Şimdi Ara

Üniversite Kayıt Dondurma ( ÇOK ACİL )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
4
Favori
154.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben karabük üniversitesi imalat müh kazandım fakat barınacak yer sıkıntısı çekliyorum devlet yurtlarının hepsi dolu özellerde çok fahiş fiyatlı birde bu sene sınava girip şansımı tekrar denemek istiyorum okuldaki kaydımı dondurmanın 2 yolu var diye okudum netten 1. sağlık raporu 2. muhtarlıktan fakirlik belgesi
    diyelimki fakirlik belgesini aldık okula dilekçe yazdık kabul edilme durumu nedir ve ne kadar zamanda sonuçlanır.

• Kabul edilir.

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

Her Üniversite de Kayıt Dondurma işlemleri eğitim yılı için yapılabilir.
    Bunun için genel anlamda üniv.ler kendisi karar verir.

1- Dilekçe ile başvurulur.
    2- Dilekçe ekine İzin sebebinin gerekçesi eklenir.
    Gerekçe :
    *Sağlık Kurulu Raporu,
    * tabii afetler,
    *tutukluluk,
    *ekonomik nedenler = fakirlik kağıdı - muhtardan - ,
    *mahkumiyet ,
    * askerlik tecilinin kaldırılması v.s.

3- Hastalık, tabii afetler, tutukluluk, mahkumiyet ve askerlik tecilinin kaldırılması gibi önceden görülemeyen ve bilinemeyen nedenlerle izin istenmesinde olayın meydana çıkmasından itibaren en geç on beş (15) gün içinde başvurulması gerekir.
    4- Ekonomik ve diğer nedenlerle izin ancak yarıyıl başında verilebilir. Bu taktirde izin için başvurunun, nedenlerinin açıklanması ve belgelenmesinin, yarıyılın başlangıç tarihinden itibaren bir ay (1) içinde başvurulması gerekir.

Kaynak : YÖK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 27 Eylül 2010; 20:01:04 >
  • hocam peki diyelimki dondurma olayında sorun çıktı ben bu sene hazırlıktayım okula gitmesem fakat harçlarımı ödesem seneye tekrar hazırlıktan mı başlarım
  • Problem olmaz.
    Harçları yatırıp , derslere girmezsen ; çakarsın , seneye bir daha başlarsın. Ama harç her şekilde ödenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 27 Eylül 2010; 20:09:56 >
  • quote:

Problem olmaz.
    Harçları yatırıp , derslere girmezsen ; çakarsın , seneye bir daha başlarsın. Ama harç ödenir.

üst sınıfa geçme olayı olmaz dimi tekrar hazırlık sınıfından başlarım
  • Üst sınıfa yatarak geçilmez..

----------------------

Ne okuyorsan , ders programın neyse ; ne olacaksa o sene ; onu okursun..
    Emin ol artık..
  • quote:

Üst sınıfa yatarak geçilmez..

----------------------

Ne okuyorsan , ders programın neyse ; ne olacaksa o sene ; onu okursun..
    Emin ol artık..

hocam çabuk karar vermem lazım şu anda karabükteyim geçici biyerde kalıyorum onun için herşeyden emin olmam lazım
  • Daha da emin olmak için ; üniversiteden bilgi alman lazım.. biz işi kaynağı ile birlikte verdik.. Daha ne olsun..

Allah kolaylık versin.
  • quote:

Daha da emin olmak için ; üniversiteden bilgi alman lazım.. biz işi kaynağı ile birlikte verdik.. Daha ne olsun..

Allah kolaylık versin.

sağolasın hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

Arkadaşlar ben karabük üniversitesi imalat müh kazandım fakat barınacak yer sıkıntısı çekliyorum devlet yurtlarının hepsi dolu özellerde çok fahiş fiyatlı birde bu sene sınava girip şansımı tekrar denemek istiyorum okuldaki kaydımı dondurmanın 2 yolu var diye okudum netten 1. sağlık raporu 2. muhtarlıktan fakirlik belgesi
    diyelimki fakirlik belgesini aldık okula dilekçe yazdık kabul edilme durumu nedir ve ne kadar zamanda sonuçlanır.

sınava 2011 de girersen puanının kesileceğini biliyorsundur umarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollory

quote:

Arkadaşlar ben karabük üniversitesi imalat müh kazandım fakat barınacak yer sıkıntısı çekliyorum devlet yurtlarının hepsi dolu özellerde çok fahiş fiyatlı birde bu sene sınava girip şansımı tekrar denemek istiyorum okuldaki kaydımı dondurmanın 2 yolu var diye okudum netten 1. sağlık raporu 2. muhtarlıktan fakirlik belgesi

sınava 2011 de girersen puanının kesileceğini biliyorsundur umarım...

biliyorum hocam
  • Arkadaşlar okulumu dondurmak için harcı ödeyip fakirlik belgesi mi alıyorum yoksa harç ödemeden mi gidiyorum ne yapıyorum
  • quote:

Sıkıntı çıkarmazlar. ben de o şekilde dondurmuştum okulu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungate

quote:

Sıkıntı çıkarmazlar. ben de o şekilde dondurmuştum okulu

Hocam okulu dondurdum o sene bitti şimdi devam ediyorum sen biraz geç cevap vermişssin
  • hocam bende üniversiteye gidiyorum ancak okulu dondurmak istiyorum. 1. sınıfım daha. dondurmak için ne yapmam gerekir? 19 yaşındayım. ayrıca dondurursam eğer askerlik sorunum ve sigortam kesilir mi? şimdiden teşekkürler.
  • konu up olucak ama google dan arayıp gelen arkadaşlar için üniversite kayıt dondurma buradan bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hezgin -- 10 Haziran 2012; 0:26:58 >
  • merhaba arkadaslar, su an on lısans okumatyaım ve 1. sınıf bıtırdım ancak kayıt dondurup baska bır unıverrsıteye tekrar baslamak ıstıyorum. bunun ııcn sınava da gırdım bu konuda yardım ede mısınız_?
  • 1 yıl felsefe okudum şimdi bırakıp yeniden hazırlanmak istiyorum kayıt dondurmam gerekir mi ? birde burs alıyorum onuda dondurmam gerekir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayben1

1 yıl felsefe okudum şimdi bırakıp yeniden hazırlanmak istiyorum kayıt dondurmam gerekir mi ? birde burs alıyorum onuda dondurmam gerekir mi ?

Ben ogrenci islerine sormuştum kayit dondurmayla uğraşma harcı yatırır ama ders secmezsen donmuş gibi olur dersleri almadığın icin kalmış görünmezsin ve geri dönebilirsin demislerdi ben bu sene Gazi Üniversitesi icin öyle yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 sında gittim dondurdumda geldim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.