Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ms365 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84.751
Cevap
1.077
Favori
5.538.144
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21952196219721982199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar herkesin kliksa yattımı benim yatmamış henuz, eylul ayı puanlarında da sıkıntı var sanırım daha yuklenmedi benim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam23

bir yakınım 30 eylülde başvurdu limit arttırımına faks yoluyla,bordro 5000, limitin 3500 den 6500 e cikmasini talep etmiştik. Bugün red gelmiş. Başka sadece bir bankanın kredi kartı var. Niye böyle birşey yaptılar anlamadım. Önerisi olan var mı

Milliyette okudum artık kredi kartların net maaşın 4 katı kadar olabiliyor ve bütün kredi kartların toplamı bu oran oluyor.

Yani 2000 TL maaşınız varsa bütün kartlarınızın toplam limiti 8000 TL olabiliyor.

Bununla ilgili çalışma başlamış ama ortak limit olayı tam oturtulmamış o yüzden şuan için limit arttırımlarına red cevabı veriyorlarmış.

Eski limitler kalacak fakat bundan sonra alacaklar veya limit arttırmak isteyenler için işleyiş bu şekilde olacak.

Edit: Haberide buldum
    http://ekonomi.milliyet.com.tr/kart-limitleri-donduruldu/ekonomi/detay/1781609/default.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcelor -- 27 Ekim 2013; 10:01:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

quote:

bir yakınım 30 eylülde başvurdu limit arttırımına faks yoluyla,bordro 5000, limitin 3500 den 6500 e cikmasini talep etmiştik. Bugün red gelmiş. Başka sadece bir bankanın kredi kartı var. Niye böyle birşey yaptılar anlamadım. Önerisi olan var mı

Milliyette okudum artık kredi kartların net maaşın 4 katı kadar olabiliyor ve bütün kredi kartların toplamı bu oran oluyor.

Yani 2000 TL maaşınız varsa bütün kartlarınızın toplam limiti 8000 TL olabiliyor.

Bununla ilgili çalışma başlamış ama ortak limit olayı tam oturtulmamış o yüzden şuan için limit arttırımlarına red cevabı veriyorlarmış.

Eski limitler kalacak fakat bundan sonra alacaklar veya limit arttırmak isteyenler için işleyiş bu şekilde olacak.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/kart-limitleri-donduruldu/ekonomi/detay/1781609/default.htm

Bir banakadan 8000 limit var. Yapi limitiyle 11.500 yapıyor. Hala 8500 boşluk var. Alt yapı ve bddk daha açıklama yapmadı diye sanırm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Yeni limit arttırımı artık mümkün gözükmüyor, ayrıca iptal edilen kartları da banka yenilemeyebilir. Bunada dikkat etmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: armegeddon

quote:

quote:

Yeni limit arttırımı artık mümkün gözükmüyor, ayrıca iptal edilen kartları da banka yenilemeyebilir. Bunada dikkat etmek lazım.

Yeni limit artırımı mümkün, otomatik limit arttırımı açık olan bonus kartım 15 gün sonra 5500 liradan 9200 liraya çıkacakmış. Ekstrede yazıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu gece düzgün kampanyalar çıksın artık ya . yetti gari
  • Bana adios kart gönderim bedeli kesmişlerextrde 5 tTLne ayak sizce?

• mertali kullanıcısına yanıt
    Çok sağol hocam bilgilendirme için

• quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

Bana adios kart gönderim bedeli kesmişlerextrde 5 tTLne ayak sizce?

kart basım ücretidir 1 kereye mahsus
  • Yeri burası degil ama kullanan çok olduğu için sormam gerekiyor, D&R çoklu hediye çeklerini internet sitesinde tek alışverişte birleştirebiliyor muyuz? 25 liralık 10 hediye çekini tek alışverişte kullanmak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

Yeri burası degil ama kullanan çok olduğu için sormam gerekiyor, D&R çoklu hediye çeklerini internet sitesinde tek alışverişte birleştirebiliyor muyuz? 25 liralık 10 hediye çekini tek alışverişte kullanmak gibi.

internette birleşmez mağazada birleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

Yeri burası degil ama kullanan çok olduğu için sormam gerekiyor, D&R çoklu hediye çeklerini internet sitesinde tek alışverişte birleştirebiliyor muyuz? 25 liralık 10 hediye çekini tek alışverişte kullanmak gibi.

internette birleşmez mağazada birleşir.

Anladım tesekkurler

• Öncelikli olarak, haberlerde bahsi geçen limit sınırlaması ile ilgili husus yeni bir husus değil..
    Zaten daha önceden de vardı.
    Dileyen,www.mevzuat.gov.tr adresinden 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 9. maddesini inceleyebilir. (veya Resmi Gazete'nin 01.03.2006 tarih ve 26095 sayısına bakabilir)
    Bakmayalar için özet :
    quote:

Kart çıkaran kuruluş tarafından bir gerçek kişinin sahip olduğu tüm kredi kartları için tanınacak toplam kredi kartları limiti, ilk yıl için, ilgilinin aylık ortalama net gelirinin iki katını, ikinci yıl için ise, dört katını aşamaz. Bu fıkra uygulamasında bin Yeni Türk Lirasına kadar limitler hariç olmak üzere, aylık veya yıllık ortalama gelir düzeyi kart hamili tarafından beyan edilen ve ilgili kuruluşlarca teyit edilen gelirler üzerinden tespit edilir.

Yani kanunen zaten böyle bir yükümlülük vardı. Haa bunu uyguluyorlar/uygulamıyorlar bilemem. Sonuçta bunu uygulamayan banka kanunun bu maddesini çiğnemiş oluyor..

Şimdi gelelim kendi durumumla ilgili güncel gelişmelere.. Sadece fikir vermesi açısından.
    - Bayramdan önce yukarıdaki kanunu sıkı bir biçimde uygulayan Vakıfbank ile yaptığım görüşme sonucunda, 2 yılı doldurmam nedeniyle limitimi arttırdım. Olumlu sonuçlandı..
    - Yeni bir düzenleme geliyor, "ne olur ne olmaz" diye davranıp Yapı Kredi tarafında da eş zamanlı limit artışı talep ettim. Reddedildi. Sebebi sormadım.
    - Yapı Kredi'deki red kararım açıklandıktan sonra, kaşındım, mevcut kartım dışında, yeni bir kart başvurusunda daha bulundum. Kredi skoru düşüklüğü ile red yedim :)

Not: Kredi geçmişimde olumsuz bir durum yok. Yani ödememe/eksik ödeme vs bulunmuyor. Olsa olsa 3-5 ay önce çekilen kredi, yeni başvurduğum bir başka kredi kartı ve limit artış talebim göz önüne aldığında YKB durumu olumsuz karşıladı..

• Bir suredir yurt disindaydim takip edemedim ama sanirim Bilkom puanim yatmamis benim. Bilkom kampanyasina katilip da puani yatan / yatmayan var mi ?
  • 8. Ankara Adios Buluşması
    Konu: Son gelişmeler
    Yer. Çukurambar Liva
    Tarih:30/10/2013 Çarşamba
    Saat:18:00

Tüm arkadaşlarımızı bekleriz.

Güncel Konu:http://forum.donanimhaber.com/m_68725873/mpage_10/f_//tm.htm#83041224
  • quote:

Orijinalden alıntı: manitu1

Bir suredir yurt disindaydim takip edemedim ama sanirim Bilkom puanim yatmamis benim. Bilkom kampanyasina katilip da puani yatan / yatmayan var mi ?

yatmamıştı. kayıt açtırdım yatırdılar sonra.
  • D&R Ankara Next Level

World ile açılışa özel D&R Ankara Next Level Mağazası'nda %20 Worldpuan hediye!

Kampanya kapsamında 24 Ekim - 11 Kasım 2013 tarihleri arasında D&R Ankara Next Level Mağazası'ndan yapılacak peşin veya taksitli alışverişlerde %20 Worldpuan hediye edilecektir. Kampanya kart bazında değil müşteri bazında olacaktır. Her müşteri 1 kez Worldpuan kazanma hakkına sahiptir. Kampanya kapsamında kazanılacak maksimum puan tutarı 50 TL olacaktır. Kazanılan Worldpuan'lar 20 Kasım 2013 tarihine kadar kredi kartlarına yüklenecektir. Worldpuan'ların son kullanma tarihi 28 Kasım 2013'tür. Kullanılmayan Worldpuan'lar 29 Kasım 2013 tarihinde geri alınacaktır. Business kartlar, internet harcamaları ve Worldpuan kullanılarak yapılan alışverişler kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir. Kampanyaya Yapı Kredi kredi kartları ile birlikte TEB ve Vakıfbank Worldcard'lar dahildir. Yapı Kredi ve D&R kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Kampanyalar sadece World Üye İşyerleri'nde geçerlidir. Yapı Kredi tüm kampanyalarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yazım hataları bağlayıcı değildir. World Üye İşyerleri'nin bildirdiği kampanya bilgilerinde meydana gelebilecek hatalardan Yapı Kredi sorumlu tutulamaz.

http://www.worldcard.com.tr/smartphone/kampanyalarimiz/dr-ankara-next-level/i-1735.aspx#campdetail

• Kliksa benimde yatmadı. Yatmayan arkadaşlar bugün yatar diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar zorlu avm ye gideceğim birazdan; puan için mesaj atmam gerekmiyor herhalde
  • az önceki seyehat hattı görüşmemde (otel rezv.için) adios premium kartım için güncel katsayının 2,45 olduğunu söylediler ve bankaya yönlendirdiler.
    banka ile görüştüm katsayılar için güncelleme yapıldığını bundan sonra adios premium kart için katsayının 2,45 olduğunu söylediler.
  • 
Sayfa: önceki 21952196219721982199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.