Şimdi Ara

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
3
Favori
105.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu klavuzu hazırlamamdaki amaç, forumdaki samsung wave kullanıcılarının kies üzerinden yüklenmesi mümkün olmayan Samsung tarafından yayınlanmış yazılımların telefonunuza yüklenmesidir.

Telefonunuza yazılım yüklemek riskli bir işlemdir. İşlem sırasında ve sonrasında oluşabilecek herhangi bir sorun durumunda mesuliyet sadece ve sadece size aittir.

Öncelikle ihtiyacımız olan Multiloader 5.62 programını indiriyoruz... Link : Multiloader

Mevcut stabil en son yazılım xxjid tir.

en son çıkan full yazılım XXJID dır ve direk yüklenebilir...

Yazılımlar:

XXJF7(Full) : indir

XXJG5 : indir

XXJH1 : indir

XXJH3(Full) : indir

XXJID(Full) : indir

XXJJ9 : http://www.multiupload.com/FVURDT07HY

XXJK1 : indir

XXJL2: http://www.multiupload.com/VENDU3Z6SU

Programı açtığınızda; bu ekranı göreceksiniz.

LSI6410 u tıklayın sonra boot change ve Full Download seçimlerini işaretleyin.

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme

İndirdiğiniz firmware eğer full değilse sadece LSI6410 işaretlenecektir...

Yazılımı indirdikten sonra bir klasöre açın ve programdaki her bir satırı doldurun. (Dosya uzantısına göre)

1-)Telefonunuzu kapatın sim kartınızı ve hafıza kartını çıkartın...

2-)Ses kısma tuşu + kilitleme tuşu + Kapatma Tuşu (No tuşu) aynı anda bi süre basın ekranda "Download Mode" yazıcak.

3-)Usb bağlantı kablosuyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

4-)Multiloader'de "port search" tuşuna basınca Aşağıda " Ready - Lismore " yazmalıdır. Yazmıyorsa "Download" tuşuna basmayın.

5-)Dosyalar telefonunuza yüklenecektir (15-20dk) daha sonra telefonunuz yeniden başlıcak.

Yazılım yükleme işlemi tamamlanmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakpadir -- 30 Aralık 2010; 20:57:17 >

• peki bu FULL ve FULL OLMAYAN firmware'lerin arasinda ne fark var?full olmayan firmware'ler eksik midir yoksa baska bir anlami mi vardir.tesekkurler....
  • full firmware tüm yazılımı değiştirir diğerleri ise sadece değişiklik yapılan modüllerdir.

yani xxjf7 ye g5 upgrade yaparsanız f7 den g5 e. g5 ile değişmeyen dosyalar f7 den kalır.
  • ben f7 üzerine g5 ve h1 yüklediğimde kamerayla ilgili sorun çıkmıştı, kamerayı kullanan barkod programı bozuk çalışmaya başlamıştı, belki hard resetle çözüme ulaşılabilirdi, ama ben i1 sürümünü full olarak direk yükledim ve şimdilik problem yok.
  • peki kardes,benim onceki firmwarim XXJF7 ydi ve sonra kies'le bu XXJH3 oldu.daha sonra ben downloader 5.64 la en son cikan italyan surumu XIJI1 'i yukledim ve turkcesi de var bu surumun.daha sonra mesajlara girdigimde ''mesaj yaz'' bolumune tikladigimda telefon sonuyordu ve sonra tekrar yaniyordu.daha sonra *#5239870*# tikladim ve sonra da *#27236*# tikladigimda ITV sectim yeniden (cunku ITV seciliydi) ve telefon kapanip acildiktan sonra hersey normale dondu ve su an hic calismayan ve normal olmayan bir sey gormedim.benim size sormak istedigim direk olarak yukledigimiz firmwareler yani once 2-3 firmware yuklenmeden yuklemek normal mi?simdi benim yukledigim bu son surum XIJI1 uygun mudur? tesekkurler...
  • rahatbek kardes iyi de samfirmware'de XIJI1 firmwar'i icin dikkat edersen *no full firmware diye yazi yaziyor....demek ki bu surum full degildir..
  • pardon ya unuttum, artık kafa kalmadı. bir tarafan galaxy s'i takip ediyorum, wave hanımın eline düşüyor, bana da galaxy s geliyor.
    h4 full idi i1', de üstüne yükledim. samfirde ji1'e yükle deyince ji2 olarak görünüyor, ancak ji1'dir o dosya.
    şimdi ji2 çıkmış. onu bir yükleyip deneyeceğim.
    bir de dil paketleri full sürümle gelir, o yüzden ek yüklemelerde değişmez. jh4'te türkçe yoktu o yüzden şu andaki ji1'de bende türkçe yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahatbek -- 2 Ekim 2010; 23:32:23 >
  • peki arkadaslar,ben direk olarak XIJI1'i yukledim....telefonu aldigimda XXJF7 surumu yukluydu.sonra kies'ten yukseltmem icin XXJH3 yaptim fakat telefon surekli acilip kapaniyordu,acilip kapaniyordu devamli....en sonunda baska care olmadigi icin en son cikan XIJI1'i yukledim ve normale dondu cihaz......simdi benim anlamadigim son surum full olmadigi icin telefona bir problem cikmaz mi ilerde?su an cok sukur bir eksigini gormedim....
  • Arkadaşlar, peki bir üst sürümden eski bir sürüme dönmek mümkün mü? Ben kies üzerinden jf7'den doğrudan jh1'e yükselttim, jh3 yüklemek istiyorum ama bu sırayla yüklemek doğru olansa jf7'ye dönüş yapmak gerekli sanırım.
  • jh1 den jh3 e geçebilirsin. jf7 full olduğu için istediğin zaman dönebilirsin.
  • Teşekkürler :)

Bu arada jh2 full tr için ne zaman çıkacak ya da çıkacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wristcutter -- 3 Ekim 2010; 12:27:41 >
  • burakpadir hocam bu xxjf7 türkçe mi?
  • xx ile başlayan sürümler avrupa yazılımlarıdır içerisinde türkçe bulunur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakpadir

xx ile başlayan sürümler avrupa yazılımlarıdır içerisinde türkçe bulunur...

iyi de kardes benim onceki surum xxjf7 'den kies'le guncellemeyle xxjh3 oldu fakat diller'de turkce dil destegi yoktu....onun icin ben en sonunda xiji1 i yukledim..
  • kiesten xx ile başlayan firmware almanız için avrupa menşeili telefona sahip olmanız lazım benim bahsettiğim yazılımlarla arasında farklılık olabilir.

ancak içimden bir ses sizin yüklediğiniz ve türkçe bulamadığınız yazılımın xejh3 olduğunu söylüyor ki o da rusya yazılımıdır içinde türkçe yoktur ( sadece tahmin )
  • yazılımların rar şifreleri :

samsung-firmwares.com veya samfirmware.com

xxjh3 linki eklenmiştir.
  • kadir kardes ben zaten avrupa dan yasiyorum yani daha dogrusu balkanlarada (makedonya) telefonu da makedonyadan aldim....ve ilk tikladigimda surumsoyleydi: xxjf7 daha sonra kies'ten xxjh3 guncelledim.ve dillerden de gordugum kadariyla daha cok balkanlar icin yapilmis bir yazilidir dilleri de soyleydi:hirvatca,sirpca,makedonca,bulgarca,rumunca vs,vs....benim sizden anlamak istedigim su:ben telefonumda tr dili olmadigi icin son cikan italyan surumunu yukledim xiji1 ve su an cok iyi gidiyor telefon.ancak kafama takilmadi da degil,bu surum full olmadigi icin yanlis bir seyler yapmamis miyim?onceden tesekkurler.........
  • h3 ten i1 e geçtiyseniz sorun olmamıştır.Çünkü ikisinin arasında başka bir full olmayan yazılım yok.
  • Arkadaşlar PİL performansı için en iyi firmware hangisi ???? Lütfen bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemyk

Arkadaşlar PİL performansı için en iyi firmware hangisi ???? Lütfen bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...

Benim deneyimlerime göre ap mode ile birlikte kullanıldığında xxjh3 4 güne kadar dayanıyor.

ap mode'a almak için

arama ekranında *#8740# yapın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.