Şimdi Ara

Fiat Punto 1.4 Fire 77hp 8v'mi yoksa Oel Corsa 1.2 twinport 85hp mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar babamın arabayı yenileyeceğiz. Kendisi şu an 2003 Fiesta 1.4 comfort 82hp / 127nm tiptronic kullanıyor. Amacımız model yükseltmek. Konfor ve sollamalarda yüksek devirde kısaca bastın mı sorun yaşatmayacak b segmenti bir araç arayışındayım.

Fiyat ve donanım bakımından iki araç arasında kaldım. Tercihimde motor belirleyici olacak. Bu iki motor:

1.4 FIRE 8 valve / 77 HP / 115nm
    1.2 Twinport 16 valve / 85 HP / 115nm

Her iki motor da bizim eski fiesta'dan düşük torka sahip.
    Fiyat Performans olarak Puntoyu tercih edecektim, kendim de 4.5 sene bunun dizelini kullandım ama söz benzinliye gelince bir de 8 valve olduğunu görünce Punto'dan Corsa'ya doğru bir kayma oldu düşüncemde. Bir de malum multiair çkardı Fiat, yani fire motor eski bir teknoloji.

Ne dersiniz arkadaşlar. Bütçemiz 30bin +-1 diyelim. Özellikle Bu motorları kullanan arkadaşlar, sizlerden yorum bekliyorum.

• İkisi de bastınmı sorun yaşatacak arabalardır

Şu anda 1.2 16V 85 hp corsa kullanıcısıyım, böyle yavaş gidipte böyle çok yakan bir araba görmedim.

Şehiriçi en az 8 litre yakıyor. Alt devirleri çok ölü gitmesi için illa ki basmak lazım. Bu seferde çok yakıyor.

1.4 fire punto evo kullanmışlığım var, o motorda benzer özelliklerde.

Size önerim 1.4 Multiair 105 hp bir motora bakmanız.
  • skoda fabia 1.2 tsi + dsg şanzıman
    seat ibiza 1.6 mpi + dsg şanzıman

olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genie1 -- 16 Ekim 2010; 13:25:13 >
  • Teşekkürler,

Bu iki motor da tatmin etmeyecek gibi. Zaten listemde olmayan başka bir araçla ilgileniyorum. Seat ibiza 1.6, 105 beygir ve DSG'yi yarın görmeye gideceğim. Fiyatı sitesinde 32bin olarak görünüyor. Sadece DSG için bile bu para verilir.
  • Pişti gibi cevap olmuş :) Fabia çok biçimsiz, ibiza açıkara önce şu an. Bugün gidip görecektim ama showroomu bir türlü bulamadım, yağmur ve kilitlenen trafiği de ekleyince iş yarına kaldı. Konu başlığına ters düşecek ama çok ümitliyim ibiza'dan ve daha çok DSG'den :)

quote:

Orijinalden alıntı: genie1

skoda fabia 1.2 tsi + dsg şanzıman

olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbesen

Pişti gibi cevap olmuş :) Fabia çok biçimsiz, ibiza açıkara önce şu an. Bugün gidip görecektim ama showroomu bir türlü bulamadım, yağmur ve kilitlenen trafiği de ekleyince iş yarına kaldı. Konu başlığına ters düşecek ama çok ümitliyim ibiza'dan ve daha çok DSG'den :)

quote:

Orijinalden alıntı: genie1

skoda fabia 1.2 tsi + dsg şanzıman

olabilir

Yalnız performansları tamamen aynı olamsına rağmen(10sn 0-100km) ibizanın hem vergi hem 1lt fazla yakması hem de arka diz mesafesinin belirgin bir biçimde daha dar olması dezavantajları... Ama fabia'nın tipini beğenmiyorsan tüm bu dezavantajlar anlamını yitirebiliyor ne yazık ki... Yalnız, fabianın tavanı farklı renk oldu mu tipi hoş bir spor araba halini alıyor... 650 tl çift renk opsiyon fiyatı......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 17 Ekim 2010; 1:10:58 >
  • Bugün Seat ve Skoda bayisine gittik, zaten aynı yerdeydi. İbiza dıştan güzel ama içinde bi numara yok, simsihay plastik, deri direksyon, vites topuzu yok, cruise kontrol yok (bunlar fabiada da yok) motor 160cc 16 valve 105hp.

Aldığım fiyatlar:
    Skoda Fabia 1.2 TSI 105 Ambiente 32200 pazarlık yapılmamış hali
    Seat ibiza reference 1.6 16valve 105 32700 bu da pazarlık yapılmamış hali

Bu arabalarda motor ve şanzımana 4 teker takmışlar. Arabalar bomboş. İstesen de cruise control yok mesela ama ESP var DSG olduğu için.

Babam fabiayı beğendi ama ben ikisini de pek beğenemedim. Alayım desen Kasım 15'e gün veriyorlar. Gecikirsen Aralık 15'e..

Oradan Fiat'a geçtik. Turbo motorlu 1.4 multiair 105 soracaktım, üretilmiyor dediler, şaşırdım. Büyük ihtimal model gamını yenileyecekler. Ellerindeki araçlar:

Grande Punto (makyajsız 2011), 5K 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 26.900 ama 26'ya rahat alınır + 400 cruise control (pazarlık yapılmamış hali)
    Punto Evo (makyajlı 2011) ACTIVE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 29.000 + 400 cruise control (pazarlık yapılmamış hali)

Evo'nun içi hem malzeme kalitesi hem de tasarım larak hepsine basar.

Turbo olsun deyince zaten seçenek çok azalıyo. Bunun gayet farkında olan VW de boş meydanda at koşturuyor. Bu kadar çıplak araba satılmaz, insaf! 2 airbag var arabalarda düşünün artık.

Bunca yıl B segmentinde 75-85 beygir arabalar kullandık, işimizi de gördüler. Bu turbo olayının büyüsüne kapılıp gitmemek lazım belki de bilemiyorum.

İşin içinden çık çıkabilirsen!

quote:

Orijinalden alıntı: metbey

Yalnız performansları tamamen aynı olamsına rağmen(10sn 0-100km) ibizanın hem vergi hem 1lt fazla yakması hem de arka diz mesafesinin belirgin bir biçimde daha dar olması dezavantajları... Ama fabia'nın tipini beğenmiyorsan tüm bu dezavantajlar anlamını yitirebiliyor ne yazık ki... Yalnız, fabianın tavanı farklı renk oldu mu tipi hoş bir spor araba halini alıyor... 650 tl çift renk opsiyon fiyatı......
  • Orası öyle... Bu iç malzeme kalitesizliği yüzünden, fabiadan vazgeçecek gibiyim... Yalnız c.control 300 tl ... opsiyon olarak alınabiliyor...
  • Hocam cc için de 300 verdik ne oldu = 32.500 oldu. O kadar parayı verdikten sonra 2.5 daha verip 35'e 2. el az kullanılmış bir megane 3 alırım:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-megane-1-6-privilege-bva-yeni-megane-32932496/detay

Bende bunun dizeli ve içi siyah olanı var, on numara araba hem de C segmenti ve donanımları fersah fersah üzerindedir bu konuştuğumuz araçların.
  • veya bak ikinci el cruze var zebil gibi 32500'e:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-chevrolet-cruze-2010-cruze-4800-km-de-sunrooflu-otomotik-32274173/detay

Abicim bunlar en azından arabaya benziyor. Tüp takarım dersen ekonomik de olur. Ne uğraşıyoruz plastik şişeden hallice arabalarla.
  • bana göre fiat punto 1.4fire daha iyidir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.