Şimdi Ara

KYK Geri Ödemeleri Ziraat Bankası İnternet Şubesinden yapılabiliyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
44.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haberi olanlar olabilir, bilmeyen arkadaşlarımız da duymuş olsunlar diye bu konu başlığını açtım.

Ziraat Bankası İnternet Şubesini kullananlar KYK geri ödemelerini aşağıdaki şekilde yapabilirler.

Normal geri ödeme için;
    http://www.ziraatbank.com.tr/ => İnternet Şubesi Giriş => Ödemeler => Fatura Ödemesi => Eğitim => Yurtkur

Yapılandırılmış borçları ödemek için;
    http://www.ziraatbank.com.tr/ => İnternet Şubesi Giriş => Ödemeler => Fatura Ödemesi => Eğitim => Yurtkur (Yapılandırılmış)

şeklinde giriş yaparak TCKN ile geri ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası'nda hesabı olup İnternet Şubesi aktif olmayanlar şubelerden açtırabilirler.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kensai-X -- 4 Ekim 2010; 13:11:10 >

• evet aynen öle. ayrıca, sadece kyk değil, tüm alınan kredilerin geri ödemeleri krediyle ilgili mevzuata göre elden yapılmak zorundaymış. havale, eft vs. olmuyor. bankaya gitmeden ödeme yapabilmenin tek yolu, ziraatten kredi geri ödemesi için otomatik ödeme talimatı vermek.
  • İnternetten her seferinde girip uğraşmak istemeyenler tabi ki otomatik ödeme talimatı verebilirler dediğiniz gibi. Otomatik ödeme talimatı da internetten yapılabiliyor zaten.

Saygılar.
  • Konuyu hortlatıyorum ama şu aralar gündemde olan torba yapılandırma için önemli:

Benim için eziyet haline gelmiş olan bu KYK GERİ ÖDEME durumu hakkındaki ÖNEMLİ bilgileri paylaşan arkadaşlara SAYGILAR...

Az önce Ziraatten vadesiz hesap açtırdım.

Bankamatik kartım gelince internet bankacılığını kullanabilecekmişim.

Sonra rahat rahat ödeme yapabileceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdy

Konuyu hortlatıyorum ama şu aralar gündemde olan torba yapılandırma için önemli:

Benim için eziyet haline gelmiş olan bu KYK GERİ ÖDEME durumu hakkındaki ÖNEMLİ bilgileri paylaşan arkadaşlara SAYGILAR...

Az önce Ziraatten vadesiz hesap açtırdım.

Bankamatik kartım gelince internet bankacılığını kullanabilecekmişim.

Sonra rahat rahat ödeme yapabileceğim.

yillik hesap ucreti vs alinmiyor mu peki.
  • maxelll kullanıcısına yanıt
    Sorunuzu google'da aratırken gördüm cevabını da vereyim.

Otomatik ödeme talimatı verirseniz hesap işletim ücreti alınmıyor. KYK kredi geri ödemeleriniz için de bunu yapabilirsiniz.

http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/SikcaSorulanSorular/Pages/mevduat.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Sorunuzu google'da aratırken gördüm cevabını da vereyim.

Otomatik ödeme talimatı verirseniz hesap işletim ücreti alınmıyor. KYK kredi geri ödemeleriniz için de bunu yapabilirsiniz.

http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/SikcaSorulanSorular/Pages/mevduat.aspx

normalde bize kredi alirken verdikleri bankamatik kartlari sinirsizmis bankaya sormustum yani hesaplar ankaradan aciliyor ve tarih yok. biz ankaraya gidp iptal icin basvurmakdikca kartlar hespalar kapanmiyormus. zaten bize krediler yatarken herhangi bir hesap isletim ucreti falan kesilmiyordu. o yuzden sonrasinda da kesilmemesi lazim ama bankalarin ne yapacagi belli olmaz. hesaba kredi borcunu odemek icin para yatirdigimizda aninda isletim ucretini kesebilirler de.
    Evet, KYK kredi hesapları ayrı tutulmuş onlardan işletim ücreti almıyor banka. Fakat benim hesap kartımın süresi dolduğu için hesabımı kullanamıyorum ve yeni kart istediğimde ise kartın yenilenemeyeceğini söylemişlerdi bana. Ben de bundan ötürü geri ödeme için yeni hesap açtırdım. Onun üzerinden internet bankacılığı ile otomatik ödeme talimatı verip, kredi geri ödemelerini yaptırmanın en mantıklısı olduğunu düşündüm. Hesap kullanım ücreti de alınmayacak böylece.
  • quote:

Evet, KYK kredi hesapları ayrı tutulmuş onlardan işletim ücreti almıyor banka. Fakat benim hesap kartımın süresi dolduğu için hesabımı kullanamıyorum ve yeni kart istediğimde ise kartın yenilenemeyeceğini söylemişlerdi bana. Ben de bundan ötürü geri ödeme için yeni hesap açtırdım. Onun üzerinden internet bankacılığı ile otomatik ödeme talimatı verip, kredi geri ödemelerini yaptırmanın en mantıklısı olduğunu düşündüm. Hesap kullanım ücreti de alınmayacak böylece.

bankaya sordum bende yazin. bi kac sene onceki kredi alirken kullandigimiz kartimi verdim. sizin hesaplar zaten acik oldugundan yeni karta gerek yok . bana her turlu bilgiyi verdi hesap numarasi vs bunlarla internet bankaciligindan hesbina baska bankadan eft yapar odersin dedi istersen bankamatikten para yatir kartina kullanmaya devam edersin diye de konustu. cunku hesaplar omurluk ne de olsa. dedim buradan talimat verelim kapatalim olmuyor. ankaraya bizzat gidip kapatacaksiniz dedi. binlerce bu sekilde ziraat bankasinda acik hesap ve kartlar var. zaten 10 sene sonra hic islem yapilmazsa kartlar hesaplar devlet el koyip kapatiyor diye belirtti. kim bilir kac ksinin daha kalan parasi vs varsa bu sekilde el konuldu. o yuzden yeni hesap acip otomatik odme vs vermene gerek yoktu.

kartlarin uzerinde herhangi bir tarih yoktu bizim zamanimizda hesaplarda kartta acik olmasi lazim. 2004te cikarmislardi karti halen acikti. sizde o hesabiniza bir daha baktirin aciktir. bi kac lira kurus vs kalmis ise onlari da madem yeni actiginiz hesaba aktarin . kalmasin orada.
    Benim kartın üzerinde son kullanma tarihi var ve o tarih geçtiğinden ötürü hesabımı şu an kullanamıyorum. Hesabım açık açık olmasına da hesapta işlem yapamadığım için yeni hesap açtırdım, yoksa ben de sizin gibi yapacaktım.
  • quote:

Benim kartın üzerinde son kullanma tarihi var ve o tarih geçtiğinden ötürü hesabımı şu an kullanamıyorum. Hesabım açık açık olmasına da hesapta işlem yapamadığım için yeni hesap açtırdım, yoksa ben de sizin gibi yapacaktım.

karti kullanamaman sorun degilki hesabin acik zaten internet bankaciligina girerken hesap numaran vs lazim. baska bi bankada hesabin varsa oradan ziraate eft yapip direk oderdin. neyse acmissin hesap zaten artik oradan odersin. tabi ziraate odemeyi geciktirdigin anda hemen vergi dairesine bagliyorlar isi ve oralara odemen gerekiyor.
    İnternet bankacılığını da kullanmam için yeni kart istenmesi gerekiyormuş, KYK hesap kartları da yenilenmediğinden yeni hesap açtırdım durum budur. Bana Ziraat Bankası'ndaki görevli tarafından söylenen buydu. Onların dediklerine uydum tamamen. Geçmişte uygulama farklı olabilir lakin 1 ay önceki işleyiş bu şekildeydi.

Uyarılarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny B. Goode -- 21 Ekim 2013; 17:22:29 >
  • quote:

İnternet bankacılığını da kullanmam için yeni kart istenmesi gerekiyormuş, KYK hesap kartları da yenilenmediğinden yeni hesap açtırdım durum budur. Bana Ziraat Bankası'ndaki görevli tarafından söylenen buydu. Onların dediklerine uydum tamamen. Geçmişte uygulama farklı olabilir lakin 1 ay önceki işleyiş bu şekildeydi.

Uyarılarınız için teşekkürler.

bende bu yaz konusmustum zaten bankaciyla neyse borclu kalmadan odeyelim de nasil olacaksa olsun. ya da hic odemeden beklesekte sonra yine bi kac sene once yapilan vergi affi gelsede oyle mi odesek diye de dusunmuyor degilim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.