- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü Okuyanlar ve Mezunları
Bu konudaki kullanıcılar:
 
59
Cevap
4
Favori
55270
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


155 Mesaj
27 Eylül 2010; 21:05:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar bu bölümden mezun olanlar ne diploması alıyor. lisans diploması tabide tam adı nedir acaba. Bölüm mezunları B.S. Bachelor of science diploması alıyormuş sanırım. Ancak kafama takılan bölüm yüksek okul ve fen bilimleri dersleri
verilmemekte?
ve son olarak bu bölümden mezun olanların ünvanı nedir?
ctis uzmanı mı?
yazılım uzmanı ünvanlar arasında mı?
çok soru sordum kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


155 Mesaj
29 Eylül 2010; 0:14:23 

Up up< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


336 Mesaj
2 Ekim 2010; 20:51:32 

bu bilgiler bana da lazım yardımcı olacak yok mu?
_____________________________2758 Mesaj
3 Ekim 2010; 23:58:42 

ünvanım ne olacak sorusunu ben mezun olunca ne olmuş olacağım olarak algılıyorum.
Bilgisayar Müh. olunca ne olmuş olacaksın? mühendisim deyince herkes hımm der ama ne iş yaptıklarını çoğusu bilmez bile.
diplomanda sana şu işi yapabilir diye bir kısıtlama yok. Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri eğitimi aldığını gösterir diploman sadece.
Mühendis yazsaydı da çalıştığın yerde sana mühendis bey diye çağıracaklarını sanıyorsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Bilgisayar sektöründe çalışanların çok büyük bir kısmı bilgisayarla doğrudan alakası olmayan bölümlerden mezun olmuşlar ama ya kurslarla yada şahsi çabalarıyla sektörde yer edinmişlerdir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünü okumak sana ileride iş hayatında lazım olabilecek altyapıyı sağlamanda çok büyük katkı sağlıyabilecek uygulama ağırlıklı bir bölüm. İsmi meşhur yabancı üniversitelerin birçoğunda da bilgisayar mühendisliği değil bilgisayar bilimleri bölümleri çoğunluktadır. Bilgisayar Müh. bölümü esasen donanım ağırlıklı bir eğitim vermektedir ancak Türkiye'de mühendislik olarak geçen bölümlerimizin hemen hepsi bilgisayar bilimleri eğitimi vermektedir. Bilgisayar Bilimleri mezunu olan birisi olarak nerelerde çalışabildiklerini düşünecek olursan şu anda yurtdışında google, microsoft, oracle gibi şirketlerde çoğumuzun hayal ettikleri pozisyonlarda değişik ünvanlarla çalışmaktalar.

Mezun olduğunda hangi ünvanla çalışacağın senin çalıştığın şirketteki pozisyona bağlı. 2 yıllık bilgisayar teknikeri de, 4 yıllık bilgisayar mühendisliği mezunu da, ctis mezunu da aynı ünvanlarda çalışma imkanı buluyor genelde. devlette çalışmayı düşünüyorsan ctis mezunu olarak mühendis kadrosunda yer alman oldukça zor şimdilik ancak mühendislik mezunlarının da 2 yıllıklarla beraber aynı ünvanlarla çalışmayacağının da garantisi yok. Ctis okumanın en büyük avantajı bence işin mutfağında olduğumuzdan mezun olduğumuzdan sektöre rahatlıkla adapte olup kolayca yükselebilmemiz.

ders programındaki dersler hakkında Türkçe açıklamalar için : http://www.ctis.bilkent...Courses_2010_Turkce.pdf< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPETNAS -- 4 Ekim 2010; 0:04:19 >
_____________________________2758 Mesaj
4 Ekim 2010; 15:10:26 

Şu anda geçerli olan Microsoft'un bir iş ilanına bakarsanız engineering, computer science ve related fields olarak geçen "yazılım geliştirme mühendisi" pozisyonuna mühendislik, bilgisayar bilimleri ve bilgisayarla ilgili diğer bölümlerden de başvuru alınabildiğini görebilirsiniz. Çalıştığımız alanlar çokta farklı değil. Diplomamızda "mühendis" yazmaz ama sektörde çalıştığımız pozisyonlara göre mühendislik veya diğer benzer bölüm mezunları gibi ünvanlarımızı alırız.


quote:

Microsoft Corporation Software Development Full Time Positions
Redmond, Washington, USA
Software Development Engineer (SDE)
Work at the Core of Every Product We Build
This is where the fun begins for code gurus like you. As a hands-on Software Development Engineer, you’ll make decisions about design and feature implementation, using your mastery of technical tools to make a product vision a reality. If you like to write code and design efficient data structures and algorithms to develop next-generation applications or operating systems, this is the position for you. As an SDE, you’ll bring products to life by working with Program Managers to ensure strong design and Software Development Engineers in Test to ensure quality through testing.
Software Development Engineer in Test (SDET)
Discover Life on the Last Line of Defense As a Software Development Engineer in Test (SDET), you’ll own it, break it, fix it, and own it again. You’ll ensure a product’s quality by making sure it performs as users expect it to. Part of the fun is how creative you can be devising ways to manipulate, crush, and sabotage software into submission—while creating innovative testing technologies along the way.
Ultimately, as an SDET it’s your input that can make the difference between joy and frustration for the customers. A great SDET demonstrates interest in customer advocacy derived from a holistic understanding of the product from the code level to delivery. Since you’re keen on how things work, and making them work better, you’ll work hand in hand with the Program Managers and Software Development Engineers to design, develop, and maintain automation systems for use in development and testing cycles.
Important information:
 Information on Microsoft Benefits, including complete relocation, US work visa sponsorship and other perks are available at www.microsoft.com/university
 University recruiters at Microsoft review resumes with the following topical areas in mind: 1) Academic Record, 2) Relevant Work Experience, 3) Leadership
To Apply: please visit www.microsoft.com/university Applications are reviewed as they are received
QUALIFICATIONS
Software Development Engineer (SDE) and Software Development Engineer in Test (SDET) Pursuing a BS/MS or PhD degree in Engineering, Computer Science or related field
 1-2 years experience programming in C/C++/C#, Java and/or other computer programming languages preferred (university projects included)
 Ability to derive creative and innovative solutions by thinking "outside the box"
 Expertise in feature definition, design, and feasibility
 Ability to solve complex problems and write automation systems and device drivers
 Ability to author test plans and cases, conduct security and stress tests, and debug at source level after identifying, investigating, and prioritizing bugs
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________219 Mesaj
15 Şubat 2011; 2:01:40 

Bu bölümü bitirdikten sonra ne tür pozisyonlarda çalışacağımız konusunda yardımcı olabilecek biri var mı?Ben grafik tasarım gibi bir meslek istiyorum.Üniversitede bu alana yoğunlaşıp bu meslekte çalışabilir miyim?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

taso arşivimi satıyorum. İlgilenenler için: https://www.flickr.com/photos/127669765@N06/sets

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Şubat 2011; 2:12:29 

daha önce araştırmıştım bilg.müh. yüksek lisans yaparsanız bilgisayar müh. olmuş olursunuz..


2758 Mesaj
15 Şubat 2011; 9:24:10 


quote:

Orijinalden alıntı: ênigma

Bu bölümü bitirdikten sonra ne tür pozisyonlarda çalışacağımız konusunda yardımcı olabilecek biri var mı?Ben grafik tasarım gibi bir meslek istiyorum.Üniversitede bu alana yoğunlaşıp bu meslekte çalışabilir miyim?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri tasarım değil kodlama ağırlıklı bir bölüm. Senin için Grafik Tasarım bölümü varken burayı tavsiye etmem.
_____________________________219 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:56:37 

Grafik tasarım sadece yetenek sınavıyla alıyor bildiğim kadarıyla?
_____________________________

taso arşivimi satıyorum. İlgilenenler için: https://www.flickr.com/photos/127669765@N06/sets


 
2 Mesaj
15 Nisan 2011; 13:09:57 


quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

daha önce araştırmıştım bilg.müh. yüksek lisans yaparsanız bilgisayar müh. olmuş olursunuz..yani mezun olduktan sonra yüksek lisans yaptığımızda müh. formasyonunuda alabiliriz bu bölümde doğru mu anladım
_____________________________ 
219 Mesaj
16 Nisan 2011; 2:15:29 


quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

daha önce araştırmıştım bilg.müh. yüksek lisans yaparsanız bilgisayar müh. olmuş olursunuz..bu olay benim bildiğim kadarı ile okulun tekelinde. yanlış bilgi vermek istemem ama size yapılacak bi sınav sonrasında eğer geçebilirseniz +2 sene daha okuyup mühendis olabiliyorsunuz ama okulun bu sınavı yapıp yapmaması kendine kalmış. Doğruluğunu öğrenci danışmanlarına bi sorun derim
_____________________________

irdal


144 Mesaj
16 Nisan 2011; 9:36:25 

ne yalan söyleyeyim benim bu bölüme puanım tutuyor ama yazmıyorum çünkü tam olarak ne olduğunu bilmiyorum,ileride ne ile karşılaşcağımıda bilmiyorum. O yüzden onun yerine böte yazmayı düşünüyorum
_____________________________ 
2 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:47:19 

böte öldü diyolar ilköğretimden derslerini felan kaldırmışlar. bu arada bu sene bu bölümün kontenjanlarında değişiklik olmuş galiba puanlar artar mı azalır mı?
_____________________________21 Mesaj
31 Temmuz 2011; 12:09:00 


quote:

Orijinalden alıntı: ênigma

Bu bölümü bitirdikten sonra ne tür pozisyonlarda çalışacağımız konusunda yardımcı olabilecek biri var mı?Ben grafik tasarım gibi bir meslek istiyorum.Üniversitede bu alana yoğunlaşıp bu meslekte çalışabilir miyim?


Selam,

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak CTIS'in 2011 tanıtımını görebilirsiniz. Bu tanıtımda mezunların çalıştığı firma ve pozisyonları bulunmaktadır.

http://prezi.com/g_vbb5h68zp8/ctis2011/
_____________________________

Ogan Ozdogan, MBA
Senior Solution Sales Executive at SAP

SAP Database & Data Management
http://www.sap.com


21 Mesaj
13 Eylül 2011; 9:33:57 

Merhaba Arkadaşlar,

Bu Cuma CTIS'in bölüm tanıtımı olacak. İlgilenen herkesi bekliyoruz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İyi çalışmalar.

Ogan
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Ogan Ozdogan, MBA
Senior Solution Sales Executive at SAP

SAP Database & Data Management
http://www.sap.com


714 Mesaj
29 Ekim 2011; 15:10:56 

quote:

Orijinalden alıntı: oganozdogan

Merhaba Arkadaşlar,

Bu Cuma CTIS'in bölüm tanıtımı olacak. İlgilenen herkesi bekliyoruz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İyi çalışmalar.

Ogan

bekliyorum
_____________________________1689 Mesaj
29 Ekim 2011; 18:20:26 

ben isletme bilgi yonetimi yazdim

programlamadan biktim 4 yil boyunca teknik lisede programlama gordum hayat isletmede

BÖTE felan hiç gerek yok her üniversitede var o bölüm bir o kadarda yığınla öğrenci
devlette çalışacaksan rakibin çok yani< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARAKAYA -- 29 Ekim 2011; 18:41:27 >
_____________________________

----------bu profildeki kişi veya kişiler hayal ürünüdür , hiçbir yaptırım uygulanamaz ve töhmet altında bırakılamaz----------


219 Mesaj
30 Ekim 2011; 22:06:57 

quote:

Orijinalden alıntı: KARAKAYA

ben isletme bilgi yonetimi yazdim

programlamadan biktim 4 yil boyunca teknik lisede programlama gordum hayat isletmede

BÖTE felan hiç gerek yok her üniversitede var o bölüm bir o kadarda yığınla öğrenci
devlette çalışacaksan rakibin çok yani

Hangi ünide İşletme bilgiye girdiniz?
_____________________________

taso arşivimi satıyorum. İlgilenenler için: https://www.flickr.com/photos/127669765@N06/sets


1689 Mesaj
31 Ekim 2011; 16:59:52 

Bilkent
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

----------bu profildeki kişi veya kişiler hayal ürünüdür , hiçbir yaptırım uygulanamaz ve töhmet altında bırakılamaz----------


219 Mesaj
11 Kasım 2011; 1:25:58 

quote:

Orijinalden alıntı: KARAKAYA

Bilkent

Ben de burayı düşünüyorum bakalım inşallah olur
_____________________________

taso arşivimi satıyorum. İlgilenenler için: https://www.flickr.com/photos/127669765@N06/sets


940 Mesaj
23 Ocak 2012; 21:24:32 

quote:

Orijinalden alıntı: SPETNAS

Şu anda geçerli olan Microsoft'un bir iş ilanına bakarsanız engineering, computer science ve related fields olarak geçen "yazılım geliştirme mühendisi" pozisyonuna mühendislik, bilgisayar bilimleri ve bilgisayarla ilgili diğer bölümlerden de başvuru alınabildiğini görebilirsiniz. Çalıştığımız alanlar çokta farklı değil. Diplomamızda "mühendis" yazmaz ama sektörde çalıştığımız pozisyonlara göre mühendislik veya diğer benzer bölüm mezunları gibi ünvanlarımızı alırız.
Hocam uzun zaman olmuş ama birşey sormak istiyorum..

Bilkentin sayfasını inceledim.. %50 ve tam burslu puanlar mevcut.. Tamamen ücretli olarak girmemiz mümkün mü bu bölüme? Mümkünse de taban puan ne olur ki?
_____________________________

Lenovo Y560A ~ Windows 10 Pro
Samsung Gear S2 Samsung Galaxy S6
Logitech F710 Game Pad


2758 Mesaj
23 Ocak 2012; 21:29:06 

@chronicmaniac
ücretli kontenjanı yok. en azından %50 burslu girebiliyorsun.
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________940 Mesaj
24 Ocak 2012; 0:06:44 

quote:

Orijinalden alıntı: SPETNAS

@chronicmaniac
ücretli kontenjanı yok. en azından %50 burslu girebiliyorsun.

Tamamdır teşekkürler dostum..
_____________________________

Lenovo Y560A ~ Windows 10 Pro
Samsung Gear S2 Samsung Galaxy S6
Logitech F710 Game Pad


2226 Mesaj
27 Mart 2012; 14:10:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

@chronicmaniac
ücretli kontenjanı yok. en azından %50 burslu girebiliyorsun.

Hocam bu yıl Bilkent yazmayı düşünüyorum ama böte ve bu bahsettiğiniz programın %50 burslu bana maliyeti ne olur
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________0 Mesaj
6 Haziran 2012; 14:00:16 

Bölüm kaç yıllık?
_____________________________2758 Mesaj
7 Haziran 2012; 22:45:51 

quote:

Orijinalden alıntı: bediboy


Hocam bu yıl Bilkent yazmayı düşünüyorum ama böte ve bu bahsettiğiniz programın %50 burslu bana maliyeti ne olur

Merhaba,
geç cevabımdan dolayı kusura bakma. Son sınıf olmam nedeniyle baya yoğun bir araya denk geldi, ilgilenemedim.

http://www.adaybilgi.bi....edu.tr/ucret_burs.html adresine bakmanı tavsiye ederim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2226 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük


Merhaba,
geç cevabımdan dolayı kusura bakma. Son sınıf olmam nedeniyle baya yoğun bir araya denk geldi, ilgilenemedim.

http://www.adaybilgi.bi....edu.tr/ucret_burs.html adresine bakmanı tavsiye ederim.

Polis olmaya karar verdim mülakatı geçtim teşekkürler
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2758 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:18:38 

quote:

Orijinalden alıntı: bediboy
Polis olmaya karar verdim mülakatı geçtim teşekkürler

Başarılar diliyorum o zaman
Değerli bir abimiz var eskiden polis şu an yazılımcı olan. İleride ne olacağı belli olmaz. İlgilenmeye devam edebilirsin bilgisayara
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2226 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:20:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük


Başarılar diliyorum o zaman
Değerli bir abimiz var eskiden polis şu an yazılımcı olan. İleride ne olacağı belli olmaz. İlgilenmeye devam edebilirsin bilgisayara

O benim için bir tutku hocam zaten, size de başarılar dilerim ilginiz için teşekkürler
_____________________________316 Mesaj
16 Haziran 2012; 15:47:28 

Bu bölüm tercih klavuzunda devlet üniversitesi olarak sadece Trakya Üniversitesinde gözüküyor fakat Mersin Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin sitelerindede bölüm mevcut ama puanları belli değil. Bilgisi olan var mı bu konu hakkında?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2758 Mesaj
17 Haziran 2012; 23:42:05 

quote:

Orijinalden alıntı: .Yankee.

Bu bölüm tercih klavuzunda devlet üniversitesi olarak sadece Trakya Üniversitesinde gözüküyor fakat Mersin Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin sitelerindede bölüm mevcut ama puanları belli değil. Bilgisi olan var mı bu konu hakkında?

Kontenjanları dolmamışsa taban puanları olmayabilir.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________316 Mesaj
18 Haziran 2012; 11:32:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük


Kontenjanları dolmamışsa taban puanları olmayabilir.

Hayır tercih listesinde adları yok.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2758 Mesaj
18 Haziran 2012; 11:36:45 

quote:

Orijinalden alıntı: .Yankee.
Hayır tercih listesinde adları yok.

yeni öğrenci almıyorlardır.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________316 Mesaj
18 Haziran 2012; 11:41:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük


yeni öğrenci almıyorlardır.

Öyleymiş Mersin Üniversitesiyle irtibata geçtim 4 senedir öğrenci almıyolarmış. Bu sene başvuru yapmışlar bekle
_____________________________2217 Mesaj
9 Eylül 2012; 18:00:39 

hocam bu bölüm kaç yıllık bir bilgisi olan var m?
eğer 4 yıllık ise bilgisayar teknolojileri öğretmeliği,
eğer 2 yıllık ise bilgisayar programcılığı arasında ne gibi farklar var?
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________2289 Mesaj
22 Eylül 2012; 11:51:08 

quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

hocam bu bölüm kaç yıllık bir bilgisi olan var m?
eğer 4 yıllık ise bilgisayar teknolojileri öğretmeliği,
eğer 2 yıllık ise bilgisayar programcılığı arasında ne gibi farklar var?

Bilkentin sitesinden baktım 4 yıllık yazıyor
_____________________________2758 Mesaj
22 Eylül 2012; 12:10:46 

quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

hocam bu bölüm kaç yıllık bir bilgisi olan var m?
eğer 4 yıllık ise bilgisayar teknolojileri öğretmeliği,
eğer 2 yıllık ise bilgisayar programcılığı arasında ne gibi farklar var?

4 yıllık.

bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği gibi eğitimci geliştirme odaklı bir bölüm değil. eğitim teknolojileriyle alakalı derslerimiz yok. daha çok yazılım ağırlıklı bir bölüm. tanıtım sunumuna bakmanı tavsiye ederim: http://www.ctis.bilkent.edu.tr/2012sunumu.php
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________57 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:29:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük


4 yıllık.

bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği gibi eğitimci geliştirme odaklı bir bölüm değil. eğitim teknolojileriyle alakalı derslerimiz yok. daha çok yazılım ağırlıklı bir bölüm. tanıtım sunumuna bakmanı tavsiye ederim: http://www.ctis.bilkent.edu.tr/2012sunumu.php


Evren abi öncelikle ben foruma yeni üye oldum,ben bu bölümü düşünüyorum Doğu Akdeniz Üniversitesi'de de bu bölüm var,yani bana yardımcı olur musunuz?Çok kararsızım
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2758 Mesaj
24 Aralık 2012; 22:44:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter1734


Evren abi öncelikle ben foruma yeni üye oldum,ben bu bölümü düşünüyorum Doğu Akdeniz Üniversitesi'de de bu bölüm var,yani bana yardımcı olur musunuz?Çok kararsızım

Selam, eposta da göndermişsin. orada yanıt verdim
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
934 Mesaj
3 Nisan 2013; 17:38:35 

konuyu hortlatım farkındayım ama yeni konu açmak istemedim ben BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİS bölmünü seçsem devlete girebilirmiyim nekadar maaş alırım bu konuda bilginiz varmı tşk ederim
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
172 Mesaj
15 Haziran 2013; 19:19:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük


Selam, eposta da göndermişsin. orada yanıt verdim

sana nasıl ulaşabilirim
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2758 Mesaj
15 Haziran 2013; 20:57:58 

quote:

Orijinalden alıntı: duketemre

konuyu hortlatım farkındayım ama yeni konu açmak istemedim ben BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİS bölmünü seçsem devlete girebilirmiyim nekadar maaş alırım bu konuda bilginiz varmı tşk ederim

Selam,
maalesef bu konuda hiç bir bilgim yok. İlk kez senden duyuyorum açıkçası.
_____________________________2758 Mesaj
15 Haziran 2013; 21:00:22 

quote:

Orijinalden alıntı: korn18
sana nasıl ulaşabilirim

Telefon numarımı verebilirim konuşmak istersen.
_____________________________ 
172 Mesaj
15 Haziran 2013; 21:55:08 

telefon numarasına gerek yok da e-postanı pm atabilirmisin?undefined< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korn18 -- 15 Haziran 2013; 21:57:19 >
Evren Küçük kullanıcısından bahsetti
_____________________________2245 Mesaj
3 Temmuz 2013; 18:58:37 

Ben tamamen yazılım istiyorum fakat şu an biraz kafam karışmış durumda

Yazılım mühendisliği bahçeşehir üniv veya izmir yaşar üniversitesi %50 burslu tutuyor,fakat bir yandanda Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bilkent %50 tutuyor

Siz ne dersiniz?Ben yazılıma odaklanmak istiyorum,birçok yazılımcının hayali gibi benimkide google'da çalışmak olduğu için kazanabileceğim ve okuyabileceğim en iyi eğitimi almak istiyorum
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Temmuz 2013; 23:13:03 

Hocam siz mezun oldunuz mu ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
Evren Küçük kullanıcısından bahsetti


2758 Mesaj
10 Temmuz 2013; 0:04:49 

quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Ben tamamen yazılım istiyorum fakat şu an biraz kafam karışmış durumda

Yazılım mühendisliği bahçeşehir üniv veya izmir yaşar üniversitesi %50 burslu tutuyor,fakat bir yandanda Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bilkent %50 tutuyor

Siz ne dersiniz?Ben yazılıma odaklanmak istiyorum,birçok yazılımcının hayali gibi benimkide google'da çalışmak olduğu için kazanabileceğim ve okuyabileceğim en iyi eğitimi almak istiyorum

Selam,
yüksek hedeflere ulaşmakta prestiji yüksek, eğitim kalitesi belli bir düzeyde olan üniversitelerden mezun olmak tabii ki avantajlıdır. Google'da çalışmak imkansız bir şey olmasa da çok ta kolay bir hedef değil. Bitirdiğiniz okul tek başına kriter olmayacaktır. Bahçeşehir ve Yaşar üniversiteleri hakkında pek bilgim olmadığından yorum yapmam çok doğru olmaz. Yaşar Yazılım Müh.'de kuzenim okuyor ama bölümü hakkında hiç konuşamamıştık. Sanırım memnun ki devam ediyor. Mezun olduğunda yurtdışında çalışma gibi hedefiniz varsa Bilkent gibi tanınırlığı yüksek üniversitelerden mezun olmak avantaj olur diye düşünüyorum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2758 Mesaj
10 Temmuz 2013; 0:06:55 

quote:

Orijinalden alıntı: lSight

Hocam siz mezun oldunuz mu ?

evet mezunum. çok soruluyor şimdiden cevap vereyim. şu an çalışmıyorum. tatil yapıyorum :) Ramazandan sonra iş başvurularına sıklık vereceğim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Temmuz 2013; 0:14:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük


evet mezunum. çok soruluyor şimdiden cevap vereyim. şu an çalışmıyorum. tatil yapıyorum :) Ramazandan sonra iş başvurularına sıklık vereceğim.

%50 burslu geliyor ama kararsız kaldım biraz.Zengin züppesi dediğimiz tipte insanlar bu bölümde çok oluyorlar mı ? Ayrıca eğitim zorlugu nasıl çok zorlanırmıyız?
Buna gelen 1 yanıtı gör.