DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Dişlerim içe yamuluyor
3
Cevap
0
Favori
4.443
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Dişlerim içe yamuluyor
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      686 Mesaj
      04 Kasım 2010 01:31:19
      arkadalar son 2 senedir ön alt 2 diş(tam öndeki düz dişler) içeri doğru yamuldu ve içe doğru sivrileşti dilimi ksiyor bunun bir çözümü yok mu?

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara
    • Yarbay
      7476 Mesaj
      05 Kasım 2010 05:29:19
      Hımmm, vampirizm hastalığı! Sakın kimseyi ısırmayın bu ara!
      Şaka bir yana, aslında zaten varolduğundan daha çok keskinleşmeleri söz konusu olamaz o dişlerin, ancak keskinleşebilecekleri kadar keskinleşirler. Ama normal diş diziminden sapma olduğu için sizin bunları normalden daha fazla keskinlermiş gibi algılamanız söz konusu olabilir.
      Sanıyorum alt çenede biraz darlık söz konusu, şayet ön dişlerde bir travma vs. gibi neden yoksa. Bu durumda normal dizilişten sapan dişler, hastalık ve çürüme eğiliminde olurlar, özellikle birbirleri ile temas noktalarında. İyi bir Diş Hekiminiz varsa büyük ihtimalle tek bir dişi çekerek dişlerinizin tekrar hizaya gelmelerini sağlayabilir. Tabii yaş vs. gibi etkenleride dikkate alır Diş Hekimi.

GENS UNA SUMUS
    • Yüzbaşı
      686 Mesaj
      17 Kasım 2010 22:01:44

quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Hımmm, vampirizm hastalığı! Sakın kimseyi ısırmayın bu ara!
      Şaka bir yana, aslında zaten varolduğundan daha çok keskinleşmeleri söz konusu olamaz o dişlerin, ancak keskinleşebilecekleri kadar keskinleşirler. Ama normal diş diziminden sapma olduğu için sizin bunları normalden daha fazla keskinlermiş gibi algılamanız söz konusu olabilir.
      Sanıyorum alt çenede biraz darlık söz konusu, şayet ön dişlerde bir travma vs. gibi neden yoksa. Bu durumda normal dizilişten sapan dişler, hastalık ve çürüme eğiliminde olurlar, özellikle birbirleri ile temas noktalarında. İyi bir Diş Hekiminiz varsa büyük ihtimalle tek bir dişi çekerek dişlerinizin tekrar hizaya gelmelerini sağlayabilir. Tabii yaş vs. gibi etkenleride dikkate alır Diş Hekimi.

yaşım 17 çekilen dişin yerine diş gelirmi ve ben çıkana kadar ağzımı açmam o ayrı bir olay şaka maka taktığım için sanki her geçen gün eğiliyor gibi hissediyorum

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      24 Kasım 2010 21:56:17
      Diş etinle ilgili. Çoğu kişide böyle içe yamuluyor. Bizim arkadaş aynısını yaşıyordu dişler kökünden ayırlıp çürümeye başladı 20sinde takma diş taktırdı. Oyüzden diş doktoruna git hemen tel taksın

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Dişlerim içe yamuluyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.