Şimdi Ara

ZYXEL WAP 3205 ACCESS POINT YARDIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
47.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar zor bela access point cihazını kurdum ancak bazı sıkıntılarım var.modem air tires 205 modem apartmanda 4. katta bense 7. kattayım.
    Kurulum air tiresdaki şifreleme yokken access point çallıyor ancak modeme dışardan girilmesin diye WEP şifre koyunca ZYXEL WAP 3205 cihazı devre dışı kalıyor.

Bu durumda ne yapmam lazım daha önce kuran bilen usta abilerimin yardımına ihtiyacım var.

teşekkürler,
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Cihazı Universal Repeater olarak kurulum yaptıysanız modem üzerinde Wlan ayarlarında değişiklik olduğu zaman Wap3205 üzerinde de aynı ayarlarkı konfigüre etmeniz gerekir.. Modem ile Wap3205 arasında ethernet kablosu takılı olmayacaksa Wap3205'i Universal Repeater olarak kurmaniz gerekmektedir. Kurulum için yardımcı olmaya çalışayım.

Öncelikle ethernet kablosu ile Wap3205'i bilgisayara bağlayın.. Ve yerel ağ bağlantısına Elle ip verin..

Cihazınızın modunu Universal Repeater olarak seçin..

Alttaki resimde yapacağınız ayarların modem üzerindeki Wlan ayarlarıyla birebir olması gerekmektedir.. Büyük-küçük uyumunada dikkat edin..

3. resimde ise kanal seçiminin modeminizin wlan sinyal dağıttı kanalla aynı olmak zorunda.

Bir sonraki aşamada Wap3205'e bağlanacağınız şifreleme türünü ve şifrenizi oluşturacaksın.

Son resimde de ayarlarınız tam olarak yapılırsa Wlan Station Status bölümünde Modeminizin Wlan sinyal dağıtan ismi ve modeminizin mac adresi yazılı olarak çıkarsa kurulumunuz tamamlanmıştır.

Bu adıma kadar ayarları yaptınız ve WAP3205’den pc'nize giden ethernet kablosunu çıkartıp yerel ağ bağlantısında ilk resimde verdiğiniz IP'leri otomatik'e çekin.. Cihazınızı modemle haberleşebilecek mesafede bir yere bağlayip wifi üzerinden bağlanmayı deneyin..

• Statick wep dışında modemine başka bir şifreleme yapmam mümkün mü? statick web de denemedim ama en kısa sürede deneyeceğim WPA-PSK yada WPA2-PSK da kullanabilirsin sorun yok test edildi onayylandı :))
  • "Zyxel p-660hw-t1 v3 TTnet" model kablosuz modemim vardı. Modemden kablosuz bağlantı alıp kablosuz olarak dağıtmak (repeater) için Zyxel wap3205 model cihaz aldım. Ama hiçbir şekilde bağlantı kuramadım. Zyxel teknik servisini aradım, 3 farklı teknik servis elemanıyla görüştüm, bilgisayarıma bağlanıp kendileri ayarlamaya çalıştılar beceremediler. Bu arada izliyorum tabi ekrandan ne yaptıklarını. Prosedürü uyguladı adam, baktı sonuç yok, baştan başladı aynı döngüye. Sabırla bekledim ama aynı şeyleri yaptı gene ve beceremedi. Üçüncü kez tekrar aynı şeyleri denediğini görünce çözemeyeceğini farkettim ve teamviewer bağlantısını kesip, birşey söylemeden telefonu yüzüne kapattım. Lanet olsun böyle cihaza ve firmaya. Tam 1 saat telefon açık kaldı, sonuç sıfır. Tam 4 gün boyunca (yaklaşık 15 saat uğraştım toplamda, hala da uğraşıyorum) lanet olasıca cihazı kendi markasından olan modeme bağlayamadım. İki cihazın da yazılımını güncelledim, eksik hiçbirşey yok. Airties rt-211 modem ile denedim gene sonuç yok. 3205 kablo ile alıp kablosuz dağıtıyor ama repeater özelliğini kullanamadım.

BEŞ PARA ETMEZ BİR CİHAZ, TAVSİYE ETMİYORUM.
    BİR CİHAZ SATIYORSUNUZ, TEKNİK SERVİS AÇMIŞSINIZ AMA NASIL KULLANACAĞINIZI BİLMİYORSUNUZ. YAZIKLAR OLSUN...

• quote:

Orijinalden alıntı: scandelos

Statick wep dışında modemine başka bir şifreleme yapmam mümkün mü? statick web de denemedim ama en kısa sürede deneyeceğim WPA-PSK yada WPA2-PSK da kullanabilirsin sorun yok test edildi onayylandı :))

Yes Sir =))
  • arkadaşım bu ürünü tek satın alan sen değilsin ve bu ülkede ilk satılan wap3205 sana satılmamıştır diye düşünüyorum, ve yine ilk defa UR yapmaya çalışan sende değilsindir, ne güzel yazmışsın destek veren arkadaşlar prosedürü uyguladı fakat bağlanmadı, bu durumdan ben şunu çıkartırım demek ki elindeki ürün arızalı servise gönder arıza tespit edildiğinde sıfırını verip değiştirsinler ürününü....
  • Yani arızalı ürünse saten telefonu yüzüne kapatmasaydiniz belkide size ürünün sorunlu olduğunu söyleyip gerekenleri yapmanız hakkında bilgi vereceklerdi.. =))
  • O arkadaşın neden yazdığı belli bence forumları bilgi almak yada paylaşmak yerine marka kötüleme vasıtası haline getirdiler artık adminin bu tarz insanların yazılarını kaldırıp üyeliklerini iptal etmeleri lazım bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hike

"Zyxel p-660hw-t1 v3 TTnet" model kablosuz modemim vardı. Modemden kablosuz bağlantı alıp kablosuz olarak dağıtmak (repeater) için Zyxel wap3205 model cihaz aldım. Ama hiçbir şekilde bağlantı kuramadım. Zyxel teknik servisini aradım, 3 farklı teknik servis elemanıyla görüştüm, bilgisayarıma bağlanıp kendileri ayarlamaya çalıştılar beceremediler. Bu arada izliyorum tabi ekrandan ne yaptıklarını. Prosedürü uyguladı adam, baktı sonuç yok, baştan başladı aynı döngüye. Sabırla bekledim ama aynı şeyleri yaptı gene ve beceremedi. Üçüncü kez tekrar aynı şeyleri denediğini görünce çözemeyeceğini farkettim ve teamviewer bağlantısını kesip, birşey söylemeden telefonu yüzüne kapattım. Lanet olsun böyle cihaza ve firmaya. Tam 1 saat telefon açık kaldı, sonuç sıfır. Tam 4 gün boyunca (yaklaşık 15 saat uğraştım toplamda, hala da uğraşıyorum) lanet olasıca cihazı kendi markasından olan modeme bağlayamadım. İki cihazın da yazılımını güncelledim, eksik hiçbirşey yok. Airties rt-211 modem ile denedim gene sonuç yok. 3205 kablo ile alıp kablosuz dağıtıyor ama repeater özelliğini kullanamadım.

BEŞ PARA ETMEZ BİR CİHAZ, TAVSİYE ETMİYORUM.
    BİR CİHAZ SATIYORSUNUZ, TEKNİK SERVİS AÇMIŞSINIZ AMA NASIL KULLANACAĞINIZI BİLMİYORSUNUZ. YAZIKLAR OLSUN...

Demekki sen beceriksizin tekiymişsin. Anlamıyorsun sonrada boş boş konuşuyorsun.

Bu güne kadar insanları bilmedi veya bi konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için asla küçük görmedim ama yorumunu okuyunca çok şaşırdım.

Ben o senin beceremediğin cihazla universal repeater'da kurdum access pointte kurdum. Ve karşıki apartmandan bile (50 metre var) lokalde ping attığımda ortalama 15 ms cevap süresi aldım.

Kendi becereksizliğini ürüne yıkma. Bence çok güzel bir ürün iyiki almışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacTavish -- 17 Nisan 2011; 20:00:27 >

• arkadaşlar ben de cihazı yeni aldım fakat repeater mode u kuramıyorum. yani herşeyi doğru yapıyorum modemi görüyor fakat easy mode da ne modeme ne de internete bağlı gözüküyor saatlerdir uğraşıyorum sinir oldum
  • arkadaşım bu ürün için yeni bir fw yazılımı çıktı artık kablosuz görüştüreceğin ürünün kanalını şifreleme türünü kendi buluyor easy modda kurulumu çok basit mutlaka cihazına yükle ve cihazını resetle kurulumu gerçekleştireceksin no problem...

ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/KABLOSUZ_AG_URUNLERI/WAP3205/Firmware/100BFR5C0.bin
  • zyxel ftp sitesinde güncel yazılım ve dokümanlar bulunmakta ftp.zyxel.com.tr
  • Bence de süper bir alet fakat benim de garip bir sorunum var, hatta benimle aynı sorunu olan yabancı biri bloguunda yazmış aynısını.

Merhaba,

Yaklaşık 50 Metre uzaklıktaki dükkanımda RT-205 kablosuz modem bulunmakta. 3. kattaki evimde ise Zyxel Wap3205 model acces point bulunmakta ve Universal Repeater (Evrensel Tekrarlayıcı) modta kullanmaktayı. Arada sadece kepenk ve bir duvar bulunmakta. Sinyal gücüm %60-70 civarında.

Airties IP :192.168.2.1

Zyxesl AP IP ayarlarım: IP 192.168.2.254; Subnet 255.255.255.0;Ağ geçiti 192.168.2.1

Laptop IP adres: IP 192.168.2.42; Subnet 255.255.255.0; Ağ geçiti 192.168.2.254

Buraya kadar sorun yok internete girebiliyorum çok güzel, hatta tüm bağlantı hızını kullanabiliyorum.

Fakat belirleyemediğim periyotlarda özellikle download yparken (torrent veya rapid, fileserve vb.) bağlantı hızım sıfırlanıyor, ve hiçbir yere giremiyorum. Modemin arayüzüne de giremiyorum (192.168.2.1) sadece AP'nin arayüzünde girebiliyorum. 192.168.2.254

Arayüzde baktığımda uzaktaki modeme bağlı gözüküyorum bir problem yok.

Anca AP'den bağlantımı kesip tekrar kablosuz bağlandığımda sorun düzeliyor.

AP ve modem arasındaki bağlantım stabil olarak 24mbps-36-mbps arasında değişiyor.Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir. Çevremde 11. kanalda çok fazla yayın olduğu için şu anda 2. kanalı kullanıyorum. 1. kanalda nedense çok yavaş. Bir ara 13. kanalı kulandım sonuç aynı tüm kanallarda.

Bir fikri olan var mı ?

Kaspersky güncellemesini yaptım, W7 güncellemesini yaptım sorun yine aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: purenake

Bence de süper bir alet fakat benim de garip bir sorunum var, hatta benimle aynı sorunu olan yabancı biri bloguunda yazmış aynısını.

Merhaba,

Yaklaşık 50 Metre uzaklıktaki dükkanımda RT-205 kablosuz modem bulunmakta. 3. kattaki evimde ise Zyxel Wap3205 model acces point bulunmakta ve Universal Repeater (Evrensel Tekrarlayıcı) modta kullanmaktayı. Arada sadece kepenk ve bir duvar bulunmakta. Sinyal gücüm %60-70 civarında.

Airties IP :192.168.2.1

Zyxesl AP IP ayarlarım: IP 192.168.2.254; Subnet 255.255.255.0;Ağ geçiti 192.168.2.1

Laptop IP adres: IP 192.168.2.42; Subnet 255.255.255.0; Ağ geçiti 192.168.2.254

Buraya kadar sorun yok internete girebiliyorum çok güzel, hatta tüm bağlantı hızını kullanabiliyorum.

Fakat belirleyemediğim periyotlarda özellikle download yparken (torrent veya rapid, fileserve vb.) bağlantı hızım sıfırlanıyor, ve hiçbir yere giremiyorum. Modemin arayüzüne de giremiyorum (192.168.2.1) sadece AP'nin arayüzünde girebiliyorum. 192.168.2.254

Arayüzde baktığımda uzaktaki modeme bağlı gözüküyorum bir problem yok.

Anca AP'den bağlantımı kesip tekrar kablosuz bağlandığımda sorun düzeliyor.

AP ve modem arasındaki bağlantım stabil olarak 24mbps-36-mbps arasında değişiyor.Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir. Çevremde 11. kanalda çok fazla yayın olduğu için şu anda 2. kanalı kullanıyorum. 1. kanalda nedense çok yavaş. Bir ara 13. kanalı kulandım sonuç aynı tüm kanallarda.

Bir fikri olan var mı ?

Kaspersky güncellemesini yaptım, W7 güncellemesini yaptım sorun yine aynı.

hatalı ayar yapıyorsun kopma nedeni bu. gateway olarak ap üzerinde ve notebook' da airties' i gördüğün anda doğru konfigurasyonu yapmış olduğunu anlayabilirsin. repeater modda bu cihaza giriş yapamazsın! yani tekrarlayıcı modda olduğu için kendi yayınını tekrarlamıyor olacak zaten, aldığı yayını ileteceği için bu durumda ap modundan çıkmış durumdasın, bu gateway ile ama bağlantı kuruyorum sadece kopuyor desen bile evet bir süreliğine bağlantı kurarsın ama sonra kopar. hatta şifreleme türüne de dikkat et. wpa bile desteklemiyor olabilir, airties nedeniyle yani farklı markalar söz konusu olunca bu şifrelemeyi wep128 hatta 64' e düşürmen gerekebilir. wpa2 kullanabiliyorum dersen inanmam. wpa' yı kullanabiliyorsan şükret. wds yok mu daha pratik..

• Unutmayın....

Hiç bir cihaz kötü değildir. Berbat hiç değildir. çok sevgili ImaheLper yememiş içmemiş yazmış. Bu yöntemlerle bu cihazı kuramayan varsa cihazı kötülemesin, "ben bu cihazı kullanacak adam değilim" cihazı çöpe atsın :)
  • arkadaşlar merhaba

benim bu ürün ile ilgili sorunum tamamn farklı bütün ayarlamaları yapmama ramen cihaz bilgisayarın bağlantısını periyodik olarak kesip tekrar bağlantı kuruyor bunun nedeni ne olabilir. bu konuda müşteri hizmetleri cihazda sorun yok diyorlar benim kurulumla ilgi yapmış olduğum hata da yok diyorlar ama sorunuma çözüm bulamıyorlar üürün 2 defa değiştirildi olay yine aynı bana yardımcı olabilirsenizs çok sevinirim
  • ZyXEL adsl modemleri WEB Arayüzü Üzerinden basitçe kurmak ve gerekli ayarlara ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz herşey bu makalede anlatılmış.
    konuya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz
  • evt arkadaşlar şimdi sizlere zyxel NBG -417N accsespoint kurulumunu anlatacağım zyxel modem firmasını aramama rağmen tam anlamıyla accses point kurulumunu yanlış

yönlendirmelerden dolayı gerçekleştiremediler internette o kadar araştırmama rağmen hiç bir kaynağa ulaşamadım.

kendi uğraşlarım sonunda accses point baglantısını gerçekleştirdim.accses point cihazım hem lan portuyla masa üstü bilgisayarlara hemde evdeki diz üstü bilgisayarlara

kablolu ve kablosuz olarak bağlana bilir. nasıl yaptığıma gelince.. ÖNCELİKLE ZYXEL modemi elektirik pirizine takıyoruz 1 dakika sonra ışıklar sabitleniyor diz üstü bilgisayarımızdan kablosuz agları taratıyoruz baglanıcağımız zyxel baglantısına tıklıyoruz tabiki baglantı şimdilik şifresiz daha sonrada şife koymayı anlatacağım. ağ adresi alınıyor diyecek ve bağlandı diyecek baglandıktan sonra

internet explorer adres arama sayfasına 192.168.1.1 yazıp modem ara yüzüne gireceğiz modem arayüzü şifresi kullanıcı adı admin parola 1234 buradanda sol

menüden bakıma tıklıyacağız sys op modu genel sekmesini açacağız buradan sistem çalıştırma modunu erişim noktası seçeceğiz uygula dedikten sonra cihaz yeniden

başlatılacak.daha sonra (evinizdeki ve ya komşunuzdaki )modemin lan portlarının her hangi birinden kablo çekerek almış olduğunuz zyxel NBG -417N accsespointin lan

girişine takacağız. ve 2 dakika bekledikten sonra kablosuz olrak internete bağlanmış olacağız baglandıktan sonra. şimdide gelelim ağımıza şifre koymaya internet

sayfasını açıyoruz adres satırına bu kezde. DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE 192.168.1.2 yazıyoruz tekrar modem arayüzüne giriyoruz kullanıcı adı admin şifre 1234 yazıyoruz

modem arayüzü karşımıza çıkıyor buradan kablosuz ag genel sekmesinden Ad SSID YAZAN YERDE BAGLANDIGIMIZ ACCSES POİNTİN İSMİ YAZAR YANİ ZYXEL İSMİ

İSMİ DEGİŞTİRE BİLİRSİNİZ DAHA SONRA KANAL SEÇİMİNDEN OTOMATİK KANAL

SEÇİMİ KUTUCUGUNDAKİ TIKI KALDIR KANAL NUMARASI OLARAK 11. KANALI SEÇ .GÜVENLİK MODUNA GEL WPA2 PSK ŞİFRELEME TÜRÜNÜ SEÇ paylaşım öncesi

anahtar kutucuğuna 10 haneli sayı ve rakamdan oluşan şifreni yaz uygula de. cihaz yeniden başlayacak daha sonra diz üstü bilgi sayarımızdan kablosuz ağları

taratıcagız acces pointimize az önce vermiş oldugunuz baglantı ismine tıklayıp kutucuga şifremizi girip baglan diyecegiz artık interneti kablolu ve kablosuz olarak güvenli

bir şekilde kullanacağız herkese hayırlı uğurlu olsun.... acses pointin diger portlarından kablo çekerek diğer bilgisayarların ethernet girişlerine takarak internete baglaya bilirsiniz ve ya usb willeres adaptör alıp masa üstü bilgisayarlarınızada kablosuz bağlana bilirsiniz anlatmış olduğum accses point cihazın fiyatı 70 tl civarında usb willeres adoptörlerde 25 ila 50 tl civarında herkese sayğılar selamlar bir teşşekürü çok görmessiniz herhalde:))) (BİLGİ PAŞLAŞINCA ÇOĞALIR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dereder -- 2 Mayıs 2013; 13:50:32 >

• evt arkadaşlar şimdi sizlere zyxel NBG -417N accsespoint kurulumunu anlatacağım zyxel modem firmasını aramama rağmen tam anlamıyla accses point kurulumunu yanlış yönlendirmelerden dolayı gerçekleştiremediler internette o kadar araştırmama rağmen hiç bir kaynağa ulaşamadım.

kendi uğraşlarım sonunda accses point baglantısını gerçekleştirdim.accses point cihazım hem lan portuyla masa üstü bilgisayarlara hemde evdeki diz üstü bilgisayarlara

kablolu ve kablosuz olarak bağlana bilir. nasıl yaptığıma gelince.. ÖNCELİKLE ZYXEL modemi elektirik pirizine takıyoruz 30 saniye sonra ışıklar sabitleniyor diz üstü bilgisayarımızdan kablosuz agları taratıyoruz baglanıcağımız zyxel baglantısına tıklıyoruz tabiki baglantı şimdilik şifresiz daha sonrada şife koymayı anlatacağım. ağ adresi alınıyor diyecek ve bağlandı diyecek baglandıktan sonra

internet explorer adres arama sayfasına 192.168.1.1 yazıp modem ara yüzüne gireceğiz modem arayüzü şifresi kullanıcı adı admin parola 1234 buradanda sol

menüden bakıma tıklıyacağız sys op modu genel sekmesini açacağız buradan sistem çalıştırma modunu erişim noktası seçeceğiz uygula dedikten sonra cihaz yeniden

başlatılacak.daha sonra (evinizdeki ve ya komşunuzdaki )modemin lan portlarının her hangi birinden kablo çekerek almış olduğunuz zyxel NBG -417N accsespointin lan

girişine takacağız. ve 2 dakika bekledikten sonra kablosuz olrak internete bağlanmış olacağız baglandıktan sonra. şimdide gelelim ağımıza şifre koymaya internet

sayfasını açıyoruz adres satırına bu kezde. DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE 192.168.1.2 yazıyoruz tekrar modem arayüzüne giriyoruz kullanıcı adı admin şifre 1234 yazıyoruz

modem arayüzü karşımıza çıkıyor buradan kablosuz ag genel sekmesinden Ad SSID YAZAN YERDE BAGLANDIGIMIZ ACCSES POİNTİN İSMİ YAZAR YANİ ZYXEL İSMİ

İSMİ DEGİŞTİRE BİLİRSİNİZ DEGİŞTİRMEK İÇİN KUTUTUYA BAŞKA İSİM YAZA BİLİRSİNİZ DAHA SONRA KANAL SEÇİMİNDEN OTOMATİK KANAN

SEÇİMİ KUTUCUGUNDAKİ TIKI KALDIR KANAL NUMARASI OLARAK 11. KANALI SEÇ .GÜVENLİK MODUNA GEL WPA2 PSK ŞİFRELEME TÜRÜNÜ SEÇ paylaşım öncesi

anahtar kutucuğuna 10 haneli sayı ve rakamdan oluşan şifreni yaz uygula de. cihaz yeniden başlayacak daha sonra diz üstü bilgi sayarımızdan kablosuz ağları

taratıcagız acces pointimize az önce vermiş oldugunuz baglantı ismine tıklayıp kutucuga şifremizi girip baglan diyecegiz artık interneti kablolu ve kablosuz olarak güvenli

bir şekilde kullanacağız herkese hayırlı uğurlu olsun.... acses pointin diger portlarından kablo çekerek diğer bilgisayarların ethernet girişlerine takarak internete baglaya bilirsiniz ve ya usb willeres adaptör alıp masa üstü bilgisayarlarınızada kablosuz bağlana bilirsiniz anlatmış olduğum accses point cihazın fiyatı 70 tl civarında usb willeres adoptörlerde 25 ila 50 tl civarında herkese sayğılar selamlar bir teşşekürü çok görmessiniz herhalde:))) (BİLGİ PAŞLAŞINCA ÇOĞALIR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dereder -- 2 Mayıs 2013; 13:47:56 >

• Bende zyxel access point i uzaktan erişimle zyxel müş. Hiz. Kurdurdum fakat access point olan modeme giriş denediğimde şifreyi kabul ediyor fakat ip vermiyor,neden acaba yardımcı olabilecek olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.