Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (733. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    forumda bir arkadaş aynı model 2.0 dizel aracını 66 sattığını yazdı bu gün.bu araçlarda fiyat aralığı artı ve eksi yönde 10.000 tl oynuyor.fiyat konusuna dikkat edin bana biraz fazla gibi geldi.2011-2012 için (benzinli)70-75 ilan çok oluyor ama satılan fiyatlar 60-65 bandında genelde.
    benzinli kullandığım için dizel e bir yorum yapamayacağım.
  • dede06 kullanıcısına yanıt
    hocam 67 de var sytayle bizim bu baktığımz style plus yazmış adam tabi yine de pazarlığımızı yapacağız
  • Selamlar, benim ix35 in garantisinin bitmesine az kaldı. Ankara'da bildiğiniz, güvendiğiniz özel servisler hangileri?

• Herkese merhaba ben de 2012 benzinli lpgli manuel ix35 kullanıcısıyım.
    Aracımdan çok memnunum ancak otomatik istediğimden ve benzinlilerin torkunun düşüklüğünden dolayı
    dizel otomatikleri düşünüyorum. Dizel otomatik sahipleri fikirlerini yazarsa çok memnun olurum.
    Bu arada sahibinden.com da çok yuksek fiyatlar var. 100 bin km geçmemiş servis bakımlı bir araç bakıyorum.
  • e_gulsum1980 E kullanıcısına yanıt
    Dış görünüşleri aynı ama benzinli ile dizel iki farklı araç. Esasında grupları bile farklı, karşılaştırma ne kadar doğru olur bilemiyorum. Dizel IX35'deki tork ve BG çoğu dizel otomobilde bile yok (185 BG, 390 Nm tork). Yakıt derseniz; geçen sene yazın karışık 28 krş/km yakmıştı. Bu vb bir kaç sayfada da belirtmiştim. Benzinli ile dizel aracın performansı ve yakıtını karşılaştırmak pek doğru değil. Bunun yanı sıra dizel araç daha pahalı MTV'si yüksek vs vs. Bana sorarsanız ben aracımdan memnunun çünkü aradığım tüm donanım ve aksesuar var (benimki 2012 model ve şu anki 2.0 ile motor vs hemen hemen aynı, sadece donanım ve aksesuar farkı var). Malzeme kalitesi de Hyundai kalitesi ve tabiki bir VW veya Honda kalitesinde değil. aynı özelliklerdeki, VW ve HONDA vs fiyatları malum zaten.
  • e_gulsum1980 E kullanıcısına yanıt
    Herkese merhaba ben de 2012 benzinli manuel ix35 kullanıcısıyım. Arcaı 2016 yazında 30.000 km de aldım. LPG taktıracagımı dusunuyordum ancak LPG ile benzini birlikte tükettiği için bana LPG dönüşümü yararlı gelmedi. Sonra aracın aslında dikkatli ve sistemli kullanımında çok ekonomik bir motoru olduğunu anladım. Şehirler arası 100km/5.8lt yi (90-100 km/s) bazen 6.8 lt yi (100-120 km/s) sehir içinde karma kullanımda 6.8 ie kışın 7.4 lt ye kadar çıktığını gördüm. Benzin ise sadece özel katkılı Shell ve BP olandan kullanıyoruz. Daha fazla guc sağlıyor (bunlar 97 degil 95 oktan ama daha cok GDI motorlar için uretiliyor)
    Sorum yeni LPG taktıran arkadaşlara:
    Herhangi bir LPG firması GDI motorlar için daha ekonomik bir kit/yazılım buldularmı? Bu GDI olmayan araçlar gibi %30 %40 ekonomi sağlıyor mu?
    Tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakin35

Herkese merhaba ben de 2012 benzinli manuel ix35 kullanıcısıyım. Arcaı 2016 yazında 30.000 km de aldım. LPG taktıracagımı dusunuyordum ancak LPG ile benzini birlikte tükettiği için bana LPG dönüşümü yararlı gelmedi. Sonra aracın aslında dikkatli ve sistemli kullanımında çok ekonomik bir motoru olduğunu anladım. Şehirler arası 100km/5.8lt yi (90-100 km/s) bazen 6.8 lt yi (100-120 km/s) sehir içinde karma kullanımda 6.8 ie kışın 7.4 lt ye kadar çıktığını gördüm. Benzin ise sadece özel katkılı Shell ve BP olandan kullanıyoruz. Daha fazla guc sağlıyor (bunlar 97 degil 95 oktan ama daha cok GDI motorlar için uretiliyor)
    Sorum yeni LPG taktıran arkadaşlara:
    Herhangi bir LPG firması GDI motorlar için daha ekonomik bir kit/yazılım buldularmı? Bu GDI olmayan araçlar gibi %30 %40 ekonomi sağlıyor mu?
    Tşkler

https://forum.donanimhaber.com/marjet-sivi-sistem-ana-konu-tsi-gdi-ecoboost--122521377-19

bu başlıkta ilk çalışma dahil sıvı lpg ile çalışan yerli malı marjet sistemi anlatılıyor.bir inceleyin isterseniz.Fiyatı 4500 tl nakit,ithal sıvı sistemlerden avantajlı.%40-45 tasarruf sağlıyor lpg fiyatlarına göre.

• Arkadaşlar iyi günler cümleten. İx35 2010 model 2.0R dizel otomatik aracıma yazlık lastik bakıyorum. İstetme de bulunan lastiğim 225 55 R18 olduğu için bu ebatlarda bakıyorum . Ortalama 400 tl olarak fiyat düşünüyorum . Biraz baktım ama pek bilgim yok nokian yada dunlop olabilir mi ? ancak tecrübeli arkadaşların yardımcı olacağını ona göre hareket etmem gerektiğini düşünüyorum şimDidem teşekkürler :) ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cssa C kullanıcısına yanıt
    nokian finlandiya malı ana konusu kış lastiği olan bir firma,başka bir ebatını hen yaz hem kış lastiği olarak kullanmışlığım var tavsiye ederim.
  • Artık forum bu konuda pasif mi başka bir başlık altında sorayım öyle bir durun varsa ?

2.0 DizelIX35'de yazlık lastik olarak Dunlop geçen yaz almıştım. Memnunun tavsiye ederim.
    Uzun süredir yaprak kımıldamıyor forumda,üretim durunca ilk heves kalmamış,103 kişi favoriye almış ama paylaşım yok.
  • :) bizde faydalanırız diye umuyorduk. Birde benim araç 13.5 lt yakıyor ankarada şehir içi bana yüksek geldi tüketim 2.0R otomatik dizel araç için fazla bir veri mi ?

ben 1.6 otomatik ile 12-13 lt benzin yakıyorum şehir içi.zaten fabrika verisi de 11,6.
    dizel 2.0 için bir yorum yapamayacağım.
    2.0 IX35'in fabrika verileri, şehiriçi, şehir dışı, karşık; 8, 5.6 ve 6.5 lt/100km katalog değeri. Bildiğiniz gibi bu dedğerler, çok özel şartlarda yapılan test sürüşlerinden elde eiliyor ki, bizim bu değerleri, günlük kullanımda yakalmamız imkansız. Bizim için bunların üzerine en az %30 daha eklemek lazım. Kısacası şehir içi sakin kullanım 8 lt olur, 10.4 lt. Ben şehir içi 10-11 lt arası normal diyorum. Şehir dışı da, 90 km/s sabit hızla gitmeye çalışırsak en iyi niyetle 7-8 lt yakar. Bunları, benim uzun süredir kulandığım 2.0; benzinli ve dizel 4x4 SUV tecrübeme dayanarak yazıyorum.
    Bildiğiniz gibi dizel araç; motor ısınıncaya kadar çok daha fazla yakar. Mesela ev-iş arası 3-5 km ise, kışın daha motor ısınıp, yakıtı verimli bir biçimde yakmadan işinize ulaşıyorsanız, ekonomik olmaz maalesef. Hele sabah soğuk günlerde 15-20 lt'leri bile görürsünüz ilk anlarda.
    Ancak, dizel; yakma verimini ve fiyatını dikkate alırsak, benzinden de LPG'den de ekonomiktir (araçların fiyatı ayrı bir konu), daha performanslıdır vs vs.

• İş ev arası kullanıyorum oda 6 km aynen dediğiniz gibi bu yüzden zannediyorum yakıt fazla . Aracı aldığımda ort 130 km hızda 1 saat boyunca 7.2 lt gördüm yakıtı ama şehir içi zannediyorum fazla yakacak bu yüzden hep yokuş trafik ve mesafe kısa 🤔 teşekkürler bilgilendirme için

• Peki bu dizel motorlar için yakıta katılan enjektör temizleyici ve yakıt tasarrufu sağlayan katkılar hakkında bilgisi önerisi olan var mı :)

• 
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.