Şimdi Ara

Avea faturalı hatlarda paket aşım dakika ücretlerine zam yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avea, faturalı hatlarda bedava süreler bittikten sonra konuşmanın dakikasını 23 kuruştan 40 kuruşa yükseltti. Tüm bireysel faturalı tarifelerde uygulanan bu zam, paket aşımlarında kullanıcıların canını acıtacağa benziyor.

• neredeyse %100 zam..
    avealı olanlara da yüklenmeye başlayacaklar :P
  • 1 Aydan fazla oldu bu değişiklik.
    Avea abonesi arttıkça nasıl daha fazla kazanırım hesabında olma yolunda galiba.
  • bence daha bile fazla olmalı...

Türkiye'de kullanıcılar çok küstah. İnsanımız böyle yapacak birşey yok. Adam tarifesini 1000dk aşıyor, 250 TL fatura gelmiş, bağırıyor çağırıyor. Böyle insanlara daha fazlası bile müstehak.

İnsanlar tarife seçmeye, ihtiyacı kadar dakika almaya alışmalı; bu yönde güzel bir adım olarak görüyorum. Koskoca firma enayi değil ki, niye 3-5 kuruş para kazanmasınlar?
  • turkcell mh arıyor, uygun tarifeye/pakete yönlendirme konusunda. aveada da benzer çalışmalar yapılabilir.
  • ARTIK GORUSMELERI GORUNTULU YAPARIM. MALUM O ZAMAN DAK. 2O KURUS :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bico

ARTIK GORUSMELERI GORUNTULU YAPARIM. MALUM O ZAMAN DAK. 2O KURUS :))

paket dakikaların bitince
    3G kapsama alanında
    3G destekli cihaz kullananlarla
    görüntülü görüşme çağrısını kabul edenlerle

;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: basturkemin

bence daha bile fazla olmalı...

Türkiye'de kullanıcılar çok küstah. İnsanımız böyle yapacak birşey yok. Adam tarifesini 1000dk aşıyor, 250 TL fatura gelmiş, bağırıyor çağırıyor. Böyle insanlara daha fazlası bile müstehak.

İnsanlar tarife seçmeye, ihtiyacı kadar dakika almaya alışmalı; bu yönde güzel bir adım olarak görüyorum. Koskoca firma enayi değil ki, niye 3-5 kuruş para kazanmasınlar?

Yorumunuza çok şaşırdım;
    Limitini aşmış faturası fazla gelmiş ,şikayetçi....Zam yapınca bu tutumunu değiştirir mi? bin tl fatura gelse susup oturacak mı?

Neden dakika almaya alışmalıyım.Neden herhangi bir sınıfa dahil olmalıyım?

Neden 3 aydır bana yeten 300 dk bu ay yetmiyorsa cezalandırılır gibi ücretle karşılaşmalıyım?

• Her şeye rağmen operatör savunuculuğu yapmak çok anlamsız. Zam her yerde zamdır. Turkcell bile faturalıları 25-30 kuruşa konuşturuyorsa, Avea'nın 23 kuruştan 40 kuruşa çıkarması yerilecek bir harekettir. Operatör kazanır ya da kazanmaz, önemli olan her yerde tüketici penceresinden bakılmasıdır. Kaldı ki Avea SMS fiyatlarını da 50 kuruşa çıkaran ilk operatör olmuştu. Paket alırsan ucuz, paket almazsan kazıklarım anlayışı bana hiç de samimi gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medyun
    Her şeye rağmen operatör savunuculuğu yapmak çok anlamsız. Zam her yerde zamdır. Turkcell bile faturalıları 25-30 kuruşa konuşturuyorsa, Avea'nın 23 kuruştan 40 kuruşa çıkarması yerilecek bir harekettir. Operatör kazanır ya da kazanmaz, önemli olan her yerde tüketici penceresinden bakılmasıdır. Kaldı ki Avea SMS fiyatlarını da 50 kuruşa çıkaran ilk operatör olmuştu. Paket alırsan ucuz, paket almazsan kazıklarım anlayışı bana hiç de samimi gelmiyor.

+1903

yorumunuza aynen katılıyorum çok doğru söylemişsiniz.

aveanın ben samimiyetini hiç göremedim nedense en samimi operatör bana vodafone geliyor türkiyede durum gerçekten üzücü gsm de rekaber yok gibi.
  • quote:

Her şeye rağmen operatör savunuculuğu yapmak çok anlamsız. Zam her yerde zamdır. Turkcell bile faturalıları 25-30 kuruşa konuşturuyorsa, Avea'nın 23 kuruştan 40 kuruşa çıkarması yerilecek bir harekettir. Operatör kazanır ya da kazanmaz, önemli olan her yerde tüketici penceresinden bakılmasıdır. Kaldı ki Avea SMS fiyatlarını da 50 kuruşa çıkaran ilk operatör olmuştu. Paket alırsan ucuz, paket almazsan kazıklarım anlayışı bana hiç de samimi gelmiyor.

Operatör kazanır ya da kazanmaz nasıl bir yorum. Ticari bir işletme tabi ki para kazanacak.

Ekmek aldığın bakkala geliş fiyatına ver diyebiliyor musun? Ya da sen ya da ailenden birisinin para kazanmadan iş yapmasını istermisin?

Bir operatör bayi,alt bayi ve aileleriyle beraber yaklaşık 10000-20000 kişinin evine ekmek sokuyor. Yapmayın bu kadar mantıksız, bu kadar acımasız olmayın

• faiş zam
    kamu hatlarınada yansıdımıki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

quote:

Yorumunuza çok şaşırdım;
    Limitini aşmış faturası fazla gelmiş ,şikayetçi....Zam yapınca bu tutumunu değiştirir mi? bin tl fatura gelse susup oturacak mı?

Neden 3 aydır bana yeten 300 dk bu ay yetmiyorsa cezalandırılır gibi ücretle karşılaşmalıyım?

Bir tüketici olarak sizinle aynı duygu ve görüşleri taşımaktayım. Ancak ki, önceki mesajımda da dediğim gibi insanlara yaranmak zordur. Paketini 10-15 dk aşan insana 1 TL fark yansıyacak bu çok sorun olmaz, ama aşırı derecede aşıp, bilinçsizce kullanım sağlayan insanlara yönelik olarak iyi olduğunu belirttim ben.

Malum, çok yanlış tarifeler kullananlar ve sonra mağazalara gelip de kabadayılık taslayanlar bile oluyor. Böyle insanlara az bile diyorum. Hayatta herşey en kötü ihtimale göre endekslenir ticarette. 50dk aşan adamın suçu ne diyeceksiniz ama işte kurunun yanında yaş da yanması durumu bu.

Düzensiz kullanım sağlayıp da fazladan para ödeyenlerin cebi biraz yanmalı ki, ihtiyaç dahilinde seçim yapmayı öğrenebilmeliler. Zam yapılması elbette kötü ancak dediğim gibi, zamdan ziyade kullanım alışkanlıkları yönünde benim serzenişim..

• kamu extarda halen 29krş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: man utd

quote:

Yorumunuza çok şaşırdım;

Bir tüketici olarak sizinle aynı duygu ve görüşleri taşımaktayım. Ancak ki, önceki mesajımda da dediğim gibi insanlara yaranmak zordur. Paketini 10-15 dk aşan insana 1 TL fark yansıyacak bu çok sorun olmaz, ama aşırı derecede aşıp, bilinçsizce kullanım sağlayan insanlara yönelik olarak iyi olduğunu belirttim ben.

Malum, çok yanlış tarifeler kullananlar ve sonra mağazalara gelip de kabadayılık taslayanlar bile oluyor. Böyle insanlara az bile diyorum. Hayatta herşey en kötü ihtimale göre endekslenir ticarette. 50dk aşan adamın suçu ne diyeceksiniz ama işte kurunun yanında yaş da yanması durumu bu.

Düzensiz kullanım sağlayıp da fazladan para ödeyenlerin cebi biraz yanmalı ki, ihtiyaç dahilinde seçim yapmayı öğrenebilmeliler. Zam yapılması elbette kötü ancak dediğim gibi, zamdan ziyade kullanım alışkanlıkları yönünde benim serzenişim..

Zam oranı çok yüksek ve operatörler arası arabağlantı ücretleri düştüğü halde zaten oradan bir kar ları var + %200 bir kar marjı olmuş.
    Bunu ''operatörler 3 5 kuruş kazanmasın mı'' şeklinde yorumlayanların mantığını hiç tartışmıyorum bile...

Paketimin dakikaları 2 ay yetiyor. 3. ay yetmiyor..2 ay için kullanmadığım dk ların parasını mı ödemeliyim?3. ay fahiş fiyata razı mı olmalıyım.İletişim ihtiyacı ''Eve bi çuval un aldım bu kış fazlasını da yiyemeyiz zaten'' gibi bir ihtiyaç değildir.Çok sık değişkenlik göstere bilir.Bu yüzden sizin görüşünüze göre ''Kullanmadığın paket dakikaların parasını ödemeye razı olmalısın--ve ya fahiş fiyattan cebin yanmalı diyorsun,Ayrıca zam'a karşıyım diyorsun

• quote:

Turkcell'in hangi tarifesi 25-30 kuruşa konuşturuyormuş? Bi gençfaturalı var 30kr diğerler 40kr, hatta arasan da bulama diye 3 tane linkin arkasına atmışlar paket aşım ücretlerini, bakıp yazdım ondan söylüyorum.

Sonuçta demek istediğim, Avea fiyat avantajlı yeni seçenekler sunuyor 39luk 59luk tarife gibi, bu imkanları yaratırken paket aşım ücretlerini pazar genel değerlerine çekti diye çok da kızmamak lazım, bilinçli tüketici zaten bu kadar bol seçenek içerisinden kendisine uygun olan tarifeyi seçer, paket aşımını da bir istina olarak yaratır.

• Operatörler her anlamda kazanıyorlar; o yüzden tüketici penceresinden bakılması gerekir demeye çalıştım. Zira BTK da sürekli tüketici lehinde adımlar attırıyor operatörlere. Operatörler de dükkanı kapatıp gitmiyorlar. Kâr marjları düşüyor olabilir. Ama bu kazanmadıkları anlamına gelmez.
  • 2 tane faturalı avea hattım vardı son 3 ay içinde ikisinide taşıdım, iyiki taşımışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35
    2 tane faturalı avea hattım vardı son 3 ay içinde ikisinide taşıdım, iyiki taşımışım.

Fasulye oldun yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: visivo

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35
    2 tane faturalı avea hattım vardı son 3 ay içinde ikisinide taşıdım, iyiki taşımışım.

Fasulye oldun yani

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.