- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KOMBİ FİLTRESİ NEREDE? (Demirdöküm)
Bu konudaki kullanıcılar:
 
7
Cevap
2
Favori
24729
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


834 Mesaj
8 Ekim 2010; 11:11:51 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar malum kış geliyor bende ufak çaplı bir araştırma yaptım ve kombi filtresinin temizlenmesi %10 luk bir kazanç sağlayabiliyormuş Fakat nerede oluyor bu filtre onu bilmiyorum bi yardımcı olurmusunuz. kombim Demirdöküm Aden. Akşam kombinin resmini çekebilirim tarif ile anlatılması güç ise


834 Mesaj
8 Ekim 2010; 17:10:04 

bu benim için önemli


 
7252 Mesaj
8 Ekim 2010; 23:14:10 

Kombinin altına bak..Giren iki plastik boruda 2 vana göreceksin..O vanaların yanında V şeklinde iki plastik parça göreceklesin..V nin bir bacağında vidalı tıkaç var....Açarsan içindeki pisliği görürsün....Önce evin su girişindeki vanaları kapat...Kombinin altına büyük bir çamaşır leğeni koy....gerisi sana kalmış....Kolay gelsin..
_____________________________

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....


834 Mesaj
9 Ekim 2010; 10:37:09 

Dün işten gidince evde baktım kombinin altına, iki tane boru vardı evet, o vanaların kıskaç gibi bir şekilde yapılmış içini açtım ve boru şeklinde küçük tel çıktı sanırım bunlar filtreydi, güzelce temizledim. kırmızı tıkaç kısmındaki bayağ siyahdı diğeri ise okadar değildi. Bunlar filtre sanıyorum ama v şeklinde bir parça göremedim. Eve gidince daha dikkatle bakarım eğer öyle birşey varsa onlarıda açarım


2081 Mesaj
4 Ocak 2011; 17:51:38 

mesajım bulunsun yakında temızlık ısı ıcın kolları sıvıyacagım


84 Mesaj
30 Ekim 2011; 21:20:35 

Demirdöküm aden için Dikkat en sağdaki filitre su giriş filitresi vardır altında kapama vanası yoksa filitrenin su sebekesini kesmen gerekir, filitrenin altındaki vanayı kapa (yoksa şebeke) üstünde vana varsa onuda kapa yoksa kombinin içindeki suyu tahliye edilmeli, filitreyi çıkar saatin ters yönünde çevir, filitreyi temizle tak çok sıkma contayı kesilebilir dikkat et.. Sağ tarafta 2.sırada tesisat filitresi olacak küçük 1/2 lik saatin ters yönünde tapayı çıkar içindeki filitreyi temizle tak, vanaları aç 1.5 bar su ver cihaz kapalı .... ben bu şekilde temizliyorum..


 
2150 Mesaj
1 Kasım 2011; 0:48:32 

şunları fotoğraflı gösterebilecek, anlatabilecek bir forumdaş yok mu?
_____________________________ 
5 Mesaj
24 Kasım 2011; 17:00:19 

bende epey arastırdım forumlar olsun falan fakat ayrıntılı anlatan kimse bulamadım bu gün kendim sorunu cözdüm kısaca anlatayım...

önce sorunla baslayayım petekler yarım ısınıyo ve termostat 30 derecede olmasına rağmen evin sıcaklığı 22 dereceyi gecmiyodu..(daha önceden geciyodu)

servisci arkadasıma sordum filtreleri temizle olur servis cagırma sen halledersin bosuna para verme dedi...

sıra yaptıgım işlemde


kombinin alt kısmında 5 adet boru yuvası var bakıldıgında bunları göremiyosan yada hangileri oldugunu anlama problemin varsa zaten hiç ugrasma servis cagır..yerleri belki bazı kombilerde değişik olabilir fakat genelde boruların baglantı yerlerinde işaretlerle HANGİ BORU OLDUGU BELLİ..


filtreleri anahtarla söküp icinden boru seklinde cıkan filtreyi cesmede yıkıyoruz yerine takıp tekrar somunu yerine sıkıyoruz bu kadar..bütün petekler suan sıcak ..Ekteki dosya (1)
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Klimalar » KOMBİ FİLTRESİ NEREDE? (Demirdöküm)
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR1
0.266