Şimdi Ara

LG LE 5500 LED TV İÇİN WİFİ USB ADAPTOR TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
249
Cevap
3
Favori
141.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar lg 42 le 5500 tv için kullanabileceğim wifi usb adaptor tavsiye edebilecek arkadaşlar var mı? lg kendi sitesindehttp://www.lg.com/us/tv-audio-video/accessories/LG-tv-accessories-AN-WF100.jsp bu adaptorü söylemiş fakat sanırım türkiyede bu adaptor yok. değişik adaptor kullanan ve sorun yaşamayan arkadaşlar bilgi verebilrse çok sevinirim. saygılar....

• arkadaşlar bu konu hakkında bilgi sahibi kimseler yok mu?
  • Ben airties modemimle (air 5450) gelen dongle (air 2410) kullanıyorum şimdilik bir sorun yaşamadım tanıdı bağlantı kurdu ve dlna den cep telefonumu gördüm şimdi bilgisayarımı bağlamak için programı kurup deneyeceğim
  • Sn. lefati,

Bu deneme sonucunda durum nedir?

quote:

Orijinalden alıntı: lefati

Ben airties modemimle (air 5450) gelen dongle (air 2410) kullanıyorum şimdilik bir sorun yaşamadım tanıdı bağlantı kurdu ve dlna den cep telefonumu gördüm şimdi bilgisayarımı bağlamak için programı kurup deneyeceğim
  • Ben de LG 47LE7500 kullanıyorum.

Elimde LINKSYS WUSB54GC wifi usb dongle var ancak TV dongle ı görmüyor.

Yeni bir tane wifi usb dongle almak gerekecek.

Airties haricinde başka marka deneyen var mı?

Aslında bilgisayarım TV ye çok yakın ve ethernet bağlantısı denedim ancak bir türlü beceremedim.

Tv yi bağlamak istediğim bilgisayar wifi olarak router a bağlanıyor. Otomatik ip bağlantılarında DHCP hatası aldım.

IP ayarlarını manuel yapmayı da bilmiyorum. Yardımcı olan varsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saudek -- 30 Ekim 2010; 9:33:23 >
  • Bugün TP-LINK 300Mbps USB wifi adapter aldım fakat TV kabul etmedi.

Aslında Airties alacaktım ama bulamadım. Baktığım yerlerde yoktu. Yarın bunu geri götürüp Airties bulmaya çalışacağım.

Başka deneyen varsa lütfen paylaşsın.
  • Bende LG 47LE8500 de elimde mevcut olan ZyXEL G-202 USB Adaptör denedim Görmedi.
    Bu Cihaz için illa "LG AN-WF100 Wi-Fi USB Adaptor" mü kullanmak gerekiyor anlamadım.
    Bulmak sorun olacak heralde başka önerisi olan varmı.
    Arkadaş Airties kullandım oldu diyor başka kullanıp da çalıştırabilen varmı acaba.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mak123 -- 1 Kasım 2010; 11:00:52 >
  • Ya arkadaşlar günlerdir kafa yorduğum bir konu bu. Bende LG 42 LE 5500 kullanıyorum. Çok çok memnunum. Yalnız bu kablosuz konusunu anlamadım. TVde bulunan wireless özelliği sadece netcast üzerinden internete bağlanmayamı yarıyor. Yapmak istediğim Bilgisayarımdaki bir mkv filmi kablosuz olarak TV de seyretmek. Anlatıldığı gibi bir şekilde bir wireless adaptörle bilgisayarla TV yi bağladığımızda bilgisayardaki bir filmi tv üzerinde kablosuz olarak seyredebilirmiyiz. Açıklarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Snake -- 23 Kasım 2010; 19:15:38 >
  • Bende elimde bulunan us robotics adaptörünü taktım görmedi. Yok mu şu işi tam anlatıcak arkadaşlar.
  • Selam ben de 3 gün önce 42LE8500 modeli aldım.
    Elimde linksys WUSB54GC usb wireless adaptor var. İş yerimdeydi eve gidip deneyeceğim.
    Ancak, tahminimce diğer arkadaşlar gibi TV bunu görmeyecek.

LG, bu iş için LG AN-WF100 aparatını önerdiğine ve "LG’s AN-WF100 is a Wi-Fi USB adapter that provides instant access to LG’s NetCast content such as Netfix, YouTube, Skype, Picasa and Yahoo! TV Widgets" dediğine göre bu alet, TV'lere özel yapılmış ve tek uyumlu alet.

TR'de olma ihtimali zayıf. Ancak, amazon.co.uk vb gibi TR'ye elektronik göndermeme takıntısı olan ukala firmalar yerine, daha az bilindik siteler bulmak ve bunlardan almak çözüm olabilir.

Belki, LG ithalatçısı firmadan yardım istenebilir.
    Şu anki firmayı bilmiyorum ama az önce lg.com.tr'ye girince şu yazı çıktı : "Hacked By GHoST61 "

Gelişme olursa paylaşalım çözüm bulalım arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dbahar

Selam ben de 3 gün önce 42LE8500 modeli aldım.
    Elimde linksys WUSB54GC usb wireless adaptor var. İş yerimdeydi eve gidip deneyeceğim.
    Ancak, tahminimce diğer arkadaşlar gibi TV bunu görmeyecek.

LG, bu iş için LG AN-WF100 aparatını önerdiğine ve "LG’s AN-WF100 is a Wi-Fi USB adapter that provides instant access to LG’s NetCast content such as Netfix, YouTube, Skype, Picasa and Yahoo! TV Widgets" dediğine göre bu alet, TV'lere özel yapılmış ve tek uyumlu alet.

TR'de olma ihtimali zayıf. Ancak, amazon.co.uk vb gibi TR'ye elektronik göndermeme takıntısı olan ukala firmalar yerine, daha az bilindik siteler bulmak ve bunlardan almak çözüm olabilir.

Belki, LG ithalatçısı firmadan yardım istenebilir.
    Şu anki firmayı bilmiyorum ama az önce lg.com.tr'ye girince şu yazı çıktı : "Hacked By GHoST61 "

Gelişme olursa paylaşalım çözüm bulalım arkadaşlar.

arkadaşlar az önce başka bir konuda cevaplamıştım buraya da direkt yapıştırayım :)

http://forum.donanimhaber.com/m_41292270/mpage_2/f_/key_42le8500//tm.htm#45237201

• Selam taydag,
    Cevabı gördüğüm iyi oldu. 30 dak önce amazon.com'dan 72$ (shipping dahil) siparişi vermiştim hemen iptal ettim
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbahar

Selam taydag,
    Cevabı gördüğüm iyi oldu. 30 dak önce amazon.com'dan 72$ (shipping dahil) siparişi vermiştim hemen iptal ettim
    Teşekkürler

rica ederim.. ben airties 2410 u internetten 55 tlye aldım...(kargo dahil)

arayın daha ucuzunu bile bulabilirsiniz... amazonun neredeyse yarı fiyatı :)
  • print screen ekleyebilirmi yapan arkadaşlar air 2410 için arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Sn. lefati,

Bu deneme sonucunda durum nedir?

quote:

Orijinalden alıntı: lefati

Ben airties modemimle (air 5450) gelen dongle (air 2410) kullanıyorum şimdilik bir sorun yaşamadım tanıdı bağlantı kurdu ve dlna den cep telefonumu gördüm şimdi bilgisayarımı bağlamak için programı kurup deneyeceğim

ilk önce kusura bakmayın ben dalmışım tv seyretmeye Canavar gibi çalışıyor bu süre içinde hiçbir sorun çıkarmadı. bağlantı çok iyi kablosuz bir alt kattan modemi görüyor. Arada birde US Robotics eski modelerden var bazen 54Mbps (universal repeater olarak kullanıyorum onuda) tv dışında başka işler gerek olduğunda onu açıyorum bu sefer onu görüp onun üzerinden aşağıdaki airties a bağlanıyor ve bilgisayardaki nero mediahome sayesinde filmleri seyredebiliyorum Bu süre içinde firmware güncellemesi yaptım, netcast özelliğinde bir sorun yok diğer cihazlar ile de dlna bağlantısı sayesinde iletişim kurabiliyorum ancak 1080p filmler alt kattan dlna ile seyrederken malumdur ki kesilmeler olmakta fakat 720p lerde daha bir sorun yaşamadım.
    Print screen dediğiniz tv deki görüntüler ise bağlantısı ve ekran görüntüsü altta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lefati -- 18 Aralık 2010; 12:11:55 >

• Arkadaşlar bütün DLNA sı olan tv led lcd veya plazmalar wifi aparat ile çalışanlar ...en az 100 Mbps ve WMM özelliği olan bütün usb wifi aparatlar ile çalışır. Tenda .Airties zyxel ve benzeri ancak bilgisayarınızla tv arasında paralel bağlantı istiyorsanız Wifi usb aparatınızda ayrıca Ad-host özelliği olmasına dikkat ediniz.. bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: halukbilgi

Arkadaşlar bütün DLNA sı olan tv led lcd veya plazmalar wifi aparat ile çalışanlar ...en az 100 Mbps ve WMM özelliği olan bütün usb wifi aparatlar ile çalışır. Tenda .Airties zyxel ve benzeri ancak bilgisayarınızla tv arasında paralel bağlantı istiyorsanız Wifi usb aparatınızda ayrıca Ad-host özelliği olmasına dikkat ediniz.. bu kadar

Bende TP links var 150 Mps ama bende görmedi.
    Birde Ad-host özelliği nedir necidir ne işe yarar google amcadan baktımda pek bişey bulamadım

Ayrıca benim Tp links sitesine baktım WMM özelliği var. linki ahacık burada burdan "Specification" tıklarsan "SPECIAL FUNCTION" yazan yeriğn karşısında bulursun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byi -- 21 Aralık 2010; 19:00:07 >

• dostlar çok takılmayın bu detaylara...
    airties 2410 denendi ve çatır çatır çalışıyor :)
    muhtemelen LG nin USB si ile aynı chipsete sahip.... diğerlerini bilmiyorum ama Türkiye sınırları içinde en kolay ve en ucuza bulabileceğiniz marka model budur.....

quote:

Orijinalden alıntı: byi

quote:

Orijinalden alıntı: halukbilgi

Arkadaşlar bütün DLNA sı olan tv led lcd veya plazmalar wifi aparat ile çalışanlar ...en az 100 Mbps ve WMM özelliği olan bütün usb wifi aparatlar ile çalışır. Tenda .Airties zyxel ve benzeri ancak bilgisayarınızla tv arasında paralel bağlantı istiyorsanız Wifi usb aparatınızda ayrıca Ad-host özelliği olmasına dikkat ediniz.. bu kadar

Bende TP links var 150 Mps ama bende görmedi.
    Birde Ad-host özelliği nedir necidir ne işe yarar google amcadan baktımda pek bişey bulamadım

Ayrıca benim Tp links sitesine baktım WMM özelliği var. linki ahacık burada burdan "Specification" tıklarsan "SPECIAL FUNCTION" yazan yeriğn karşısında bulursun .

• bende lg ld420 var. gizli mnüden dlna ve diğer ayarları açtım ama 2410 taktığımda tanınmadı diyor.
  • LG AN-WF100 WIFI APARAT OCAK IYI ICERISINDE 149 TL DEN STOKLARDA OLACAK. AYRICA SKYPEE GORUNTULU KONUSMA KAMERASI AN-VC200 249 TL DEN YINE STOKDA OLACAK. ISTEYEN OLURSA PM ILE ULASABILIRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HD_MAN -- 31 Aralık 2010; 2:50:10 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.