Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
1
Favori
160.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PowerVu

HTC HD2 ye Android uygulaması gerçekten çok hoş. Bir kaç gündür deniyorum. Şarj olayı gerçekten çok canımı sıkıyor. Gece 2 de telefonu % 88 şarj ile açık bıraktım sabah 8:30 da uyandım o da ne telefon % 40 şarj yemiş şarj % 48 olmuş. bunlar hep eksi yönleri. Çift işletim sistemi gerçekten cihazı çok yoruyor. Şarj olayı halledeilmekten sonra şahsen pek kullanmayı düşünmüyorum. HTC HD2 için yeni verilen rom tam bir felaket inanılmaz hataları var. Tekrardan şubat 2010 da verişlen roma dönmeyi düşünüyorum değerli arkdaşlar. Bu android ve HTC HD2 custom rom ile şarj olayını ayarlayabileceğimiz bir yol varmıdır ?

Dostum birinci sayfada verilen custom rom ile şu an androidi kullanıyorum.

Şu andaki durumu söylim, 4 saat bekleme durumunda şarj eksilmesi %9.

Wifi hesap eşitlemeler vs açık.

Gece setcpu ile powersave moduna alıp, sabaha kadar ne kadar eksilecek ona da bakacağım, sonucu yazarım İnşallah.

Bu arada sen şu yeni wm güncellemesinden mi bahsediyorsun, hakkında olumlu şeyler okumuştum ve denemeyi düşünüyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

Gece setcpu ile powersave moduna alıp, sabaha kadar ne kadar eksilecek ona da bakacağım, sonucu yazarım İnşallah.

10 saat sonunda %88 olan şarj durumu %70 oldu.
  • ineversmoke
    10 saatte %8 gidiyor bende. tabi ben uyurken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

ineversmoke
    10 saatte %8 gidiyor bende. tabi ben uyurken.

Hocam ben de uyurken oldu bu tüketim :)

Wifi açıktı, arka planda açıkta kalan başka bir şey varsa onu bilemiyorum.

Yahu sahi hocam, mesela internet'i başlatıyoruz ya, nasıl exit yapıyorsun sen?

Onca sayfa gezdikten sonra back->back->back yaparak mı?
  • Fast Reboot diye bir uygulama var. telefon ile işim bittiğinde ona basıyorum 5 sn de programları yeniden başlatıyor. bu tam olarak işe yarıyor mu, task killer dan daha mı iyi net birşey söyleyemiyeceğim. ben yine de task killer uygulaması yerine bunu kullanıyorum. internete girdiğimde kaldığı yerden devam ediyor her ne olursa olsun çıkış diye birşey yok uykuya alıyor heralde android değişik bişi
  • Her ikisini de deniyelim :)
  • Mdeejay in Android ROM unun linkini kaldırdım. Kafalar karışmasın diye kaldırıyorum.
    Birkaç sorunu var ben şu an calıstırdım gayet güzel calısıyor yeni versiyon çıktığında tekrar ekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 28 Ekim 2010; 17:50:15 >
  • merhaba FroyoStone Sense - V3.2 Android ROMu sizin yardımlarınız sayesınde yukledım.lakin htc sense arayüzünü bir türlü ekrana getıremedım.birde telefonun zil sesini secmek ıstedıgıme zıl sesı secıldı dıye bır ıbare cıkıyor.sizdede boyle problem varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt_555

yalvarırım 1337 yada herhangi biri yardım etin reset atıyorum bataryayı cıkarıyorum telefon beyaz yesşil htc ekranında kalıyor lutfen telefon da bu aksam lazım!!!!!!!! acil cevap!!!

panik yapmaya gerek yok task29 dan sonra normal bir durum bataryayı çıkar 10 sn sonra tak ses tuşunun alt kısmına basılı tut elini kaldırmadan power tuşuna yanı tel açma düğmesine aynı anda basılı tut telefon da yeşil kırmızı beyaz mavı ekran gelinge usb den bilgisya bağla ve istediğin romu yukle bu kadar ....
  • Bootloader ekranina girmek lazim yeni rom yukleyebilmen icin.
    Bunun icin bataryanin kapagini cukart. Arkada bir kirmizi reset tusu var basili tutarak volume down tusu ile birlikte acma kalama tusuna basin. Daha sonra usb ile bilgisayara baglanin ve Custom ROM lardan birini yukleyin.
  • Bu adimda basarisiz oldunuz.
    Task 29 islemini baslttikttan sonra yukleme %98 lere gelince volume down tusuna basili tutacaktiniz ardindqnv3 renkli bootloader ekrani cikacakti ancak ondan sonra yeni rom atabilirdiniz cihaza. telefondan mahrum kaldigin icin uzgunum
  • yardımınız icin tesekkurler bi an telefon coktu sandım. ellerine saglık 1337 cok guzel hazırlamıssın. bu arada bir problemim daha var chuckyromu da yukledigim halde android ne yazıkki telefonda calısmıyor. Haret dosyasına bastıktan sonra siyah ekran cıkıyor ve 5 sn sonra makina kendine soft resert atıor. cozum onerisi olan?
  • arkadaslar htc sense arayuzunu ekrana nasıl getırebılırım?
  • cihazi yeniden baslatiyorsun ve sense calismiyor mu? tekrar yuklemeye ya da baska bir rom yuklemeyi dene.tum adimlar tamam mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

Hocam telde sertifikalarla ilgili tek bir yer var.

Settings-güvenlik altında.

Orada da bahsettiğin türden bir ayar yok.

İşin garibi bu sorun @zfemx'in paylaştığı androidi kurmak istememden sonra olması.

Bu kurulum işlemi vm tarafında bir değişiklik yapmış olmalı.

ayarlar ->uygulamalar ->bilinmeyen kaynaklar işaretlersen sorun kalmaz..
  • Çalışmanız için çok tşk ederim gerçekten kusursuz.Takıldığım bir nokta olmuştu onu da size sormuştum.Fakat hiç gerek olmadığını rehberininzi tekrar okuyunca fark ettim çok tşk ederim.

Bir sıkıntım daha var.İnternete bağlanamıyorum, ancak 3g servisine abone değilim bununla ilgili olabilir mi?
    Diğer telefonumdan 100 kontör gönderip 50 mb kullanım hakkı almıştım ve bağlanıyordum.
    Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D0A9F2EC3 -- 29 Ekim 2010; 0:03:38 >
  • Hattınız 3G işlemlere açıksa çalışması lazım
    Telefon ayarlarının mobil data iletişiminin açık olduğunda emin misin?
  • Hattınız 3g işlemlerine açık derken ne demek istedniz?
    Herhangi bir 3g paketi satın almadım.Ancak telin sol üst köşesinde 3g yazıyor.
    Herhangi bir dns veya ip numarası girmem gerekiyor mu?
  • Hayır 3G şebekesinin bulunduğunuz lokasyonda algılandığı süre zarfında orada 3G gözükür. Internet e giremiyor musunuz şu anda sorunuzu tam olarak anlayamadım birşey yapmanıza gerek olmaması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt_555

yardımınız icin tesekkurler bi an telefon coktu sandım. ellerine saglık 1337 cok guzel hazırlamıssın. bu arada bir problemim daha var chuckyromu da yukledigim halde android ne yazıkki telefonda calısmıyor. Haret dosyasına bastıktan sonra siyah ekran cıkıyor ve 5 sn sonra makina kendine soft resert atıor. cozum onerisi olan?

Hafıza kartınızı yüklediğiniz Custom ROM içindeki Format SD kart uygulaması ile formatladıktan sonra
    Hafıza kartının içinde Android isimli bir klasör oluşturun ve haret.exe crcad.exe nin bulunduğu tüm dosyaları bu klasörün içine atın.
    telefon usb de disk drive da ise hafıza kartını görmeyecektir. usb kablosunu çıkarın. EBL bootloader ile girip android i tıklayın. manuel olarakda önce crcad.exe daha sonra haret.exe yi tıklayarak yüklemeyi başlatabilirsiniz. biraz dikkatsiz bir kullanıcımızsınız lütfen tüm adımları doğru okuyun

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.