Şimdi Ara

PES 2011 BİLİNMEYENLER VE PÜF NOKTALARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
114.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demoyu baya oynadım; oyunu da baya kurcaladım. Çoğu arkadaşımızın bilmediğini tahmin ettiğim şeyleri paylaşmak istedim. Tabii bilenler mutlaka vardır :)

Resimdeki kontrollere ve gamepad e göre yazdım.

KALECİYE KONTROLÜ GEÇİRME:
    LB tuşuna basarken R tuşuna yani sağ analog tuşuna dik basın. Top karşı taraftayken kaleciyi kontrol ediyorsunuz sadece. İşe yarama şekli size kalmış. Ama özellikle defansınız boş yakalandıysa ve adam tek başına geliyorsa bu şekilde kurtarış yapabilirsiniz ve kurtarabilmek çok zevkli ve refleks istiyor 

DÜZGÜN ŞUT ÇEKME:
    Öncelikle adamınız kaleye bakmalı ve yanında rahatsız eden futbolcu olmamalı. Şutu çektiğinizde tam topa vururken Y tuşuna basın. Yani ara pas tuşuna.. Füze gibi gidiyor.
    Kaleye yakınken özellikle çaprazdan şut çektikten sonra RT tuşuna basılı tutun. Kontrollü ve çok şık şutlar çekersiniz böylece…

VER-KAÇ:
    LB tuşuna basarken A tuşuna basın; sonra hemen Y veya A tuşuna basın. Çok güzel duvar pasları var oyunda…

MAÇ YAPARKEN TAKTİK EKRANINI AYARLAMA:
    Biliyorsunuz sağ ve sol alt köşelerde böyle bir menü var. Ama gözükmüyor 2011 de. Bazen transparan şekilde çıkıyor. Bunun için resimde sağ alt köşedeki < tuşuna basılı tutarak X,Y,A,B tuşlarına basarak taktiği ayarlayabiliyoruz. Atak ve defans ayarı içinse yine < tuşuna basarken RB ve RT yi kullanıyoruz.

KENDİNİ YERE ATMA:
    Gereksiz ama eğlenceli. Sağ ve sol analog tuşuna aynı anda dik basın

PASI VEREN ADAMI HAREKETLENDİRME:
    Pas verdikten sonra RT tuşuna basın. Adam geriye doğru da hareketlenebiliyor. Ara pas verirken yaptığımızla karıştırmayın yani

MANUEL PAS VERME:
    360 pas olayı geldi ama aslında tam manual değil o paslar. Ama LT tuşuna basarak yaparsnız pasları manuel oluyor. Bu şekilde pas yapmak müthiş ustalık ister ama. Top kaybetmeniz de büyük ihtimal.

PÜF NOKTALAR:

*** Oyunda çalım atmak bağlı çalımlardan ibaret değil. Aslında bütün çalımların bir tuş kombinasyonu var. Bağlı çalımlar sadece kolay hale getirmek için işi. Örneğin Gökkuşağı hareketini LB tuşuna basarken Sağ analog tuşuna dik olarak 2 kere basarak yapabilirsiniz. Dönme hareketini LT tuşuna basarken sağ analoğu döndürerek yapabilirsiniz. Tüm kombinasyonlar oyun içinde komutlar menüsünde mevcut. Acayip çok çalım var….

*** Pres yapmak yine 2010 da olduğu gibi çok iyi bir yöntem değil. En iyi defans A tuşuna basarak yapılıyor.

*** Taktik menüleri çok etkili ve iyi kullanmak lazım. Ayarlarınız iyi uygulanıyor oyunda. Taktikler mutlaka kurcalanmalı.

*** Adamlar yorulduğunda çok etkisizleşiyorlar. Mutlaka oyuncu değiştirmek lazım. Eforun oyuna etkisi arttırılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi softdisk -- 29 Eylül 2010; 17:22:30 >

• Teşekkürler.Şut çektikten sonra ara pas tuşunu ilk defa duydum.Deniyeceğim.Çook sağol
  • teşekkürler.... iyi inceleme olmuş.
  • Rica ederim.

Sonuçta futbol gerçekte de mantık olarak basit bir oyun. Sadece dümdüz oynasanız galibiyete yetiyor :) Yani hiç çalım felan atmadan orta kafa golle... Defansı iyi yapın yeter... Ama yeni şeyleri kurcalamak zevkli.
  • Çok teşekkürler.
    Bende şu taktik ekranını ayarlama olayını çözememiştim malum 2010 dan farklı.
  • Kaleci yöntemini deniycem teşekkürler
  • Softdisk, orta açma tuşu sanıyorum B tuşu..Ona tek basarsak uzak orta, 2 defa art arda basarsak kısa orta, 3 defa art arda basarsak yerden hızlı orta gönderiyordu 2010 da..2011 de de öyle mi acaba ?
  • Şuttan sonra arapası ve pas veren oyuncuyu hareketlendirmeyi bilmiyordum teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian

Softdisk, orta açma tuşu sanıyorum B tuşu..Ona tek basarsak uzak orta, 2 defa art arda basarsak kısa orta, 3 defa art arda basarsak yerden hızlı orta gönderiyordu 2010 da..2011 de de öyle mi acaba ?

Evet aynen öyle
  • ben penaltı atarken yerden köseye rahat vurabilyorum ama havadan bi türlü atılmıyor 2010 gibi degil bilen varsa yardım edebilirmi!!!
    attack balance ve taktik ayarı diger peslerdeki gibi otomatik yapılabilyormu!!! yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cy_x

ben penaltı atarken yerden köseye rahat vurabilyorum ama havadan bi türlü atılmıyor 2010 gibi degil bilen varsa yardım edebilirmi!!!
    attack balance ve taktik ayarı diger peslerdeki gibi otomatik yapılabilyormu!!! yardımcı olursanız sevinirim...

Penaltı atarken topun yükseğe gitmesi şuta ne kadar süreyle ve yön tuşuna ne kadar süreyle bastığınla alakalıdır. Mesala şuta basılı tut sonra sağa doğru vurana kadar basılı tut; top sağ köşeye tribüne doğru gider :) Vuracağın adamın şut çekme kalitesi de önemli. Yani topu havadan tam doksana göndermek çok ince bir vurma süresi gerektiriyor. En güzeli kısa şekilde şut ve yön tuşuna basıp bırakmak... O zaman yerden biraz yüksekte ve kalecinin hafif yanından gol oluyor. Vuran adamın şut gücü çok iyiyse kaleci atlasa bile çarpıp girmesi muhtemel...

• Penaltı atarken eski sistemi kullanırsanız topu hep üstten dışarıya atarsınız. Youtube'da penaltının nasıl atıldığı ile ilgili videolar var. Bi bakın derim. Ondan sonra çok şık vuruşlar yapabilirsiniz.
  • tesekkürler...
    attack balance ve taktik ayarları diger peslerdeki gibi otomatik yapılmıyor galiba bunda!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: cy_x

tesekkürler...
    attack balance ve taktik ayarları diger peslerdeki gibi otomatik yapılmıyor galiba bunda!!!

Otomatik yapılıyor. Eskisinden daha kapsamlı hale getirilmiş. Menejer ayarlarında otomatik ofansif defansif gibi seçenekler var. Birde maçtan önce dakikalara göre ayarlayabildiğin toplu hücum gibi özellikler var...

Pes2011 de en büyük artılardan biri taktik ayar menüleri zaten. Biraz karıştırırsanız acayip şeyler buluyorsunuz
  • teşekkürler hepsini deneyeceğim
  • Dün şut sisteminde birşey keşfettim.Evet arkadaşlar topların neden fezaya çıktığını buldum.Şut sistemi birebir penaltı sistemi gibi yapılmış.İleri yön veya vurucağınız yöne abanırsanız penaltıdaki gibi hüsrana uğrarsınız.Yönü verip çekin elinizi bakın şutlar nasıl gidiyor.
  • Oyun içerisinde eski pes'lerdeki gibi detaylı bir training olsa keşke...
  • oyun bende fransızca ya. hiç bişe anlamadım
  • denemek lazım. güzel çalışma olmuş.
  • sadece tuşu topun dibine vurarak şut çekiyor. (top çok saçma yerlere gidiyor)
    + ayağın üstüyle füze gibi vuruyor
    + plase şut
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.