Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
84.746
Cevap
1.077
Favori
5.537.267
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vindobona

arkadaşlar ben de özendim şimdi bu kart olayına.

2 sorum var,

1- play card var bende, adios ayretten alıcam ama internet bankacılıktan başvuramadım, ancak play kartı adios a çevirebilyiorum, ki pek mantıklı değil sanırım, hem play hem adios sahibi olmak mümkün mü? evetse, nasıl_?

2- kart limitim 2 bin lira, ben limit arttırmak için hem işletmemle ilgili belgeleri hem vergi levhasını falan fax çektim ama yanıt yok, bu limit artırmanın pratik bir yolu var mı? 2bin lira yetmiyor, 4 bin falan istiyorum

teşekkürler

Eğer işletmenizin bankada hesabı varsa, direkt kendi şubenizle görüşün iki satte limit arttırıyorlar.Ben de limiti arttırmak için telefon bankacılığını aradım bir sürü evrak isteyip traş yaptılar ama kendi şubemi arayınca iki saatte limitim artmıştı.

• yeni paketler hakkında bilgisi olan varmı
  • biraz önce aradım singapur havayollarını . yeni paketlerin hazırlanacağını sitede duyurulacağını söyledi.gidecek olanlar varsa mart ayında bi grup yapabiliriz.
  • Ben nisan ayında gitmeyi düşünüyorum hocam. Ne zaman yeni paketleri duyuracaklarmış? Bilgi verdiler mi?
    250 TL lik puanım var kullanma süresi cumartesi bitiyor da.
  • 1.sorunuza cevaben:
    8 yıldır kullandığım worldcardım vardı. Evvelki yıl ben istemeden bir de Goldcard gönderdiler. Kullanmakta olduğunuz kartı iptal ettirmediğiniz sürece bu karttan ücret alınmayacak dediler ve öyle oldu. Kart programları uygulamasına geçtiklerinde normal kartı worldonline üzerinden Play'e çevirdim. 5 ay kadar önce de Goldcard'ı gene worldonline üzerinden Adios'a çevirdim. İkisinde de orijinal kartları 1 hafta içerisinde basıp gönderdiler.

Kısaca, iki karta birden sahip olmanızda benim bildiğim bir engel yok. Tersine kartlarınız arası puan transferi mümkün olduğu için ikisinde birden sahip olmak daha da avantajlı. Play kampanyalarından kazandığınız puanları Adios'a aktarıp daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

2.sorunuza cevaben:
    Bu iş, müşteri hizmetleri call center veya faks ile gelir belgesi gönderme vb. yöntemlerle biraz sancılı oluyor. Bir Adios kampanyasından faydalanabilmek için limit artışı gerektiğinde 3 kez belge göndermek zorunda kalımıştım. Sinir harbi oluyor. Bir arkadaşımızın önerdiği gibi YKB ile çalışıyorsanız şubeniz aracılığıyla yapın.

quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

arkadaşlar ben de özendim şimdi bu kart olayına.

2 sorum var,

1- play card var bende, adios ayretten alıcam ama internet bankacılıktan başvuramadım, ancak play kartı adios a çevirebilyiorum, ki pek mantıklı değil sanırım, hem play hem adios sahibi olmak mümkün mü? evetse, nasıl_?

2- kart limitim 2 bin lira, ben limit arttırmak için hem işletmemle ilgili belgeleri hem vergi levhasını falan fax çektim ama yanıt yok, bu limit artırmanın pratik bir yolu var mı? 2bin lira yetmiyor, 4 bin falan istiyorum

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cartok

Ben nisan ayında gitmeyi düşünüyorum hocam. Ne zaman yeni paketleri duyuracaklarmış? Bilgi verdiler mi?

bilgi vermediler fakat benim puanlarım 2 senedir duruyor iptal olmadı.sizinki niye iptal oluyor play clup mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: domandro

1.sorunuza cevaben:

Kısaca, iki karta birden sahip olmanızda benim bildiğim bir engel yok. Tersine kartlarınız arası puan transferi mümkün olduğu için ikisinde birden sahip olmak daha da avantajlı. Play kampanyalarından kazandığınız puanları Adios'a aktarıp daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

puan transferini nasıl yapıyosunuz. online işlemlerden yapılıyomu cardfinans gibi. ben bulamadımda öyle bi seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraye43

quote:

Ben nisan ayında gitmeyi düşünüyorum hocam. Ne zaman yeni paketleri duyuracaklarmış? Bilgi verdiler mi?

bilgi vermediler fakat benim puanlarım 2 senedir duruyor iptal olmadı.sizinki niye iptal oluyor play clup mü

Yok hocam Metronun süreli %15 worldpuan kampanyasından kazanmıştım. Ordaki worldpuanların son kullanım süresi 09 ocakta bitiyor.

Bugün bende Singapur Havayollarıyla görüştüm. Ordaki bayan çok fazla talep oldu, yeniden açacağız ama Şubat ayı gibi ilan edilir dedi. Bunun üzerine bende 210 TL worldpuan ile Nisan ayında 2 kişi Romaya gidiş dönüş uçak bileti aldım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraye43

quote:

Yok hocam Metronun süreli %15 worldpuan kampanyasından kazanmıştım. Ordaki worldpuanların son kullanım süresi 09 ocakta bitiyor.

Bugün bende Singapur Havayollarıyla görüştüm. Ordaki bayan çok fazla talep oldu, yeniden açacağız ama Şubat ayı gibi ilan edilir dedi. Bunun üzerine bende 210 TL worldpuan ile Nisan ayında 2 kişi Romaya gidiş dönüş uçak bileti aldım.

210 liraya 2 bilet geldi mi? Helal olsun :)

• Roma biletleri Nisan ayı için bedavadan az pahalı olmuş.Yapıkredi seyahat hattından mı aldınız? Singapur h.yollarındaki bayan diye bir laf girmiş de araya
    ondan aklım karıştı.Adios un puanlarıyla alışveriş yaparken tek muhatabımız Yapı Kredi Seyahat hattı değil mi?
    (hani şu 6 yı tuşlayınca 30 dk bekleyip sonra Setur'dan birine bağlanan hat)
  • Evet hocam yapıkredi seyahat hattından alıyoruz bileti. Aramadan önce Pegasus havayollarından fiyata bakmıştım. Zaten hangi havayolu derseniz ordan alıyorlar. Hatta rezervasyonunuz varsa onu da satın alabiliyormuşsunuz. Pegasusda şu an Nisan ayında gidiş dönüş 2 kişi bilet ücreti 550 TL idi. Bana 210 TL karşılığı worldpuan ile bileti aldılar.

Bu arada sabahtan beri Roma otellerine bakmaktan şaşı oldum. Roma ile ilgili tecrübesi olan var mı? 3 veya 4 yıldızlı uygun fiyatlı otel bakıyorum. Fiyattan sonra aradığımız en önemli özellik şehre ulaşım imkanının kolay olması.

Edit: Bu arada yapıkredi seyahat hattını akşam ararsanız yarım saat bekliyorsunuz. Fakat mesai saatlerinde ararsanız hemen çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartok -- 5 Ocak 2011; 1:18:23 >
  • bende de 150 wp gıbı bır bakıye var.seyaht yok dıye 20 30 wp harcadım hatta ama roma bıletı iyimis 210WP.na 550 tl lık bıletı 210 a denk gelıyor ise bunun hesaplaması nasıl yapılıyor? bırde alan vergısı vss ıcındemı bılet kesıyorlar wings gibi?
  • 150 wp derken? 150 TL karşılığı wp kastediyorsanız. 150*2,5 minimum 375 TL lik uçak biletine denk geliyor. Fiyatlara alan vergisi dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

bilgisayars, en alttaki resimde çatıda ufo var sanki nedir hocam o :)
    güzel gezi olmuş, paylaşım ve rehber içinde teşekkürler. darısı bize.

Orası singapur marina.. yapılış hikayesini discovery channel da izleyebilirsiniz sanırım çıkmıştı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dealer25

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

bilgisayars, en alttaki resimde çatıda ufo var sanki nedir hocam o :)
    güzel gezi olmuş, paylaşım ve rehber içinde teşekkürler. darısı bize.

Orası singapur marina.. yapılış hikayesini discovery channel da izleyebilirsiniz sanırım çıkmıştı...

evet 150 tl karsılıgı worldpuan demek istedim . bu adiosu hıc kullanmadım hep wingsi kullanıyorum rüya şehirler kampanyasından 2 arjantin 2 brezilya bileti aldım. şuan bu 150 tl lik wp nin kullanma süresi 9 ocak ve 17 ocak diyor sonra siliniyormuş bir bilet alıp sizin gibi nisan mayıs ayına degerlendırmek daha dogru olacak. 2,5 ile çarpıyoruz ve kendimiz ucuz bir bilet bulup rezerve yaptırırsak onuda ordaki fiyattan alabiliyoruz . doğrumudur?

teşekkürler bilgilendirmeniz için..

• Rezervasyon olayını hiç denemedim ama yk seyahat hattındaki bayan öyle dedi. Bu arada minimum 2,5 ile çarpıyoruz. Gideceğiniz bölgeye göre max. 3,10 ile çarpılabiliyor. Yani 2,5-3,10 arası çarpım oranı.
  • quote:

Evet hocam yapıkredi seyahat hattından alıyoruz bileti. Aramadan önce Pegasus havayollarından fiyata bakmıştım. Zaten hangi havayolu derseniz ordan alıyorlar. Hatta rezervasyonunuz varsa onu da satın alabiliyormuşsunuz. Pegasusda şu an Nisan ayında gidiş dönüş 2 kişi bilet ücreti 550 TL idi. Bana 210 TL karşılığı worldpuan ile bileti aldılar.

Bu arada sabahtan beri Roma otellerine bakmaktan şaşı oldum. Roma ile ilgili tecrübesi olan var mı? 3 veya 4 yıldızlı uygun fiyatlı otel bakıyorum. Fiyattan sonra aradığımız en önemli özellik şehre ulaşım imkanının kolay olması.

Edit: Bu arada yapıkredi seyahat hattını akşam ararsanız yarım saat bekliyorsunuz. Fakat mesai saatlerinde ararsanız hemen çıkıyor.

Hocam booking.com'dan bakmani tavsiye ederim otelleri. Örnegin gecen gün 12 nisn icin bakmistim, cift kisi geceli 50 €'dan baslayan fiyatlar var. Otelin merkezi olusuna gore fiyatlar degisiyor. Tabii bu dedigim oteller 3 yildizli oteller.Hatta şu meşhur Collezyum'a yürüme 15 dk mesafede bir otel vardi , cift kisi gecelik 68€'du sanirim. Fiyatlar uygun geldi bana nisan ayi icin. Sitedeki oteller hakkindaki yorumlari okursan az cok fikir sahibi olabilirsin. Bu siteden ucretsiz rezervasyonda yaptirabilirsin;) Simdiden iyi gezmeler dilerim:)

• 399 tl puan nı kazanmak için kaç bin tl lik alışveriş yapmak gerekiyor acaba yanılmıyorsam 100 tl ye 1 tl veriyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan_15

Roma biletleri Nisan ayı için bedavadan az pahalı olmuş.Yapıkredi seyahat hattından mı aldınız? Singapur h.yollarındaki bayan diye bir laf girmiş de araya
    ondan aklım karıştı.Adios un puanlarıyla alışveriş yaparken tek muhatabımız Yapı Kredi Seyahat hattı değil mi?
    (hani şu 6 yı tuşlayınca 30 dk bekleyip sonra Setur'dan birine bağlanan hat)

Yapı Kredi seyahat hattı ile uğraşmayın bence direk setura gidin hem bilet dökümünü alın hem onlar puanlarınızı kullanmakla uğraşsın. Nereye gideceğinizi setur.comdan bakın araştırın uçuş saatlerinizi, aktarma var ise en az bekleme saatli olan uçuşları ayarlayın ve bir çıktısını alıp (rezerve yapmayın işe yaramıyor seturda) setura gidin max 15 dakikada uçuş dökümünü alır gelirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

Evet hocam yapıkredi seyahat hattından alıyoruz bileti. Aramadan önce Pegasus havayollarından fiyata bakmıştım. Zaten hangi havayolu derseniz ordan alıyorlar. Hatta rezervasyonunuz varsa onu da satın alabiliyormuşsunuz. Pegasusda şu an Nisan ayında gidiş dönüş 2 kişi bilet ücreti 550 TL idi. Bana 210 TL karşılığı worldpuan ile bileti aldılar.

Hocam booking.com'dan bakmani tavsiye ederim otelleri. Örnegin gecen gün 12 nisn icin bakmistim, cift kisi geceli 50 �'dan baslayan fiyatlar var. Otelin merkezi olusuna gore fiyatlar degisiyor. Tabii bu dedigim oteller 3 yildizli oteller.Hatta şu meşhur Collezyum'a yürüme 15 dk mesafede bir otel vardi , cift kisi gecelik 68�'du sanirim. Fiyatlar uygun geldi bana nisan ayi icin. Sitedeki oteller hakkindaki yorumlari okursan az cok fikir sahibi olabilirsin. Bu siteden ucretsiz rezervasyonda yaptirabilirsin;) Simdiden iyi gezmeler dilerim:)

Dünyadaki tüm ülkerelrdeki en ucuz oteller için agoda.com'u öneririm. Otel resimleri, müşteri yorumları, ulaşım haritaları ve en ucuz garantrisi var

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.