Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
26
Favori
137.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce yanıtlandıysa özür dilerim. Ablamın davetlisi olarak Schengen vize başvurusu yapacağım. Ablam Fransa'da yaşiyor ve çifte vatandaşlıği var. Yani AB vatandaşı. Vize formunda 34. ve 35. maddeleri, eğer AB vatandaşı birinci derece aktabanız var ise doldurun diyor. Kardeşler birinci derece akraba sayılıyor mu? Bir de 35. maddede akrabalıķ derecesini işaretleyiniz diyor. Ama orada çocuk, torun ve bakmakla yükümlü olduğu kişi diye 3 seçenek var. Ben ablamın Fransız kimlik bilgilerini yazıp 35. maddeyi boş bıraksam olur mu? Nasıl olsa vukuatlı nüfus kayıt örneğinde kardeş olduğumuz yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhone -- 9 Ekim 2014; 16:16:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhone

Arkadaşlar daha önce yanıtlandıysa özür dilerim. Ablamın davetlisi olarak Schengen vize başvurusu yapacağım. Ablam Fransa'da yaşiyor ve çifte vatandaşlıği var. Yani AB vatandaşı. Vize formunda 34. ve 35. maddeleri, eğer AB vatandaşı birinci derece aktabanız var ise doldurun diyor. Kardeşler birinci derece akraba sayılıyor mu? Bir de 35. maddede akrabalıķ derecesini işaretleyiniz diyor. Ama orada çocuk, torun ve bakmakla yükümlü olduğu kişi diye 3 seçenek var. Ben ablamın Fransız kimlik bilgilerini yazıp 35. maddeyi boş bıraksam olur mu? Nasıl olsa vukuatlı nüfus kayıt örneğinde kardeş olduğumuz yazıyor.
    arkadaslar suanda cinde ogrenciyim cin ve amerika vizem var.bankada 6000TL param var.uzerime kayitli herhangi bir tapu yok.sponsor olarak babami gosterecegim.interrail yapmak istiyorum sizce hangi ulkeden vize basvurusu yapmaliyim ve alma sansim nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: glikoz surubu

arkadaslar suanda cinde ogrenciyim cin ve amerika vizem var.bankada 6000TL param var.uzerime kayitli herhangi bir tapu yok.sponsor olarak babami gosterecegim.interrail yapmak istiyorum sizce hangi ulkeden vize basvurusu yapmaliyim ve alma sansim nedir?

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Vize geçerlilik tarihimde 10-12-2014 yazıyor, 10-12-2014 tarihinde yurtdışından Türkiye'ye uçuş (giriş) yapsam sıkıntı olur mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilucifer85 -- 15 Ekim 2014; 10:41:20 >
  • retrowoman kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    aşağıdaki sorularım için yardım rica ediyorum:)

1.Vize için şirket yazısı Türkçe mi İngilizce mi olmalı? (Bir yerde okudum Türkçe diyor).
    2.Vize başvuru formu büyük harf İngilizce karakter mi (I-S-O vs.) yoksa Türkçe karakter mi olmalı?
    3.vize başvuru formuna fotoyu ben mi yapıştırayım yoksa 2 den fazla biometrik foto ile müracaat mı etmeliyim?
    4.Tapu ve kontratlar fotokopi mi olmalı?
  • retrowoman kullanıcısına yanıt
    BU ARADA;
    2 sene önce Yunanistan schengen ve Ukrayna vizelerim-girişlerim var
  • quote:

Orijinalden alıntı: kakupas

Merhaba.

1.Vize için şirket yazısı Türkçe mi İngilizce mi olmalı? (Bir yerde okudum Türkçe diyor).
    2.Vize başvuru formu büyük harf İngilizce karakter mi (I-S-O vs.) yoksa Türkçe karakter mi olmalı?
    3.vize başvuru formuna fotoyu ben mi yapıştırayım yoksa 2 den fazla biometrik foto ile müracaat mı etmeliyim?

Schengen vizesi için:

1- Türkçe kabul ediyorlar. İngilizce kabul edip etmediklerini bilmiyorum.
    2- Formu Türkçe olarak, büyük harfler ile Türkçe karakterlerle doldurabilirsin. Formu bilgisayarda doldurmanı tavsiyecederim.
    3- Fotoğrafları onlar yapıştıracak. 2 adet biometrik fotoğrafı başvuru ile birlikte verirsiniz. Ama ilgili vize merkezi yada konsolosluktan fotoğrafın boyutlarını öğreniniz. Pasaport için çektirilen biometrik fotoğraflar ile vizeye müracaat edemezsiniz. Vize için istenenler daha küçüktür.
    4- Fotokopilerini teslim edeceksiniz Ama imkanınız var ise asıllarını yanınızda bulundurunuz. Yazılı bilgilere göre, önce tapunun aslına bakıp sonra fotokopisini teslim alınıyormuş. Ama ben evrakları teslim ederken VSF Globaldeki çalışan verdiğim evraklara şöyle bir bakıp sadece sıraya koymakla uğraştı. aslını istemedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rhone

quote:

Orijinalden alıntı: kakupas

Merhaba.

Schengen vizesi için:

1- Türkçe kabul ediyorlar. İngilizce kabul edip etmediklerini bilmiyorum.
    2- Formu Türkçe olarak, büyük harfler ile Türkçe karakterlerle doldurabilirsin. Formu bilgisayarda doldurmanı tavsiyecederim.
    3- Fotoğrafları onlar yapıştıracak. 2 adet biometrik fotoğrafı başvuru ile birlikte verirsiniz. Ama ilgili vize merkezi yada konsolosluktan fotoğrafın boyutlarını öğreniniz. Pasaport için çektirilen biometrik fotoğraflar ile vizeye müracaat edemezsiniz. Vize için istenenler daha küçüktür.
    4- Fotokopilerini teslim edeceksiniz Ama imkanınız var ise asıllarını yanınızda bulundurunuz. Yazılı bilgilere göre, önce tapunun aslına bakıp sonra fotokopisini teslim alınıyormuş. Ama ben evrakları teslim ederken VSF Globaldeki çalışan verdiğim evraklara şöyle bir bakıp sadece sıraya koymakla uğraştı. aslını istemedi.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar,

MAPİVİZE olarak, vize işlemlerinde sizlere kaliteli işlem sunarak, bütün sorularınıza cevap ve problemlerinize çözüm olmaktayız... BİZE ULAŞIN !

Mapi Vize Kimdir ?
    Mapi Vize Danışmanlık 2008’den buyana profesyonel olarak vize danışmanlığı hizmeti vermektedir.Kurulduğu günden beri bir çok kurum, kuruluş ve bağımsız müşterilere hizmet vermiştir ve hizmet vermeye devam etmektedir. Bizler tüm detayları çözmekte, evrakları hazırlamakta ve müşterilerimizi yormadan pasaportlarını bulundukları yerden alarak vizeleri alınmış halde kendilerine teslim etmekteyiz. Tüm Schengen ülke vizelerinin alınmasında hizmet veriyoruz. Ankara’da bulunan ofisimize tüm Türkiye’den gelen vize alım taleplerinizi yanıtlayabiliriz.

Vizyonumuz
    Hizmetimizle fark yaratarak sektörde ilk tercih edilen marka ve firma olmak. Biz samimiyetimizle çözer, uygular ve geliştiririz.
    Misyonumuz
    Mapi Vize’ye dokunan, ulaşan herkesin ihtiyaçlarını anlamaya, doğru çözümler üretmeye bu sayede memnuniyete dayalı mutlaka başarıyı hedefleyen ve başarılarla gelen ilişkiler doğrultusunda yaşam boyu sürecek bir ortaklık kurmak.

Değerlerimiz
    Güvenilirlik
    Adil olmak
    Dürüstlük
    Yaratıcılık
    Hizmet odaklılık
    İnsana saygı

Atatürk Bulvarı Sanlı Han 105/614 Kızılay, ANKARA
    +90 312 419 6214
    +90 554 603 4273
    info@mapivize.com

• Merhaba Beyler saha önce bir sene İrlanda'da kaldım orada oturum iznim vardı eğitim için gitmiştim üniversite falan orada yada İngiltere de okumak için bazı nedenlerden dolayı dönmek zorunda kaldım şu an dershaneye gidiyorum resmi olarak öğrenci değilim yani Macaristan vizesinde sıkıntı çıkarmı arkadaşla bir hafta sonu gitmeyi düşünüyorum dediğim gibi pasaporta irlanda giriş çıkışları var kalmak istesem kalırdım orada zaten biliyorsunuz İrlanda zor vize vize veren bir ülke fikirleriniz nelerdir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joe53

Merhaba Beyler saha önce bir sene İrlanda'da kaldım orada oturum iznim vardı eğitim için gitmiştim üniversite falan orada yada İngiltere de okumak için bazı nedenlerden dolayı dönmek zorunda kaldım şu an dershaneye gidiyorum resmi olarak öğrenci değilim yani Macaristan vizesinde sıkıntı çıkarmı arkadaşla bir hafta sonu gitmeyi düşünüyorum dediğim gibi pasaporta irlanda giriş çıkışları var kalmak istesem kalırdım orada zaten biliyorsunuz İrlanda zor vize vize veren bir ülke fikirleriniz nelerdir ?
    Merhaba Arkadaşlar

Yunanistan'dan vize aldım 3 aylık yunanistana giriş-çıkış yaptım şimdide almanyaya 10 gunluk bir tatil gercekleştirmek istiyorum.Vizemin C oldugunu biliyorum..
    Acaba girişte sıkıntı yaşar mıyım yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican1000

Merhaba Arkadaşlar

Yunanistan'dan vize aldım 3 aylık yunanistana giriş-çıkış yaptım şimdide almanyaya 10 gunluk bir tatil gercekleştirmek istiyorum.Vizemin C oldugunu biliyorum..

Direk türkiyeden geçiş problem yaratacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Merhaba Arkadaşlar

Direk türkiyeden geçiş problem yaratacaktır..

Alıntıları Göster
    ne gibi bir problem almazlar mı :(

• Styric kullanıcısına yanıt
    Hocam problem yaratır derken ülkeye almazlar mı ?
  • quote:

Hocam problem yaratır derken ülkeye almazlar mı ?

Vize yunanistan için, yunanistana gidip, oradan istediğiniz schengen ülkesine gidebilirsiniz. Ama bu şekilde sıkıntılı gibi biraz.
  • Bende italyadan 6 aylik schengen almistim ve ekim basinda italyaya giris cikis yaptim.simdide ayni vizeyle yilbasinda fransaya gidecegim.problem cikmaz diye biliyorum.hatta bir arkadasim ispanya konsoloslugundan schengen almisti ama ilk girisini fransadan yapmisti yinede problem cikmamisti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklegend

Bende italyadan 6 aylik schengen almistim ve ekim basinda italyaya giris cikis yaptim.simdide ayni vizeyle yilbasinda fransaya gidecegim.problem cikmaz diye biliyorum.hatta bir arkadasim ispanya konsoloslugundan schengen almisti ama ilk girisini fransadan yapmisti yinede problem cikmamisti.

Geri sayfalarda bu konu ile ilgili problem yaşayan arkadaşlar olmuştu. Bizim polisimiz değil ama gittiğiniz ülkenin polisi bazen arıza çıkara biliyor. Bence konsolosluk ile görüşün kesin cevabı alırsınız ve çıktısı ile yola çıkarsınız.
  • Polis vizeyi o ulkeden bile almis olsan ulkeye almama yetkisine zaten sahip o ayri konu.ama bu cok nadir olan bisey bunun icin supeli bi tip olman lazim.schengen vizen varsa aldigin ulkeden sonra diger schengen ulkerine vizen suresince giris cikis yapabilirsin.ben bu sekilde giden gelen cok kisi biliyorum.
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar

Eger Vizeniz multi ise hiçbir sorun çıkmaz Daha önce yunanistana gidip gelmişssiniz sonuçta ama genede her ihtimale karşı ucak ve otel rezervasyonu yapıp çıktılarını alın daha sonra iptal edin gittiginiz ülkedeki gümrük polisine gösterirsiniz.
  • vize almak istiyorum nasıl başvuru yapacağım ? vize
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecmfdn

vize almak istiyorum nasıl başvuru yapacağım ? vize
    Merhaba arkadaşlar
    Litvanya schengen vizesi için randevu aldım ama Ankara'ya gitmem gerekiyor.Acaba bir arkadaşım benim yerime başvurabilir mi ben belgeleri göndersem.Bi dilekçe şeklinde bu durumu belirtip altına imza atınca da oluyormuş diye bişey okumuştum.Ne kadar doğru,bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecmfdn

vize almak istiyorum nasıl başvuru yapacağım ? vize

böyle yerlere boşuna paranızı kaptırmayın kendiniz çok rahat bi şekilde seyahat programınızı yapabilirsiniz booking.com ve ucak firmalarından rezervasyonlarınızı yapın gerisi konsolosluga kalmış.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.