Şimdi Ara

Askerlik şubesine giderken neler lazim..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
3
Favori
15.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, arkadaşimin kardeşini yarin ilk defa askerlik şubesine götürücez neler isterler neler lazim biliyomusunuz ?

Yarin gittigimizde şunu şunu niye getirmediniz demesinler.

• 15 fotoğraf, 2 nüfus cüzdanı fotokopisi olması lâzım. Artısı varsa tam emin değilim. AS-AL diye arat Google'da, vardır listesi tam olarak.
  • sabah gitmeden arayın öğrenin ama nüfus cüzdanı olmazsa kapıdan içeri bile giremezsiniz
  • 4 adet fotoraf,
    Diploma aslı ve fotokopisi,
    Nüfus cüzdanı fotokopisi,
    Birde şubede 2 tane kağıt vercekler onu doldurcaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

4 adet fotoraf,

evet bunlar isteniyor.şubeye ne için gideceksiniz tecil mi muayene mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRomst3r

quote:

4 adet fotoraf,

Şubeye ilk defa gidicek. Daha ne yoklamasi varmiş ne muayenesi. Yarin gidip ne nasildir nasil olucak onlari ögrenmeye gidicez.. Yoklama muayene ayni gün olursa onu yapicaz.. bilmiyoruz yani bizde.. bu kasim askere alirlar mi yoksa şubata mi ertelerler onuda ögrenicez inş..
  • Diploma yoksa öğrenci belgesi kabul edilir değil mi tecil için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

quote:

quote:

4 adet fotoraf,

Şubeye ilk defa gidicek. Daha ne yoklamasi varmiş ne muayenesi. Yarin gidip ne nasildir nasil olucak onlari ögrenmeye gidicez.. Yoklama muayene ayni gün olursa onu yapicaz.. bilmiyoruz yani bizde.. bu kasim askere alirlar mi yoksa şubata mi ertelerler onuda ögrenicez inş..

Dostum zamanı gelmemişse boşu boşuna gitmeyin.Eve kagıt geldimi askerlikle ilgili.Ayrıca kaç dogumlu arkadaşının kardeşi

@4BlueWolf

okuyorsan tecil ettirmene gerek yok zaten okul hallediyor

• quote:

@4BlueWolf

okuyorsan tecil ettirmene gerek yok zaten okul hallediyor

Ben de böyle sanıyordum ama her okul yapmıyor bunu. Kocaeli Üniversitesi' nde okuyorum, geçen sene gidecektim okumasaydım, ama okul tecil ettirir dedi herkes ben de önemsemedim,eve asker muayene kaçağı olduğuma dair uyarı geldi, okuldan ögrenci olduğuma dair belge alıp askerlik şubesine postalamak zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VamorteCurtela -- 19 Ekim 2010; 1:15:01 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

4 adet fotoraf,

Dostum zamanı gelmemişse boşu boşuna gitmeyin.Eve kagıt geldimi askerlikle ilgili.Ayrıca kaç dogumlu arkadaşının kardeşi

89 dogumlu.. Bugune kadar da hiç kagit gelmemiş evine.. Adamda şuana kadar ne muayene var ne yoklama ne başka bşiy..

Başina bişiy gelir mi acaba bu saatten sonra..

• 21 yaşında kardeşin daha önce hiç gitmemiş eğer açıköğretim'e kayıtlıysa birşey olmaz ama değilse dava açılabilir
  • yok ya okuluda yok adamin lise mezunu...

Olm nie gitmedin diyoruz abi korktum ettim falan diyo askerlik öncesi bilindik ergenlik gerginlikleri korkulari işte..

Şimdi bugun gidicektik işi çikmiş gidemedik.. Herhalde onun korkusu muayene yok yoklama yok hiç bişiy yok hapise falan atarlar mi korkusu ama nereye kadar.. yoksa bu saatten sonra gitmek istiyo gitmeside lazim.. İşte o hapis ceza korkusu falan oldugundan çekiniyo galiba bende çözemedim tam...

Birazda sağda solda konuştugu şerefsizler korkutmuş gözünü işte sen yandin sen bittin seni orda çok yipraticaklar falan gibisinden tirsa tirsa yaşiyo.. Psikolojisi bozulmuş çocugun..

Kisaca bu konular hakkinda bilgisi olan biriyle konuşmak lazim.. Bu saatten sonra hapise atarlar mi varmidir öyle bişiy yaa.. para cezasi verdiler diyelim bu para cezasi ne kadar bi cezadir falan gibi.. bu korkusunu onun üstünden nasil atabiliriz.. Çok dişa dönük bi çocuk da degil biraz içine kapanik bi insan..

• dostum korkmayın tecil hakkı var daha.En kötü olasılıkla tecil ettirirsiniz.Daha daha en kötü olasılık ise mahkemeye vermiştir askeriye.Avukat vs ıvır zıvır parasını ödetirler.Bunun dışında herhangi bir yaptırım olmaz.Bunun olması %1 ihtimal ama.
  • quote:

yok ya okuluda yok adamin lise mezunu...

Olm nie gitmedin diyoruz abi korktum ettim falan diyo askerlik öncesi bilindik ergenlik gerginlikleri korkulari işte..

Şimdi bugun gidicektik işi çikmiş gidemedik.. Herhalde onun korkusu muayene yok yoklama yok hiç bişiy yok hapise falan atarlar mi korkusu ama nereye kadar.. yoksa bu saatten sonra gitmek istiyo gitmeside lazim.. İşte o hapis ceza korkusu falan oldugundan çekiniyo galiba bende çözemedim tam...

Birazda sağda solda konuştugu şerefsizler korkutmuş gözünü işte sen yandin sen bittin seni orda çok yipraticaklar falan gibisinden tirsa tirsa yaşiyo.. Psikolojisi bozulmuş çocugun..

Kisaca bu konular hakkinda bilgisi olan biriyle konuşmak lazim.. Bu saatten sonra hapise atarlar mi varmidir öyle bişiy yaa.. para cezasi verdiler diyelim bu para cezasi ne kadar bi cezadir falan gibi.. bu korkusunu onun üstünden nasil atabiliriz.. Çok dişa dönük bi çocuk da degil biraz içine kapanik bi insan..

Aynı ben Bu saatten sonra yapacak birşey yok gidin kağıt gelmedi falan deyin bahaneler uydurun dava açılırsa bile birşey olmaz korkmayın en fazla para cezası verirler

• Tecil ettirecekseniz ;

2 Fotoğraf (ama daha fazla götürün herkese aynı prosedür uygulanmıyor farklı şeyler var)
    Diploma Fotokopisi
    Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Ben Ekim başında gittim tecil ettirmek için.Bunları istediler.Hatta anlatayım ;
    Şubenin önünde fotokopi makineleri kuruyorlar başına bi asker dikmişler o çekiyo fotokopi
    Önce şubeye gittik.Hazır dilekçe veriyorlar 4-5 tane onları dolduruyosunuz.Sonra fotoğraflarla kadın belgeleri hazırlıyor 2 tane aynı belge.Ordaki şube amirine ve teğmene imzalatıp seni askeri hastaneye sevkediyorlar.Eğer Ankara'daysanız Beytepe'ye gidiceksiniz.
    Sonra oraya gittik orda da sırayla muayeneye alıyorlar.Muayene dediğimde doktor gelip steteskopla bi dinliyo sağını solunu bi de boy-kilo ölçüp yazıyo kağıda bu kadar.
    Muayeneden sonra tekrar şubeye dönüyosunuz.Ordaki işleminizi yapan memur tekrar o kağıtları alıp kayda geçiriyo.
    Size bi çıktı halinde evrak veriyo.Orda yazıyor zaten tecil işlemi falan filan cart curt.Mesela benimki Şubat 2014'e kadar tecil edildi.
    Bu kadar.

• Ya bizim düşündügümüz zaten çocuk korkuyo zaten gözünü fena korkutmuşlar zaten o korkuyla kaldi bugune kadar. yaşitladi gitti geldi bile o hala gitmedi askere.. Lise mezunu oldugu için galiba tecil hakki da kalmadi üni' kazanamadi işe girdi çalişti bugune kadar..

Derdimiz yazik yani çocuga annesi hasta babasi vefat etti abisi desen bi burda bi orda kendi yaginda kavruluyo.. Bari askeriyeden bi dert edinmesinde geçmez hayat o dertle askeriyede ceza da para cezasiyla falan..

• @bilm-i yorum

Yok kardeşim tecil degil adam daha askeri şubeye ilk defa gidicek.. Tecil hakki varsa bile tecil yaptirmicak askere alinmak istiyo.

Ki tecil hakkinin oldugunu sanmiyorum çünkü okudugu bi okul yok çalişiyo.. liseden de mezun oldugundan beridir kaç sene geçti.. Üniyi de kazanamadi..

Yani şuan yapabilicegi en iyi seçim askere gitmek..

quote:

Orijinalden alıntı: X kare
    Aynı ben Bu saatten sonra yapacak birşey yok gidin kağıt gelmedi falan deyin bahaneler uydurun dava açılırsa bile birşey olmaz korkmayın en fazla para cezası verirler

Sen askerligi yaptin mi yoksa sende sadece ayni durumda kaçiyomusun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 19 Ekim 2010; 14:53:14 >

• Ben 15 fotoğraf demiştim, saçma gelmiş olabilir bu yorumlardan sonra. Bunu dememin sebebi şubeye başvurup da muayeneye girecek olanlar için sanıyorum bu sayı.
  • @Oranos

Evet 15 fotoğraf olayını ben tecil ettirirken başka bi arkadaşın memurla konuşmasından da duydum.
    Sanırım muayeneden sonra ek olarak baya bi sayıda fotoğraf istiyorlar askere gidecek olanlar için.
    Konuyu açan arkadaş siz en iyisi bi gidin şubedeki danışma bölümüne sorun neler lazım diye.Tecil için veya askere alınma için olan prosedürler farklı demekki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

Tecil ettirecekseniz ;

2 Fotoğraf (ama daha fazla götürün herkese aynı prosedür uygulanmıyor farklı şeyler var)
    Diploma Fotokopisi
    Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Ben Ekim başında gittim tecil ettirmek için.Bunları istediler.Hatta anlatayım ;
    Şubenin önünde fotokopi makineleri kuruyorlar başına bi asker dikmişler o çekiyo fotokopi
    Önce şubeye gittik.Hazır dilekçe veriyorlar 4-5 tane onları dolduruyosunuz.Sonra fotoğraflarla kadın belgeleri hazırlıyor 2 tane aynı belge.Ordaki şube amirine ve teğmene imzalatıp seni askeri hastaneye sevkediyorlar.Eğer Ankara'daysanız Beytepe'ye gidiceksiniz.
    Sonra oraya gittik orda da sırayla muayeneye alıyorlar.Muayene dediğimde doktor gelip steteskopla bi dinliyo sağını solunu bi de boy-kilo ölçüp yazıyo kağıda bu kadar.
    Muayeneden sonra tekrar şubeye dönüyosunuz.Ordaki işleminizi yapan memur tekrar o kağıtları alıp kayda geçiriyo.
    Size bi çıktı halinde evrak veriyo.Orda yazıyor zaten tecil işlemi falan filan cart curt.Mesela benimki Şubat 2014'e kadar tecil edildi.
    Bu kadar.

Alt ustu tecil ettircez bu kadar ugrastiriyorlar mi hala?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.