Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (418. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.275.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • le mans gibi ender bulunan renkli bir aracı 107bin koymuş.

öte yandan beyaz bir araca 115 diyen var..

adam aracı 125e alıp 115e satmaya çalışıyor. cin

zaten üstüne 30 daha koyup yeni kasa sıfır araç alabiliyor insanlar... o yüzden biraz daha düşmesini bekleyip öyle almayı planlıyorum.

ha buarada mayısda biri 105e sattı tertemizdi...
  • buarada söylediğim tüm modeller arka park mesafe kontrol + navigasyon + xenon + sunroof + suni deri olan paket...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasanFatihh

quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

quote:

Orijinalden alıntı: HasanFatihh

quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

Boş vitesde iken devir artırıp ta sonra D ye geçirebiliyor. Ama sizin yöntem daha az zararlı
    @ serengineer
    Hocam senin bmw kaç modeldi ve motoru? Harbiden 184 lük manuelse eğer 4 den 5 e sallarım ama dsc yi yarım kapatarak

Denedin mi yoksa kutta boştan d ye almayı :) :)

Hasan hocam benim ufaklığın ayağı değdi otobanda 130 km/h ile giderken boşa (N) geçti vites,bende refleks ile ayağı gazdan çekmeden D ye alıverdim.
    Sorun yok hani yola devam ettik O yüzden dedim kalkışda denemek isteyen dener

Him tamam :) :)keşke bi deneseydim,3000 devir aralığında dehşet şeyler çıkardı ortaya :)

Ben denedim bunu :) ışıkta kimse yoktu yanımda gün yeni aydınlanıyordu; 3 bin devirde vites N de iken D ye aldım lastikler olduğu yerde asfaltı yırttı resmen ama süper bir histi :) egosunu tatmin etmek isteyenler için birebir :)
    Bir de bugün çok kötü birşey yaşadım. Pompacı yanlışlıkla benzin koydu ( 5.67lt ) kadar. Tahminim içinde de 2-3 lt kadar mazot vardı aracın. Yan tarafta sanayi gibi bir yerde usta çalıştırma sakın dedi ve benzini boşalttı komple araçtaki. Daha sonra yakıt aldım ve yola devam ettim. Bu bir sorun yaratır mı acaba? Başına böyle bir olay gelen oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaytrk
    Bir de bugün çok kötü birşey yaşadım. Pompacı yanlışlıkla benzin koydu ( 5.67lt ) kadar. Tahminim içinde de 2-3 lt kadar mazot vardı aracın. Yan tarafta sanayi gibi bir yerde usta çalıştırma sakın dedi ve benzini boşalttı komple araçtaki. Daha sonra yakıt aldım ve yola devam ettim. Bu bir sorun yaratır mı acaba? Başına böyle bir olay gelen oldu mu ?

Allah korumuş hocam seni..

pompacıyı dövmedin mi?

motoru çalıştırsaydın aracın heralde günlerce borusanda yatardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

Orijinalden alıntı: berkaytrk

Allah korumuş hocam seni..

pompacıyı dövmedin mi?

motoru çalıştırsaydın aracın heralde günlerce borusanda yatardı...

Her zaman aldığım yer Allah'tan motoru çalıştırmadım. O da farkına vardı yaptığı salaklığın. Dikkat etmesi gerek insanların; yaptığı işin farkında değil. Motoru çalıştırmadığım için bir sorun olmaz sanırım hepsini boşalttı çünkü içindeki

• motor çalıştırmazsan sorun olmaz da depo bomboşsa hortuma karışabilirdi... muhtemelen hortumuda boşaltmıştır..

yerinde olsam dayanamaz çakardım bitane çenesinin altına...

iyi yırtmışsınız geçmiş olsun.

edit: araçtaki yakıtı nasıl boşalttılar buarada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanımcı Aras -- 21 Eylül 2012; 23:47:53 >
  • Beyler bugün itibarıyla 1.6 motorlar için ötv 40%. Bakalım nasıl bir etkisi olacak. Ya da bu benimde beklediğim gibi araç almak için yıl sonu kampanyalarını bekleyenleri nasıl etkiler sizce?
  • %3 pek etki etmez zaten %37idi... euro dalgalanması kadar etki ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

motor çalıştırmazsan sorun olmaz da depo bomboşsa hortuma karışabilirdi... muhtemelen hortumuda boşaltmıştır..

yerinde olsam dayanamaz çakardım bitane çenesinin altına...

iyi yırtmışsınız geçmiş olsun.

edit: araçtaki yakıtı nasıl boşalttılar buarada?

aracı yukarı kaldırdılar ve arka koltuğun tam altında mazot pompaları idi sanırım onların bağlantısını keserek boşalttı oradaki usta. Bomboş değildi depo 2. ışık yeni yanmıştı ucuz atlattım yani şuan için hiçbir sorun yok :)
  • arkadaşlar peki 3,20xd için kafadan 10000 tl fazla vermeye değer mi sizce?
  • o değil de yeni motorin fiyatları da hepimize hayırlı olsun arkadaşlar

şaka maka benzine yetişiyoruz

shell v-power GTL+ 4.38
    fuelsave 4.28
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

o değil de yeni motorin fiyatları da hepimize hayırlı olsun arkadaşlar

shell v-power GTL+ 4.38
    fuelsave 4.28

evet az once gordum ben de.. yok artık lebron james diyesim geldi hükümete.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samclient

quote:

shell v-power GTL+ 4.38
    fuelsave 4.28

evet az once gordum ben de.. yok artık lebron james diyesim geldi hükümete.

Allahtan bizi düşünen başbakanımız var!!herif çözümünü de sunmuş ortaya daha ne istiyoruz "Porscheye bineceginize fiata volkswagene binin"(biz biniyoruz ya s600e sizin iyi arabaya binmeye ne hakkınız var)diyor bundan iyi çözüm varmı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

shell v-power GTL+ 4.38
    fuelsave 4.28

ben cumartesi gece pompacıya dalacaktım, arabaya benzin koydu sandım gecenin köründe 4,36'yı görünce
    ben bu arada v-power'ı bırakalı 5-6 ay oldu, hep fuelsave alıyorum. servisteki elemanlar dedikten sonra bunu kullanmaya başladım. m3'e bile 95 oktan öneriyoruz, katkılı yakıt kullanmaya gerek yok dedi usta.. herhangi bir sıkıntı da duymadım, performans, çekiş vs adına..

• quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

shell v-power GTL+ 4.38
    fuelsave 4.28

ben cumartesi gece pompacıya dalacaktım, arabaya benzin koydu sandım gecenin köründe 4,36'yı görünce
    ben bu arada v-power'ı bırakalı 5-6 ay oldu, hep fuelsave alıyorum. servisteki elemanlar dedikten sonra bunu kullanmaya başladım. m3'e bile 95 oktan öneriyoruz, katkılı yakıt kullanmaya gerek yok dedi usta.. herhangi bir sıkıntı da duymadım, performans, çekiş vs adına..

Aynen, po nun dizelini alıyorum bende katkısız. Performansta bir farkını görmedim, tüketimde ise nedense po dizeli daha uzun götürüyor benim tespitime göre

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: certac

Ben de cumartesi gecesi aldım:) 4.35 i gormedim.sadece pompaya genelde ayrılırken bir goz atarım ne goreyim.iki gun once 25 lt aldıgım mazot 23 lt reye dusmus:)
    pompacıya sordum bu ne ayak? zam geldi abi dedi.Bende RTE e selamlarımı sundum sonrada allah bir an önce annesine kavustursun dedim.....

ya siz gene iisiniz. ben alacaktım depo boş. lan dedim benzin iki defa 10 krş indi fullemedim. 50 tl aldım ertesi gün 30 krş zam geldi. depo yine boş mecburen tıpış tıpış gidip fulledim.

@ Ridleyscott

Aynen hocam bende aynı şeyi yaşıyorum PO daha fazla götürüyor gibi...
  • arkadaşlar merhaba.
    E90 3 serisi ile ilgili birkaç şey sormak istiyorum.
    3.20d modelinde 3 farklı hp seçeneği mi mevcut ?163-177-184 hp olmak üzere ?
    yada ilk E90 lar 163 hp bi kaç yıl sonra 177 hp f30 ile de 184 hp mi yaptılar ?
    ben 177 hp olan modelle ilgileniyorum.sebebi 163 hp olanlara göre bildiğim kadarı ile daha az yakıyor olması.litre olarak şehir içinde 6 litreymiş.2007 model bir araç buldum 177 hp, başka 2007 olanlara bakıyorum karışık hepsi 177 değil bazıları 163 hp.
    hangisini tavsiye edersiniz ?yakıt durumları nedir ?177 hp lik motor bazı 520d lerde de var diye biliyorum.belli bi yılda mı üretildi bunlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aemred

arkadaşlar merhaba.
    ben 177 hp olan modelle ilgileniyorum.sebebi 163 hp olanlara göre bildiğim kadarı ile daha az yakıyor olması.litre olarak şehir içinde 6 litreymiş.2007 model bir araç buldum 177 hp, başka 2007 olanlara bakıyorum karışık hepsi 177 değil bazıları 163 hp.
    hangisini tavsiye edersiniz ?yakıt durumları nedir ?177 hp lik motor bazı 520d lerde de var diye biliyorum.belli bi yılda mı üretildi bunlar ?

şu anda satılan güncel 3 serisi f30 dur.

2011 yılına kadar dediğiniz gibi e90 vardı. e90 ları da makyajsız ve makyajlı diye ayırabiliriz.
    makyajsız olanların böbrek üstlerinde kromaj vardır, makyajda kaldırıldı.
    makyajsız olanların arka stoplarında beyaz çıkıntılar vardır üst içlerde, e90 da beyazlık görünmez ve
    stoplar daha geniştir.

motora gelince,
    makyajsızların öoğu 163 dür, fakat o kasanın son versiyonlarına da 177 beygirlikler konuldu.
    2010 senesinin ortalarına kadar 177 beygir gitti, 2010 un daha yenileri ve 2011 ise 184 beygir.

177 lik seçmeniz çok doğru hem tüketim hem performans hem sorunsuzluk açısından.

evet o motor 5.20d lerde de kullanıldı hatta x1 lerde de kullanıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

arkadaşlar merhaba.

2011 yılına kadar dediğiniz gibi e90 vardı. e90 ları da makyajsız ve makyajlı diye ayırabiliriz.
    makyajsız olanların arka stoplarında beyaz çıkıntılar vardır üst içlerde, e90 da beyazlık görünmez ve
    stoplar daha geniştir.

motora gelince,
    makyajsızların öoğu 163 dür, fakat o kasanın son versiyonlarına da 177 beygirlikler konuldu.
    2010 senesinin ortalarına kadar 177 beygir gitti, 2010 un daha yenileri ve 2011 ise 184 beygir.

177 lik seçmeniz çok doğru hem tüketim hem performans hem sorunsuzluk açısından.

peki hocam makyaj hangi yılda yapıldı ?
    km olarak max 90 binde olanların fiyatları yaklaşık olarak ne alemde olmalıdır ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

arkadaşlar merhaba.

stoplar daha geniştir.

motora gelince,

peki hocam makyaj hangi yılda yapıldı ?
    km olarak max 90 binde olanların fiyatları yaklaşık olarak ne alemde olmalıdır ?

Ekim 2008 den Ekim 2011 e kadar üretilenler son makyajlı E90 lardır. hatta kasa kodunun sonunda LCI harfleri vardır. E90 LCI.

bunlar fabrika üretim tarihleri, kac modeldir nedir ne degildir bilmem , satan ne yazar alana ne kacar onu hic bilmem. bir tek seyden eminim, emniyet kemeri hayattır.

• 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.