DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Wireless de bağlantı hızı
18
Cevap
0
Favori
1.551
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Wireless de bağlantı hızı
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  150 Mesaj
  09 Ekim 2005 13:25:05
  iki kartta 54 mbps yi destekliyor ama 11 ile bağlanıyor çözümünü bilen varmı
  _____________________________

 • Teğmen
  196 Mesaj
  09 Ekim 2005 13:43:23
  dostum sorununun cozumunu bilmiyorum ama benimde bir sorunum var ve sanirim gelecek cevap ikimizin kine de yanit olacaktir bendede 54 ile 1 mbps arasinda degisiyor bir bakiyorum 5.5 bir bakiyorum 1 bir bakiyorum 54 nasil is anlamadim
  _____________________________

 • Binbaşı
  1884 Mesaj
  09 Ekim 2005 14:53:05
  modeme uzaklığınız ne kadar?
  benimki 54 mbps çekiyor aynı odada,birde wi-fi ile kabloya göre hız biraz düşüyor
  _____________________________

  Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
 • Teğmen
  196 Mesaj
  09 Ekim 2005 15:04:31
  modeme uzaklikla alakasi varmi bunun benim bazen signal strenght low oluyor baglanti 54 bazen good signal strenght hiz 2
  _____________________________

 • Teğmen
  150 Mesaj
  09 Ekim 2005 22:01:26
  benım bağlantı gücü mükemmel yazıo hemen yan yanalar
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  412 Mesaj
  09 Ekim 2005 23:33:47
  Modame olan uzaklık bağlantı hızını etkiliyor.Sonuçta bir alıcı verici olayı.
  _____________________________

 • Teğmen
  150 Mesaj
  10 Ekim 2005 00:28:28
  quote:

  Orjinalden alıntı: XzibiT

  Modame olan uzaklık bağlantı hızını etkiliyor.Sonuçta bir alıcı verici olayı.  yok hocam yan yana makinalar
  _____________________________

 • Mareşal
  3806 Mesaj
  10 Ekim 2005 11:06:32
  birçok etken olabilir aynı odada olsalar bile wi-fi sinyalleri diğer sinyallerden etkilenmekte mesela telsiz telefonlar yada wi-fi aletiniz monitör veyahut kasanın tam yanında ise sinyal bundan da etkilenebilir.
  _____________________________

  *NORTHERN STAR*
 • Yüzbaşı
  476 Mesaj
  10 Ekim 2005 11:54:03
  modemden uzaklaştıkça sinyal seviyesi ve download olayı düşer.

  eğer aynı odada isen 54 mbps çekmesi lazım. çekmiyor ise antenler jack a temas etmiyor. yada yakınca telsiz veya cep telefonu var. ortamdan bunları yok et. bluetooth var ise kapat.

  yine de 54 mbps ı yakalayamazsan ya modem de yada senin wireless kartında sorun var. ikisini de dene. eğer ikiside aynı marka ise modemin ayarlarını kontrol et. ayarlarda ki wireless bağlantı hızını auto değilse auto yap. başka çözüm yolu yok. bunun çözümü bu kadar.
  _____________________________

  Gudikcik
 • Binbaşı
  1830 Mesaj
  10 Ekim 2005 12:14:03

  Eğer modemle bilgisayarın arasındaki mesafe fazlaysa sinyalin düşmesi normal. ancak her ikiside yanyana ve sinyalde düşme varsa ortamda sinyal gürülütüsü yapan başka bir şey yada şeyler olabilir(telsiz telefon gibi). ya da wireless kartınla modemin uyuşmuyor olabilir.

  Airties ve Usr bu işin kralı, başka modem tanımam wireless'da...
  _____________________________

 • Teğmen
  150 Mesaj
  10 Ekim 2005 19:49:43
  arada hiç bişy yok değişken değil hız sabit kıpırdamıo
  D link ikiside
  _____________________________

 • Teğmen
  150 Mesaj
  10 Ekim 2005 19:59:22
  hatta 108 lik özel yazılımı cıkıo ama ayarlayamadım onu
  _____________________________

 • Binbaşı
  1884 Mesaj
  11 Ekim 2005 00:35:27
  modemin antenini çıkardım gine 54mbps çekiyor
  _____________________________

  Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
 • Yüzbaşı
  942 Mesaj
  14 Ekim 2005 02:36:50
  Arkadaşlar bendede aynı sorun var ben uninin wireless ağına bağlanıyorum arada tahminen 1.5 km mesafe var bazen çatır çutur giriyo nete bazen görmüyor yada görüyor ama 10 sn de bir düşüp yeniden bağlanıyor çok lag oluyor 54 mbps yi daha göremedim u.s.r 5416 pcı kullanıyorum arkadaşımın laptopuna benimkisi kadar sorun olmuyor şimdi benim sormak istediğim bu bilgisayarın kasası ve crt monitörler sinyali etkiliyormu ? eğer öyleyse bnm anten kasa arkasında kalıyor kim ne zmn monitörü çevirsem kasayı oynatsam bağlantı gidiyor bi anten uzatma kablosu yaptırsam sorunu büyük ölçüde halledebilirmiyim dahamı verimli olur ? ayrıyetten bu uzatma kablolarını ve bağlantı noktalarını nerde bulabilirim ? ve ne kadar tutar
  şimdiden teşekkürler....
  _____________________________

  "Başlamak Bitirmenin Yarısıdır"

  M o o N W a ! K e R ' s Mod Shop
 • Er
  14 Mesaj
  12 Kasım 2005 11:54:35

  quote:

  Orjinalden alıntı: utkuzu

  iki kartta 54 mbps yi destekliyor ama 11 ile bağlanıyor çözümünü bilen varmı  Eger sinyal gucu yuzde yuzse Sorun modemden kaynaklaniyor
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  996 Mesaj
  12 Kasım 2005 12:43:33
  Bir ay geçmiş ama genede yazalım. Modem ve wi-fi aygıtın, 802.11-b(11Mbps) olarak birbirleriyle bağlantı kurmakta. Her ikiside destekliyorsa; 802.11g(54Mbps) olarak bağlanmak için, ayarlarını değiştirip rahatlıkla 54Mbps bağlantı kurabilirsin.
  _____________________________


  Destek bakımından eksik gördüğüm firmalar: DH, Zyxel, Toshiba-Carrier-Alarko, BOSCH, Goldmaster, Tunçmatik, Philips, DFI, APC, nVidia, realtek, atheros, conexant
 • Yarbay
  3884 Mesaj
  17 Kasım 2005 23:28:24
  quote:

  Orjinalden alıntı: powerstorm

  birçok etken olabilir aynı odada olsalar bile wi-fi sinyalleri diğer sinyallerden etkilenmekte mesela telsiz telefonlar yada wi-fi aletiniz monitör veyahut kasanın tam yanında ise sinyal bundan da etkilenebilir.


  Bu konuda, bu Forum'da ancak başka bir topic'de faydalı genel bilgiler verildi bir başka arkadaşımız tarafından. Onları burada tekrarlıyorum...

  ALINTI:

  *vtarhan@zyxel.com.tr* -> / Cevap: Us roboticsmmi Yoksa Zoom mu ? /
  (10 Kasım 2005, 18:38:27)

  ZyXEL Wireless network'te en başarılı firma olan TI'ın en gelişmiş chiplerini kullanıyor. 125mbps super speed teknolojisinin de ilk uygulandığı ve duyuran firma ZyXEL. Bu sektörde olduğum için daha iyisini inanın görmedik bilmiyorum class markaların kullandığı chipset yine TI. TI tüm ADSL veya Wireless chip çalışmalarını ZyXEL ile yapıyor. Ayrıca ZYXEL'İn eklediği güvenlik ve routing yazılımlarıyla ürünler mükemmel veya rakiplerine göre daha iyi diyelim.

  Elbette her zaman her ortamda problemsiz olacak şeklinde iddiamız olamaz. Son kullanıcı olarak genelde sonuca bakarız ürün çalışmıyor elbett birçok faktor olabiliyor. Aşağıda bazılarını sıralıyoruz. Bizim teknik arkdaşlardan aldığım notlar.

  Wireless problemiyle ilgili elimizde tek problem olarak geçebilecek kayıt ,1997 model Intel 802.11b card. Muhtemelen sizin elinizdeki pcmcia card veya notebook eski jenerasyon 802.11b. Intel'i muhtemelen firmware problemi var olsaydı düzeltip çözerdik sanırım. Yanlız Intel Centrino ve diğer test ettiğimiz tüm ürünleri harika çalışıyor.

  Özel olarak P662hw 5dbi anteniyle binada komple wireless servisi de sunabiliyor. Yine şayet wireless kartınızı ilk alacaksanız ZyXEL 'Lerde kendi ürünü olan superspeed wireless teknolojsiini destekleyen G162 Pcmci card, G360 PCI kullanmanızı önermekteyim. Ya da driverı içinde olan USB 220F olabilir.

  ===============

  KABLOSUZ NETWORKLERDE KARŞILAŞILAN GENEL PROBLEMLER :

  Radyo dalgaları gerçekte bütün yönlerde aynı mesafeye erişemezler. Duvarlar, kapılar, insanlar, asansör boşlukları ve diğer engeller, radyo frekansı yayılma paterninin bozulmasına ve düzensiz olmasına neden olurlar.

  Performansı etkileyen temel kriterler:

  Kablosuz cihazlar arasındaki mesafe, Erişim noktası ile kablosuz ethernet kartı arasınki mesafe.
  Transmisyon güç seviyesi
  Bina ve evdeki materyaller
  Radyo frekanslarının birbirine karışması
  Sinyal yayılımı
  Anten tipi ve yerleşimi

  Kablosuz network uygulamalarından iyi bir performans alabilmek şu noktalar göz önünde bulundurulmalıdır:

  1- Kablosuz uygulama alanında, AP ( Erişim Noktası), ile kullanıcılar arasındaki mesafe performansı doğrudan etkiler. Mesafe arttıkça transmisyon hızı düşer.

  2- Kablosuz cihazların yerleşimi ve doğrultusu da önemli bir etkendir.

  3- Uygulamanın yapıldığı binanın yapısı, bina malzemesi, konstrüksiyon tipi sinyal kalitesini ve sinyal hızını etkiler.

  AP ile kullanıcı arasındaki duvarın yapısına göre zayıflama değerleri* :

  Her 3 dB zayıflama sinyal gücünün yarıya düşmesine neden olacaktır !!!!

  Engel Tipi Zayıflamalar:

  Alçı Duvar 3dB
  Tuğla Duvar 4dB
  Metal Çerçeveli Cam Duvar 6dB
  Cam Çerçeve 3dB
  Metal Kapı 6dB

  4- Fiber duvarlar, alüminyum yüzeyler, boru ve elektrik kablolaması, mikrodalga fırınlar ve kablosuz telefonlar ise kablosuz sistemin etkin olabileceği mesafeleri ve kaplama alanını olumsuz etkiler.

  Elektromagnetik Etkileşim :

  2.4Ghz radyo frekans spektrumunda çalışan diğer kablosuz cihazlar, 802.11b kablosuz cihazlarla aynı ortamda kullanıldığında elektromagnetik etkileşime neden olabilir.

  2.4GHz kablosuz telefonlar, mikrodalga fırınlar, yakın mesafedeki fluerosan aydınlatma sistemleri ve yakın mesafedeki başka bir 802.11b kablosuz network bunlara örnek olarak verilebilir.

  Güvenlik :

  Kablosuz sistemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli özellik güvenliktir. Standart güvenlik sağlayan ürünler yerine kendi gelişmiş güvenlik algoritmalarını kullanan ürünler tercih edilmelidir. Ancak Paketlerin yüksek seviyede (128bit, 256bit) kodlanması ve alıcıda tekrar kodların çözülmesi, iletişimde gecikmeye neden olduğundan network perfor-mansında azalmaya neden olur.
  Gemi gibi yapılarda dikkat edilmesi gereken ilave noktalar :

  1- Etraftaki metal yapıların çokluğu göz önüne alınarak , doğrudan veya dolaylı çoklu yansımalarla oluşabilecek transmisyon hatalarından kaçınmak için, Erişim Noktaları ( Access Point ) uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.

  2- Katlar arasındaki alüminyum kaplama malzemeleri, erişim noktaları arasındaki transmisyonu zayıflatacağı için Erişim noktaları kablo bağlantısı ile haberleştirilmelidir.

  3- Gemilerde navigasyon ve haberleşme amacıyla kullanılan telsiz, radar gibi elektronik cihazlar, Erişim Noktaları (Acces Point'lar) ile etkileşebileceğinden, bu tür Erişim Noktaları mümkün olduğunca bu cihazlardan uzak noktalara konumlandırılmalıdır.

  4- Metal esaslı pencere jaluzileri, Elektromagnetik dalgaları döngüye sokarak sönümlemektedir. Bu nedenle kablosuz uygulama yapılmak istenen ortamlarda bu türden malzemeler kullanılmamalıdır.
  _____________________________

  Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. Samsung Win Duos Android, iPad Mini2 (wi-fi, 32GB), iPod Touch 4G (64GB), Retina MacBook Pro (late 2012, i5 dual core, 8GB RAM, 256GB Flash SSD), late 2012 Mac Mini (i7 quad core, 12GB RAM, 1 TB HDD), birkaç tane değişik konfigürasyonlu AMD veya Intel İşlemcili masaüstü PC, vs.
 • Yüzbaşı
  595 Mesaj
  17 Kasım 2005 23:44:48

  quote:

  Orjinalden alıntı: utkuzu

  benım bağlantı gücü mükemmel yazıo hemen yan yanalar


  modemin içine gir wireless ayarlarından bağlantı türünü 802.11g yap sendeki büyük ihtimalle 802.11.b dir
  _____________________________

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Wireless de bağlantı hızı
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar