Şimdi Ara

Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
23
Favori
242.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gürcistana dayım son gidişinde ahırdaki inekleri satmıştı. kumar borcu için
  • gürcistanda giderken tr plakası götürsek oradan aldğmz arabaya plakayı takıp gelsek olmaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: manalaus

gürcistana dayım son gidişinde ahırdaki inekleri satmıştı. kumar borcu için

Yalan de .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUSCUM4283

quote:

Yalan de .

geçen sene bu dediklerim aynen oldu. dahasıda var bu sadece özetti :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KUSCUM4283

quote:

Yalan de .

geçen sene bu dediklerim aynen oldu. dahasıda var bu sadece özetti :)

Tahmin edebiliyorum.gerisini hocam . Gecmis olsun inallah hatasindan donmustur dayin

• Hortlatmış olacam da kusura bakmayın :D

ya aracı alıp sokmasak ne olur ? cezai hükümlülüğü nedir ?
  • Var böyle yapan çok tanıdığımız 3 ayda bir gürcistan a gidip sınırı geçip dönüyolar gitmişken depoyu fullememek olmaz tabi :) vergisiz yakıt türkiyedekine göre yarı yarıya fiyat..

Araç fiyatları deseniz çok komik fiyatlar...

quote:

http://www.motortrend.com/used_cars/31/georgia/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAOSEM -- 19 Ağustos 2013; 16:34:15 >
  • şimdi türkiyeden aldığımız minübüs tarzı arabaları gürcistan plakasına çevirip orda satıyoruz 4.50 5 bin tl para bırakıyo bize 2 bin tl hariç bişekilde masraf yapıyoruz plakayı bostancıda sarıya çeviriyoruz noter huzurunda yolumuzu buluyoruz :D subaru impreza alıyorum temiz bulursam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Y-w-Z

şimdi türkiyeden aldığımız minübüs tarzı arabaları gürcistan plakasına çevirip orda satıyoruz 4.50 5 bin tl para bırakıyo bize 2 bin tl hariç bişekilde masraf yapıyoruz plakayı bostancıda sarıya çeviriyoruz noter huzurunda yolumuzu buluyoruz :D subaru impreza alıyorum temiz bulursam.

gürcistandan hiç aldınızmı araç
  • hakantrk H kullanıcısına yanıt
    mahmut abi aldı türkiyeye getirdi bitane bmw 5.30 98 kasa gürcistana giderken götürdü orda sattı. gemi masrafı 100$ araba başı isterse kamyonet olsun aynı bilginize.
  • quote:

mahmut abi aldı türkiyeye getirdi bitane bmw 5.30 98 kasa gürcistana giderken götürdü orda sattı. gemi masrafı 100$ araba başı isterse kamyonet olsun aynı bilginize.

anladığım kadarı ile gemiylemi trye sokuluyor
  • quote:

şimdi türkiyeden aldığımız minübüs tarzı arabaları gürcistan plakasına çevirip orda satıyoruz 4.50 5 bin tl para bırakıyo bize 2 bin tl hariç bişekilde masraf yapıyoruz plakayı bostancıda sarıya çeviriyoruz noter huzurunda yolumuzu buluyoruz :D subaru impreza alıyorum temiz bulursam.

Siz tam olarak araştırdınız mı? Burdan bir arac ile gidiliyor ordan bir arac alınıyor ve plaka sarıya çeviriliyor öyle mi? Peki bize getirisi nedir bu işin?

20 bin liralık aracı orda 2-3 bin liraya satacağız. Aldığımız arac 7-8 bin dolar olsun diyelim. 36 bin liraya bmw aldık.

Burda sarı plaka icin 1 yıla kadar sure var. Bu sure kimlere ne şart karşılığında veriliyor, bunlar önemli.

1 yıl sonunda sarı olan geçici plaka süresi dolacak. Dolmadan götürüp satabiliyor muyuz? Yeni alacağımız araçta tekrar geçici plaka çıkarıyorlar mı? Yoksa yine yurtdışında belli bir sure kalınması mı gerekiyor?

Bir de 185 gun kesintisiz yurtdışında kalınınca arac alma hakkı doğuyor diye biliyorum. Bir de boyle bir sorun var.

Dediğinizi daha detaylı yazarsanız iyi olur.

• arkadaşlar marmariste yaşıyorum ve burda ki 4-5 kişide var gürcistan plakalı daha onlarla konuşmadım gene bi bilgisi olan varsa yazsın merak ediyorum bu konuyu gürcistan vatandaşı olmak kolaymı ben karadenizliyim ordu doğumluyum.tam araştırmadım ama prosedürler nasıl
  • kendi alıp kullanan var mı bu şekilde forumda
  • takip edeyim belki gidip alırım.
  • yani almayalım onu mu diyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: winusers

arkadaşlar marmariste yaşıyorum ve burda ki 4-5 kişide var gürcistan plakalı daha onlarla konuşmadım gene bi bilgisi olan varsa yazsın merak ediyorum bu konuyu gürcistan vatandaşı olmak kolaymı ben karadenizliyim ordu doğumluyum.tam araştırmadım ama prosedürler nasıl

gurcistanın borcu morcuda yoktur hepimiz oranın vatandası olalım daha mantıklı
  • gürcistan yada bulgaristan sonuç nedir???
  • Net bir gelişme var mıdır bu konuda?
  • Horta ortak olayım... Şöyle ki, belki görenler olmuştur Harun Taştan almış şimdi bir gürcü plaka Supra. Plakası da hrn hatta. Buna ek olarak arkadaşlarım adana'da sarı bir supra gördüklerini söylediler gürcü plaka yine. Ve sonra aracın Paşam Tuning tayfasında olduğunu gördüm. Demek o ki alınabiliyormuş yani... Bu aralar sık denk gelmeye başladım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.