Şimdi Ara

Karekök işareti nasıl çıkartılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
57.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam ben bilgisayar bölümü 1.sınıf öğrencisiyim.Şuan çok çaresiz bir durumdayım lütfen yardım edin. ECLİPSE programında ödev yapıyorum daha doğrusu yapamıyorum karekök işaretini çıkaramıyorum.Bi yardım ederseniz sevinirim (başlat/programlar vb. falan demeyin orda tik işareti çıkıyor onu koyduğum zamanda hata veriyor. Bilmiyorum ne yapıcaz?

• ² : alt + 0178

Linkte Ascıı kodları sayesinde çıkan sembollerin çoğu mevcuttur.http://www.supportdata.net/help/html/symbol.html
  • Fakat bende gene olmadı dediğiniz? Ben mi beceremedim acaba ?
  • Wordde karakter eklemede bul karekökü yaz sayfaya kopyala programda yapıştır
  • Programdan dolayı diyeceğim ama böyle bir şey imkansız. ASCII kodları pc nin kendi kodları olduğundan olması gerekli. Yapmanız gereken ALT tuşuna basarken numpadden 0178 sayısını tuşlamanız. Soldaki ALT tuşuna basmanız gerekli, sağdakine basarsanız olmaz.
  • Dediğinizi yapıyorum (ki bende numpad yok çünkü laptop) fakat olmuyor :/ :(
  • Üstteki tuşlar ile yapmayı denedim olmuyor. Bir şey daha öğrenmiş oldu. Bir başka yolda linkteki karekök işareti mouse ile seçin ve Ctrl + C sonra programda Ctrl + V yapın. Olması gerekli.
  • Mathtype tarzı programlar ile matematiksel işaretleri çıkarabilirsin.
  • Dediğinizi yaptım evet orda oluşuyor 1/2 gibi simgeler ama hala bir sorun var prog. kabul etmiyor hata veriyor :(( işlemimi karekök içine almam şart sonucun doğru çıkabilmesi için :/
  • Yapamadım hala ama cevap verip ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
  • Yazdık ya programlar var matematiksel ifadeler için. Programda yazıp kopyala yapıştır yapıyorsun yada direk world e eklenti olarak geliyor programın özelliğine göre.
  • √¯ İşte o işaret Nasıl çıkabileceğini yukarda belirtmişler ben hazır işareti yolliyayim da
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.