Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
1
Favori
160.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bsrs

ustad ben de şu an en yeni custom rom olan 3.03.0000 var ben android i direk hafıza kartına atarak ve yeni bir radio versiyonu yükleyerek andoidi kullana bilirmiyim yoksa 3.03.0000 lük custom romu tekrardan 1.66.468.1 custom roma cevip ilk sayfada yaptığın gibimi yapmalıyım ben sadece bunu merak ediyorum eğer şimdiki custom rom a bir radio versiyonu atıp androidi hafıza kartına atıp çalıstıra biliyorsam hemen yapıp artık android kullanmak istiyorum :D sonradan fark ettim radio versiyonunuzu 2.15.50.14 bu radio versiyonu yapa bilirsiniz demişsiniz bende baktım radio versionum 3.03.0000 custom romunu yükledikten sonra zaten2.15.50.14 version radio rom kurulmuş bende anlayamadım

Sen direkt olarak Hafıza kartına Android ROM u atıyorsun (önce yedeğini al format at SD kartına) sonra Android kullanmanın tadını çıkartıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

hastarin r8.1 çıkmış.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=787588

ohoo haberleri artık senden alır olduk hoca
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Ömer Tuğrul
    bu soruların garanti bir cevabı olmadığı için cevap veremiyorum fakat NAND çıkarsa TMOUS HD2 kullanıcılarıda bundan yararlanacaktır. ayrım olacağını hiç zannetmiyorum.
    windows phone 7 olayına gelincede işin orası şimdilik muamma sana net bir şekilde kimse birşey söyleyemez bu konular hakkında.
    TMOUS HD2 ler daha fazla RAM e (576MB) daha fazla NAND Flash hafızaya (1GB) sahiptir. yani donanımsal bir eksikliği yok fazlası var. boyutu sadece 1cm e yakın daha uzun.

teşekkürler üstadım bu bilgilerde yeterli benim için :)
  • quote:

topsakalc, bir terslik var
    bende şu an 20 saat olmuş şarjtan çıkaralı evdeyim diye telefonu pek kullanmadım hala %65 var.
    windows mobile 6.5 uçuş modunda değil mi?

ewet bende anlayamadım normal romla aynı enerjiyi harcıyor bi fark yok yani task 29 la hafızayı temizledim radiom zaten uyumluydu vbn romu kurdum hafıza kartını formatladım android dosyalarını içine attım ilk başta mavi ekran geldi sonra siyah ekranda tlefon açıkta bekledim bir süre telefondan her hangi bi belirti gelmeyince soft reset attım hafıza kartının içine ayriyetten apk dosyaları atmıştım sildim onları tekrardan clrcad+haret yaptım siyah zeminli htc yazısı geldi kısa süren bi yükleme ardından ilk ayarları yaptım veandroid kurulumunu bitirdim windows mobile airplane moddaydı telefon özelliğini falan kapatmıştım hep aama neden böyle oldu anlayamadım? kernel kurulumu yaptım bide yani kurulum derken basit kopyalal yapıştır tekrar başlattım androidi yine sorunsuz açıldı ama şu şarjı beni bitirdi bir yardım üstad neden olabilir?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

1337 Üstad Androidde hala file explorer'ı bulamadım. Yok mu acaba?

Bir de Office programları yok mu Androidde? word, excel gibi?

Şarjı da baya uzun sürüyor! Bu normal mi Androidde? Nerdeyse 3 saatten fazla oldu(arada fişi çıkarmıştım 1-2 kez) sadece % 45 civarında şarj olmuş!

Şarj oluyor derken
    Bilgisayara bağlı USB den mi reşarj ediyorsunuz?

@ineversmoke
    başarıyla Android kurulumunu gerçekleştirenler çoğalmış. Androidi kurana kadar ki olay tamam geri kalanını artık siz internetten okuyarak uygulama haznenizi geliştireceksiniz.
    taskkiller
    fast reboot
    gibi uygulamalarla mevcut taskları sonlandırın bataryaya katkısı büyük olur.
    artık android için uygulama araştırma sırası konumuzdan çıkmayalım

1337 kardeş :) hersey mukemmel olmus gercekten, fakat gunlerdir kafami kurcalayan bir durum var, anlattigin butun islemleri yerine getirdim android romunu htc hd2 ye kurdum ama bilgisayarla arasındaki senkronizasyonu yapamiyorum bütün ayarları denedim olmuyor. telefonu USB ye bağladığımda seçenekler sunuyor "disk sürücü" seçeneği açılıyor telefona müzik falan attım, fakat "HTC Sync" seçeneğinde bağlanıyor uyarısından sonra "bilgisayarınızda HTC Sync tespit edilemedi" mesajı veriyor, ama Sync PC de yüklü hatta iki kere yükledim. PC nin sağ alt köşesinde bir logosu çıktı çift tıkladığımda açılmıyor, sağ tıklayınca da "Senkronize şimdi" seçeneği aktif değil, ayrica internet uzerinden biraz arastirma yaptm ayarlar/uygulamalar/geliştirme/usb hata ayıklama isaretli
    ayarlar/uygulamalar/bilinmeyen kaynaklar isaretli
    ayarlar/pcye baglan/varsayılan baglantı türü=htc sync isaretli

ama yinede senkronize islemi baslamiyor, htc nin sitesinden butun HTC SYNC versionlarini indirdim hepsini kurdum kaldirdim ama olmadi, hicbir versiyonda senkronize olmuyor, nedir acaba sorun?
  • arkadaşlar uygun fiyata hd2 sini satmayı düşünen var mı özellikle tmobile..
    bulamadımda buraya yazıyım dedim :) uygun fiyata...
  • Telefona bu gün Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution kurdum, kernel güncellemesini yaparak.

8 saattir kullanıyorum.

İlk izlenimlerim froyo'ya oranla çok daha hızlı ve stabil olduğu yönünde, ayrıca batarya tüketimi de inanılmaz derece optimal. Bahsettiğim sürede webde gezindim, tel görüşmeleri yaptım, wi-fi sürekli açıktı ve senkronizasyon sebebiyle devamlı mail bildirimlerim geldi okudum sildim vs.

Batarya durumu şu:

http://i54.tinypic.com/id4xmw.jpg
    http://i53.tinypic.com/27yh01.jpg
  • @erincunal

HTC sync masa üstüne bir logo atmıyor mu?

Telefonun programla senkronize olabilmesi için, bağlantı anında programın açık olması lazım.

Tel "htc sync arıyor" diyorsa program açık değildir.
  • Htc sync kullanırken, ilkinde bağlandığında sürücü yükleniyor, htc sync aranıyor falan yazıyor. bulunamadı dedikten sonra tlf. kablosunu bilgisayardan çıkartıp tekrar takmanız gerekmektedir.
  • Şarj süresi erken bitiyor diyen arkadaşlarda bir terslik olduğu kesin

toplamda 1-1,5 saat webde gezildi. 8-10 saatinde data alımı açıktı. gtalk veya cihazın neti ile işim olmadıkça kapatıyorum data yı. 15-20dk bir kaç yeni yüklediğim oyuna bakıldı, ha bu arada o oyunlarda marketten indirilip yüklendi. 35-40dk telefonla görüşülmüştür tahmini söylüyorum bunu fazlası var eksiği yok.
     [SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

@erincunal

HTC sync masa üstüne bir logo atmıyor mu?

Telefonun programla senkronize olabilmesi için, bağlantı anında programın açık olması lazım.

Tel "htc sync arıyor" diyorsa program açık değildir.

atıyor, zaten aciyorum htc sync programini. ama yinede baglanti kurulamiyor, vista kullanniyorum bundan mutevellit olmasin sakin. ya ben bu android olayini cok sevdim, HTC HD2 ye birkez daha tutkuyla baglandim ama isin asli bana biraz eski tadi vermiyor, mesela office programlari yok, file explorer detayli ve kullanisli degil daha buna benzer bircok sıkıntı var benim acimdan, kurali 2 gun oldu zaten su senkronizasyon olayini cozemezsem mecbur donecegim wm6,5 a :(
  • quote:

Şarj süresi erken bitiyor diyen arkadaşlarda bir terslik olduğu kesin

toplamda 1-1,5 saat webde gezildi. 8-10 saatinde data alımı açıktı. gtalk veya cihazın neti ile işim olmadıkça kapatıyorum data yı. 15-20dk bir kaç yeni yüklediğim oyuna bakıldı, ha bu arada o oyunlarda marketten indirilip yüklendi. 35-40dk telefonla görüşülmüştür tahmini söylüyorum bunu fazlası var eksiği yok.
     [SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi

ya arkadaşlar bende mi bir sorun var anlamadim herturlu denedim olmuyor, senkronizasyon yapamiyorum :S bende mi bir hata var anlamadımki htc syncnin yanlis surumunu mu yukluyorum acaba yukledigim surum setup_3.0.5422 - wm6i5 kullaniyordum simdi Android 2.2 Froyo kullaniyorum. kafayi yemek uzereyim bilen biri varsa yardim etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Tuğrul

arkadaşlar uygun fiyata hd2 sini satmayı düşünen var mı özellikle tmobile..
    bulamadımda buraya yazıyım dedim :) uygun fiyata...

PM attım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: erincunal

atıyor, zaten aciyorum htc sync programini. ama yinede baglanti kurulamiyor, vista kullanniyorum bundan mutevellit olmasin sakin. ya ben bu android olayini cok sevdim, HTC HD2 ye birkez daha tutkuyla baglandim ama isin asli bana biraz eski tadi vermiyor, mesela office programlari yok, file explorer detayli ve kullanisli degil daha buna benzer bircok sıkıntı var benim acimdan, kurali 2 gun oldu zaten su senkronizasyon olayini cozemezsem mecbur donecegim wm6,5 a :(

Vista denen kıl kuyrukta güvenlik ayar ve izinleri bazen öyle beklenmedik sorunlara yol açıyordu ki, ben yaka silkmiştim.

Dostum şimdi sana tavsiyem program ekle/kaldır bölümünden htc driver installer kurulu olup olmadığını check et.

Driver kurulu ise ikinci adımda htc sync uninstall et.

Bilgisayarını yeniden başlat ve htc sync setup dosyasına sağ tıkla ve "yönetici olarak çalıştır" de.

Kurulum tamamlandıktan sonra tekrar bağlanmayı dene.
  • ineversmoke selam ;
    Kernel güncellemesi yaptım derken Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution içindeki kernel 'i ne ile değiştirdin?. biraz detaylı anlatabilirmisin?..
    Birde Kamera çekim kalitesini iyileştirmek için bir önerisi olan varmı?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttandoan

ineversmoke selam ;
    Kernel güncellemesi yaptım derken Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution içindeki kernel 'i ne ile değiştirdin?. biraz detaylı anlatabilirmisin?..
    Birde Kamera çekim kalitesini iyileştirmek için bir önerisi olan varmı?.

Selam ttandoan

Başlıkta paylaşılan adresten hastarin Release r8.1'i indir.

Zip dosyasını açtğında zaten içinden readme dosyası çıkıyor ve orada yapılması gerekenler optional olanlar da dahil yer alıyor.

Ben "devs" dizini ve readme dosyası hariç, hastarin_r8.1'den çıkan bütün dosyaları Mdeejay_eVo_Sense_v._2.2_REVOlution.zip dosyasından çıkan Android dizine attım.

Kernel güncellemesi denen şey bundan ibaret.

Ardından formatladığım sd karta Android'i attım ve telden setup ettim, hepsi bu kadar.
  • quote:

quote:

Vista denen kıl kuyrukta güvenlik ayar ve izinleri bazen öyle beklenmedik sorunlara yol açıyordu ki, ben yaka silkmiştim.

Dostum şimdi sana tavsiyem program ekle/kaldır bölümünden htc driver installer kurulu olup olmadığını check et.

Bilgisayarını yeniden başlat ve htc sync setup dosyasına sağ tıkla ve "yönetici olarak çalıştır" de.

ineversmoke kardeş ilgine teşekkür ederim de :) yöneticiliğimiz mi kaldı :) madara etti beni bu androite gecme olayi - ben htc hd2yi cok fonksiyonlu kullanıyorum butun fiyat tekliflerim fiyat listelerim maillerim alayı gitti, fiyat vermek icin sirkete gelip pcden fiyat vermek zorunda kalır oldum, son önerini de denedim olmadi, kafamda tek ihtimal var o da eset kurulu benim pcde install asamasinda virus programini kapatin yaziyor, lisansi doldugu icin esetin kapatamiyorum, zaten savunmasiz diye pc kapatma ihtiyaci duymadim, simdi bide eseti kaldirip yeniden install edicem bakalım ne olacak :)
  • quote:

quote:

quote:

ineversmoke kardeş ilgine teşekkür ederim de :) yöneticiliğimiz mi kaldı :) madara etti beni bu androite gecme olayi - ben htc hd2yi cok fonksiyonlu kullanıyorum butun fiyat tekliflerim fiyat listelerim maillerim alayı gitti, fiyat vermek icin sirkete gelip pcden fiyat vermek zorunda kalır oldum, son önerini de denedim olmadi, kafamda tek ihtimal var o da eset kurulu benim pcde install asamasinda virus programini kapatin yaziyor, lisansi doldugu icin esetin kapatamiyorum, zaten savunmasiz diye pc kapatma ihtiyaci duymadim, simdi bide eseti kaldirip yeniden install edicem bakalım ne olacak :)

yok olmadi yine, antivirus programini kaldirdim olmadi, yonetici olarak calistirdim olmadi, olmuyor yani, acaba diyorumki ben bu htc sync nin yanlis surumunu mu yukluyorum bana buradan dogru linki verebilir misiniz? cunku ben htcsync yi calistirdigimda HD2 nin degil baska bir htc modelinin resmi geliyor, bundan kaynaklaniyor olabilir mi?
  • quote:

yok olmadi yine, antivirus programini kaldirdim olmadi, yonetici olarak calistirdim olmadi, olmuyor yani, acaba diyorumki ben bu htc sync nin yanlis surumunu mu yukluyorum bana buradan dogru linki verebilir misiniz? cunku ben htcsync yi calistirdigimda HD2 nin degil baska bir htc modelinin resmi geliyor, bundan kaynaklaniyor olabilir mi?

Farklı bir modelin resminin gelmesi doğal.

Ben de nod32 kullanıyorum.

Onunla ilgili olması pek olası değil.

http://www.htc.com/tr/SupportViewNews.aspx?dl_id=1058&news_id=802

Dosyayı şuradan indirmedin mi?
  • MyPhoneExplorer a bir göz atabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.