Şimdi Ara

Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler) Jailbreak Hakkında Herşey *2014*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.105
Cevap
49
Favori
285.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lütfen Okuyun: Arkadaşlar Bu güne kadar forumda sayısız kişiye yardım ettim. Bir çok kişi beni tanıdı artık. Ve bunları yaparken kimseden hiç bir şey beklemedim-İstemedim.Biliyorsunuz Bu işlerden anlamayan Forumdan arkadaşlar bana güvenip iphonelarını ipodlarını yolladı. Bütün işlemlerini yapıp kazasız belasız geri yolladım.Para teklif edenlerden kesinlikle bir kuruş talep etmedim. Etmemde.Sadece iyilik adına yaptım.
    Şimdi sizden 1 İsteğim olacak Lütfen yapın.

Daha önce Annem için forumda konu açmıştım. Kanserdi. Bir çare bulabilirmiyiz diye. Sağolsun çoğu arkadaş tavsiyelerde bulundu. Ama maalesef 16 Şubat 2012 Tarihinde Annemi 52 yaşında Yüzünde gülücükler açarak Kaybettik. Şimdi Sizden istediğim Lütfen bu konuya giren herkes Annem Satı Sevim ÖZKAYA için 1 adet Fatiha veya Zor olmayacaksa 1 Yasin-i Şerif okusun. Eminimki Sayenizde yattığı yerde daha bir rahat daha bir ferah olacak. Fatiha Bilmeyen arkadaşlar Kalplerinden Annem için iyi şeyler düşünsün Buda yeterli. Bu dediğimi yapanlardan Allah Razı olsun. Yapmayanlardanda Allah Razı olsun. Konuya desteğim ben ölene kadar veya Artık Cydia ya ihtiyacak kalmadığı zamana kadar sürecek. Bunun tek sebebi İnsanlara iyilik yapmak adına olacak. Bu yaptığım için hiç bir çıkarım yok biliyorsunuz. Saygılarımla.

BY Hakan Özkaya

ios 8.1.2 TaiG Jailbreak

ios 8.0.2 ve İos 8.1 Pangu Jailbreak

ios 7.1 JAİLBREAK
    İŞLEM BİRAZ SÜRÜYOR, BİTENE KADAR BEKLEYİN

LİNKLER
    Windows İÇİN

http://dl.pangu.25pp.com/jb/Pangu_v1.0.exe

Adım adım iOS 7.1.1 Jailbreak İşlemi
    Adım 1: PanGu'nın Jailbreak aracını buradan PC için indirin.

Adım 2: iOS cihazınızı USB ile PC'ye bağlayın

Adım 3: İndirdiğiniz Pangu_v1.0.exe isimli programı çalıştırın.

Adım 4: Pangu_v1.0.exe'de işaretli olan kutucuğun işaretini kaldırın!

Adım 5: "????" butonuna tıklayın.

Adım 6: Cihazınızdan Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat bölümünden tarihi 2 Haziran 2014 tarihine alın.

Adım 7: Cihazınıza gelen "PanGu" isimli uygulamayı açın ve "Continue" butonuna basın.

Adım 8: İşlemler bittikten sonra cihazınız otomatik olarak kapanıp açılacak.Bu işlemden sonra yine PanGu programını cihazdan açın. Devam edecek.ve cydia son bi resetten sonra yüklenmiş olacak.

Adım 9: Zararlı yazılım silmek için Cydia'ya girin.

Adım 10: Cydia'dan Repo ekleme bölümüne girin ve "http://cydia.angelxwind.net" isimli Repo'yu ekleyin.

Adım 11: Eklemiş olduğunuz Repo'dan "Complete PPSync Remover" isimli Tweak'i cihazınıza kurun.

Adım 12: Bu işlemler sonucunda cihazınız sorunsuz ve güvenli bir şekilde Jailbreak'lenmiş olacak.

Jailbreak işlemi bittikten sonra hiç çıkmak istemeyeceğiniz bir konu

IOS 7 JAILBREAK YAPILIŞI

1-İlk Olarakhttp://evasi0n.com/ Adresine gidip gerekli Jailibreak aracını indirin.
    2-Bilgisayarınızda İTUNES yüklü olsun ve Virüs programlarını kapatın.
    3-Jailbreak yapacağınız cihazdaki PAROLAYI kapatın.
    4- İtunes u kapatın. İndirdiğiniz Jailbreak aracını açıp Cihazı bağlayın yönetici olarak çalıştırmaya gerek yok direk çalıştırın ve Jailbreak butonuna basın sonra aşağıdaki Resimleri takip edin.

Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014*
     Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014*

İos 6 ios 6.1.2 arası Jailbreak yapılışı.....
    1. Adım:evasi0n jailbreak aracını indirin

2. Adım: evasi0n.exe dosyasını çalıştırın. (yönetici olarak)

3. Adım: Kilit var ise iptal edip cihazı bağlayın.

4. Adım: Evasi0n bağladığınız cihazı otomatik olarak algılayacak Jailbreak butonu tıklanabilir duruma geçecektir.

5. Adım: Butona tıklayın ve bitmesini bekleyin. Bu esnada cihaz kapanıp açılır.

6. Adım: Cihaz açıldıktan sonra ekranda Evasi0n app ikonu belirecek. Tıklayın ve CYDİA nın yüklenmesini bekleyin.

7. Adım: Cihaz tekrar kapanıp açıldıktan sonra CYDIA hazır.

İos 5,1,1 Jailbreak yapılışı.....

Birinci Adım
    Absinthe uygulamasının son versiyonunu indirin. ( TIKLAYIN ) TIKLAYIN (Alternatif)
    Alternatif 3 (Rapid)
    VE indirdiğiniz dosyayı RAR arşivinden çıkarın. Absinthewin.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırın. Absinthe-win 2.0.4 adında bir dosya oluşacak.

Oluşan klasörü açın ve içindeki absinthe.exe uygulamasını çalıştırın.

İkinci Adım
    İstendiğinde iPhone'unuzu usb ile bilgisayarınıza bağlayın. eğer Apple Device' nızda şifre Vpn gibi ayarlar var ise tüm şifre ve VPN ayarlarını kaldırın.

üçüncü Adım
    Başlamak için Jailbreak butonuna tıklayın.

Done! Enjoy yazısını görene kadar Kutunun dolmasını bekleyin...

Birkaç dakika içinde ana ekranınızda "Cydia" logosunu göreceksiniz.

Eğer logo Beyaz veya Hiç gelmemiş ise Cihazı kapatıp yeniden açın.

Güle Güle Kullanın.....

(Resimler için iclarfield Sitesine Teşekkürler)

iOS 5.1.1 Jailbreak’in çalışacağı cihazlar;
    iPhone 3Gs
    iPhone 4
    iPhone 4 CDMA
    4S iPhone
    iPad 1
    iPad 2 Wifi
    iPad 2 GSM
    iPad 2 CDMA
    iPad 3 Wifi
    iPad 3 CDMA
    iPad Küresel 3
    iPod 3G
    iPod 4G
    Apple 2

Sayfanın Altına Doğru Günümüzden Geçmişe İoS 5-4 için çıkmış en iyi çalışan Bütün JB çeşitlerinin Resimli Anlatımı vardır

★★★İos 5.0.1 Jailbreak★★★
    **Cihazını daha önce IOS 5.0.1 Tethered jailbreak yapanlar için yapmaları gereken 2 şey var bunlardan birini seçip işlemi yapabilirsiniz

1) Cydia'ya girip güncellemelerinizi yapın. Daha sonra "Search" kısmına gelerek "Corona 5.0.1 Untethered" eklentisini aratın ve çıkan ekranda install yaparak bu eklentiyi yükleyin. Bu işlemden sonra cihazınız untethered JB olacaktır..
    2)Rehberde ise yapmanız gereken şeyler aynı Tek fark CYDIA onay işaretini kaldırıp Devam Etmek.

Uyumlu Cihazlar

iPod Touch 3G
    iPod Touch 4G
    iPhone 4
    iPhone4-CDMA
    iPhone 3GS
    iPad 1
    A5 işletim çipi bulunan cihazlarda işe yaramaz. (İphone 4 S-İpad2)
    Gereken Dosyayı Buradan İndirin (REDSNOW)
    Alternatif Linkler:
    https://****.com/files/246909818/redsn0w_win_0.9.10b1.zip
    http://www.filejungle.com/f/ugeV2m/redsn0w_win_0.9.10b1.zip

İlk Olarak Resimdeki yedekleme işlemini yapın.

/****Bütün virüs Programlarını Kapattıkttan Sonra;

Redsnow u Yönetici olarak açın ve "Jailbreak"e tıklayın.
     Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014* Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014* Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014* Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014* Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014* Jailbreak Rehberi (Adım Adım anlatım: Jb çıkan bütün sürümler)  Jailbreak Hakkında Herşey *2014*

A5 işlemcili Cihazlar için Jailbreak (İpad 2 - İphone 4 s)

Birinci Adım: iPhone 4S veya iPad 2'nizi USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve zipten çıkardığınız Absinthe jailbreak uygulamasını çalıştırın.

İkinci Adım: Jailbreak butonu aktif olduğunda tıklayın ve jailbreak uygulamasını başlatın.

Üçüncü Adım. Absinthe isimli uygulama cihazınıza yüklendiğini gördüğümüzde bu uygulamayı çalıştırarak jailbreak işleminin son işlemini de yapmış olacaksınız.

Dördüncü Adım: İşlem bittiğinde cihazınız otomatik olarak yeniden başlayacak ve Cydia simgesini ana ekranda gördüğünüzde artık keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Windows için Absinthe
    Mac için Absinthe

★★★4.3.3 Jailbreak★★★
    4.3.3 Jailbreak Yöntemi İphone ile safariden jailbreakme.com adresine girerekte yapılabilir. Cydia ı direk indirebilirsiniz.

ORJİNAL FW İNDİRME LİNKİ
    http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

Arkadaşlar Snowbreeze i her açılışta Boot etme sıkıntısından dolayı kaldırdım.

İOS 4.3.4 JAİLBREAK YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR SADECE TETHERED JB YÖNTEMİ VARDIR. YANİ TELEFON KAPANINCA TEKRAR JB YAPMAK GEREKİYOR.
    İŞLEMLER AŞAĞIDA 4.3.3 İLE YAPTIĞIMIZ İŞLEMLERİN AYNISI.
    DEĞİŞİK OLARAK YAPACAĞIMIZ 2 ŞEY:
    1-İNDİRECEĞİMİZ REDSNOW SÜRÜMÜ Redsn0w 0.9.8b4
    https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.8b4.zip?attredirects=0&d=1 Download ederken DNS sorunu yaşarsanız google dnsleri (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) kullanın.
    2-iOS 4.3.5 Fw dosyasını tanımadığından jailbreak işleminde iOS 4.3.4 Fw dosyasına ihtiyacımız bulunmaktadır.

iOS 4.3 ve 4.3.1-4.3.2-4.3.3 Jailbreak
    4.3.2 jailbreak aşağıdaki anlatım ile aynıdır.Tek Fark Orjinal 4.3.2 Fw ve Redsnow Redsn0w 0.9.6rc14 versiyonunu indireceksiniz.Geri kalan işlem sırası aynı.

Sadece 4.3.3 için safaridenwww.jailbreakme.com adresine girerek cydia yükleyebilirsiniz. Şu anda 4.3.3 için en kolay jailbreak yöntemidir.İlk başta redsn0w ile yapılıyordu, sonrasında bu yöntem de çıktığı için artık bu yöntemi kullanabilirsiniz.

1. Redsnow′u indirin.
    Buradan

2. Linkteki ipsw lerden uyumlu olanını indirin.
    http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ (cihazınızı seçin ve ipsw i seçin)

3. iTunes versiyonunuz güncel değilse (şu an için 10.2.1 güncel) güncelleyip bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4. Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve Redsn0w 0.9.6rc9′u çalıştırın.

Not: Eğer Windows 7 veya Vista kullanıyorsanız Redsn0w’a sağ tıklayıp özellikleri açın, uyumluluk modunu XP service Pack 3 yapın ve alttaki yönetici olarak çalıştırı seçin. Redsn0w çalıştıktan sonra da Task Manager’dan Redsnow’a sağ tıklayıp Set Affinity’den tek çekirdeği seçin.

5. Browse’a basın ve önceden indiridiğimiz iOS 4.3.1 firmware (ipsw) dosyasını seçin.

6. Firmware onaylanacak.

redsn0w 096rc9 ios 431 jailbreak 3 Redsn0w ile iOS 4.3.1 iPhone ve iPod Touch Jailbreak rehberi

7. Next‘e basınca RedSn0w Firmware yamasını uygulayacak.

8. Install Cydia‘yı seçin.

9. Bir sonraki adıma geçmeden önce cihazınızın kapalı olduğundan emin olun.

10. Bu adımda iPhone’unuzu DFU moduna sokmak için Redsn0w’daki yönergeleri takip etmek gerekiyor. Bunun için: iPhone veya iPod Touch’ınızın üst kısmındaki Kapama tuşunu 3 saniye boyunca basılı tutmak,

sonra kapama tuşunu bırakmadan ekranın altındaki Ana Menü tuşuna 10 saniye boyunca basılı tutmak,

sonrada Kapama tuşunu bırakıp Ana Menü tuşuna 15 saniye daha basmaya devam emek gerekiyor.

11. DFU moduna girince cihazınız reboot edecek

ve jailbreak işlemi yapılacak.
    12. Son olarak jailbreak işleminin başarıyla tamamlandığı bildirilecek.

NOT: 4.1 3GS-3G UNLOCK KONUNUN SONUNDADIR

4.2.1 Jailbreak

Desteklenen modeller:

iPhone 4
    iPhone 3GS
    iPad (iOS 3.2.2)
    iPod Touch 4G
    iPod Touch 3G
    iPod Touch 2G (yakında)
    Apple TV 2G (yakında)

Adım Adım GreenPois0n RC5 Untethered JB Kurulumu

Adım 1:

Bazı sorunların çözüldüğü RC5 (greenpois0n-win_rc5) sürümü yayınlandı:
    www.GreenPois0n.com Sitesinden indirebilirsiniz.
    Windows Sürümü olanı indireceksiniz

BURADAN da direk İndirebilirsiniz.
    -

Adım 2:

iTunes programı açıksa kapatın. Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve GreenPois0n aracını çalıştırarak ekranda da gördüğünüz “Prepare to Jailbreak (DFU)” yazısına tıklayın.

Adım 3:

Bundan sonraki adımları da programdan takip ederek yapın. Kısaca açıklamak gerekirse;

Bu adımda cihazın Güç düğmesine basılı tutarak bekleyin (yaklaşık 2 sn).

Adım 4:

Bu adımda Güç düğmesini bırakmadan Home tuşuna da beraber basın ve öyle bir süre basılı tutun (yaklaşık 10 sn).

Adım 5:

Güç tuşunu bırakarak Home tuşuna basmaya devam edin (yaklaşık 15 sn).

Adım 6:

Artık cihazınız jailbreak işlemine hazır hale gelmiştir. Jailbreak butonuna basarak GreenPois0n‘u cihazınıza enjekte edin :)

Adım 7:

Ekrandaki gibi jailbreak işleminin tamamlanmasını bekleyin. Tamamlanınca da Quit‘e tıklayarak çıkın…

Adım 8:

Cydia ikonunu görmeyince paniklemeyin. Henüz Cydia yüklenmedi. Sıradaki adım ekranda da gördüğünüz Loader uygulamasını açarak devam edecek. Uygulamayı açın.

Adım 9:

Loader uygulaması açılınca Cydia‘yı seçin ve Install Cydia yazısına tıklayın. Ekrandaki gibi kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra Cydia‘yı da artık cihazınızda görebilirsiniz…

Kurulum bu kadardı. Çok uzun süren ya da karışık olan bir tarafı yok. İşlemleri adım adım takip ederseniz herhangi bir sorun çıkmadan jailbreak işlemini tamamlayabilirsiniz…

Kaynak: UcanDairem.Com Katkılarından Dolayı Teşekkürlerimi Sunuyorum.

LİMERAİN JB+Ultrasnow Old baseband Unlock+Tinniy umbrella iphone 4 baseband yükseltmeden Update

dikkat:İlk etapta 4.1 e yukseltecekseniz yurtdışından gelen Simkilitli telefonlar için Baseband yükseltmeden 4.1 e geçiş yöntemi uygulanacak-Sakın Direk itunesdan Update yapmayın Baseband yükselirse telefonu unlock yapamazsınız yani türkiyedeki hatlarla kullanamazsınız!!!!!!!!

İşlem Sırası:
    1)Unlock Cihazlar için Baseband Yükseltmeden 4.1 e update yapılacak (aşağıda anlattım) (tabi isteyen yükseltebilir,isteyen 4.0.2 de kalabilir)
    2)1. maddeyi yapmak istemeyenler Direk Limera1n ile jailbreak işlemine geçsin
    3)Cydia dan Ultrasn0w ile telefon unlock yapılsın.

Dikkat:bulunduğunuz yerde WİFİ olmalı.İtunes Sürekli Açık Olmalı.
    Limera1n iOS 4.0 & 4.1 Jailbreak (iPhone 3GS, iPhone 4, iPad, iPod T. 3G ve 4G)
    iPhone 3GS, iPhone 4, iPad, iPod Touch 3G ve iPod Touch 4G cihazlar için 4.0 ve 4.1 sürümlerini içerir...

Cihaz Sahipleri Kesinlikle cihazlarına 4.1 firmware e yükseltmesinler. Baseband yükseleceği için Unlock henüz yok !
    Onun yerine aşağıda anlattığım gibi Baseband yükseltmeden 4.1 e yükseltme olayını yapsın.
    ek olarak pc yi kapatıp açın ve antivirus programını kapatın arkadaşlar, ayrıca win7 kullananlar limera1n programını sağ tuşa tıklayarak yönetici olarak çalıştırarak jb yapsınlar

RC 1 (Last Version) Beta Değil(linkler ölürse Haber Verirseniz sevinirim)

http://flameupload.com/files/21WQ272B/NhkNRC1.rar
    http://www.iphone-tr.net/limera1n.exe

Limera1n İndir
    ALTERNATİFLER
    http://r-a-p-i-d-s-h-a-r-e.com/files/424352394/Kacak.rar
    http://www.4shared.com/file/kXtAQs3K/Kacak.html
    http://s1.dosya.tc/file/qxAMLG/Kacak.rar.html
    http://www.dosyaupload.net/928Kacak.rar
    http://www.multiupload.com/KLXNEAVE39
    http://flameupload.com/files/1KOREJTZ/Kacak.rar
    İŞLEMİN YAPILIŞI

1- İlk olarak limera1n'i vermiş olduğumuz linkten masaüstümüze indiriyoruz ve programı çalıştırıyoruz.

2- Cihazımızı pc ye bağlıyoruz ve programdan "make it rain" seçeneğini tıklıyoruz.

3- Üçüncü adımda program sizden cihazınızı dfu moda almanızı isteyecek cihazı dfu moda alıp devam ediyoruz.
    -DFU moda alma..
    İlk önce cihazı bilgisayara bağlayın ve üstteki güç tusuna basılı tutarak kapatın.Şimdi sırayla yapmanız gerekenler;
    -5 saniye kadar güç tuşuna basılı tutarak cihazı açın.Elma resmi çıkacak.Güç tuşunu bırakmayın.
    -Şimdi güç tuşu ile birlikte,aynı anda home tuşuna da 10 saniye kadar basın.
    -Elma resmi gidecek ve cihaz tamamen kapanacak(Güç kesilecek).Artık elinizi güç butonundan çekebilirsiniz.Yalnız home tuşuna basmaya devam edin.
    -Yaklaşık 15-30 saniye daha home tuşuna basılı tutun.Bu arada bilgisayar da aygıt bulundu şeklinde bir uyarı ve aygıt tanıma sesi gelecek.Artık Home tuşunu bırakabilirsiniz.

4- Cihazımızı başarılı bir şekilde dfu moda aldıysak eğer "done" ekranı karşımıza gelecek ve cihazımız başarılı bir şekilde jailbreak yapılmış olacaktır.

Doğru şekilde DFU moda aldıktan sonra cihazınıza limera1n ikonu gelecek ve ona tıklayıp cydia kurulumunu yapacaksınız. Cihazınızı kapatıp açmayı unutmayın...

Yöntem İphone 4 4.1 fw cihazda denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır. capsler aşağıdadır.

Cihazlarda oluşabilecek yazılımsal veya donanımsal sorunlardan Donanimhaber.com ve site yönetimi kesinlikle sorumlu değildir.

UNLOCK YAPMA (Bilmeyenler için)

Adım 1
    Cydia programını SpringBoarddan bulup açın.

Adım 2
    Aşağıdaki seçeneklerden Manage yazan sekmeye tıklayın.

Adım 3
    Büyük Sources yazan butona tıklayın.

Adım 4
    Sağ üst köşedeki Edit butonuna tıklayın.

Adım 5
    Sol üst köşedeki Add butonuna tıklayın.

Adım 6
    Karşınıza çıkan pencereye ultrasn0w.com adresini yazın ve Add Source butonuna basın.

Adım 7
    İşlem bitince büyük Return to Cydia butonuna tıklayın.

Adım 8
    Sağ üst köşedeki Done butonuna tıklayın.

Adım 9
    Karşınıza çıkan repo666.ultrasn0w.com repo adresine tıklayın.

Adım 10
    ultrasn0w programına tıklayın.

Adım 11
    Sağ üst kçşedeki Install butonuna tıklayın.

Adım 12
    Tekrar sağ üst köşede çıkan Confirm butonuna tıklayın.

Adım 13
    Yükleme ve kurulum tamamlandıktan sonra karşınıza çıkan Return to Cydia butonuna tıklayın.

Adım 14
    Şimdi Home butonuna basın ve menüye dönün bunun akabinde ise Power tuşuna parmağınızı basılı tutun. 3 saniye sonra telefonu kapat ekranı gelecektir karşınıza. Oku sağa doğru kaydırıp telefpnu kapatın. Telefon kapanınca tekrar power butonuna basıp telefonunuzu açın.

Adım 15
    Şimdi istediğiniz SIM kartı takıp telefonunuzu kullanabilirsiniz!

BASEBAND YÜKSELTMEDEN 4.1 e GEÇİŞ
    Herkes 4.1 JB bekliyor. Iphone 4 4.0.2 versiyon cihazlar bu JB ile sorunsuz kullanılabilecek. (4.1 sahipleri unlock bekleyecek)
    JB 4.1 e çıkacağı için iTunes'dan update yaparsanız telefonu unlock yapamazsınız.
    Baseband yükselmeden 4.1 e yükselmeniz gerekiyor.

Önemli: Bu rehber iphone 4 içindir.İphone 3 g lerde ve 3 gs cihazlarda denenirse baseband yükselir.

-Öncelikle bu linklerden firmware indiriyoruz.
    iPhone 4 :http://appldnld.apple.com/iPhone4/061-7939.20100908.Lcyg3/iPhone3,1_4.1_8B117_Restore.ipsw

İlk olarak TinnyUmbellayı açalım. cihaz ı pc ye bağlayalım ve itunes açılınca kapatalım.
    Tinny umbrellayı açalım ve Start Tss Serve Butonuna Basalım
    Bu anda Stop Tss Server yanında daire dönmeye başlayacak bu: çalıştığına işarettir.
    Çalıştığını gördükten sonra itunes u açalım ve shift(klavyeden) + restore (itunes dan-mouse ile) seçelim indirdiğimiz fw dosyasını gösterilp gelen uyarıya tamam diyelim.
    Cihaz restore olmaya başlayınca 1004 veya 1006 hatası verecek umursamayalım.tamam diyelim (bu baseband uyarısı yükselmiyor haberin olsun diyor)
    Restore bittikten sonra iphone muz baseband yükselmeden 4.1 update olmuş olacak.

UNLOCK YAPILIŞI 3GS ve 3G İÇİN
    Arkadaşlar Bu Jailbreak&Unlocktan kimse memnun değil. Şarj ı yiyip bitiriyormuş.Telefon kendini resetliyormuş, donmalar oluyormuş.Tavsiyem Sadece Mecbur kalanlar yapsın.
    iPhone Dev Team ultrasn0w 1.2 sürümünü yayınladı...

Bu sürüm ile unlock bekleyen iPhone 3GS ve iPhone 3G sahipleri unlock işlemlerini gerçekleştirebilirler...

İşlem eskisi gibi direk cydia üzerinden ultrasnow'u kurarak gercekleşmiyor arkadaşlar. Biraz daha karmaşık, bunu basit bir sekilde açıklayacak olursak;

Dev team aslında tam olarak 4.1 ve 4.2.1 ile gelen baseband'lar icin unlock yapmadı arkadaslar. Yaptığı şey iPad lere FW 3.2.2 ile gelen baseband sürümü olan 6.15.00 i kırmaktır. Peki iPhonel'ar ile bunu alakası ne?

Alakası Şu: Yeni yayınlanan pwnagetool unlock edition(MAC) ve Redsn0w 0.9.6beta5 (Windows, MAC) ile iPad'lerin 6.15 baseband'ini alıp iPhone Firmware yerleştirebiliyor ve bu sekilde iPhone`larımızın baseband'ini 6.15.00 a yükseltebilen custom firmware sahibi oluyoruz. Sonrasında bu CFW yi cihazımıza kurarak 6.15.00 baseband`li iPhone sahibi oluyor ve sonrasındada yeni yayınlanan ultrasnow ile unlock işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

Pwnagetool sadece mac üzerinde calısırken, redsnow hem mac, hemde windows üzerinde kullanilabilir arkadaşlar. iKaynak olarak bu yöntemi sizlere en kolay bir şekilde sunabilmek için calışıyoruz şu anda. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Unlock İşleminin Yapılışı :

Asagida hem mac kullanicilari icin hem de windows kullanicilari icin islemin nasil yapildigini görebilirsiniz arkadaslar.

MAC kullanicilari icin anlatim(Pwnagetool):

1- İlk olarak iPad için 3.2.2 firmware i bilgisayarımıza indiriyoruz.

2- PwnageTool u indiriyoruz ve indirmiş olduğumuz 3.2.2 fw ile 4.1 Customfirmware hazırlıyoruz. Bu işlem sırasında programa iPad baseband'ı kullanmak istiyorum seçeneğini tıklıyoruz.

3- Hazırlamış olduğumuz CustomFirmaware ile cihazımızı restore ediyoruz.

4- Cihaz açıldığında basebandımız 06.15.00 olmuş ve jailbreak yapılmış bir şekilde açılacaktır.

5- Cydia ya girip ultrasnow u yüklüyoruz ve cihazımızı unlock etmiş oluyoruz.
    Ultrasn0w Repo Adresi : repo666.ultrasn0w.com

Buradan bizim mac üzerinde pwnagetool ile hazirlamis oldugumuz basebandi 6.15.00`a yükselten CFW leri indirebilir, ister MAC de ister WINDOWS da itunes üzerinden kurabilirsiniz
    iPhone 3G iOS 4.2.1 - Baseband 6.15.00
    iPhone 3GS iOS 4.1 - Baseband 6.15.00
    Bu CFW leri cihazinizi DFU moda alip shift+restore ile itunes üzerinden yükleyebilirsiniz. Eger yükleme sirasnda hata alirsaniz konunun sonunda anlatildigi sekilde cihazinizi Custom-Pwned DFU moda alarak tekrar deneyebilirsiniz

WINDOWS kullanicilari icin anlatim(Redsnow, ayni anlatim ayni zamanda MAC kullanicilari icinde gecerlidir, redsnow hem WIN hem MAC de calisir)

Ilk olarak bilgisayarimiza redsnow 0.9.6beta5`yi indiriyoruz.

1 - Redsn0wu aciyoruz ve "Browse" a tiklayarak cihazimiz icin uygun olan orjinal firmware i seciyoruz.
    Not: Windows Vista ve 7 kullanicilari cogu zaman normal calistirmadan sorun yasalar. O yüzden her ihtimale karsin sag tiklarayak Windows XP & 98 uyumluluk modunda acin redsnow`u

Uygun Firmware;
    Cihazinizda 4.2.1 yüklü ise 4.2.1`i, 4.1 yüklü ise 4.1`i seciyorsunuz.
    Not: iPhone 3GS new bootrom lar icin 4.2.1 jailbreak islemi tethered dir. Yani her sarjiniz bittiginde yada cihaz kapandiginda acabilmek icin pc ye baglayip redsnow ile acmaniz gerekmektredir.
    Bu yüzden new bootrom 3GS sahiplerine eger 4.1 versiyonu yüklü ise 4.2.1`e yükseltmemeyi yada eger 4.1 SHSH lari var ise cihazi 4.1`e düsürüp sonra bu islemleri yapmayi tavsiye ediyoruz.
    2 - Eger asagidaki gibi altinda "IPSW successfully identified" yazan ekrani aliyorsaniz dogru gidiyorsunuz demektir...Next butonuna basin.
    Not: Bu ekrani alamayan arkadaslar yanlis firmware secmisler demektir. Lütfen tekrar "Browse" a tiklayarak dogru firmware i secin. Sececeginiz firmware orjinal 4.1 Firmware olmalidir.
    3 - Next dedikten sonra redsnow cok kisa bir süre (15-20 sn kadar) ipsw üzerinde islemler yapar.
    Daha sonra eger 3GS kullanicisi iseniz söyle bir uyari alirsiniz:
    Burada bize cihazimizin new bootrom mu yoksa old bootrom mu oldugunu soruyor.
    Ister aciklandigi gibi cihazinizin seri numarasindan bunu kontrol eder, istersenizde sitemizde mevcut konudan faydalanarak kontrol edebilirsiniz.

Eger cihaziniz 40. ve 45. hafta arasi üretimse bootrom`un new yada old oldugunu sadece seri numarasindan ögrenemezsiniz. Bu tarz bir cihaza sahip olan arkadaslar da sitemizdeki mevcut konudan ögrenebilirler.

Eger cihazimiz new bootrom ise Yes`i degilse No`yu seciyoruz.(Bu secim önemlidir ve dogru olmak zorundadir)

4 - Daha sonra eger cihazimiz jailbreak`li degil ise "Install Cydia" ve "Install iPad Baseband" in, eger jailbreak`li ise sadece "Install iPad Baseband" in secili oldugundan emin olduktan sonra Next butonunu tikliyoruz. Old bootrom 3GS ve iPhone 3G sahipleri isterlerse acilis logosunu da buradan degistirebilirler. Ayrica yine iPhone 3G sahipleri isterlerse burada yüzdesel batarya gösterimi, multitaskingi aktiflestirme gibi özellikleride isaretleyebilirler.

Asagidaki gibi bir uyari ekrani gelecek. Bu uyari ekraninda bize ipad basebandini iphone`a yüklemeyi isteyip istemedigimizi soruyor. Evet diyoruz
    5 - Cihazimizin bilgisayara bagli oldugundan ve tamamen kapali (power off) oldugundan emin olduktan sonra asagidaki ekranda da next`i tikliyoruz.
    6 - Simdi cihazimizi DFU moda almamiz gerekiyor. Ister redsn0w ekranindaki yönergeleri takip eder isterseniz asagida yazdigim sekilde alirsiniz. Her iki sekilde de yönergeler ayni zaten.

- 3 Saniye boyunca elimizi sag üstteki power tusuna basili tutuyoruz(Power)

- 3 saniye gecince Power tusunu birakmadan 10 Saniye boyunca ayni anda home-menü tusunada basili tutuyoruz.(Power+Home)

- 10 saniye gecince bu sefer home tusunu birakmadan power tusunu birakiyoruz ve yaklasik 15 saniye bu sekilde bekliyoruz.(Home)
    Cihaz DFU moda gecince otomatik olarak Jailbreak islemi basliyor zaten.
    Islem baslayinca jailbreak isleminin yaninda ayni zamanda basebandimiz da unlock yapilabilen baseband sürümü olan 6.15.00`a yükesliyor. Islem sirasinda kesinlikle cihazi usb kablodan cikarmayin.
    Eger su hatayi alirsaniz cihazi DFU moda gecirememissiniz demektir:

OK ve ardindan Next tuslarina basarak tekrar ve daha dikkatli bir sekilde DFU moda almayi denemelisiniz.

7 - Bir süre sonra redsnow`da "Done!" yazan bir ekran karsimiza gelecek ve islemin geri kalani cihazimizda otomatik bir sekilde devam edecek. Islem bitince telefonunuz yeniden, jailbreakli ve 6.15.00 basebandi ile acilacak. Artik cydia üzerinden ultrasnow ile unlock yapabilirsiniz.

Custom-Pwned DFU
    Windows kullanicilari asagida acikladigimiz sekilde, indirmis olduklari yada MAC üzerinde hazirlayip bilgisayarlarina aktarmis olduklari CFW leri, windows üzerinde iTunes ile yükleyebilirler.

1 - Öncelikle yukaridaki linklerden redsnow 0.9.6b5 i bilgisayariniza indirin

2 - redsn0w`u calistirin ve browse kismindan orjinal 4.1 FW yi secin. Ve ardindan nexti tiklayin.
    Dikkat:Belirtildigi gibi orjinal 4.1 FW yi seciyorsunuz, 4.1 CFW yi degil. redsnow CFW yi taniyamaz zaten.
    3 - Sadece "Just enter pwned DFU mode right now" kismi secili olsun ve sonrasinda next`e tiklayin.
    4 - Cihazinizin kapali oldugundan ve usb üzerinden itunes`a bagli oldugundan emin olun ve Next`e tiklayin.
    5 - Simdi ekrandaki yönergeleri takip ederek cihazi DFU moda almamiz gerekiyor.
    - 3 Saniye boyunca elimizi sag üstteki power tusuna basili tutuyoruz(Power)

- 3 saniye gecince Power tusunu birakmadan 10 Saniye boyunca ayni anda home-menü tusunada basili tutuyoruz.(Power+Home)

- 10 saniye gecince bu sefer home tusunu birakmadan power tusunu birakiyoruz ve yaklasik 15 saniye bu sekilde bekliyoruz.(Home)

5 - Cihaz DFU moda girince redsnow iki-üc saniyelik bir islem yapacak ve ardindan söyle bir ekran karsiniza cikacak:
    Yani: Cihaziniz su anda pwned (Custom) DFU modunda bulunuyor(ve ekrani siyah olmali, bu normal)
    Bu modda, cihaz iTunes üzerinden yüklenmek istenen Custom IPSW leri (CFW) kabul eder ve yüklenir.

6 - Artik tek yapmaniz gereken itunesi acip, shift+restore yöntemiyle cihaziniza CFW yi yüklemek.
    1013 hatası alanlar için yapılması gerekenleri vimeo' da 78erhan78 arkadaşımız güzel bir video ile anlatmış.

http://vimeo.com/22194235
    Oluşabilecek Hatalara Arızalara karşı sorumlu Değilim. İkaynak yönetimine Teşekkür Ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullHD -- 10 Mart 2015; 17:33:05 >

• Konu Güncellendi
  • 3GS yurtiçi cihazımı çok basitçe yaptım.Eline sağlık güzel bir rehber olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sayın

3GS yurtiçi cihazımı çok basitçe yaptım.Eline sağlık güzel bir rehber olmuş.

Rica Ederim hocam.
  • ek olarak pc yi kapatıp açın ve antivirus programını kapatın arkadaşlar, ayrıca win7 kullananlar limera1n programını sağ tuşa tıklayarak yönetici olarak çalıştırarak jb yapsınlar
  • bunu arıyordum ben de çok işe yaradı sağol N hakan
  • birincisi beta sürümünde degil mi ? beta sürümü ne gibi sorunlar çıkartabilir? ayrıca oldu ki jb'yi kaldırmak istedik, restore ile kaldırabiliyormuyuz?

ikinci olarak konuyla alakalı degil ama iphone'a nasıl facetime ikonu koyabildin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Error 404

bunu arıyordum ben de çok işe yaradı sağol N hakan

Rica Ederim hocam.
    quote:

Orijinalden alıntı: NiHilistt

birincisi beta sürümünde degil mi ? beta sürümü ne gibi sorunlar çıkartabilir? ayrıca oldu ki jb'yi kaldırmak istedik, restore ile kaldırabiliyormuyuz?

ikinci olarak konuyla alakalı degil ama iphone'a nasıl facetime ikonu koyabildin?

Beta sürümü ama sorun yok hocam.
    İkona gelince. 4.1 de zaten geldi ikon.özellikle birşey yapmadık.
    Ayrıca restore ile jailbreak yok olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN

quote:

Rica Ederim hocam.
    quote:

birincisi beta sürümünde degil mi ? beta sürümü ne gibi sorunlar çıkartabilir? ayrıca oldu ki jb'yi kaldırmak istedik, restore ile kaldırabiliyormuyuz?

teşekkür ederim hocam emegine saglık bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

ek olarak pc yi kapatıp açın ve antivirus programını kapatın arkadaşlar, ayrıca win7 kullananlar limera1n programını sağ tuşa tıklayarak yönetici olarak çalıştırarak jb yapsınlar

Bunuda ekledim rehbere. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullHD -- 10 Ekim 2010; 13:01:01 >
  • jailbreak yaptıktan sonra telefonu açıp kapamada sorun yaşandığı doğru mu ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: N-HakaN

quote:

Rica Ederim hocam.
    quote:

teşekkür ederim hocam emegine saglık bu arada

Rica ederim hocam. Ne demek görevimiz Yardımcı olabilmek.

• Ellerine sağlık
  • quote:

jailbreak yaptıktan sonra telefonu açıp kapamada sorun yaşandığı doğru mu ?

Hayır hiç bir problem yok Error404. Test aşamasında öyle bir sorun vermiş ama sanırım düzeltmişler.
  • Videonun birinde farkettim adam cihazı JB yapıyor açıyor "Slide to unlock" ekranında elini sürüyor ama o çubuk hareket etmeden kilit açılıyor ve cihaz iPhone 4 eğer öyleyse cihaz aşırı kasıyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Videonun birinde farkettim adam cihazı JB yapıyor açıyor "Slide to unlock" ekranında elini sürüyor ama o çubuk hareket etmeden kilit açılıyor ve cihaz iPhone 4 eğer öyleyse cihaz aşırı kasıyor demektir.

Yok öyle birşey hocam. O videonun biri. Bu denenmiş bir jailbreak. Rahat olabilirsin.
  • Hakan Hocam,

İphone 16gb, ATT, simkilitli telefon var.
    Benim 4.02 icin SHSH kaydım var.
    Bu jb'i yapmam uygun olur mu?

tesekkurler
  • Güzel rehber.
  • linki resmi siteden verseniz daha iyi olur, çünkü ara sıra versiyon değişiyor

http://limera1n.com/limera1n.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilecerme -- 10 Ekim 2010; 13:15:09 >
  • Güzel anlatım olmuş. Çaylakların gözü aydın
    :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.