Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Selins1903

quote:

Orijinalden alıntı: wahshi2

quote:

Orijinalden alıntı: anilc

emin deilim ama şunu bir dene. önce ekran çözünürlüğünü deiştir windoes ayarlarında. sonra ti contol centerdan basit ayarlar da bi seçenek olucak çözünürlüğü ayarlayan oran çözünürlüğünü tekrar normal haline getir. belki işine yarar.

Denedim Ama Yine Aynısı
    Sormak istediğim soru Sizdede Aynı problem varmı ?
    Yoksa sadece bendenmi kaynaklanıyor. Orjinalini hiç bozmadım.
    böyle yarım ekranda oynamakda canımı sıkıyor. Sırf bu yüzden soğudum

Saygılar.

Ekran kartın Ati ise; sırasıyla
    Windows'dan ekran çözünürlüğünü düşür
    Catalsyt Control centeri aç
    açılan pencereye ''Next'' de
    Quick Settings
    Change a settin for yazan bölümden ''Notebook panel pproperties'i seç
    hemen yanda ''resize the desktop tok fit the display panel'' üzerine tıkladıktan sonra ''Go'' de
    ordan olması gereken ekran çözünürlüğünü ayarla ''ok'' de çık pencereden.

Teşekkür ederim kardeşim dediğini yaptım Türkçe benimkisi aynen oldu. . .

T

• quote:

Orijinalden alıntı: I am loving my teacher

quote:

Orijinalden alıntı: jakalins

Arkadaşlar merhaba

DELL Inspiron 5010 G46H45
    http://www.vatanbilgisayar.com/dell-5010-g46h45-ins.-5010-core-i5-460m-2.53ghz-4gb-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-bt-cam-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=48704#divDigerResimler

bu laptopu alıp aranıza katılacağım ama home basic olması beni düşündürüyor.
    format atıp ultimate veya home premium yüklediğimde driverları bulabilir miyim ? veya upgrade yapma imkanım var mı ?

bende bunu almayı düşünüyorum. basici silip ultimate 64bit kurcam. zaten basic deki driverları ultimate'e de kurabilirsin hiçbir sorun olmaz. upgrade işlemi orjinal olsun dersen üstüne para verip yaparsın

peki driverları nerden bulacağım dell'in sayfasında ben göremedim win7 driverları ??

• Güzel konu olmuş.
    Arkadaşlar n5010 modelin alt kapağını açan var mı aramızda.
    Ben sabit diski değiştirmeyi düşünüyorum, ancak standart dışı bir şey var. Ram ve hdd için ayrı ayrı küçük kapakçıklar yok altta.
    Sadece ram için kapak var, hdd değiştirmek için alt kapağı komple açmak gerekiyor.
    Deneyen var mı?
  • Selam arkadaşlar,

Ben de dün TTNet kampanyasından aldım. Win 7 Basic x64 vardı Ultimate x64 ile değiştirdim ve sürücüleri kurdum gayet güzel çalışıyor. Makina inanılmaz sessiz diyebilirim, pek çok dizüstü kullanıp denedim ve Dell'i ilk kez deniyorum. Medal of Honor'un son oyununu full çözünürlükte oldukça akıcı oynadım. Catalyst'te AA ayarlarını açıp deniycem bir de bakalım. Performansı da gayet iyi bence kampanya bir ürüne göre :) Bazı arkadaşların karşılaştığı Bluetooth sorunu bende de var. FN+f2 ile Wireless ve Bluetooth açıp kapanabiliyor(muş) ancak, sadece wifi'yi açıp kapıyor bu tuşlar :S BIOS'ta Internal Bluetooth Enabled yazıyor. Bu durumda BT var cihazda ama bi türlü açamıyorum, bu yüzden de sürücü yüklenemiyor. Gerçi pek sık kullandığım bir özellik değil.. 1333'lük ramleri neden 1066'da kullandığını da anlamadım doğrusu. Ayrıca BIOS güncelleme işi normal program yükleme metoduyla oluyor sanırım. Güncel BIOS'u indirdim EXE olarak geldi, ayrı bir Flash programı kullanmadan çift tıkla BIOS güncelleniyo ama bu uygulama da bende hata verdi "kapatmaya zorla" uyarısıyla. :S
    Bluetooth yükleme ve BIOS'u günceleme sorunlarını aşabilen arkadaşlar olursa ve paylaşırlarsa sevinirim şahsen..

• quote:

Orijinalden alıntı: Brooklyn

Ben bu 12 saat şarj etme olayını yapmadım

Sanırım pil elektriğe bağlı olmadan 2.5 saat falan gidiyor. Bu yeterli bir süre mi herşey normal mi

• Arkadaşlar herkese selamlar,

Yaklaşık 1 yıldır takip ettiğim forumumuza ilk mesajımı atmış bulunuyorum. :) Bilgi paylaşımlarınız için teşekkür etmek isterim öncelikle.

Bende bugün itibariyle Dell Ins. i3 modelini almış bulunuyorum. Vatan Comp.'dan aldım ve kurulumunu orada yaptılar ve ben de kurulum esnasında orada bulunmadığım için ne yaptıklarını göremedim açıkçası. Ama şuan itibariyle bir tek sorun hariç her şey normal görünüyor. Sorunum ise şu:

5 yıllık emektar laptopımın yapabildiği, yan odadaki kablosuz modeme bağlanma işlemini bu bilgisayar yapamıyor. :) Aslında ilk başta o odadan bile bağlanmakta sorun yaşadım ama sonradan bağlanabildim. Şuan ise hemen yan odaya geçtiğimde bağlantı düşüyor ve sonradan da bağlanamıyor. Bu olay canımı ciddi anlamda sıktı. Nedendir acaba, ne gibi çözümleri olabilir?

Selamlar&Sevgiler..
  • Arkadaşım sorunu nasıl çözdüğünü yazabilir misin forumda ? Bende bu sorun ile cebelleşiyorum...:((
    quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Tamam tamam bluetooth olayını çözdüm sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: franchismt
    Arkadaşlar herkese selamlar,
    Yaklaşık 1 yıldır takip ettiğim forumumuza ilk mesajımı atmış bulunuyorum. :) Bilgi paylaşımlarınız için teşekkür etmek isterim öncelikle.
    Bende bugün itibariyle Dell Ins. i3 modelini almış bulunuyorum. Vatan Comp.'dan aldım ve kurulumunu orada yaptılar ve ben de kurulum esnasında orada bulunmadığım için ne yaptıklarını göremedim açıkçası. Ama şuan itibariyle bir tek sorun hariç her şey normal görünüyor. Sorunum ise şu:
    5 yıllık emektar laptopımın yapabildiği, yan odadaki kablosuz modeme bağlanma işlemini bu bilgisayar yapamıyor. :) Aslında ilk başta o odadan bile bağlanmakta sorun yaşadım ama sonradan bağlanabildim. Şuan ise hemen yan odaya geçtiğimde bağlantı düşüyor ve sonradan da bağlanamıyor. Bu olay canımı ciddi anlamda sıktı. Nedendir acaba, ne gibi çözümleri olabilir?
    Selamlar&Sevgiler..

Bende de benzer sorun var, sanıyorum cihazların wireless alıcıları zayıf.
    1 metre dahi fark ediyor bağlantı durumunda, bağlantı ya var ya yok.

quote:

Orijinalden alıntı: credo
    Selam arkadaşlar,
    Ben de dün TTNet kampanyasından aldım. Win 7 Basic x64 vardı Ultimate x64 ile değiştirdim ve sürücüleri kurdum gayet güzel çalışıyor. Makina inanılmaz sessiz diyebilirim, pek çok dizüstü kullanıp denedim ve Dell'i ilk kez deniyorum. Medal of Honor'un son oyununu full çözünürlükte oldukça akıcı oynadım. Catalyst'te AA ayarlarını açıp deniycem bir de bakalım. Performansı da gayet iyi bence kampanya bir ürüne göre :) Bazı arkadaşların karşılaştığı Bluetooth sorunu bende de var. FN+f2 ile Wireless ve Bluetooth açıp kapanabiliyor(muş) ancak, sadece wifi'yi açıp kapıyor bu tuşlar :S BIOS'ta Internal Bluetooth Enabled yazıyor. Bu durumda BT var cihazda ama bi türlü açamıyorum, bu yüzden de sürücü yüklenemiyor. Gerçi pek sık kullandığım bir özellik değil.. 1333'lük ramleri neden 1066'da kullandığını da anlamadım doğrusu. Ayrıca BIOS güncelleme işi normal program yükleme metoduyla oluyor sanırım. Güncel BIOS'u indirdim EXE olarak geldi, ayrı bir Flash programı kullanmadan çift tıkla BIOS güncelleniyo ama bu uygulama da bende hata verdi "kapatmaya zorla" uyarısıyla. :S
    Bluetooth yükleme ve BIOS'u günceleme sorunlarını aşabilen arkadaşlar olursa ve paylaşırlarsa sevinirim şahsen..

BIOS güncellemeyi 32 bit'te mi denedin?
    Benim cihazda BT yok olarak gözüküyordu teknik özelliklerde, ancak kurulumdan sonra cep telefonu ile tarattığımda Dell inspiron bt bağlantı noktası görünüyor. Ben de çok kullanmadığım için uğraşmadım.
    Bir bt manager progarmı kurup bakmak lazım.

• ilk defa laptop kullanmaktayım.uzun araştırmalar sonucu dell n5010 aldım ve memnunum.laptop ta asırı ısınma görmdim sadece touch pad üzerin fazla olmayacak sekilde ısınma oluyor oda normal diye düsnüyorum.Dell Inspıron N5010 Sayfası Actıgınız için teşekkürler
  • işlemci i7 ve hoparlörler de Altec Lansig olsa çok iyi olacakmış.... diğer özellikler güzell....
  • quote:

Arkadaşlar aşağıdaki sayfada bulunan driverlar dell ins 5010-g46h45 içinde uyumlu mu ?

driver sayfası:http://support.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&ServiceTag=&SystemID=INSPIRON_N5010&os=W764&osl=en&catid=&impid=

Cihazın altında Windows7 lisans etiketinin hemen üzerinde Service Tag yazar, Service Tag'ın karşısındaki karakterleri aşağıda linkini verdiğim sayfada Enter tag tuşuna bas ve o kodu açılan kutucuğa gir sonra Go'ya bas. Böylece zahmetsiz, hızlı ve şüphesiz bir şekilde kullandığın modelin sürücülerine ulaşacaksın.

Link:http://support.dell.com/support/downloads/index.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi credo -- 30 Ekim 2010; 16:52:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

BIOS güncellemeyi 32 bit'te mi denedin?
    Benim cihazda BT yok olarak gözüküyordu teknik özelliklerde, ancak kurulumdan sonra cep telefonu ile tarattığımda Dell inspiron bt bağlantı noktası görünüyor. Ben de çok kullanmadığım için uğraşmadım.
    Bir bt manager progarmı kurup bakmak lazım.

Yok, Win7 Ultimate 64 Bit. İndirdiğim BIOS uygulamasını çalıştırır çalıştırmaz pat diye "kapanmaya zorla" ikazı çıkıyor anlık. Uyumluluk modunda çalıştırdım XP ve Vista'yı seçerek değişen bişey olmadı. BT'in sürücüleri ve uygulaması kurulmuyor BT'yi aktifleştiremediğim için. Çünkü, sürücü kurulmaya başlamadan hemen önce BT'yi aktif konuma getirmemi istiyor. FN+f2'ye basıyorum çıt yok. Telefonla BT taraması yapmadım ama deneyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: credo

quote:

Arkadaşlar aşağıdaki sayfada bulunan driverlar dell ins 5010-g46h45 içinde uyumlu mu ?

driver sayfası:http://support.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&ServiceTag=&SystemID=INSPIRON_N5010&os=W764&osl=en&catid=&impid=

Cihazın altında Windows7 lisans etiketinin hemen üzerinde Service Tag yazar, Service Tag'ın karşısındaki karakterleri aşağıda linkini verdiğim sayfada Enter tag tuşuna bas ve o kodu açılan kutucuğa gir sonra Go'ya bas. Böylece zahmetsiz, hızlı ve şüphesiz bir şekilde kullandığın modelin sürücülerine ulaşacaksın.

Link:http://support.dell.com/support/downloads/index.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs

çok teşekkürler credo :))

• Windows 7 64 bit kurulu 5010 15R için A9 biosunu neden yükleyemiyorum? Sisteminize desteği yok diyor. Halbuki 64 bit sürümüne uygun indirdim. Olmadı.

Acaba yapabilen var mı ?
  • Arkadaşlar bende bu pcnin şu modelini almayı düşünüyorum (DELL INS. 5010 CORE I5 460M-2.53GHZ-4GB-500GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5650-BT-CAM-W7BAS ) ama bilgisayara 7200 rpm lik disk takmışlar ısı sorunu olur mu ?

quote:

Orijinalden alıntı: canberk_tr

merhaba arkadaşlar böyle bi klübün olması çok güzel olmuş açan arkadaşın eline sağlık diyerekten konuma gireyim hemen bende . :)

ben yaklaşık 2 gün önce Media Markt tan Dell n5010 i5 notebook aldım notebookum cok güzel memnunum fakat şöyle bir sorun dikkatimi çekti hiç bir işlem yapmadığım halde 20-25 saniye aralıklarla Harddiskten click sesi gibi bir ses geliyor ses rahatsız edici değil fakat bazı forum sitelerinde harddisk gidici az ömrü kalmış vs. gibi şeyler yazıldığını görünce tedirgin oldum sizdede oluyormu acaba ? format atınca flan düzelirmi acaba? cevaplarınız için teşekkürler şimdiden

Arkadaşım Toshiba almıştı HDD den ses geliyordu doa raporu verdiler 2. yi aldı 2. dede aynı sorun çıktı 3. aldı 3. dede aynı sorun çıktı en sonunda para iadesi talep etti. İsterseniz sizde bir servisi arayın. Sorun olarakta, HDD deki okuyucunun kafa çarpması yaptığını söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calculusby -- 30 Ekim 2010; 21:01:06 >

• herkese selamlar packard bell ve dell arasında kaldım. dell makinalarda i5-460 lı g46h45 ile i3-370li g37h33 arasındayım arada 250 tl gibi bir fark var sizce i3 lüde oyun açısından sıkıntı yaşarmıyım. saygılar...
  • Oyun açısından hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Gayet güçlü bir işlemci i3 370M. 250 TL'ye farklı ihtiyaçlarını karşılarsın. İşlemci farkı için verilecek bir rakam değil. Oyunlarda asıl farkı yaratan bileşen ekran kartı. İki modelde de aynı kartlar var zaten.
  • 370M ile i5 in en yükseği arasında bana dişe dokunur bir fark söylesenize :)

Asla yok. turbo bots muş bilmem neymiş. Pazarlama stratejisi. Testlerde aradaki fark %5 ve %10 arasında gidip geliyor. Günlük te biz bunu asla hissedemeyiz.

İ7 ler elbet başka klasman. Doğal 4 çekirdek.

justified
    Dediği gibi, arta kalan parayı dağa doğru değerlendirebilirsiniz.
  • beyler bu benim laptop kendi ağıma bağlanamıyordu..hata veriyodu..destek hattından yardımcı oldular..pc acılırken f8 e felan bastım bişeyler yaptırdı..fakat hala sorun devam ediyor..tıkırdıda var..hard dısk bombos bıde dolunca dahada cok ses yapmazmı? daha 2 haftalık bılgısyar..tamir kesinlikle istemiyorum..neden yepyeni bilgisayarı açtırayım?neden tornavida değsinki..kendi hataları değiştirmeleri lazım..ben bunu vatan bilgisayardan aldım..sizce değiştirirler mi ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.