Şimdi Ara

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
3
Favori
105.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni katıldım aranıza ve çat diye yaptım güncellemeyi. Çok pişman olduğum söylenemez fakat kiesten cihazın güncellemesine baktığımda bu cihazın sürümü en yeni sürüm henüz güncelleme yok demiyor, daha kaba bir şekilde "bu cihazın güncellemesi yok" diyor. Direkt afaroz etti gibi kies beni, korkuyorum arkadaşlar. Bir sorun çıkar mı yoksa yeni güncelleme geldiğinde krallar gibi yapar mıyım?
  • beyler selamlar bi sorum olacak. telefonumu ilk aldığımda versiyonunu bilmiyorum ancak daha sonra kies üzerinden bir güncelleme yaptım ve versiyonu h1 oldu. bu olduktan sonra güncellemeye geldiğim zaman zaten son güncelleme yüklü diyordu.

daha sonra bada 1.2 li JID versiyonunu yükledim bu başlıktaki ancak memnun kalmadım söylendiği gibi wifi çekmedi vs vs.. şimdi tekrar döniyim dedim h3'e döndüm. kies'e telefonu taktığım zaman bu versiyon güncellenemez diyor. h3 samsungun resmi çıkardığı versiyon olmadığı içinmi bunu diyor? veya resmi mi onu bilmiyorum ancak h1 de iken son güncelleme mevcut diyordu, ters giden birşeyler var ki kies güncellenemez diyor bunu merak ediyorum.

birde tekrar h1'e dönmek istesem ne yapmam gerekir yazarsanız çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asymmetric
    beyler selamlar bi sorum olacak. telefonumu ilk aldığımda versiyonunu bilmiyorum ancak daha sonra kies üzerinden bir güncelleme yaptım ve versiyonu h1 oldu. bu olduktan sonra güncellemeye geldiğim zaman zaten son güncelleme yüklü diyordu.

daha sonra bada 1.2 li JID versiyonunu yükledim bu başlıktaki ancak memnun kalmadım söylendiği gibi wifi çekmedi vs vs.. şimdi tekrar döniyim dedim h3'e döndüm. kies'e telefonu taktığım zaman bu versiyon güncellenemez diyor. h3 samsungun resmi çıkardığı versiyon olmadığı içinmi bunu diyor? veya resmi mi onu bilmiyorum ancak h1 de iken son güncelleme mevcut diyordu, ters giden birşeyler var ki kies güncellenemez diyor bunu merak ediyorum.

şimdiden teşekkürler.

Türkiye için jh3 diye bir sürüm mevcut değil bu nedenle güncellenemez yazar bu kadar basit.

Sorunsuz bir jh1 için serviste yazılım yükletmeniz lazım onlarda ilgili yazılım var bizde yok.

Kies kandırma ile jh1 e geçiş yaparsanız sorunlar yaşayacağınız aşikardır.

Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

beyler selamlar bi sorum olacak. telefonumu ilk aldığımda versiyonunu bilmiyorum ancak daha sonra kies üzerinden bir güncelleme yaptım ve versiyonu h1 oldu. bu olduktan sonra güncellemeye geldiğim zaman zaten son güncelleme yüklü diyordu.

şimdiden teşekkürler.

Türkiye için jh3 diye bir sürüm mevcut değil bu nedenle güncellenemez yazar bu kadar basit.

Sorunsuz bir jh1 için serviste yazılım yükletmeniz lazım onlarda ilgili yazılım var bizde yok.

Kolay gelsin

Anladım. Peki benim cihazım TR garantili. birşey olması durumunda H3 yüklü olarak servise verirsem garanti sorunu çıkarmı? Şu anda H3 yerine yükleyebileceğim TR de kullanılan resmi bir versiyon yokmudur full olarak ?
  • quote:

quote:

quote:

şimdiden teşekkürler.

Kolay gelsin

Anladım. Peki benim cihazım TR garantili. birşey olması durumunda H3 yüklü olarak servise verirsem garanti sorunu çıkarmı? Şu anda H3 yerine yükleyebileceğim TR de kullanılan resmi bir versiyon yokmudur full olarak ?

Kimse bilemez servisin anlayıp anlamayacağını, şans işi çoğu servis hiç bakmaz ama siz ters bir servise denk gelirsiniz bakacağı tutar sonuçta bir risk mevcut. Yüzde yüz birşey olmaz kimse diyemez.

Daha önceki mesajımda da yazdım şimdi bir daha yazayım internete düşmüş ne full ne update Türkiyenin bulunduğu bölgeye ait bir yazılım mevcut değildir.

Kolay Gelsin
  • Telefonu garantili olarak türkiyeden aldım, fakat kullanım klavuzu fransızca idi. Kies te günelleştirme yaptım ve jh3 versiyonuna yükselttim.
    fakat, herhangi bir tuşla kilit açma seçili olmasına rağmen menu tuşuna bastığımda herhangi bir aydınlanma olmuyor ekranda. ancak kilit veya arama-kapama tuşlarına basınca oldu. Ayrıca alarmda da birtakım problemler oldu. alarmı, "check" ile kaldırıp sonra tekrar "check" ile aktif ettiğimde alarm çalmadı, bu nedenle işe 2 kez geç kaldım :)

Neticede riskleri göz önüne alarak forumda belirtilen yöntem ile xxJID versiyonu yükledim. 64 bit Windows 7 altınyaptığım güncellemeden sonra. Kies telefonu görmedi, tekrar kurdum olmadı. Farklı Usb portu işe yaradı ve telefonu gördü. Fakat, oyun olarak yüklediğim caligo telefona aktarıldıktan sonra sürekli yükleniyor durumunda nesne olarak görünüyor ekranda ve applicationstan hiçbirşey indiremiyorum...(Başka bir uygulama yükleniyor hatası veriyor) Hard reset attım, fakat sorun giderilmedi. Başka uygulamada aynı problem olup olmadığını henüz kontrol etmedim. Bu sorunla ilgili olarak ne yapabilirim ? Diğer full eski firmwarelerden birini yüklemek sorunu çözer mi ?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: iuzman
    Telefonu garantili olarak türkiyeden aldım, fakat kullanım klavuzu fransızca idi. Kies te günelleştirme yaptım ve jh3 versiyonuna yükselttim.
    fakat, herhangi bir tuşla kilit açma seçili olmasına rağmen menu tuşuna bastığımda herhangi bir aydınlanma olmuyor ekranda. ancak kilit veya arama-kapama tuşlarına basınca oldu. Ayrıca alarmda da birtakım problemler oldu. alarmı, "check" ile kaldırıp sonra tekrar "check" ile aktif ettiğimde alarm çalmadı, bu nedenle işe 2 kez geç kaldım :)

Neticede riskleri göz önüne alarak forumda belirtilen yöntem ile xxJID versiyonu yükledim. 64 bit Windows 7 altınyaptığım güncellemeden sonra. Kies telefonu görmedi, tekrar kurdum olmadı. Farklı Usb portu işe yaradı ve telefonu gördü. Fakat, oyun olarak yüklediğim caligo telefona aktarıldıktan sonra sürekli yükleniyor durumunda nesne olarak görünüyor ekranda ve applicationstan hiçbirşey indiremiyorum...(Başka bir uygulama yükleniyor hatası veriyor) Hard reset attım, fakat sorun giderilmedi. Başka uygulamada aynı problem olup olmadığını henüz kontrol etmedim. Bu sorunla ilgili olarak ne yapabilirim ? Diğer full eski firmwarelerden birini yüklemek sorunu çözer mi ?

Teşekkürler

Bada 1.2 de Kies den program indirildiginde yükleme esnasında bir tamamlanmış birde tamamlanmamış uygulama kalıyor menüde yapılacak şey telefonu kapatıp açtıktan sonra menü de aynı adlı bu iki uygulamadan tamamlanamayani, menüde sol üstteki ayarlar butonuna basıp silmeniz lazım.

Telefondan yüklemede sorun yok

Kolay gelsin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iuzman
    Telefonu garantili olarak türkiyeden aldım, fakat kullanım klavuzu fransızca idi. Kies te günelleştirme yaptım ve jh3 versiyonuna yükselttim.

Teşekkürler

Bada 1.2 de Kies den program indirildiginde yükleme esnasında bir tamamlanmış birde tamamlanmamış uygulama kalıyor menüde yapılacak şey telefonu kapatıp açtıktan sonra menü de aynı adlı bu iki uygulamadan tamamlanamayani, menüde sol üstteki ayarlar butonuna basıp silmeniz lazım.

Telefondan yüklemede sorun yok

Kolay gelsin

bilgisayarın hafızasındaki oyunları telefona kurarken aydink arkadaşımızın dedigi gibi oluyor. ama telefon kies e bağlıyken indirilen uygulamalarda öyle bir sıkıntı yok.
  • Arkadaşlar JID yükledim wifi çekmiyor başka sorunlar çıkarıyor
    H3 yükledim fontlar değişti bi acayip oldu ekran karıştı onuda sildim
    en son olarak yalancı yükleme ile H1 e geri döndüm ancak ondada sorunlar yaşıyorum şarj edip şarj kablosunu çıkarınca hala şarj olmaya devam ediyor gibi pil simgesi doluyor, alarım çalmıyor vs vs..

sonunda anladım ki en sağlıklısı samsung firmware yayınlayana kadar kies harici firmware yüklememek.

ancak sorun olan şu ki nette orjinal TÜRKÇE firmware bulamıyorum full sürümü hiçbir yerde yok. bir iki yerde buldum oralardada ufak meblalarda paralar istiyorlar ancak güvenemiyorum ona tabi.

Dün telefonu samsung'a götürdüm durumu biraz farklı anlatarak normal kies üzerinden H1 update'i yaptıktan sonra sorunlar olduğunu söyledim. önce yazılım yüklemenin paralı olduğunu söylediler. daha sonra ben biraz üzerine gidince, kies üzerinden update yaptığımı, ondan sonra böyle sorunlar olduğunun söyleyince garanti dahilinde servise alacaklarını söylediler. ancak 1 hafta 10 gün kadar serviste kalabileceğini söylediklerinde vazgeçtim.

sizce ne yapiyim?

servise mi veriyim yoksa Netten türkçe Full olan bir rom'un yayınlanmasınımı bekliyim? veya stabil çalışan sorunsuz bir rom öneriniz varmı minimum sorun yaşıyacağım ve Türkçe bir rom nette yayınlanana kadar idare edebileceğim?
  • quote:

Arkadaşlar JID yükledim wifi çekmiyor başka sorunlar çıkarıyor
    H3 yükledim fontlar değişti bi acayip oldu ekran karıştı onuda sildim
    en son olarak yalancı yükleme ile H1 e geri döndüm ancak ondada sorunlar yaşıyorum şarj edip şarj kablosunu çıkarınca hala şarj olmaya devam ediyor gibi pil simgesi doluyor, alarım çalmıyor vs vs..

sonunda anladım ki en sağlıklısı samsung firmware yayınlayana kadar kies harici firmware yüklememek.

ancak sorun olan şu ki nette orjinal TÜRKÇE firmware bulamıyorum full sürümü hiçbir yerde yok. bir iki yerde buldum oralardada ufak meblalarda paralar istiyorlar ancak güvenemiyorum ona tabi.

Dün telefonu samsung'a götürdüm durumu biraz farklı anlatarak normal kies üzerinden H1 update'i yaptıktan sonra sorunlar olduğunu söyledim. önce yazılım yüklemenin paralı olduğunu söylediler. daha sonra ben biraz üzerine gidince, kies üzerinden update yaptığımı, ondan sonra böyle sorunlar olduğunun söyleyince garanti dahilinde servise alacaklarını söylediler. ancak 1 hafta 10 gün kadar serviste kalabileceğini söylediklerinde vazgeçtim.

sizce ne yapiyim?

servise mi veriyim yoksa Netten türkçe Full olan bir rom'un yayınlanmasınımı bekliyim? veya stabil çalışan sorunsuz bir rom öneriniz varmı minimum sorun yaşıyacağım ve Türkçe bir rom nette yayınlanana kadar idare edebileceğim?

gecmis olsun cok (SIKICI) bir durum aydink_1903 arkadasimiz asagidaki alintida nasil yaptigini ve ciddi sorunlarin cikmadigini anlatmis bende o sekilde yazilim yüklerim ve simdiye kadar sorun olusmadi

sizde dikkatlice bu yolu takip ederek yaziliminizi tekrar yükleyin mutlaka sorununuz ortadan kalkacktir

aydink_1903 arkadasimizin 2.madesine Reset: *2767*3855# (Format)

4. madedeki yola ise bu kodlarla ulasabilirsiniz Administration mode: *#5239870*# - Pre-configuration: *# 27236*#
    CSC DEGISTIR SECENEGI (ITV) yapin ve yükle'ye tiklayin kisa sürede yüklenecektir yükleme sirasinda cihazin tekrar kapanip acilmasini sabirla bekleyin!!! sonra normal kullanima gecebilirsiniz...............

quote:

Birde bazı arkadaşlar versiyonda bulunmayan bug larla karşılaşıyorlar bunun sebebi ise versiyona temiz bir geçi yapamamalarından dolayıdır. Basit bir örnekle anlatayım. Bada 1.02 den Bada 1.2 ye geçerken ben, major bir yazılım güncellemesi olduğu için şunları yaptım.

1. Hafıza kartını formatladım
    2. Telefona reset attım
    3. Multiloader ile telefona 1.2 yi kurduktan sonra bir hard reset daha attım.
    4. Csc de problem oluşmasın diye, Pre-configuration menusünden csc yi ITV olarak değiştirdim.

Şu an sorunsuz olarak kullanıyorum zaten var olan ufak tefek buglar evet var ama benim için rahatsız edici değil. Problemi biliyorsanız onunla yaşamayı öğreniyorsunuz, zaten o kadarda önemli şeyler değil.

Her versiyon update i görünür veya görünmez iyileştirmelerin yapıldığı ileriye bir adımdır. Tabii bu benim görüşüm.

Kolay Gelsin
  • arkadaşlar belki önceki mesajlarda yazılıdır ama bazen istediğiniz cevabın olup olmadığını bilmediğiniz yerleri okuyacak kadar zamanınız olmayabiliyor; eski telefonum nokia 5800'dı ve wireless bağlantıda telefon üzerinden yazılım güncellemesi yapılabiliyordu; wave'de bilgisayara vb. gerek olmadan telefonla nete bağlanarak yazılım güncellemesi yapılabiliyor mu; yoksa tek yol bilgisayar'a bağlanıp kies üzerinden yapmak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkodd

arkadaşlar belki önceki mesajlarda yazılıdır ama bazen istediğiniz cevabın olup olmadığını bilmediğiniz yerleri okuyacak kadar zamanınız olmayabiliyor; eski telefonum nokia 5800'dı ve wireless bağlantıda telefon üzerinden yazılım güncellemesi yapılabiliyordu; wave'de bilgisayara vb. gerek olmadan telefonla nete bağlanarak yazılım güncellemesi yapılabiliyor mu; yoksa tek yol bilgisayar'a bağlanıp kies üzerinden yapmak mı?

Telefonu pc ye bağlamadan yazılım güncelleme yapamazsınız.
  • Arkadaşlar bi sorum olacak başka bir versiyon yüklediğimiz zaman PRE-CONFIGURATION içinde TUR yok ise ITV işaretliyoruz yan italyan olanı. peki bunu neden yapıyoruz bilginiz varmı? neden KOR da kalmıyor da ITV ye alıyoruz? sonuçta ikiside TUR değil.
  • Birde ayrı bir sorum var. Bende telefonu açarken bazen hemen açılmıyor. Telefonu açmak için kapatma tuşuna sürekli bastığımda ekranda siyah bir pil simgesi çıkıyor tam net olmayan.. sonra birkaç kez deniyorum pili çıkarıp takıyorum açılıyor.. bu sorunla karşılaşan varmı?
  • bada 1.2 uyumsuzluğunu nasıl gideririz arkadaşlar?oyun ve uygulamalardan çalışmayanlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpediem81

bada 1.2 uyumsuzluğunu nasıl gideririz arkadaşlar?oyun ve uygulamalardan çalışmayanlar var

Kies e düştüğü zaman bu tip sorunların hiçbiri olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

quote:

arkadaşlar belki önceki mesajlarda yazılıdır ama bazen istediğiniz cevabın olup olmadığını bilmediğiniz yerleri okuyacak kadar zamanınız olmayabiliyor; eski telefonum nokia 5800'dı ve wireless bağlantıda telefon üzerinden yazılım güncellemesi yapılabiliyordu; wave'de bilgisayara vb. gerek olmadan telefonla nete bağlanarak yazılım güncellemesi yapılabiliyor mu; yoksa tek yol bilgisayar'a bağlanıp kies üzerinden yapmak mı?

1.0.2 ve üstü versiyonlarda yapılıyor.en azından menüde var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpediem81

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

quote:

1.0.2 ve üstü versiyonlarda yapılıyor.en azından menüde var...

Pardon yanlış anlaşılmışım ve yanlış anlatmışım.Bada sürümünü o şekilde yapamaz demek istemiştim.
  • Şuan bada 1.2 kullanıyorum.Orjinal bada 1.2 geldiğinde kiesten mi yükleyeceğiz yoksa multiloaderlamı yükleyeceğiz?Eğer kiesten yükleyeceksek kiesi kandırarak mı yükleyeceğiz?
  • arkadaşlar ben en son güncellemeyi kies üzerinden yaptım. sizin bu bahsettiğiniz güncellemeler ile flash playerin 10.1 versiyonunu kullanarak tarayıcıdan tüm videoları izleyebilir miyim. teşekkürler.....
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.