Şimdi Ara

chip tuning fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
3
Favori
50.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

herkesin dosya kalitesi hizmeti sunumu aynı mı ? değil...o yüzden fiyatlar da elbette farklı olacak...
    bu işi çok önceden yapanlar adı marka olanlar daha fazla fiyat çekiyor kimi adını satıyor kimi markasını...

bir çok tuningci yazılımı birilerinden satın alıyor. özellikle yurt dışı ile çalışanların maliyeti daha yüksek.
    mesela yukarıda adı geçen boosterperformans...istanbuldan pschiptuningin ankara bayisi.
    haliyle dosyayı satın aldığı için belli bir maliyeti var.
    birde dışardan alanlar var. onların maliyeti daha fazla.
    bu yüzden onlar satın aldıkları dosyayı 500-600 den aşağı veremezler...
    onnu usta...o da yazılımı satın alıyor. tabiki 850 liradan aşağı vermez. aldığı fiyat belli maliyeti masrafı kar'ı belli...
    bu sektörde kimse 50-100 liraya dosya satamaz.
    bu rakamlarla para kazanılmaz.
    sanımıyormusunuz ki 100 lira satınca akşama kadar günde 10 tane araba yapacak ???
    bırakın 10 aracı...ben 5 araca razıyım...hatta 3 araca razıyım...günde 3 araç 300 lira ...ayda nerden baksan 9 bin lira...masraflarımı çık nerden baksan 6 bin lira para kalır...allah bereket versin...

diğer taraftan dosyayı kendi hazırlayanlar var...
    belki sıfır maliyet gibi görünsede...
    ben kendimden örnek vereyim.
    dükkanda sadece ben varım tek başıma çalışıyorum
    kullandığım cihazlara senelik 2 bin euro destek ücreti ödüyorum aylık 420 lira eder

420 cihaz gideri
    200 yemek
    200 yol
    100 internet
    150 telefon
    80 muhasebeci
    200 kdv
    400 peşin vergi (3 ayda bir)
    300 bagkur
    400 kira
    500 lira ekstra giderler (şehir dışı otobüs uçak otel parası)
    2950 lira...

düz hesap 3 bin lira...

100 liradan dosya satarak 30 araç yapmalıyımki masraflarım çıksın....bir de para kazanacağım...ayda 50-60 araç yapmam lazım...

yanımda birde eleman olsa...700 lira maaş + 300 sigorta + 200 yemek + 200 yol parası ...nerden baksan 1400 lira...

işi bir diğer yönü...riski...
    risk nedir ?
    dosyayı yazarken yada ECU yu açarken...oluşabilecek sorunlar...yeni nesil bir beyin 4-5 bin lira....eksi nesillerin çıkması 1000 lira...

kimse ben bugüne kadar beyin bozmadım diyemez....mutlaka 1-2 tane bozmuştur...

ayrıca enjektör memeleri bozuktur...yada turbo mili incelmiş hasar almıştır...yağ kaçırmıştır...siz işlemi yaparsınız...turbo mil keser...yada enjektör işeme yapar..piston eritir...
    hadi...al başına belayı...
    biz bu tür potansiyel sorunları göremeyiz...her aracın enjektörünü söküp bakamayız..turbosunu açıp bakamayız...
    ancak motor çalışma sesinden...çekişinden dumanından turbo sesinden bir şeyler çıkartmaya çalışırız...
    eğer gözden birşey kaçarsa...buyurun cenaze namazına...

chipten önce yoktu...sen yaptın sen bozdun....oluyor....

300 liraya dosya satanlar var...
    evet satıyorlar

1.adamın asıl işi bu değil...ek iş olarak yapıyor..
    2. kopya dosya masrafsız emeksiz
    3. cihazları klon..kopyalanmış cihazlar. orijinal değil yıllık masrafı yok...
    4. size hiç bir şekilde destek veremezler istediğiniz şekilde dosya yapamazlar

motora yada turboya bir zarar gelirmi ?
    benim kendi aracımda 60 bin km chipli kullandım 2 yıl boyunca...hiç bir sorun yaşamadım
    450 bin km de olan ve 2 yıldır aracı chipli olan müşterim var...

iyi bir yazılımla motora asla bir zarar gelmez...
    abartı değerler olmadığı sürece bir sorun olmaz

peki ya turbo ?

turbo yada bir şey olmaz...ancak turboda bir sorun varsa.potansiyel bir arıza varsa...işte bu işlemden sonra sorun olur...

kısaca...sorun olmayan bir araçta...sorunsuz hazırlanmış bir dosyada asla ve asla sorun çıkmaz....

turbo neden bozulur...yağsızlıktan kalitesiz yağdan...yüksek devir çevirmekten...özellikle red line da uzun süre kaldıktan sonra hemen kontak kapamak...kışın soğuk havada marşa basıp turbo daha yağlanmadan hareket etmek gibi....

turbo yazılımdan dolayı mekanik olarak bozulmaz...eğer değerleri abartırsanız sistem otomatik olarak turbo korumaya alacaktır...oysa turbo genelde mil keser burç bozar...bu da yağsızlıktan dolayı olur geç bakıma girmekten olur...

araç garanti dışı kalır mı ?
    kalmaz...çünkü HW ve SW ...servis en fazla bunu görüyor
    dosya içeriğini görmüyor.
    ama isterlerse bulurlar...anlarlar ...nasıl mı ?
    real time value...yani anlık değerler...buna bakarlarsa...değerlerin farklı olduğunu görürler...ama bunun içinde biraz zeka gerekir...alaka gerekir...
    serviste birçoğu zaten embesil...ve de başımdaki arabayı göndereyim de gitsin modunda....
    umurlarında değil...

velhasıl işin arka tarafı hiç düşündüğünüz gibi değil...emin olun...

varsa sormak istedikleriniz ...cevaplarım...
  • Başka bir konu başlıgı altında da sormuştum ancak chip tuning yapan veya yaptıran arkadaşlardan yanıt gelmedi sanırım görmediler.
    Merak ettigim başka bir konu da chip tuning işlemi uygulanmış bir aracın motor ve turbo ömrünün kısalıp kısalmadıgı, Chip Tuning işlemi yaptırıp optimal 40-50 bin kilometre yol yapmış arkadaşlar var mı acaba aranızda?

quote:

Orijinalden alıntı: Details

Tuning işlerini çok bilmedigim için soruyorum, Acaba sadece yazılım yüklemekten ibaret olan chiptuning işlemi için istenen 400-800 TL arası rakamlar biraz fazla abartılı degil mi?

Sonuçta bu yazılımı yükleyen kişiler, bizzat bu yazılımı kodlayan degil uygulayan arkadaşlar, ödenilen lisans ya da telif bedeli mi var, belirtttigim gibi meraktan soruyorum?

• Sürüm yok piyasada turbolu araçlar yeni yeni çoğalıyor yapan kişi sayısı az çok olsa emin olun 150 liraya bile yapılabilir işin ehli düzgün adam lar garantide verdikleri için fiyatı yüksek tutuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı13

Sürüm yok piyasada turbolu araçlar yeni yeni çoğalıyor yapan kişi sayısı az çok olsa emin olun 150 liraya bile yapılabilir işin ehli düzgün adam lar garantide verdikleri için fiyatı yüksek tutuyorlar.

Dostum Lpg montajı öncesinde de hemen hemen tüm montaj istasyonları yaptıkları işin garantili oldugunu iddia ediyor, ancak montaj sonrası, benzin pompası,lambda sensoru gibi parçalar arızalandıgında araca çamur atmayı tercih ediyorlar. Chip tuning yapan arkadaşları tenzih ediyorum elbette ama ben işi garantili yapmak deyimine pek katılmıyorum.
  • quote:

Chip tuning yapan arkadaşları tenzih ediyorum elbette ama ben işi garantili yapmak deyimine pek katılmıyorum.

VW Audi Seat grubu TSI motorlar için yetkili bayiide chip işlemi yapılıyor. Garanti kapsamana çıkmadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuestra

quote:

Chip tuning yapan arkadaşları tenzih ediyorum elbette ama ben işi garantili yapmak deyimine pek katılmıyorum.

VW Audi Seat grubu TSI motorlar için yetkili bayiide chip işlemi yapılıyor. Garanti kapsamana çıkmadan.

kuzenimin Cooper S'i için düşünüyoruz. 2 yöntem var hangisi güvenilir bilemiyorum, chip tuning işlemiyle mi yoksa tak çıkar mikroişlemci kitleriyle mi daha verimli çalışır bilgi almak istiyorum ancak ''chip tuning uzmanı'' nickli arkadaş sanırım yok ortalarda :)
  • up
  • Cooper S eğer R53 kasa ise çok fazla tavsiye edilmiyor. Sıkıntı yaşayanların sayısı, sıkıntısız kullananlara yakın neredeyse. miniciyiz.biz sitesinde birebir kullanıcılardan bilgi alabilirsiniz:)

quote:

quote:

quote:

kuzenimin Cooper S'i için düşünüyoruz. 2 yöntem var hangisi güvenilir bilemiyorum, chip tuning işlemiyle mi yoksa tak çıkar mikroişlemci kitleriyle mi daha verimli çalışır bilgi almak istiyorum ancak ''chip tuning uzmanı'' nickli arkadaş sanırım yok ortalarda :)
  • quote:

quote:

quote:

Kendisinin chip tuning fiyatları standart;
    dizel 500
    benzinli 750
    lira alıyor hizmet karşılığında.

Bende dizel aracıma yapmak istiyorum. Powerboxla yapmak daha mantıklı geliyor, ama bulamıyorum. Bulduklarım da çok pahalı, kafam karışık iyice..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

quote:

quote:

quote:

dizel 500
    benzinli 750

Bende dizel aracıma yapmak istiyorum. Powerboxla yapmak daha mantıklı geliyor, ama bulamıyorum. Bulduklarım da çok pahalı, kafam karışık iyice..

dizel 500tl ye biraz zor kaliteli yerler en az 750tl dedi zaten benim arabama chip takılmıyormuş 2010 seat leon tdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

quote:

quote:

quote:

quote:

dizel 500
    benzinli 750

dizel 500tl ye biraz zor kaliteli yerler en az 750tl dedi zaten benim arabama chip takılmıyormuş 2010 seat leon tdı

Chip turning uzmanı mehmet bey(megachips)e danışmadan karar vermeyin derim =)
  • Onno Usta ile temasa geç derim.850 TL den bir kuruş indirim yapmaz.Arkadaşımın 40.000 km dir chip + lpg li bmw 116 sı var.Sürekli 6000 devir çevirerek kullanıyor aracını.Şu ana kadar henüz bir problem değil, bir kuşku uyandıracak durumla bile karşılaşmadık çok şükür.Aynı işi muhakkak yapacak başka insanlar da vardır fakat isimleri aklımda değil okulda aracını chipleten arkadaşlar var keza onlarda Onno Usta gibi son derece profesyonel tecrübeli insanlara yaptırmışlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXCALIBUR

quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

quote:

quote:

quote:

quote:

dizel 500
    benzinli 750

Chip turning uzmanı mehmet bey(megachips)e danışmadan karar vermeyin derim =)

Bir bakayım 500 tl ye takarım derse hemen taktırırırm ancak benim araca chip oldugunu zannetmiyorum
  • @oranj001 Zaten bildiğim kadarıyla mehmet beyin uzmanlık alanı dizel motorlar garaj bölümünde 1.9 tdı poloya yaptıklarına bakabilirsiniz ayrıca sanırım sizin leonunuzda neredeyse aynı çalışma prensibi olan bir motor var.
  • quote:

@oranj001 Zaten bildiğim kadarıyla mehmet beyin uzmanlık alanı dizel motorlar garaj bölümünde 1.9 tdı poloya yaptıklarına bakabilirsiniz ayrıca sanırım sizin leonunuzda neredeyse aynı çalışma prensibi olan bir motor var.

Mesaj çektim işinin ehli olduğu belli eğer yapabilirse İstanbula bile götürebilirim arabayı
  • quote:

@oranj001 Zaten bildiğim kadarıyla mehmet beyin uzmanlık alanı dizel motorlar garaj bölümünde 1.9 tdı poloya yaptıklarına bakabilirsiniz ayrıca sanırım sizin leonunuzda neredeyse aynı çalışma prensibi olan bir motor var.

farklı sistemler
  • arkadaşlar iyi günler konuyu hortlatmış gibi olucam ama artk :)) yardım ederseniz sevinirim.

1.6 JTDm alfa romeo guiletta almayı düşünüyoruz. Bu araç zaten performanslı ama fiatın bravosuna sunduğu 120 hp lik motoru bu ittifaklar guilettaya koymamış. Bende netten biraz araştırma yaptım ve chip tuningin ihtiyacımı karşılayacak olduğunu gördüm. Bu iş güvenilirmidir acaba? arabayı bilen varsa eğer modları var D - N - A modları. yazılımdan sonra bu modlar zarar görürmü acaba bu işin piiri güvenilir yapan bi yer bi usta bi firma artık neyse bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. bu arada seatlı bi arkadaşımız benim araca olmuyor demiş bi buraya bak istersen belki yardımcı olur sanahttp://www.boosterperformance.com/seattune.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: grifen

arkadaşlar iyi günler konuyu hortlatmış gibi olucam ama artk :)) yardım ederseniz sevinirim.

1.6 JTDm alfa romeo guiletta almayı düşünüyoruz. Bu araç zaten performanslı ama fiatın bravosuna sunduğu 120 hp lik motoru bu ittifaklar guilettaya koymamış. Bende netten biraz araştırma yaptım ve chip tuningin ihtiyacımı karşılayacak olduğunu gördüm. Bu iş güvenilirmidir acaba? arabayı bilen varsa eğer modları var D - N - A modları. yazılımdan sonra bu modlar zarar görürmü acaba bu işin piiri güvenilir yapan bi yer bi usta bi firma artık neyse bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. bu arada seatlı bi arkadaşımız benim araca olmuyor demiş bi buraya bak istersen belki yardımcı olur sanahttp://www.boosterperformance.com/seattune.html

Daha önce uygulanmış bir guiletta görmeden yaptırmayın. Piyasada satılan analog powerboxları tavsiye etmem sizin aracınız için, kesinlikle dijital olmalı. Sıfır bir arabanın da beynine yeni program attırmak ne kadar doğru olur sizin kararınız..
  • arkadaşlar 105hp mjet bravoma yazılım yaptırdım ve dynamometreye soktum 119hp çıktı ne dersiniz değmiş mi? 500tl ye yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sybell

arkadaşlar 105hp mjet bravoma yazılım yaptırdım ve dynamometreye soktum 119hp çıktı ne dersiniz değmiş mi? 500tl ye yaptırdım.

hayırlısı olsun
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.