Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tomtom go 600 aldım cihaz kalite olarak piyasadaki bütün cihazların üstünde trafik bilgisi akıllı telefonunuzun internetini kullanarak anlık bilgiler veriyor çankırıdan istanbula kadar uzun yol testi yapma imkanım oldu adapazarı ve izmit civarlarındaki trafik bilgisini ve trafikden dolayı yeni rota belirlemesine hayran kaldım canlı trafik dedikleri bu olsa gerek. Ancak igo daki gibi haritadaki dağlar tepeler yükseltiler 3d binalar yok tepsi gibi bir harita var önünüzde radarlar yok müşteri hizmetlerine radarları sorduğumda kanunen yasak olduğundan türkiye ye veremiyoruz dediler. Sırf trafik bilgisinin doğruluğu nedeni ile kullanılacak bir cihaz.

Resmi güncellemelerin dışında GO 600 e dağları tepeleri eklemenin bir yolu yokmudur acaba.
  • fndacil kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun cihazınız :)

Malesef Coğrafi şekilleri göstermiyor TomTom cihazlar.
    öncelikle cihazınız hayırlı olsun.kazasız belasız kullanmalar .tomtomun bu serilerinde 3d görünümden bahsediyodu.bu özellik yok mu?yoksa türkiyedekilerimi göstermiyor acaba?
  • Anladım. Uzun süre igo kullanan birisi olarak igo nun bence en yetersiz olduğu (en azından Türkiye için) trafik durumu konusunda tomtomun daha iyi olabileceğini düşündüm.
    igo TMC sistemi malesef uzun süre kullanmama rağmen tam verim alamadım ve sadece ana arterlerde (hepsinde değil) sağlıklı çalışabiliyor. İstanbul' da trafik birçok yan yola bağlı olarak kilitlenebiliyor. Buralardan veri gelmediği zaman TMC sisteminin bir anlamı yok.
    Harita kısmı daha başarılı olabilir igonun ama ben yolu bildiğim zamanlarda trafik yoğunluğuna göre rota daha makbul benim için.
    Tomtomun TMC sistemi eğer yeterliyse Tomtom da kullanılabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 20 Eylül 2014; 7:44:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GO serisinde 3D binalar mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trafik bilgisinin güncelliği oldukca başarılı şimdiye kadar trafiğe takılıpda haritada trafiği göstermediği veya trafik olmayan yerde trafik var dediği olmadı ayrıca trafiğin başlangıç ve bitiş noktalarındaki doğruluğu çok iyi. 3D binalar sadece tarihi yapılar saysanız bir elin parmaklarını geçmez bir iki cami dışında bir şey görmedim daha...
    Teşekkürler cevap için. Peki go 40 mı, yoksa android telefon sürümü mü?

• merhaba ben de start 60 cihazımı 3 hafta önce go 600 ile değiştirdim.size ilk intibalarımı yazayım.
    1- işlemcisi berbat çok ağır komutlara çok geç cevap veriyor .bazen saniyelerce donuyor. yeni rota çizerken zorlanıyor.
    2-içindeki harita tam 8 gb hem yüklemesi çok uzun saatlerce sürüyor. hemde kotalı internet kullanıyorsanız işiniz çok zor.
    3- yeni cihaz menüsü çok basit menüye girmek için bile mutlaka ekrandaki küçücük bir noktaya nişan almanız lazım. ve menüde birçok eksik var mesela harita renklerini bile değiştiremiyorsun. tema diye bir saçmalık var rotanın ve menü ikonlarının rengini değiştiriyor sadece. araç simgesi bile yok. bir ok var sadece.
    4- trafik olayı İstanbul içinde tam bir faciya sizi trafik tıkalı diye ana yoldan ayırıp kuş uçmaz kervan geçmez sokaklara sokuyor orada daha fazla trafiğe takılıyorsunuz. yada park etmiş bir kamyonla. çünkü orada trafik var mı bilmiyor. bence daha zamana ihtiyaçları var çok güvenmeyin.
    5- 3 d harita olayı tam bir zırva. sadece birkaç cami gördüm onun dışında eski haritayla aynı.
    6-şimdi hiç mi iyi yanı yok diyeceksiniz bu servet değerinde cihazın. ilk önce ses kalitesi çok yüksek ve net.
    7-manyetik cama sabitleme olayı çok stabil, güvenli ve kullanışlı.
    8-sesle rota ve cihaza talimat verme olayı çok güzel. ama önce ekranın köşesindeki küçücük bir noktaya dokunup menünerden sesle kumandaya girmek yolculuk halindeyken sürüş güvenliği diye bir şey bırakmıyor. ekrana hiç bir kısa yol eklenemiyor çünkü.
    9-istanbul dışında ve otobanlarda önünüzde oluşacak trafik tıkanıklığını görebilmeniz çok iyi oluyor. ama alternatif rotayı mümkünse siz belirleyin.

3 haftalık kullanımımdan sonra size bu kadarını söyleyebilirim. fikrimce start 60 gibi bir cihaz kullanaların bu cihaza geçmelerine gerek yok. birkaç yıl sonra trafik olayı daha stabil çalışmaya başlayınca geçebilirsiniz. yıllardır kullandığım tomtom cihazlarının menüsü bundan çok daha güzeldi benim fikrimce tabi . en azından ekranın neresine dokunursanız menüye girebiliyordunuz.
    herkeze iyi forumlar ve güvenli yolculuklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arthurking -- 20 Eylül 2014; 14:00:01 >

• Bu TMC dataları kullanıcılardan toplanıyor. Yanılıyor muyum?
    Ama sanırım cihazın hız problemi var.
    Düşündürücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: arthurking

merhaba ben de start 60 cihazımı 3 hafta önce go 600 ile değiştirdim.size ilk intibalarımı yazayım.
    1- işlemcisi berbat çok ağır komutlara çok geç cevap veriyor .bazen saniyelerce donuyor. yeni rota çizerken zorlanıyor.
    2-içindeki harita tam 8 gb hem yüklemesi çok uzun saatlerce sürüyor. hemde kotalı internet kullanıyorsanız işiniz çok zor.
    3- yeni cihaz menüsü çok basit menüye girmek için bile mutlaka ekrandaki küçücük bir noktaya nişan almanız lazım. ve menüde birçok eksik var mesela harita renklerini bile değiştiremiyorsun. tema diye bir saçmalık var rotanın ve menü ikonlarının rengini değiştiriyor sadece. araç simgesi bile yok. bir ok var sadece.
    4- trafik olayı İstanbul içinde tam bir faciya sizi trafik tıkalı diye ana yoldan ayırıp kuş uçmaz kervan geçmez sokaklara sokuyor orada daha fazla trafiğe takılıyorsunuz. yada park etmiş bir kamyonla. çünkü orada trafik var mı bilmiyor. bence daha zamana ihtiyaçları var çok güvenmeyin.
    5- 3 d harita olayı tam bir zırva. sadece birkaç cami gördüm onun dışında eski haritayla aynı.
    6-şimdi hiç mi iyi yanı yok diyeceksiniz bu servet değerinde cihazın. ilk önce ses kalitesi çok yüksek ve net.
    7-manyetik cama sabitleme olayı çok stabil, güvenli ve kullanışlı.
    8-sesle rota ve cihaza talimat verme olayı çok güzel. ama önce ekranın köşesindeki küçücük bir noktaya dokunup menünerden sesle kumandaya girmek yolculuk halindeyken sürüş güvenliği diye bir şey bırakmıyor. ekrana hiç bir kısa yol eklenemiyor çünkü.
    9-istanbul dışında ve otobanlarda önünüzde oluşacak trafik tıkanıklığını görebilmeniz çok iyi oluyor. ama alternatif rotayı mümkünse siz belirleyin.

3 haftalık kullanımımdan sonra size bu kadarını söyleyebilirim. fikrimce start 60 gibi bir cihaz kullanaların bu cihaza geçmelerine gerek yok. birkaç yıl sonra trafik olayı daha stabil çalışmaya başlayınca geçebilirsiniz. yıllardır kullandığım tomtom cihazlarının menüsü bundan çok daha güzeldi benim fikrimce tabi . en azından ekranın neresine dokunursanız menüye girebiliyordunuz.
    herkeze iyi forumlar ve güvenli yolculuklar.

1) Saniyelerce donduğuna hiç şahit olmadım.

2) harita güncellemesi yılda 4 kez gelmiyor mu? Cihazı aldığımdan beri sadece Sonbahar güncellemesi için 5.5GB veri indirdi. Onun dışındaki güncellemeler ufak boyutlu. Her güncelleme GB'lardan ibaret gibi yazmışsınız.

3) menüye girmek için diğer cihazlarda da benim bildiğim menü tuşu bulunuyor. Menü tuşu olmadan ben işlem yaptığımı hatırlamıyorum. renk vs kısmı kişisel zevklere girer yorum yapamam.

4) İstanbul'a hiç gitmedim bu cihaz ile ama yine GO 500 alan bir arkadaşım trafik bilgisinin sorunsuz çalıştığını, alternarif rotalarda da etkin sonuç aldığını söyledi. Dediğiniz gibi sokak ortasında duran bir kamyonu ya da sokakta olan kazayı cihazın değil sizinde bilmeniz mümkün değil.

5) Tam bir zırva dediğiniz haritayı Ankara'da, Antalya'da, İzmir'de ve Çeşme'de kullandım, nedense 2 - 3 cami dışında onlarca bina gördüm diyebilirim. Ankara'da camileri geçtim, Armada AVM, Medicana (Hastane), Anıtkabir, Atakule, Antalya'da adını bilmediğim binalar, Belek'te oteller, İzmir'de Narlıdere tarafında binalar, Çeşme'de merkez, Alaçatı, Dalyan, Ildır, Mordoğan gibi yerlerde onlarca bina gördüm.

6) evet ses kalitesi çok iyi.

7) evet vantuz çok sağlam.

8) normalde bizim cihazlar bir sesli komut ile o bölümü açabiliyor ama Türkçe dil seçeneğini seçtiğimiz için yapamıyoruz. İngilizce yapsak sesli komut ile sesli komut bölümünü açabiliyoruz.

9) evet.

Yani aslında bilmiyorum kullanım yerinizi ve alışkanlıklarınızı ama o kadarda olumsuz bir yanıyla katşılaşmadım ben ne yazık ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 21 Eylül 2014; 5:56:53 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Dediğim gibi navigasyon konusunda tecrübeliyim. Birçok cihaz kullandım şimdiye kadar. Bunlardan en kısası Garmin oldu. Sevemedim yazılımını vs. Tomtom kullanmıştım epeyce. Navigasyona başlangıç günlerim igo ile beraber Tomtom olmuştu. Ancak hiç Tomtom cihazı kullanmadım cep telefonlarında deneyimim oldu.
    Yazılımı gayet güzeldi ve hız problemi yoktu. Yani en azından cep telefonunda.
    Sonra uzun süre igo kullandım. Next, Navitech ne varsa kullandım.
    Ancak dediğim gibi tmc performansları yeterli gelmiyor.
    3d görüntüler umurumda değil yani olsa iyi olur ama hiç olmasa da önemli değil.
    TMC sistemi %100 değilse de %80 doğru çalışsa benim için mükemmel bir sonuç.
    Ama poi leri de bulabilsin mümkünse. %100 ünü beklemesem de %80 ini de beklerim. igo dan bulup bulup devam etmeyelim.
    Adres bulma da aynı şekilde.
    Geri kalanı süsü benim için çok önemli değil. Navigasyon olarak yol tarifini yapsın yeter.

• tekrar merhaba
    via 135 ile yunanistan üzerinden italya'ya oradan da sicilya'ya gidip geldim. daha önce navigasyon cihazı kullanmadığım için yol boyunca cihazın özelliklerini yaşayarak öğrenmiş oldum. tanıma aşamasında bir iki günlük kısa bir çalışmayı takiben cihazı aşağıya vites kolu önüne yerleştirdim. cama taktığımda belki de alışık olmadığım için çok rahatsız oldum. ipsala'ya kadar isteğe bağlı ayarların nasıl olması gerektiğini anladım. benzin istasyonu uyarısını 10 km olarak yaptığımda istanbul'dan çıkmadan benzin istasyonu uyarıları ile yol uyarılarının üst üste bindiğini ve birşey anlaşılmadığını gördüm. bu durumu 10 km ve yalnız gidiş yönündekileri göster seçeneğiyle geçtim. yunanistan'da otoban yerine devlet yoluna girdiğimde beni sürekli ilk çıkıştan otobana yönlendirmeye çalıştı. rotayı tekrar planlarken paralı yolu kullanma ! dediğimde ise ilginç bir davranış sergiledi. otobanda gişelere gelmeden önce beni devlet yoluna çıkardı ve daha sonra tekrar otoyola yönlendirdi. paralı yolun yanında otobanı da kullanma ! seçeneğini bulamadığım için devlet yolundan gittiğim süre içinde cihazın davranışı ilk çıkıştan otobana yönlendirme ve ilk çıkışı geçtikten sonra rotayı tekrar hesaplama şeklinde devam etti. uzun tünellerin çıkışında ve yüksek binaların bulunduğu şehirlerde GPS sinyalinin uzunca bir süre geri gelmediğini farkettim ve bundan dolayı bir kaç kez şehir içlerinde sağa çekip sinyalin gelmesini bekledim. yunanistan için hazırlanan poi listelerinde yunan alfabesinin kullanılması ilk başta şaşkınlık yaratıyor ama hemen sonra aynı yerin adının bir de latin alfabesi ile yazıldığını fark ediyorsunuz. hız kameraları, hız sınırlamaları, kavşaklarda yönlendirme vs vs hatasız çalışıyor. hatta kavşak yönlendirmelerini sesli olarak bir kaç kez tekrarlamasından sonra insan zekasından bile şüphe etmeye başlıyor bazen hedefe daha kısa bir yol olmasına karşın kulağını tersden gösterip sizi uyanık taksiciler gibi dolandırıyor ama google maps'den dersinize çalıştıysanız bu durumu yemiyorsunuz. uzun lafın kısası sonuç olarak tomtom benden geçer not aldı. herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.

• bonusb B kullanıcısına yanıt
    Hoş geldiniz, geçmiş olsun diyeyim öncelikle.

Cihazın konumladırması üzerine konuşalım önce; TomTom Kullanım Klavuzunda da yazar montaj yapılması gereken yerler. Ne şekilde olursa olsun mutlaka araç ön cam üzerinde olmalıdır bağladığınız yer.
    Araç içindeki mobil cihazların sinyal alıp vermeleri, radyonuzdan yayılan FM dalgaları gibi bazı etkenler ile sinyal kaliteniz düşmüş ve sorun yaşamışsınız. Buna önlem olarak cihazınızı cam olmasa bile küçük yapışkanlı diskler satılıyor, onlardan birinin yardımı ile ön konsol üzerine bağlarsanız yaşadığınız sorunu yaşamazsınız.

Evet TomTom biraz ısrarcıdır Otoyol konusunda; manevra nokatsını 500mt. geçtikten sonra yeniden rotalama yapar. Garmin de öyledir. Bizim alıştığımız iGO cihazlar da derhal alternetifi hesaplarlar. Hangisi daha iyidir, değerlemesi kişiye kalmış. Bence biraz sizin dediğiniz olmalı ama şehir merkezlerinde riskli tabi ki.

POI (İÇN) gösterimi konusunda bu kadar deyaylı ayar yapılabildiğini bilmiyordum; beğendim. Güzelmiş.

Zekâ derken; abartmamışsınız. TomTom'lar akıllı cihazlardır; sizin tepkilerinizi algılar ve rotalamayı ona göre ayarlarlar. Nasıl mı? Aynı noktaya giden iki yol var. Aynı uzaklık ve süre içerir bu yollar. Siz birini tercih edersiniz ve bir daha diğer yolu önermez size. Tecrübeyle sabittir.

Memnun şekilde kullandığınızı görmek sevindirici.

Saygılar.

• merhaba kardeş. ilk önce sizin görüşlerinize saygı duyuyorum. ama ilk önce size şunu belirteyim ki çok uzun yıllardır sadece tomtom navigasyon kullanıyorum. xl go720 go 750 via125 start 60 ve son olarak da yeni nesil go 600 cihazını kullnıyorum . bugüne kadar fanatik bir tomtom kullanıcısı olduğum söylenebilir. son aldığım go 600 cihazına ettiğim sitem sadece diğer kullanıcılara kendi deneyimlerimi ileterek yardımcı olmak ve eğer faydası olacaksa firmanın bu hataları düzeltmesi içindir.
    şuna samimiyetle inanın hala start 60 cihazını değiştirmekle iyi mi yaptım diye kendime soruyorum. çünkü insan yeni bir cihaz alınca bir sürü de para verince aldığı cihazın gerçekten bir fark yaratmasını istiyor. ben bu güne kadar değiştirdiğim bütün cihazlarda bu hazzı yaşadım. ama maalesef go 600 bende bu heyecanı yaratmadı. ilk önce daha önce kullandığım bütün modellerden farklı çok basit ve start 60 cihazının bana sunduğu özelliklerin yarısının bile olmadığı bir menüyle karşılaştım. ayrıca cihazın menüsüne girmek için diğer hiç bir modelde menü düğmesi yoktur ekranın harita bölgesinde nereye dokunursanız dokunum ana menüye direk girersiniz. yeni modelde ekranın sol alt tarafında 1x1 cm yuvarlak bir alana dokunarak sadece giriş yapabiliyorsunuz ki buda yoldayken imkansıza yakın bir şey. diğeri de tomtom un go 600 e göre olan haritası tam 8 gb boyutundadır zannedersem 3 boyut detaylarından dolayıdır ve yılada 4 kez bu haritayı indirmek zorundasınız. isterseniz boyutunu tomtom un sitesinden de kontrol edebilirsiniz. ayrıca bende zaten her zaman indiriyor demedim. tabiki aradaki küçük harita düzeltmelerinde önemli bir veri indirimi yapmıyor. 3 boyutlu haritaya gelince ben İstanbul içinde kullandım genellikle pek İstanbul dışına çıkma imkanım olmadı kurban bayramına bodruma gideceğim uzun yoldaki tecrübelerimi de mutlaka yazarım. ama İstanbul içinde dümdüz harita işte rota çizgisini üzerinde bir okla gidiyorsunuz. gözümü haritadan ayırmadan araba kulanma imkanım olmadığı için sadece birkaç camiye denk gelebildim. tebrik ederim siz bayağı detay yakalamışınız. mega şehir İstanbul da bile hiç bir şey yokken diğer illerde ve ilçelerde 3 boyut olayını bu kadar abartmakla tomtom çok ayıp etmiş. :) ayrıca inanın işlemcisi çok yavaş ve mesela onun dediği bir çıkıştan çıkmayınca yeni rota bile çizerken bile ağır ağır davranıyor ve bir süre ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. start 60 3-4 saniye içinde fişek gibi alternatif rota hesaplıyordu. ayrıca İstanbul içinde trafik bilgisi verdiği yerler çok sınırlı . sizi trafik boş diye kendi kapsama alanında olmayan yerlere doğru yönlendiriyor ki en kötüsü ara sokaklar. en hızlı rota seçimi yaptığım halde öyle yollara sokuyor ki araba zor geçer. hesapta trafiğe sokmuyor. (gerçi İstanbul da boş yol mu var diyeceksiniz) inanın ki keşke ana yoldan ayrılmasaydım da trafiğe dalsaydım diyorsunuz. onun için beni nasıl yönlendirmeye çalışırsa çalışsın mümkün olduğu kadar ana yoldan ayrılmadan gitmeye çalışıyorum. daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi tamamen kendi görüşümce bu yeni çalışmaya başlayan bir sistem ve daha uzun zamana ihtiyacı var. ve yine kendi görüşümce bu cihaza geçmek için eğer elinizdeki navigasyondan memnunsanız çok acele etmeyin. biraz uzattım yazımı galiba. okuma zahmetine giren arkadaşlarım kusura bakmasınlar.
    herkese hayırlı forumlar. kazasız belasız yolculuklar.
    @TechZone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arthurking -- 25 Eylül 2014; 17:10:58 >

• Ben sadece şunu anlamak istiyorum.

Diğer tüm navigasyon cihazlarında, ekranın herhangi bir noktasına dokunmakla açılan menüden bahsediyorsunuz. İyi de X00 cihazlarında bunun bu şekilde olmamasının sebebi çoklu dokunmatik sağlıyor oluşu.. Şehrin herhangi bir yerine bakabileceğiniz gibi, Türkiye'nin de herhangi bir noktasına bakabiliyorsunuz. Bu durum elbette alışkanlıklara göre değişebilir.

Fakat şunu da unutmamak gerek, çoklu dokunmatik olayından dolayı, evet o tuşa basmamız gerekiyor. Fakat menüye ulaşmak için diğer dillerde sesli komut ile zaten menü açılıyor. Türkçe dil seçeneğine bu özellik eklendiğinde o menü tuşuna basmamızda gerekmeyecek. Tabii gelirse ki donanımı var, yazılım desteği gelmesini bekliyorz.. Ancak ben pek zorlandığımı söyleyemeyeceğim..

3D binaların İstanbul'da çok daha fazla olduğuna eminim. Ancak dediğiniz gibi sürekli ekrana bakarak gitmemiz mümkün değil. Ben sadece tesadüf eseri yola bakarken ekranda karaltı ya da abes bir şekilin ilerlediğini görünce denk gelip baktım, meğerse binalarmış..

elbette gelişmesi için zaman istiyor fakat benim daha önce cep telefonumda yazılım olarak kullandığım Garmin, iGO gibi programlarda nedense bana hiç hızlı ya da kullanışlı gelmemişlerdi. Belki de bu ilk navigasyon cihazım olduğundandır artık bilemiyorum. Elbette birden fazla chaz kullanmadığım için deneyimim bir hayli sınırlı ama telefon yazılımlarına nazaran bana çok daha iyi geldi.

• iOS Tabanlı cihazlarda TomTom Turkey Navigation uygulaması güncellemesi yayınlandı; buradan paylaşayım bilgi olarak.

Keyifli navigasyonlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

Antalya'ya geldim, oteldeyim..

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, yol boyunca canlı trafik bilgisi %100 doğru çalıştı. Ankara'dan yola çıktığımda sabah saat 07.00'dı.. Saat tam 14.00'da otele ulaştım.

Sivrihisar'a kadar yoğunluk vardı, Polatlı'ın içinde bu yoğunluk ciddi bir şekilde arttı ve Polatlı'nın ilk ışıklarına gelmeden herkes yavaşladığı için ilk trafik bilgisi burada geldi. Isparta - Antalya arası yol yapım çalışmalarına başlanacak herhalde, yolun daraldığı bazı noktalarda 3 - 5 km boyunca konvoy şeklinde ve tintin TIR'ların arkasına takıldığımız 5 - 6 farklı noktadan ikisinde trafik var diye ekranın sağ tarafında kısada olsa trafik bilgi sistemi düzgünce çalıştı.

Şehiriçi trafiği anlarımda bu tip anlık sıkışıkları nasıl belirliyor çözemedim doğrusu..

POI'leri çok kuvvetli, daha Ankara'dayken dün akşam otelin adını yazmam yetti ve iç kapısına gelince hedefinize ulaştınız söylemi çok çok iyi çalıştığına işaret. iGo bu kadar iyi çalışmıyordu (iPad 2'de aktif olarak kullanıyorum 4 senedir)..

Yoldaki tabelalarla birebir çalışıyor. Antalya 80km yazarken tabelayı geçtikten 200mt sonra 80km görünmesi çok hoşuma gitti.. iGo'da tabelayı ya geçtikten ya da tabelaya gelmeden 1 - 2km önce ya da sonra gösteriyordu ve sapmalar oluyordu.. Bilmiyorum belki iPad ile çalışmasında bir sıkıntı vardır ama sanmıyorum..

Çoo beğendim özetle, gayet başarılı..

Ben eskiden cep telefonunda kullanıyordum POI ler çok sıkıntılıydı. Bende Antalyadayım. Igo da Garmin de ne istersem çıkıyordu ama tomtom da olmayan sürü sepet yer vardı. Acaba POI olayını çözmeye mi başladılar? Farklı bir harita kullanıyordu Tomtom bu yüzdendi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 27 Eylül 2014; 9:24:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

....
    Acaba POI olayını çözmeye mi başladılar? Farklı bir harita kullanıyordu Tomtom bu yüzdendi sanırım.

Selamlar,

TomTom son bir yıldır sadece POI'lere ağırlık verdi. Önce çift veya birden çok POI'leri temizlediler. POI sayısı neredeyse 1/3 oranında düştü. Sonra yeni eklemelere devam ettiler. Bakın TomTom haritlara mükerrer POI (İÇN) çok nadir görürdünüz. Son güncellemede POI (İÇN) sayısındaki artış, KM. olarak artışın çok çok üzerinde. Ayrıca Harita değişmedi. TeleAtlas olan harita firması artık TomTom oldu.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

....
    Acaba POI olayını çözmeye mi başladılar? Farklı bir harita kullanıyordu Tomtom bu yüzdendi sanırım.

Selamlar,

TomTom son bir yıldır sadece POI'lere ağırlık verdi. Önce çift veya birden çok POI'leri temizlediler. POI sayısı neredeyse 1/3 oranında düştü. Sonra yeni eklemelere devam ettiler. Bakın TomTom haritlara mükerrer POI (İÇN) çok nadir görürdünüz. Son güncellemede POI (İÇN) sayısındaki artış, KM. olarak artışın çok çok üzerinde. Ayrıca Harita değişmedi. TeleAtlas olan harita firması artık TomTom oldu.

Saygılar.

Bilgi için teşekkür ederim. İlerde navigasyon cihazımı değiştirirsem artık Tomtom alabilirim demek ki.

• Arkadaşlar merhaba , bende TomTom Via 135 aldım cihaz güzel fakat adres girerken illaki sokağa kadar istiyor.Dayımdada var bu kadar detaya girmeden adres buluyor.Bunun kısa yolu varmıdır ?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.