Şimdi Ara

Diş teli lastiği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
54.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3-4 gündür dişlerime lastik takıyorum ve beni aşırı derecede rahatsız ediyor; ne ders dinleyebiliyorum ne de soru çözebiliyorum. Bu ağrılar sürekli devam eder mi ? Yoksa 3-4 gün daha devam sonra dişler alışır mı?

• Lastikler yavaş yavaş gevşeyeceğinden dişler alışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woody*

Lastikler yavaş yavaş gevşeyeceğinden dişler alışır.

malesef lastiklerin gevşeme gibi bir şansı yok. Çünkü hergün yeni bir lastik takıyorum.
  • yukarı
  • Yavaş yavaş alışıcaksın.Nasıl tellerin ilk takıldığında acıyordu,daha sonra alıştın acısı geçti.Bu da aynen öyle olacak.Tellerim 2 gün önce çıktı.O lastikleri hiç takmadım.Sadece son 1 ay taktım,onu da takmasam çıkarmayacaktı.Eğer lastikleri ilk verdiği günden beri taksaydım,4 ay önce çıkacaktı tellerim.Kesinlikle kullan o lastikleri.Alıştıkça geçer ağrısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencFB35!

Yavaş yavaş alışıcaksın.Nasıl tellerin ilk takıldığında acıyordu,daha sonra alıştın acısı geçti.Bu da aynen öyle olacak.Tellerim 2 gün önce çıktı.O lastikleri hiç takmadım.Sadece son 1 ay taktım,onu da takmasam çıkarmayacaktı.Eğer lastikleri ilk verdiği günden beri taksaydım,4 ay önce çıkacaktı tellerim.Kesinlikle kullan o lastikleri.Alıştıkça geçer ağrısı.

Telleri takınca ilk gün 5-6 saat bir ağrı oldu sonra geçti.Ama bulastiklerde hergün aynı ağrı oluyor.Geçeceğini hiç zannetmiyorum.
  • Dişlerinde bir ağrıma, sızlama oluyorsa onlara dayanmalısın 5-6 gün süre sonra (düzenli kullanımda) dişler yerinden oynayacağı için alışırsın o ağrılara ve hissetmezsin. (ama belirli bir sürede dişler lastiklerin etkisiyle oynadığı için dişlerinle birşeyleri ısırmaya çalışınca yemek yerken bu sefer baskıdan dolayı bir müddet daha sızı yapar. çünkü lastik dişleri damaktan yukarı çekiyor sen yemek yerken damağa baskı uyguluyorsun.) Ama eğerki bu lastikleri taktığında kulağında bir ağrı hissediyorsan bu kolay kolay geçmiyor ve diş ağrılarından çok daha acı veriyor, ben bu kulak ağrından dolayı lastikği belirli bir süre takmamıştım. sonra farklı bir lastikle farklı bir şekilde takmaya başladımda sorun sadece dişlerin sızlamasından ibaret oldu belirli bir süre sonra o acı geçiyor zaten.
  • Alışırsın.Ben Şu An Ameliyat Olduğum için Ara Verdim Kullanmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Dişlerinde bir ağrıma, sızlama oluyorsa onlara dayanmalısın 5-6 gün süre sonra (düzenli kullanımda) dişler yerinden oynayacağı için alışırsın o ağrılara ve hissetmezsin. (ama belirli bir sürede dişler lastiklerin etkisiyle oynadığı için dişlerinle birşeyleri ısırmaya çalışınca yemek yerken bu sefer baskıdan dolayı bir müddet daha sızı yapar. çünkü lastik dişleri damaktan yukarı çekiyor sen yemek yerken damağa baskı uyguluyorsun.) Ama eğerki bu lastikleri taktığında kulağında bir ağrı hissediyorsan bu kolay kolay geçmiyor ve diş ağrılarından çok daha acı veriyor, ben bu kulak ağrından dolayı lastikği belirli bir süre takmamıştım. sonra farklı bir lastikle farklı bir şekilde takmaya başladımda sorun sadece dişlerin sızlamasından ibaret oldu belirli bir süre sonra o acı geçiyor zaten.

ağrı sadece dişlerde oluyor. Ayrıca ben yemek yerken lastikleri çıkarıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıcak çikolata

quote:

Dişlerinde bir ağrıma, sızlama oluyorsa onlara dayanmalısın 5-6 gün süre sonra (düzenli kullanımda) dişler yerinden oynayacağı için alışırsın o ağrılara ve hissetmezsin. (ama belirli bir sürede dişler lastiklerin etkisiyle oynadığı için dişlerinle birşeyleri ısırmaya çalışınca yemek yerken bu sefer baskıdan dolayı bir müddet daha sızı yapar. çünkü lastik dişleri damaktan yukarı çekiyor sen yemek yerken damağa baskı uyguluyorsun.) Ama eğerki bu lastikleri taktığında kulağında bir ağrı hissediyorsan bu kolay kolay geçmiyor ve diş ağrılarından çok daha acı veriyor, ben bu kulak ağrından dolayı lastikği belirli bir süre takmamıştım. sonra farklı bir lastikle farklı bir şekilde takmaya başladımda sorun sadece dişlerin sızlamasından ibaret oldu belirli bir süre sonra o acı geçiyor zaten.

ağrı sadece dişlerde oluyor. Ayrıca ben yemek yerken lastikleri çıkarıyorum

Lastikleri bende çıkartıyordum elbet, ama lastiklerin dişleri yerlerinden oynatmasının etkisi devam ediyor.
  • Arkadaşlar 3 gün önce banada tel takıldı . okadar şiddetli bi ağrı olmadı ama ekmek felan içini bile ısıramıyorum ısırdıgımda dişim acıyor üst dişime tel takdı 1 ay sonra alta takıcak bana daha lastik takmadı neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WHISPERZ-

Arkadaşlar 3 gün önce banada tel takıldı . okadar şiddetli bi ağrı olmadı ama ekmek felan içini bile ısıramıyorum ısırdıgımda dişim acıyor üst dişime tel takdı 1 ay sonra alta takıcak bana daha lastik takmadı neden?

Alta Takıcak Ondan Sonra.Yani Daha Zaman Var İlerde..
  • quote:

hocam kısacası 3-4 gün sonra ağrı-sızı kalmaz mı diyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WHISPERZ-

Arkadaşlar 3 gün önce banada tel takıldı . okadar şiddetli bi ağrı olmadı ama ekmek felan içini bile ısıramıyorum ısırdıgımda dişim acıyor üst dişime tel takdı 1 ay sonra alta takıcak bana daha lastik takmadı neden?

o daha ilerde olacak... lastik genelde tedavini ortalarında takılır..tel dişleri hizaya sokar..lastik de son rötuşları yapar bir nevi... mesela diş yerindedir ama yan dönmüştür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıcak çikolata

quote:

hocam kısacası 3-4 gün sonra ağrı-sızı kalmaz mı diyorsun?

Normalde rahatsız edici ağrı 4-5 güne geçer, ama dişlerdeki sallama hissi kalır çünkü dişler hareket ettirilerek düzene sokulmaya çalışıyor.
  • Arkadaşlar dün diş tellerime bu lastiklerden takıldı.Dişlerim çok ağrıyor.Gece uyandım lastiği çıkardım.Ne zaman alışırım ????
  • Onun ağrısı çok tatlı olur lan ben çok severdim lastik taktıktan sonraki ağrıyı 4-5 güne alışırsın
  • Biraz biraz alıştım bu lastiklere ama ara sıra takmıyorum sıkıcı olmaya başladılar
  • Bende bu sabah diş teli lastiği takmaya başladım.
  • O lastikden bende kullaniyorum lastik derken cene yapin duzelsin diye takilan lastik dimi?
    Yani ust tel ile alt teli birbirine baglayan..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.