- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Insaf! 1.4 motor araç KM'de 0.40 TL yakiyor.
Bu konudaki kullanicilar:

56
Cevap
17903
Tıklama
Sayfa: [1]
Giris

1316 Mesaj
24 Ekim 2010; 20:26:24 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaslar,
Bundan birkaç hafta önce 2000 model otomatik vitesli, benzinli VW Polo 1.4 almistim. Aldiktan hemen sonra bakimlarini yaptirdim (bujiler, triger seti, motor kulakçiklari, balatalar vs.). Daha sonra depoyu doldurdum (160 TL'ye doldu). Bugün depo bitti ve korkunç manzarayla karsilastim: Sehir içinde KM'de 0.40 TL! Arabada hiçbir sorun yok. Neden bu kadar çok yakiyor anlamiyorum... Ne tavsiye edersiniz arkadaslar? LPG taktirsam KM'de ne kadara düser?

Lütfen yardim edin. Bu araba ocagima incir agaci dikecek yoksa...

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi e-XPLoDeR -- 25 Ekim 2010; 21:06:27 >

3597 Mesaj
24 Ekim 2010; 20:29:21 

araciniz gayet normal yakiyor, benzin pahali. (3.78tl/lt)

sehirici tuketiminiz 10 litre, muadili bir cok arac duz haliyle 10 lt yakar ki sizinki otomatik.

bir an once lpg taktirin, 12 lt lpg yakar; litresi 2 tlden hesaplarsaniz kmde 24 kurusa gezersiniz.

hayirli ugurlu olsun araciniz.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

761 Mesaj
24 Ekim 2010; 21:50:42 

ben 7 sene boyunca otomatik araba kullandim. otomatik arabalarda fazla gaza abanmamak lazim. birakin araç kendi momenti ile hizlansin..

Canon G12
Seat Toledo Style 1.2 TSI
http://www.fotokritik.com/kullanici/salserol

1316 Mesaj
24 Ekim 2010; 22:01:58 

O halde en iyisi LPG'ye geçmek sanirim...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

862 Mesaj
24 Ekim 2010; 22:17:42 

Polo öyle arkadasim gaza biraz fazla bastinmi içiyo.

11008 Mesaj
24 Ekim 2010; 22:21:02 

Otomatik yakar maalesef.Güle güle kullanin.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Firtina Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüs Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium

387 Mesaj
24 Ekim 2010; 23:47:03 

bende 2002 1.6 Golf Comfortline otomatik var s.içi 20 kurus

uzunda ise 16 kurus yakiyor Brc marka lpg var polo tahminim daha az yakar benim arabadan benzinde arabaya binmenin bi mantigi yok 4 liraya dayanmis.

1316 Mesaj
25 Ekim 2010; 20:56:35 

Tesekkürler berkcanvardali, deserthawk ve rene54.

Arkadaslar, bugün LPG taktirmaya karar verdim. Birkaç gün içerisinde taktiracagim artik.

4001 Mesaj
25 Ekim 2010; 22:17:00 

otomatik benzinli ve 1.4 gayet normal yakiyor araç..

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCI/11

417 Mesaj
25 Ekim 2010; 22:39:39 

quote:

Orijinalden alinti: emtue

sehirici tuketiminiz 10 litre, muadili bir cok arac duz haliyle 10 lt yakar ki sizinki otomatik.

bir an once lpg taktirin, 12 lt lpg yakar; litresi 2 tlden hesaplarsaniz kmde 24 kurusa gezersiniz.

Benzin pahali hakkaten

3060 Mesaj
25 Ekim 2010; 22:59:22 

deserthawk,

otomatik yakar.. diye genelleme yapmissiniz.. bu konu polemige kolayca dönüsebilecegi için açiklama yapmak zorundayim.. otomatik vitesli araçlar manuel viteslilere göre yarim litre daha fazla yakabilir.. ama en çok yarim litre.. daha fazla degil.. eger bahsi geçen araç sehiriçinde kullanilyorsa o zaman daha çok yakabilir.. yani burada tek suçlu otomatik vites degil..

4810 Mesaj
25 Ekim 2010; 23:20:22 

Tavsiyem bir an önce aracinizi satmaniz ve lpg ye verecek parayi üstüne koyup bir ve biraz daha zorlayip dizel bir araç almaniz. Citroen c3 dizel kullaniyorum 50 TL ye 350 Km yaptim sehir içi. Citroen dizel,pejo dizel ve fiesta dizel ayni motor bunlardan birisine geçmeniz sizin yararinizadir.

Mid-tempo beats, soulful grooves and head nodding selections.

13122 Mesaj
26 Ekim 2010; 0:01:56 

quote:

Orijinalden alinti: e-XPLoDeR

Arkadaslar,
Bundan birkaç hafta önce 2000 model otomatik vitesli, benzinli VW Polo 1.4 almistim. Aldiktan hemen sonra bakimlarini yaptirdim (bujiler, triger seti, motor kulakçiklari, balatalar vs.). Daha sonra depoyu doldurdum (160 TL'ye doldu). Bugün depo bitti ve korkunç manzarayla karsilastim: Sehir içinde KM'de 0.40 TL! Arabada hiçbir sorun yok. Neden bu kadar çok yakiyor anlamiyorum... Ne tavsiye edersiniz arkadaslar? LPG taktirsam KM'de ne kadara düser?

Ben sahsen Lpg yi tavsiye etmiyorum biraz paranoyak olacak ama..
kardesimin 4 kasa otomatik golfü vardi oda çok yakit yüzünden lpg takti araç habire stop etmeler vs sonra bakti olmayacak satmak zorunda kaldi dikis tutmadi yani.
eger sorun yakitsa dizel bir araba alin kardesimde öyle yapti.

bu alman markasi lpg ile çok uyumlu degil bence benzini koyup gazlayacaksiniz gözünüz yakitta olmayacak.

yakmiyor içiyor resmen helede benzinli olanlar.

4810 Mesaj
26 Ekim 2010; 0:06:40 

No ss No güven diyenler için

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi Dj_Gençkan -- 26 Ekim 2010; 0:10:38 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

5960 Mesaj
26 Ekim 2010; 0:59:43 

polo otomatic içer,c3 az yakar hesap budur.Hele ki hizlanmalar ve devir alisini ayarliyamiyorsaniz.

WW lpg seven bir araç grubu degildir.

Feqiye Teyran

1316 Mesaj
26 Ekim 2010; 6:16:06 

Resmen içiyor arkadaslar. Biktim, biktim... Dün 30 TL'lik benzim aldim. ODTÜ'ye vs. gidip geldim. Sayaci sifirladim, 65 km yol gittim ve su an 0'a dayanmak üzere ibre...

Satmak ve dizel araba almak konusunu düsünmeye basladim ben de. 16.000'e almistik. Devir islemleri, bakimi, degiseni vs. derken 17.250'ye geldi bize neredeyse. Arabanin, (satici deyimiyle) degiseni yok hakikaten ve sorunsuz. Satsak kaça satabiliriz?

4810 Mesaj
26 Ekim 2010; 12:54:04 

Bu arada c3 ün yaninda wv jetta 1.6 fsi var onun sehir içi ortalamasi 10 LT civarinda. Bencede senin araba fazla yakiyor 30 TL ye 80-90 arasi yapman lazim kullanimda mi hatan var yani yari debriyajla vs mi gidiyorsun acaba merak ettim.

1085 Mesaj
26 Ekim 2010; 19:38:29 

Otomatik vites pololar 4 ileri vitestir, hiz yapmaya kalkarsaniz daha da fazla yakar

bende de 2004 otomatiik polo var, ayni sikintiyi yasiyorum

Bu sitede yer alan yazilar bana aittir ve sahsim disindaki herhangi bir kisi ya da kurumun konumunu, stratejilerini veya görüslerini temsil etmez.

4464 Mesaj
26 Ekim 2010; 20:27:05 

yakit sarfiyati normal kardes.

69 Mesaj
26 Ekim 2010; 21:19:34 

kardes seni çok iyi anliyorum, yazilanlarin bir çoguna kulak asma sen , o kadar güzel bakim yaptirdigin arabanida satiyim deme!su asamadan sonra yapacagin tek sey aracina lpg montaji yaptirmak.sahsen lpg li peugeot 206 kullaniyorum ve lpg den soguyacak kadar büyük çapta sorun yasamadim!ufak tefek 1-2 pürüz oldu ama hemen giderildi!
yapman gereken zavoli atiker brc gibi kaliteli ve servis agi yaygin firmalardan birini tercih edip çok iyi bi usta bulup montaj yaptirmak. sorup sorusturmadan gidip birine montaj yaptirma en pahali lpg kitinde bile sorun yasarsin!ustasini bul taktir ve rahatla!!!saygilar...

1316 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:25:10 

Arkadaslar, BRC marka LPG taktirmaya karar verdim. Yarin gidip taktiracagim ve sonra depoyu tam doldurup uzun yola çikacagim. Bakalim ne kadar yakacak bu kez. Sonuçlari buradan size bildiririm.

2521 Mesaj
28 Ekim 2010; 4:54:08 

onu bunu bilmem ama imzandaki sitene girdim cok beyendim bide bir sorum olacak osmanlica olarak oglumun ismini yazdim yuzde yuz dogrumudur?

vurursunuz eyvallah da ölmezsem papi papi papi chulo.....

1316 Mesaj
28 Ekim 2010; 7:58:23 

kjj,
Görüsleriniz için tesekkür ederim. Osmanlicanin kendine göre yazim kurallari var. Yani bu kurallari bilmeden tam olarak dogru yazilamaz. Mesela Türkçede bir tane /t/ var, ama Osmanlicada üç tane. Bu yüzden, örnegin Tarik yazarken hangi kalin /t/, tel yazarken ince /t/ kullanmak gerekli. Bunun gibi pek çok husus var.

Oglunuzun ismi nedir? Ben yardimci olayim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1407 Mesaj
28 Ekim 2010; 20:58:32 

2006 model VW Polo 1.4 benzinli (otm. vites) sahibi arkadasim var, daha dün arabasiyla gezdik sehiriçi km.de 350 kurus yaktigini söyledi...

Ford Focus TDCI

3597 Mesaj
28 Ekim 2010; 21:10:20 

quote:

Orijinalden alinti: plantamax

Neresi normal ? O 1.4 polo kaç hp üretiyorda normal diyorsunuz ? 1.4 170hp motorun yakitini düsürmek istedigimde 9 litre seviyesine çekebiliyorum dur-kalk trafiginde sakin kullanim ile...Geceleri tenha sehir içinde 6 litre ile yine gezebiliyorum istedigimde...Tabi istedigimde 15 litrede çok rahat yakiyor

Burdan varacagimiz nokta; istediginde 10 litre altina düsmüyorsa o 1.4 polo motoru, bir sorun var demektir...Aracinizi kontrol ettirin bence...

hayatinda babanin jettasi disinda kac tane araba kullandin? hic kendine ait araban oldu mu? hic surdugun bir arabada sorun cikti da kendi basina tamirciye/ servise goturdun mu?

ehliyetin var mi?

enjeksiyon, turbo, sikistirma orani gibi farklarin; mekanik ve elektronik gaz kelebegi arasindaki farki vs biliyor musun?

hayatinda motoru motor kapaksiz kac kere gordun? kac kere cebinden para veripte benzin aldin?

haddini asan yorumlar yapma, motorda hicbir sorun yoktur. Hayatinda binmedigin, surmedigin, gormedigin araclar hakkinda da ahkam kesme.

babanin 15 bin km yapmamis jettasi ile 10 senelik bir araci kiyasladigina gore bosa yaziyorum aslinda.

Konu sahibi arkadas, BRC iyi tercihtir; garanti konusunda sikinti yasamazsiniz montaj yaptirdiginiz yere dikkat edin en azindan ustalar adam olsun.

11008 Mesaj
28 Ekim 2010; 21:53:15 

quote:

Orijinalden alinti: meteg

deserthawk,

otomatik yakar.. diye genelleme yapmissiniz.. bu konu polemige kolayca dönüsebilecegi için açiklama yapmak zorundayim.. otomatik vitesli araçlar manuel viteslilere göre yarim litre daha fazla yakabilir.. ama en çok yarim litre.. daha fazla degil.. eger bahsi geçen araç sehiriçinde kullanilyorsa o zaman daha çok yakabilir.. yani burada tek suçlu otomatik vites degil..

Yakiyor iste,ben de onu diyorum.Yarim litre daha fazla yakani görmedim;ama söyle diyeyim size.Sehiriçinde ben manuel aracimla 9 lt/100 km yakiyorum,tiptronik 10'un altina hiç düsmüyormus,hatta 10.5 falan yakiyormus.

VAG grubundan çok arabaya bindim ve sunu söyleyebilirim ki DSG haricinde hepsi yakit tüketimini belirgin bir sekilde arttiriyor.Aslina bakarsaniz çift kavramalilar hariç hepsinin belirgin bir etkisi var.

@plantamax

Yakit tüketimi normal.TSI ile 1.4 motoru,DSG ile Polo'daki tiptronigi karistirma birbirine.

Konu sahibi arkadas,tercihiniz mantikli.Benzin aldi basini gidiyor.BRC'yi kullanan tanidiklarim memnun.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Firtina Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüs Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium

7275 Mesaj
28 Ekim 2010; 22:27:20 

quote:

kjj,
Görüsleriniz için tesekkür ederim. Osmanlicanin kendine göre yazim kurallari var. Yani bu kurallari bilmeden tam olarak dogru yazilamaz. Mesela Türkçede bir tane /t/ var, ama Osmanlicada üç tane. Bu yüzden, örnegin Tarik yazarken hangi kalin /t/, tel yazarken ince /t/ kullanmak gerekli. Bunun gibi pek çok husus var.

Beyler PM denen birsey var...

1316 Mesaj
12 Mart 2012; 14:34:15 

Arkadaslar,
Açtigim konuyu hortlatmis olacagim ama... Aracima konuyu açtiktan sonra LPG taktirmistim. Son zamlarla birlikte, LPG'de sehir için 35 kurus yaktigini hesapladim. Tabii isinana kadar (LPG'ye geçene kadar) harcadigi benzini de hesaba katarsak, 36-37 kurusu buluyordur eminim. Isime gidip gelmem günde 10-15 TL'ye mal oluyor diye artik servisi kullanmaya basladim. Ilgilenenlere...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

8972 Mesaj
12 Mart 2012; 15:04:54 

quote:

Arkadaslar,
Açtigim konuyu hortlatmis olacagim ama... Aracima konuyu açtiktan sonra LPG taktirmistim. Son zamlarla birlikte, LPG'de sehir için 35 kurus yaktigini hesapladim. Tabii isinana kadar (LPG'ye geçene kadar) harcadigi benzini de hesaba katarsak, 36-37 kurusu buluyordur eminim. Isime gidip gelmem günde 10-15 TL'ye mal oluyor diye artik servisi kullanmaya basladim. Ilgilenenlere...

hocam kazigi öyle yagladilar soktular, sonra da o yagi aldilar çikmiyor kazik, eskiden lpg iyi kötü bir kaçis oluyor-du. ben de lpg taktirmayi düsünmüstüm fiyat almistim. sonra bir gecede korkunç bir zam geldi lpg ye de. daha tüp parasi verilecek, amorti edecek, motor isinacak, 10 binde bir lpg bakimi yapilacak, ayari yapilacak derken her türlü gireceginin farkina vardim. daha dün izmirde de dizel aracimin deposunu 195 liraya doldurdum e benzinli aracin deposu da 210 liraya doluyor, dizel araci alirken neredeyse 10 bin liraya varan fark, turbo gibi sarf malzemesini kabulleniyoruz sadece 1 depoda 100 km ye yakin daha fazla gidebilmek için. anlayacaginiz dizel araçtan da umudu kestim.

herhalde sirada bir tane a sinifi araç var, sonra da motor, sonra da bisiklet.

Allah belanizi versin, benzinden aldiginiz vergi(haraç) haram zikkim olsun, çocuklariniz bile mezarlarinda huzur bulamasin insallah.

Imzaniz kural disidir! || Uymaniz gereken imza kurallarini okumak için tiklayiniz.

3006 Mesaj
12 Mart 2012; 16:23:25 

lpg ninde boku cikti, cozum naturel gas

2521 Mesaj
13 Mart 2012; 23:14:33 

....

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi kjj -- 14 Mart 2012; 1:18:26 >

2521 Mesaj
13 Mart 2012; 23:17:08 

quote:

kjj,

öesajinizi epey bir gec gordum oglumun adi AZIZ MURAT SADECE AZIZ OLSADA OLUR....SIMDIDEN TSK EDERIM...

2353 Mesaj
15 Mart 2012; 13:49:06 

http://img542.imageshac...mg542/3314/imageqxw.jpg

Neredeyse benim araba ile (4600cc 305hp) ayni yakiyor :))

Sevineyimmi uzuleyimmi anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanilarak atildi >

165 Mesaj
25 Agustos 2012; 2:41:22 

hey gidi hey bende 98-99 otomatik vitesli vw lere bakiyordum , konunun basinda benzin fiyatina bak daha 2 sene olmus , bide simdi bak.

koyun milletimin yüzündne bir araba sahibi olamadik , hadi olacaz onuda süremeyecez anlasilan

HTC ve VOLVO

512 Mesaj
25 Agustos 2012; 12:39:27 

bende de 2004 düz vites 1.4 polo var 9 litre yakiyo sehir içinde sizin ki normal

Corolla 1.6 MDS Golf 6 1.6 102 hp

5 Mesaj
6 Subat 2013; 20:13:02 

quote:

Arkadaslar,

2004 1.4 polo basicline otomatik 200 tl depoyu fulledim azina kadar 500 km ye yakin sehir ici bogaz trafikleri dahil yol gittim suan bu msj yazarken benzin gostergesi yaniyo. Buda normal gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanilarak atildi >

sino

16340 Mesaj
6 Subat 2013; 22:04:42 

quote:

Arkadaslar,

30-35 kurus civari yakarsa normal. Sizinki fazla yakiyor, bence servise gösterin.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

7488 Mesaj
6 Subat 2013; 22:32:43 

quote:

Orijinalden alinti: senersongur

30-35 kurus civari yakarsa normal. Sizinki fazla yakiyor, bence servise gösterin.

En son 5 sene önce benzin aldiniz galiba!!! Hatirlatayim 95 oktan 4.85TL.

361 Mesaj
6 Subat 2013; 22:49:30 

sizin yine iyi ben ankara sehir içi tamami 1.3 astra ile 36 krs yakiyorum ve cok yüklenmiyorumda

GOLF 122 TSI

ps4

6178 Mesaj
6 Subat 2013; 23:49:03 

Konu 2010da açilmis, simdiki zamlarla 1 tl falan yakiyodur zavalli.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

laubalilikten hoslanmam. ciddiyeti severim, disipline hayranim.

1389 Mesaj
7 Subat 2013; 0:31:43 

quote:

Orijinalden alinti: r0x

Konu 2010da açilmis, simdiki zamlarla 1 tl falan yakiyodur zavalli.

aynen. eleman satmistir artik. la tüp taksa amorti edecek 2yila araba kendini.

o degilde benim araç ta yakiyor. tüp yok 37-38 kurs 1.2palio. bugün 4,87 den benzin aldim içime oturdu. üzüldüm ne diyeyim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

6178 Mesaj
7 Subat 2013; 0:37:04 

quote:

Orijinalden alinti: Tutunamadi

aynen. eleman satmistir artik. la tüp taksa amorti edecek 2yila araba kendini.

o degilde benim araç ta yakiyor. tüp yok 37-38 kurs 1.2palio. bugün 4,87 den benzin aldim içime oturdu. üzüldüm ne diyeyim.

Bendede 1.2 palio var rahat ol seni en iyi anlayan benim
Buna gelen 2 yanıtı gör.

laubalilikten hoslanmam. ciddiyeti severim, disipline hayranim.

2852 Mesaj
7 Subat 2013; 0:54:55 

quote:

Orijinalden alinti: emtue

benzin pahali ama 3.78 tl su anda olsa zil takip göbek atardik heralde

su anda 4.85

2898 Mesaj
7 Subat 2013; 0:56:13 

quote:

Orijinalden alinti: r0x

Bendede 1.2 palio var rahat ol seni en iyi anlayan benim

bende anliyorum sizi 1.4 megane 50 tl benzin ile 130 km anca gidiyor

Ölümü bilen hiç gelirmi Rabbini bilmezlikten . Sagopa Kajmer

2367 Mesaj
7 Subat 2013; 8:31:14 

Bir ögretmen tanidigimda bir önceki kasa 1.2 clio var, clio 3 sanirim. Sehir içinde 10 lt. yaktigini söylemisti. O yüzden durum müsait ettikçe büyük motor almak daha avantajli.

01 TT 283

174 Mesaj
7 Subat 2013; 9:23:43 

Ben artik hiç umursamiyorum 12.5 ortalama ile, sonuçta araba Vectra 2.5 V6, yaksin o kadar, sesi yeter

1389 Mesaj
7 Subat 2013; 21:50:14