piano black dış çerçeveler bulunmaz sport modellerde. Ha bir de gerçek m paketin iç trimleri karbon görünümlüdür.

Aşağıda iki link veriyorum. Dıştan pek fark bulamayacaksınız muhtemelen ama içi farklı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-speed-den-2011-bmw-3-20d-ic-dis-m-paket-beyazsiyah-101536199/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2012-bmw-3.20-d-m-paket-ekranli-102875629/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: velociraptor

M sport plus E90 aracıma kış lastikleri için çözüm arıyordum.. 6500 km de ve üzerinde 255x40x17 RFT çift kollu M sport vardı..orjinal RFT kar lastiği+yeni jant için BMW den 4000 tl ye yakın paket fiyatı almıştım.. geçen hafta 2. el 16 inch orjinal BMW jant alarak önceki arabamdan kalan 215x55x16 nexen marka kar lastiklerini taktırdım..aracın sportif ve yırtıcı görüntüsü gitti yerine sakin efendi uslu görünümlü bir araba geldi..beğenmedim...kasislerde ve irili ufaklı tümseklerde araç çok yumuşadı daha da önemlisi direksiyon çok rahatladı ve yumuşadı ilk bindiğimde direksiyonun bu kadar sert olmasını garipsemiştim..arka kaymaları çok azaldı..beğendim..doğru mu değilmi bilmiyorum sadece hsilerimle konuşuyorum ama bana göre aracın ivmelenmesi-kısa mesafedeki süratlenmesi azaldı yada değişti..beğenmedim...lastik değişimi sonrası eşim arabayla bir yere gitti geldi ilk kullanmadan sonraki yorumu"araba çok değişmiş çok daha rahat kullandım kasislerde daha yumuşak" şeklinde idi..lastik jant konusunda yardımları için serengineer arkadaşıma teşekkür ederim..

Hocam kışlıkları takmışsın, ben daha taktırmadım ama haftaya aklımda. Araç 16'ya düşünce ister istemez yumuşuyor ve daha rahat oluyor. Orjinal olan çıkma jantları mı aldınız? Kazasız belasız iyi sürüşler....

Not: Teşekküre değecek kadar bi yardım değildi, bi ara tanışalım...

• Bugün Göztepe galericileri gezdim bol miktarda 2012 model 3.20d vardı
    Kendi aracım son kasa Accord
    3.20d bana çok boş ve dar geldi, koltukları bile sürgülu, aynalar elek. katlanır değil
    Ses sistemi çok zayifti, koltukların kalitesini de beğenmedim
    Açıkcası accord'dan 3.20d geçersem mutsuz olacakmışım gibi hissedyirm

Son kasa 3.20d kere baktım, daha kaliteli ve geniş bir hacme sahip, donanım olarak da olmadı gerekenleri koymuşlar

5.20 vardı bir önceki kasa 2010 model olanı beğendim

Açıkcası iyice kararsız kaldım 100.000 tl verip mutsuz olmak istemiyorum, önerilerinizde yardımcı olursanız sevinirm

• quote:

Bugün Göztepe galericileri gezdim bol miktarda 2012 model 3.20d vardı
    3.20d bana çok boş ve dar geldi, koltukları bile sürgülu, aynalar elek. katlanır değil

Son kasa 3.20d kere baktım, daha kaliteli ve geniş bir hacme sahip, donanım olarak da olmadı gerekenleri koymuşlar

Açıkcası iyice kararsız kaldım 100.000 tl verip mutsuz olmak istemiyorum, önerilerinizde yardımcı olursanız sevinirm

Siz f30'u begenmissiniz, o yuzden tavsiye almak icin e90 basligi pek dogru biyer degil. Ama sunu anlamadim, yeni kasada olmasi gerekenleri koymuslar demissiniz, diger baktiklariniz eger 2012 e90'lar ise muhtemelen agzina kadar doludur(plus paketler) bos demissiniz. Bu kismi anlayamadim. Ilgilendiginiz araclarla ilgili detayli bilgi verirseniz yardimci olmaya calisalim.

• quote:

quote:

Bugün Göztepe galericileri gezdim bol miktarda 2012 model 3.20d vardı

Siz f30'u begenmissiniz, o yuzden tavsiye almak icin e90 basligi pek dogru biyer degil. Ama sunu anlamadim, yeni kasada olmasi gerekenleri koymuslar demissiniz, diger baktiklariniz eger 2012 e90'lar ise muhtemelen agzina kadar doludur(plus paketler) bos demissiniz. Bu kismi anlayamadim. Ilgilendiginiz araclarla ilgili detayli bilgi verirseniz yardimci olmaya calisalim.

Merhaba

öncelikle alakanız için teşekkür ederim.

Spor paketli bir model görmedim, baktıklarımın tümü 2012 model ve ekranlı araçlardı, niyetim E90 almak nedenine gelince ise 100,000 TL kadar bir bütçem var ve bu rakama son F30 alamıyorum, daha önce E90 binmedim ve kullanmadım, bugün bindim sadece, sürüş dinamikleri ve şansıman ve motora bir şey demiyorum, ancak bu etikete sahip bir arabada bir çok donanımın standart olarak gelmesi gerektiğini düşündüm

* sunroof
    * bi-xenon
    * içerden katlanır aynalar
    * hafızalı-elektronik ayarlanabilir koltuk
    * Kalite müzik sistemi
    * Çelik jant :)
    * Deri koltuk - koltuk ısıtma

Her neyse konunun dağılmasını istemiyorum E90 forumuna yazmamdaki asıl amaç önceliğimin bu kasada olmasındadır, yukarıda beklentilerimi yazdım. Muhtemelen bunlar ya bir paketle ya da bir line le alınıyordur, halihazırda Accord kullanıyorum ve bunların tümü standart olarak aracımda var, içine binince kalite hissini yaşatıyor. Tek eksiği yakıt ve performans diyebilirim.

Şimdi 3.20D hangi paketleri hangi modelllere bakmalıyım ki istediğime yakın bir araç bulabileyim,.

Bütçem : 100,000 TL

• 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.