Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1417. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14151416141714181419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürücü yanındaki koltuğun ayarı üzerinde biri otururken çalışmıyor, sizde de öyle mi ?

Bir de debriyajı nerede kavrıyor 1.16d'lerinizin biraz garip geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARC118i A kullanıcısına yanıt
    Aracin 1 yil garantisi olmaz 2 yil olur, bu sorunu bahsettigim gibi tampon degistirenler cok yasiyor zaten tampon vs degismeden bu sorun yasaniyorsa servis cozmek zorunda araci servise verirsin ikame araci alirsin bu sorun cozulmeden bana aracimi geri vermeyin dersin garantili aracta hersekilde sorunu halletmek zorundalar zaten halledemiyorlarsa ayipli mal olur ve sifiri ile degistirilir.

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Bu sanırım çözülemeyen her sorun için geçerli. Teşekkürler dostum.
  • Bakım için aracı servise bıraktığımda yazılım güncellemesi de yapılacağı söylenmişti. Bir kaç ufak değişiklik dışında bir fark görememiştim ama geçen gün şunu fark ettim; klimayı kapalı konumda bırakıp aracı bıraktığınızda, bir sonraki binişinizde son halini hatırlayıp kapalı olarak çalışıyor araç. Eskiden ne olursa olsun açılıyordu.

Bir diğeri; aracı ilk çalıştırmada telefonunuzun bluetooth'u halihazırda açıksa hemen araca bağlanıyor ama araç seyir halindeyken telefonunuzun bluetooth'unu sonradan açıp müzik dinlemek veya birini aramak istediğinizde iDrive üzerinden "bluetooth cihazını seç, bağla" gibi komutlara basmanız gerekiyordu. Şimdi açar açmaz ekstra işleme gerek kalmadan hızlı bir şekilde bağlıyor. Ufak ama kullanımı etkileyen güzel değişiklikler.

Telefondan bluetooth'la müzik dinlerken (kendi hafızası veya Spotify) albüm kapaklarını iDrive (CIC) ekranında göstermenin bir yolu var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

Bakım için aracı servise bıraktığımda yazılım güncellemesi de yapılacağı söylenmişti. Bir kaç ufak değişiklik dışında bir fark görememiştim ama geçen gün şunu fark ettim; klimayı kapalı konumda bırakıp aracı bıraktığınızda, bir sonraki binişinizde son halini hatırlayıp kapalı olarak çalışıyor araç. Eskiden ne olursa olsun açılıyordu.

Bir diğeri; aracı ilk çalıştırmada telefonunuzun bluetooth'u halihazırda açıksa hemen araca bağlanıyor ama araç seyir halindeyken telefonunuzun bluetooth'unu sonradan açıp müzik dinlemek veya birini aramak istediğinizde iDrive üzerinden "bluetooth cihazını seç, bağla" gibi komutlara basmanız gerekiyordu. Şimdi açar açmaz ekstra işleme gerek kalmadan hızlı bir şekilde bağlıyor. Ufak ama kullanımı etkileyen güzel değişiklikler.

Telefondan bluetooth'la müzik dinlerken (kendi hafızası veya Spotify) albüm kapaklarını iDrive (CIC) ekranında göstermenin bir yolu var mı?

Bluetooth üzerinden dinlerken albüm kapağını görüntüleyemezsiniz. Sadece ses aktarımı yapılıyor. USB'den bağladığınızda iPhone'larda albüm kapağı gözüküyor. Android'de durum nedir bilemiyorum.

• cmshn kullanıcısına yanıt
    iPhone için olan bilgi bana yeterli, teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

quote:

Orijinalden alıntı: erkan dh

Hava filtresi hala değişmedi.
    Belki 3. bakım 40.000 / 45.000km'de olacak ama hava filtresi değişmemiş olacak.
    BMW'de ihtiyacı araba kendi belirliyormuş. Gereksiz parça değişimi olmuyormuş.

bakım paketi almamış olsanız değişmesi gerek derlerdi bence

ama ihtiyacı olduğu için, ama kar amaçlı

her yağ değişiminde polen filtresi değişimi gerekiyormuş kendi bakım programlarına göre. neden değişmiyorlar acaba?

hava filtresini 2 bakımda 1 seçmişler. hava filtresini büyük kullanmış olabilir kapasite olarak

Bu bakım paketi olan ile olmayanlar liste halinde paylasabilir mi?Borusan neyi degistirmis veya degistirmemis?Ornek ilk bakımda...tesekkurler...

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    hocam bana araci alirken 1 yil garantisi var dedi satis elemani. pek de uzerinde durmamistim o konunun zaten.
    Dediginize katiliyorum ikame araci alin ve sorunu halledene kadar da kendi aracinizi istemeyin
  • Grafik81 G kullanıcısına yanıt
    Bana da aynısı olmuştu durup dururken.Servise götürdüm tek seferde düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan dh

Hava filtresi hala değişmedi.
    Belki 3. bakım 40.000 / 45.000km'de olacak ama hava filtresi değişmemiş olacak.
    BMW'de ihtiyacı araba kendi belirliyormuş. Gereksiz parça değişimi olmuyormuş.

Hava filtresini kendiniz değiştirin..Mutlaka..
  • 45000kmde hava filtresinin degismemesi cok vahim ,ne yapmaya calisiyor bunlar anlamadim ,insanlari yanlis bilgilendirmeleri de cabasi,aracta dedikleri gibi fiktrebin kirliligini olcen bir sensor ve anahtara bunu ileten bir sistem yok,kendileri anahtara bu bilgileri merkezden yukluyorlar mesela bakim paketi varsa herkesin anahtarinda degisim zamanlari ayni sekilde yuklenmistir, 2.bakimda polen 3de buji hava vs degisir. servise falan bakmayin arkadaslar hava filtreleri 12binde oldukca kirleniyor daha once fotolarini paylasmistim. Hic olmadi alin disaridan kendiniz degistirin basit bir islem zaten. Biraz paranoyakca olacak ama bu hava filtresinden kar etmekten ote bunlarin acaba amaci , milletin 3 yil filtrelerini degistirmeyelim araclari sorun cikarsin biz de para kazanalim mi ? Boyleyse de vahim degilse de vahim cunku 3 yil ayni filtrenin kullanilabilecegini sanan adamlara arabalarimizi emanet ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

45000kmde hava filtresinin degismemesi cok vahim ,ne yapmaya calisiyor bunlar anlamadim ,insanlari yanlis bilgilendirmeleri de cabasi,aracta dedikleri gibi fiktrebin kirliligini olcen bir sensor ve anahtara bunu ileten bir sistem yok,kendileri anahtara bu bilgileri merkezden yukluyorlar mesela bakim paketi varsa herkesin anahtarinda degisim zamanlari ayni sekilde yuklenmistir, 2.bakimda polen 3de buji hava vs degisir. servise falan bakmayin arkadaslar hava filtreleri 12binde oldukca kirleniyor daha once fotolarini paylasmistim. Hic olmadi alin disaridan kendiniz degistirin basit bir islem zaten. Biraz paranoyakca olacak ama bu hava filtresinden kar etmekten ote bunlarin acaba amaci , milletin 3 yil filtrelerini degistirmeyelim araclari sorun cikarsin biz de para kazanalim mi ? Boyleyse de vahim degilse de vahim cunku 3 yil ayni filtrenin kullanilabilecegini sanan adamlara arabalarimizi emanet ediyoruz.

Kesinlikle haklısınız, ben bunun planlanmış, bilinçli bir hareket olduğunu düşünüyorum.

• Gyepesto kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun, güzel günlerde, kazasız, sorunsuz kullanın.
    Aynı aracı, aynı koşullarda almışız. Ben de Groupama'dan 3350 TL'ye yaptırdım. Buarada 3.şahıs zararları için sınırlı tazminat, cam değişimlerinin yan sanayi ürünlerle yapılması gibi daha önce karşılaşmadığım kriterler çıktı ortaya. En geniş kapsamlısı Groupama çıktı, ordan yaptırdık.
    Aldığın aracın farkını kaskoda hissettirdiler sağolsunlar...
    Tek iyi tarafı poliçede one edition olarak belirtilmiş olması ve araç bedelinin 140.000 TL çıkması. Düz 116d 120.000 TL çıkıyordu.
    Aynı koşullarda A180 alsaydım 1700-1800 TL ödeyecektim. Bu da Borusan'ın farkı işte... Tam bir gülü seven dikenine katlanır durumu oldu.

• GiNaLY G kullanıcısına yanıt
    Olayın Borusan ile alakası nedir?
    Kasko firmaları markaya göre kullanıcıların risklerini değerlendiriyor. BMW daha genç olan ve/veya sportif kullanıma meraklı kişilere hitap ettiği için sigortacılarca riskli bulunan marka. Ondandır bu durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 4 Eylül 2016; 18:06:48 >
  • 116d otomatik joy paket (sunroof yok) 109.000 TL fiyat aldım. Son 1 hafta içerisinde daha düşük fiyat alabilen var mı acaba?

Bu arada ekstra 1 yıl garanti, hediye kasko, 3 yıl bakım paketi gibi herkese verdikleri hediyelerin hiç biri yok. hediye cam filmi veya kaput filmine de olumsuz yanıt verdiler.

aldığınız daha düşük fiyatta veya çok benzer fiyatta hediye varsa bunları da yazarsanız sevinirim.
  • osman özen O kullanıcısına yanıt
    Ben aracı alırken bakım vs. istemiyorum ekstra indirim istiyorum diye birseyler imzalatmislardi.size de ekstra indirim yaptılar ise bakım paketi vermezler. Tabi böyle kampanyalar dönemsel ve değişken olabilir.

• Arkadaşlar direksiyonu çevirirken saatin kurma sesi gibi bir ses duyan oldu mu ? tıktıktık şeklinde ince bir ses.
  • arkadaslar hava filtresinin linki paylasilmisti, hatirlayan varsa gonderebilir mi, siparis verecegim? Forum ici arama devredisi diyor manual bulamadim...
  • mrmcan kullanıcısına yanıt
    Ben buradan aldım
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Ayni sikinti bir arkadasta vardi 600 tl iyi niyet ile degistirmisti sanirim. Szl diye bir parca idi yanlis hatirlamiyorsam. Bir arastirin szl diye

• 
Sayfa: önceki 14151416141714181419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.