Şimdi Ara

iPhone 4 Açılmıyor!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
69.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Dün gece telefonun şarjı bitene kadar oyun oynadım. Bitince de telefon kapandı. Şarja taktım ve telefon açıldı. Bu ana kadar sorun yoktu. Bu sabah 10 için alarm kurmuştum. Alarm öttü ve uyandım. Sonra baktım ki şarj dolmuş %100. Fişini çektim. Telefonu masaya koydum. 10 dk daha uyudum ve uyanınca orta tuşa bastım... Tepki yok. Açma tuşuna uzun süre bastım... Tepki yok. Başka bir telefonla aradım numaramı telefon çalıyor. Sim kartı çıkardım. Bu sefer ulaşılamıyor demeye başladı. Sessize alma tuşuna basınca da bir titreme olmadı. Tabi bu durumda çok moralim bozuldu. Telefonu hiç yere düşürmemiştim. Özenle kullanıyordum. Tek çare olan servise vermeleri için aldığım TIM e verdim. Ankara Genpaya yollanacağı söylendi. Sizce telefona ne olmuş olabilir? Kullanıcı hatası demelerinden çok korkuyorum. Bunun gibi bir sorun yaşayan var mı? Telefona hiçbir şekilde jb yapılmadı. Version 4.1 di. Bir de iphone servise verilince ne kadar süre durur orda? yedek parça sorunu oluyor mu iphone ların türkiyede?

-------------SORUN ÇÖZÜLDÜ----------------

Bu gibi durumlarda orta tuş ve telefonu açma tuşuna aynı anda 15-20 sn basınca telefon açılıyor. Telefonun kendi kendine aldığı bir elektronik önlem(miş)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eL1te -- 10 Mart 2012; 23:16:56 >

• vay be geçmiş olsun ilk defa duydum böyle bir sorunu
  • Bilgisayara bağlayıp restore etseydin dfu mode'a alıp belki hallolurdu?!
  • bilgisayara bağlamak aklıma gelmedi. iphone hakkında çok fazla bilgim yok. zaten küçük bir sorun varsa kısa sürede servisten döner kanısındayım. benim anlamadığım durup dururken nasıl oluyor bu
  • vermeden önce fotoğraflarını çekseydiniz keşke sıvı teması diyip garantiyi yemesinler
  • yavaş yavaş sorunlar çıkmaya başladı
  • dostum aynısı bana bu sabah oldu biraz nette araştırdım DFU yapıyorsun telefon pc ye bağlı iken orta tuş ile açma kapama tuşuna aynı anda 10 sn basılı tutuyorusun ve açılıyor telefon..
  • Home + Power tusuna ekranda elma görene kadar basili tutarsaniz cihaz kendine gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umt22

dostum aynısı bana bu sabah oldu biraz nette araştırdım DFU yapıyorsun telefon pc ye bağlı iken orta tuş ile açma kapama tuşuna aynı anda 10 sn basılı tutuyorusun ve açılıyor telefon..

dediğim gibi bunun hakkında bilgim yoktu. bu kadar kolay halledilebiliyorsa çok durmaz sanırım serviste. bi insan telefonsuz kalabilir ama iphone suz asla
  • bende de aynı sorun oldu bugün ta ki buradaki başlığı okuyana kadar açamamıştım. home ve açma kapama tuşlarına sürekli bastım açıldı. çok sağolun ama şunu sormak istiyorum neden durduk yere kapanır bu iphone? servise göndermeli miyim?
  • Bu telefonlarda ortak yüklenen APP'lere göz atmak lazım
  • telefonu home ve açma kapatma tuşuna basarak açtım. itunes'a bağladığımda iphone'u görmedi restore etmeye uğraşıyorum. 8. hatadan sonra restore işlemi başladı. ama açıldığında ne ile karşılaşacağımı merak etmekteyim
  • evet restore işlemi ile factory reset atmış oluyormuşuz bunu öğrendim. şimdi de itunes backup işlemi başladı sanırım iphone'u en son itunes'a bağladığım ayarlar ile karşılaşacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eL1te

Merhabalar. 1 Ekim tarihinde Turkcell TIM den kontratlı olarak iphone satın aldım. Dün gece telefonun şarjı bitene kadar oyun oynadım. Bitince de telefon kapandı. Şarja taktım ve telefon açıldı. Bu ana kadar sorun yoktu. Bu sabah 10 için alarm kurmuştum. Alarm öttü ve uyandım. Sonra baktım ki şarj dolmuş %100. Fişini çektim. Telefonu masaya koydum. 10 dk daha uyudum ve uyanınca orta tuşa bastım... Tepki yok. Açma tuşuna uzun süre bastım... Tepki yok. Başka bir telefonla aradım numaramı telefon çalıyor. Sim kartı çıkardım. Bu sefer ulaşılamıyor demeye başladı. Sessize alma tuşuna basınca da bir titreme olmadı. Tabi bu durumda çok moralim bozuldu. Telefonu hiç yere düşürmemiştim. Özenle kullanıyordum. Tek çare olan servise vermeleri için aldığım TIM e verdim. Ankara Genpaya yollanacağı söylendi. Sizce telefona ne olmuş olabilir? Kullanıcı hatası demelerinden çok korkuyorum. Bunun gibi bir sorun yaşayan var mı? Telefona hiçbir şekilde jb yapılmadı. Version 4.1 di. Bir de iphone servise verilince ne kadar süre durur orda? yedek parça sorunu oluyor mu iphone ların türkiyede?

Aynı sorun bu sabah benim başıma da geldi. Home + power tuşlarına basarak açabildim burada denildiği gibi. Restore vs. yapmama gerek kalmadı fakat neden böyle bir şey olduğunu da merak ettim.
  • Arkadaşlar merhaba!
    Aynı sorunu şu dakika itibariyle yaşıyorum.
    Telefın bilgisayarda şarjda idi, USB'den çıkarttım, 10dk sonra bir geldim, telefon çalışmıyor. Forumu okudum, home ve kapama düğmesine itunes açıkken bir kaç defa bastım, restore ediyorum şimdi...

peki telefon rehberim, oyunlarım, müziklerim geri gelecek mi? Lütfen acil yardım edin.

saygılar.
  • restore bittikten sonra back up ı geri alırsanız yani yedeği geri alırsanız herşey eski haline geri döner
  • cevap için çok teşekkür ederim. uyumam download bitene kadar. Fakat,
    back up işlemini nasıl yapmam gerekiyor. download bittikten sonra nasıl bir yol izlemem lazım.
    Bunu da açıklarsanız ziyadesiyle memnun olurum.
    saygılar.
  • Restore işlemi bittikten sonra iTunes size back up ı geri almanız konusunda yönergelerde bulunacaktır. Dilerseniz back up ı geri almayıp telefonu ilk günkü halinde kullanabilirsiniz. Restore bittikten sonra sizden Apple ID ve şifresi istenecektir. Bu bilgileri doğru girdiğiniz taktirde back up işlemi kolay biçimde yapılacaktır.
  • Hocam, merhaba tekrar.

Sabah kalktığımda iphone software indirilmişti. Fakat telefon hala kapalı idi...
    home+power düğmelerine tekrar bastım, ikinci denememde telefon açıldı. Tüm bilgiler aynen yerinde... Hatta 2 defa hpme düşmesine bastığımda arkaplanda olan programlar dahi duruyor...

Tek fark, önceden yapmış olduğum 4.2 güncellemesi yok,, telefın şu an 4.1'de...

Bu sorunun nedeni nedir acaba? ve korkmalımıyım telefon bozuldu diye?

iyi günler
  • Aynı sorunu belirttiğiniz tarihlere yakın bir zamanda yaşadım. Home+power ile çözmüştüm ;)

Geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.