Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
5
Favori
89.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uzunogluosman

pekı eskıden 512 olan ram ın sımdı 304 olması normal mı ?

Bence kabul edilemez. Tablet olmasına rağmen birçok donanımı GalaxyS ile Galaxy TAB aynıdır. Galaxy TAB Android 2.2 de bile RAM 512 MB.

Madem 304 MB olacaktı Android 2.1 de niye 512 MB RAM diye sormazlar mı? Veya başka markalar Android 2.2 ye geçerken RAM in tamamı kullanıma açık olması ve bu durum Galaxy S de olmaması ayırca sinir bozucu. RAM herzaman ROM dan daha hızlıdır. Samsung firması sistem dosyalarını 512 MB lık hızlı RAM den rezerve etmiş olabilir. O zaman RAM de 1 GB olsaydı diyesi geliyor....

Bakalaım RESMİ açıklanacak Android 2.2 de RAM ne kadar gözükecek. Resmi bir gelişme veya açıklama olmadan kesin bir yargıya varılmamalıyız.
  • Dediğim gibi arkadaşlar bu konudan muzdarip yüzlerce kişi var. En iyisi samsunga vermek.Sanırım bana yarın samsung servis yolu göründü .
  • 2.2 den pek memnun kalınmadı anlaşılan :) ben en iyisi 2.1 jm8 imle mutlu messut yaşayayım. Nasılsa 2.2 zamanla oturur :) Hemen atlamaya gerek yok.
  • 2.2'de şimdilik bir sorunum yok. Kendi tarayıcısı ağır flash olan sitelerde biraz yavaşlıyor. Bunun dışında root+lagfix sonrasında göze çarpan bir sıkıntı şimdilik yok. Opera ve Dolphin de denedim onlar daha iyi flash konusunda. Ama onlarda da zoom hassasiyeti daha zayıf.

Anlatılan prosedürü uygulayıp JM1 veya JM2 filan yükleyen arkadaşların durumunda pek çok kişi var görünüyor. Sanırım Samsung bir şekilde açığı yama ile kapattı.
  • arkadaşlar,

reklam amacıyla yazmadığımı bildirerek birşey paylaşmak istiyorum . tek amacım bilgiyi paylaşmak.
    pc extra dergisinin sitesinde bugün yayınlanan bir haber var. söylediklerine göre samsung türkiye pc extrayı arayıp bu bilgiyi vermiş:)
    turkcell, kendi sitesi üzerinden yayınlayacakmış 2.2 sürümünü...kasım başında olacakmış bu iş...
    açılışta kapanışta yine turkcell çıkacak bu durumda değilmi? Android markete yine giremeyeceğiz , 3 tuş sorununu da yine kendimiz çözeceğiz
    bu zamana kadar sabrettik...kasım başına kadarda sabredeceğiz:((

http://www.pcextra.com.tr/haber/2010/10/samsung-galaxy-s-i9000-icin-android-2-2-guncelemesi-cok-yakinda-turkiyede/

• Turkcelle ait hiç bir yazılımı telefona kurmam artık. Odin'le atarım yada servise götürüm daha iyidir yaaa
  • Arkadaşlar, 2.2 sürümü ile alakalı Samsung Müşteri hizmetleri ve Maltepe servis ile görüştüm. Kendileri 1-2 haftaya kadar servise ulaşmış olacak imiş. Lakin şu anda bu 2.2 sürümünü servis garantili yüklemesi yapılamadığını belirttiler. Bu anlamda sanırım Kies ile yükleme gelmeden servise de gelmeyecek.:o]
  • burda yazılanlarla resmi 2.2 yükleyemeyekmiyiz ?

sabırla demeyelim mi ?
  • sağolun arkadaşlar 2.2 kurup root ve lagfix yaptıktan sonra skorum 1831 :)

Yalnız ana menüdeki düzenle kısmına geçerken telefon yawaşlama yapıyor. 15 tane program yüklü sizde bu sorun oluyormu? Yoksa şak diye açılıyormu. 7 sayfanın tamamıda dolu bende :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bjk@@N -- 19 Ekim 2010; 21:16:36 >
  • burda yazılanlarla resmi 2.2 yükleyemeyekmiyiz ?

sabırla demeyelim mi ?
  • arkadaslar kiesde register nerede bulamiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

arkadaslar kiesde register nerede bulamiyorum

Orhan o KIES içinde değil. KIES'i çalıştır
    Daha sonra Windows'un regedit programını aç. Bunu açmak için regedit yazıp enter'a basman yeterli start menüsünde ilgili yere.
  • arkadaslar ben regediti buldum device db 2 bende boyle seyler yok 1 de var o zaman 1 denmi yapayim
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

arkadaslar ben regediti buldum device db 2 bende boyle seyler yok 1 de var o zaman 1 denmi yapayim

Evet o 3 tane deger neredeyse orayi bulmak gerek. Herkesin farkli olabilir.
    Bunlari yaparken KIES acik kalmali.

Bu degerleri girdikten sonra KIES'i kapatmadan firmware update ikonuna bas ve sana hangi versiyon onerecek bak bakalim. Eger JPM veya JP6 ise bunlar froyo 2.2 icin.
  • Valla arkadaslar.bende yukledim. Kastnen telefon hantallasti internete de agir.giriyo surekli donuyo teli.yeniden baslatiyorum yoksa duzelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayk24

Valla arkadaslar.bende yukledim. Kastnen telefon hantallasti internete de agir.giriyo surekli donuyo teli.yeniden baslatiyorum yoksa duzelmiyor

Fabrika ayarlarına sıfırlayın sonra da üzerine root + lagfix uygulayın düzeliyor.
  • Arkadaşlar ben halen 2.1 de kullanıyorum teli. İnternet sitelerindeki videoları izlemek için tek cozum 2.2 ye gecmekmidir acaba?* 2.1 deyken videoları izleme imkanımız yokmu?* Bu youtube programıyla youtubedeki tum videoları izleyebildigime gore normal sitelerdeki videolarıda izleyebilecegim bir yol olmalı diye duşunuyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastteam

Arkadaşlar ben halen 2.1 de kullanıyorum teli. İnternet sitelerindeki videoları izlemek için tek cozum 2.2 ye gecmekmidir acaba?* 2.1 deyken videoları izleme imkanımız yokmu?* Bu youtube programıyla youtubedeki tum videoları izleyebildigime gore normal sitelerdeki videolarıda izleyebilecegim bir yol olmalı diye duşunuyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi, teşekkürler.

bende 2.1 kullanıyorum youtube dan felan video izleyebiliyorum ama flash ları açmıyor.nedeni ise sanırım youtube flash video kullanmıyor.yanlış bilmiyorsam html5 te flashsız video oynatma özelliği olacaktı.belki böyle bişi olduğundan dolayı flashsız izleyebiliyorsundur.
  • Benim Telefonum da Yurtdışından Gelme.. PCye Bağladığımda JP6 Sürümü Sorunsuzca Yüklendi..

Ancak Telefonumda Şu Anda Ne Türkçe Klavye Desteği Ne de Türkçe Swype War.. Bunun Bir Çözümü Var Mıdır??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazanyeah

Benim Telefonum da Yurtdışından Gelme.. PCye Bağladığımda JP6 Sürümü Sorunsuzca Yüklendi..

Ancak Telefonumda Şu Anda Ne Türkçe Klavye Desteği Ne de Türkçe Swype War.. Bunun Bir Çözümü Var Mıdır??

Markette Turkish keyboard var. Onu indirin. Sonra yazı veya mesaj yazdığınız herhangi bir kutuya birkaç saniye basılı tutup giriş metodu olarak Türkçe klavyeyi seçin sorun hallolacak.

Swype ise şu şekilde halloluyor

quote:

Orijinalden alıntı: asdfg34

JP6 da türkçe swype kullanmak için aşağıdaki dosyaları /system/app ve /system/lib klasörlerine kopyalayabilirsiniz.
    Telefonu açıp kapattığınızda swype da türkçe seçeneğide olacak.
    http://www.multiupload.com/EGSMQZ4OFH

apk dosyası -> app altına
    .so dosyası -> lib altına

Bu dosyaları oraya kopyalayabilmek için de root explorer programı gerek. Çünkü app ve lib klasörleri read-only. Bunları yazmaya açmak için Root Explorer programı ile girip o klasörlere yazma hakkı tanımak gerek. Ardından da dosyaları kopyala diyerek mevcut olanların üzerine yazın. Swype da Türkçe oluyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.