Şimdi Ara

Avid - Edius - FinalCut - Adobe Premiere - After Effects - Vegas

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
29.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen haftaya kadar Edius kullanıyordum. Geçen hafta TRT'nin Oran'daki merkezindeydim ve tamamen Avid ile çalıştıklarını gördüm. Çok yakın bir arkadaşım ise FinalCut pro ile çalışıyor.

Siz hangisini kullanıyorsunuz? Diğer TV kanalları, yapım şirketleri hangilerini kullanıyor? Bu programların artıları eksileri nelerdir?

Düzeltme: Vegas eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karadeniz Otoyolu -- 30 Eylül 2010; 17:50:20 >

• Sony Vegas'ı atlamışsın = ) Performans canavarıdır = P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amiralhack -- 30 Eylül 2010; 16:15:46 >
  • Tam bilemiyorum ama şöyle akıl yürütebilirim:
    Başlangıçta Avid vardı!! Bildiğim kadarıyla ilk "baba" program. Özellikle sinema kurgucularının bir dönemki gözdesi...
    Herkes buna yöneldi tabi doğal olarak. Bazıları da halen devam ediyor!
    Ancak zamanla devreye Edius (Grass Valley) ve FCP girdi. Bazıları, Avid'i es geçip bunlarla başladı!

Not : Ben Vegas'çıyım! Bir şikayetim yok ama bir yandan şunu da biliyorum ki bir gün gelecek bu Vegas bana dar gelmeye başlayacak!!!
    (Eğer sebat edip de devam ettirirsem)
    İşte o zaman, artık bakıcaz Avid mi FCP mu Edius mu...
  • http://www.filmfabrikasi.com/forum/viewforum.php?f=58&sid=bec1aebfd7feae1f17ce6009fcbef64c

Ben EDIUS diyorum ama açıkçası AVID ve Final Cut kullanabilenlere çok saygı duyuyorum.
    Vegas ise tam bir macera.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

http://www.filmfabrikasi.com/forum/viewforum.php?f=58&sid=bec1aebfd7feae1f17ce6009fcbef64c

Ben EDIUS diyorum ama açıkçası AVID ve Final Cut kullanabilenlere çok saygı duyuyorum.

Öyleyse, Yaşasın Macera = P
  • quote:

Orijinalden alıntı: amiralhack

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

http://www.filmfabrikasi.com/forum/viewforum.php?f=58&sid=bec1aebfd7feae1f17ce6009fcbef64c

Öyleyse, Yaşasın Macera = P

ah bi de o macerayı ben tadabilsem..bir videoyu birleştirip exportunu alır iken en az kayıbın vegas'ta olduğunu düşünüyorum ama gel gelelim vegas'ın mantığını öğrenemedim gitti..o açıdan EDIUS'çuyum.. :) EDIUS'ta kalitenin içine ediyor..
    zaten üstte verdiğim linkte adamın biri EDIUS'un sektörde yayılmamasının sebebinin verdiği exportların en fazla 8 biti desteklediği yazılmış..bu da bir handikapmış..anlamadım olayı ama öyle diyor..

• Bende Edius kullanıyorum ama en fazla 8Mbps konusu ile bende daha önce bir yerde karşılaşmıştım ama neredeydi hatırlayamıyorum. Bu yüksek veri işleme ve kaydetme konusunda FCP daha iyi sanırım. Çünkü kullanan arkadaşım, export kayıt işleme gibi konuları çok hızlı yapıyor. Belkide MAC'tendir bilemiyorum..
  • "Adobe Premiere Pro" dan vazgeçmem... BBC de...

BBC switches to Adobe Premiere Pro CS5

The BBC is switching to Premiere Pro CS5 software, through which the corporation is improving workflow efficiency, creating a tapeless environment and reducing costs. The corporation is now implementing an additional 2,000 seats of Adobe Premiere Pro CS5 software as the company’s primary tool for PC-based nonlinear editing and post-production. The broadcaster’s expanded use of Adobe Premiere Pro CS5 software highlights the growing momentum for Adobe Creative Suite 5 Production Premium across the broadcast industry.

Öte yandan After Effects de kullanıyorum ama AE editing değil compositing programıdır (editing de yapılabilir ama güçtür)... Belki bu kategorinin dışında tutulması gerekir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babaluga -- 1 Ekim 2010; 10:58:03 >
  • Valla Mac'im olsun, tabii ki FCP kullanırım. Zaten FCP, Mac için üretilmiştir ve hiç Mac kullanmadığım için onun üstüne Mac için üretilmiş bir Video Düzenleme Programı var mıdır bilemiyorum.
    Öte yandan sisteminiz aşırı iyi değil ya da sürat arayan biriyseniz Vegas Pro biraz ilk başlarda insanı emekletse de ileride Hüseyin Bolt gibi koşmanızı sağlayacaktır = )
    Ve ayrıca dediğiniz gibi kalite açısından SVP'ye giren video ile çıkan videoyu yaptığınız düzenlemeleriniz dışında ayırt etmek zordur = )

Ekleme:
    Şöyle güzel bir kaynak buldum;http://tr.wikipedia.org/wiki/Hareketli_görüntü_düzenleme_yazılımları
    Ne yazıkki SVP var ama hakkında bilgi yok. Neyse artık o sayfayı da biz SVP sevenler düzenleriz, hatta ben açıyorum bile şimdi = )

Ekleme 2:
    Viki Pedi'deki ilk Sony Vegas sayfasını açtım, artık darısı Sony Vegas Movie Studio HD'nin başına = P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amiralhack -- 1 Ekim 2010; 13:02:42 >

• Sony Vegas için düzenlediğim Viki Pedi sayfasını "Reklam amaçlı sayfa" olduğu gerekçesiyle sildiler = ) Anlaşılan bizim SVP yalnız kovboy = P
  • CyberLink PowerDirector da iyi aslinda. Ona neden hiç değinmediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: icaktan

CyberLink PowerDirector da iyi aslinda. Ona neden hiç değinmediniz?

http://video-editing-software-review.toptenreviews.com/

Valla onu duydum araştırdım ama indirmeye fırsatım olmadı. En kısa sürede göz atacağım ama Sony Vegas'ın yeri başka = P
  • Arkadaşlar selam...şimdi, ben aslında FİNAL CUT programını öğrenmey başladım..ancak kendi pcme mac işletim sistemi kurmam lazım FİNAL CUT prosunu kurabilmem için ..bu nedenle birkaç gündür ara vermiş durumdayım...bende bu arada edıus çalışayım diyorum sonuçta mantık aynı...şimdi elimde edıus 3 var..ama ben nasıl kurulacağını bilmiyorumm...çünkü dosya içinde tek 1 setup olsa kurarım ama yok burda baya fazla dosya var..kafam karıştı bana yardımcı olurmusunuz kurulum için ne yapmam nerden başlmama v.s...

Avid - Edius - FinalCut - Adobe Premiere - After Effects - Vegas

• En alt satırda ortada var gibi görünüyor?
  • sony vaegas cok yoruyor islemciyi

premiere pro cok iyi bence
  • Trt nin stüdyolarında tek bir yazılım kullanılmaz.. Yani sadece avid değil, Adobe premiere de görebilirsiniz.
  • işe yeni başlayacak arkadaşlar, gereksinimlerini iyice tartıp ona göre bir program seçsinler bana kalırsa. çünkü bi programa alışınca diğerine geçmek zulümden de öte.

evet mantık olarak birbirlerine yakınlar ama alışkanlık işte kolay kolay değiştirilemiyor.

bu arada premiere cs5 candır :)
  • neden kimse corel video studioyu tavsiye etmemiş. kaç yıldır coreli kullanıyorum gayet kullanımı basit. diğer programlardan sony vegası denedim. çok karışık geldi.
    after effecti kullanamak başlı başına bi iş zaten. öğrenmek için çok uğraştım ama çok az ilerleme kaydettim. çok iyi bi after effect kullanıcısının yapamayacağı şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laydin -- 17 Kasım 2010; 18:10:55 >
  • Ben mp4 1080 59.97p videolarımı edius 6 da malesef göremiyorum ses var görüntü yok. Adamlar 4k bile destekliyor diyor ama proje ayarlarında 1080 60 p özelliğini göremiyorum. Adobe deniyeceğim bu akşam bakalım ne olacak.
  • Arkadaşlar selam...şimdi ben final cut öğrenme işine giriştim..ancak mac bilgisayarı halledemediğimden an itibairyle vazgeçtim..(mac alana kadar) daha önceki mesajımdada edıus demiştim kullanıcam..ancak montajcı arkadaş bana AFTER EFFECT kullanarak başla yani bunu öğrenmeye başla....ama ben biraz bakındım..after effect programının montaj değilde efect programı olduğunu söylüyorlar...acaba bana açıklarmısınız..AFTER EFFECT bu bir montaj-kurgu programı olarak kulanılabilirmi..yoksa ben EDIUS ile başlyayaımmı...

SAYGILAR...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.