Şimdi Ara

Bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
23.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazıcımız normal bir şekilde çalışırken bilgisayar birden bu hatayı vermeye başladı. Başka usb girişlerine takmayı denedim yine olmadı. Bir de şöyle bir çözüm buldum:

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u sağ tıklayıp Değiştir deyin.

3. Buradaki değer verisini 3, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü tıklayın. Usbstor.inf klasöründen iki adet var ancak bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var hangisi en güncelse tarihe göre onu bulun ve klasörü açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın.Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın.10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

Sorununuz donanımsal olarak bir probleminiz yoksa çözülecektir.

Şimdi burada 1. aşamayı yaptım ama 2. aşamada bende Driverstore'un içinde Filerepository diye birşey yok. Arama özelliğinden arama yaptım ama yine bulamadım. Karışık harfler falan var denmiş, o klasörün içindeki dosyalarda da karışık harfler var (Filerepository klasörünün değil, dediğim gibi o yok, driverstore'nin içindeki dosyaları kastettim) ama hiçbirisinin içinde usbstor diye bir şey yok. Hatta ss'ini de vereyim tam olsun.

Bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

• Hocam neyi tanıtmaya çalışıyorsunuz neyi takıyorsunuz bilgisayar anakart markası ne güç kaynağınız nedir? Biraz detaylı bilgi verin lütfen...
  • Yazıcı için USB uzatma kablosu kullanıyor musunuz?
  • Yazısı tanıtmaya çalışıyoruz, anakart da hp compaq dc5700 olarak görünüyor everest'te.

Yazıcının kendi usb kablosu dışında herhangi bir uzatma aparatı vb. kullanmıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jas0n_b0urn3

Yazıcının kendi usb kablosu dışında herhangi bir uzatma aparatı vb. kullanmıyoruz.

Bilgisayarı kapatın ve fişini de çekin. Hiçbir şekilde bilgisayara elektirk gelmesin. 1-2 dk beledikten sonra yazıcınızın usb kablosunu tekrardan takın. Arka usb girişlerinde de deneme yapın. Usb hub kullanıyorsanız onu çıkarıp deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jas0n_b0urn3

Yazıcımız normal bir şekilde çalışırken bilgisayar birden bu hatayı vermeye başladı. Başka usb girişlerine takmayı denedim yine olmadı. Bir de şöyle bir çözüm buldum:

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor'u sağ tıklayıp Değiştir deyin.

3. Buradaki değer verisini 3, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü tıklayın. Usbstor.inf klasöründen iki adet var ancak bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var hangisi en güncelse tarihe göre onu bulun ve klasörü açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın.Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın.10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

Sorununuz donanımsal olarak bir probleminiz yoksa çözülecektir.

işe yarıyor...

• çok teşekkür ederim.
    Gerçekten işe yaradı.
  • Teşekkür ederim
  • İki adet flash belleğim çalışmadığı için günlerdir uğraşıyordum. Sonunda bahsettiğiniz yöntemle sorunumu hallettim. Çok teşekkür ederim. Saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.