Şimdi Ara

Sizce Anlaşmalı Pert Kayıtlı Araba Alınırmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
41.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Concrete Jungle

quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

sel arabası olabilir dikkat.

değişen yok diyor- boyanan parçalar mevcut.

"Değişen yok" pert araba satan kişilerin en çok kullandığı yalanlardan biridir. Özellikle "değişen yok sadece 3 parçada boya var" cümlesine çok dikkat etmek gerekiyor.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-toyota-corolla-bu-firsati-kacirmayin-satilik-2006-otomatik-corolla-terra-28945269/detay/

linkini vermiş olduğum ilandaki araç pert kayıtlıymış.Ama kişi anlaşmalı diyor.Araç sol taraftan vuruk.20 bin tlye daha iyi bir araç ve daha yüksek model bir araç bulamadım.Konuştuğum kişi gayet samimi konuşuyordu.Sizce bu araç bu para edermi.Yoksa fiyatı yüksekmi pert kayıtlı olmasına rağmen.Bide terra yada sol ne demek.Bunlardan hangisi daha iyidir.iyi çalışmalar....

• Her ne olursa olsun pert araç almak benim mantığıma ters

O paralara 2005-2006 Seat Ibıza TDI bakabilirsiniz veya 98*99 Passat 1.8 T veya selefi bir çok araç olabilir
  • japon dostu kardeşim dün sayende babama sonata aldık.Şimdide kendime araba bakıyorum.En cazip bu geldi.İlerde ne gibi bi sorun çıkarabilirki.otomatik vites ve istediğim verimi alabileceğim bir araç.Biraz daha genç işi gibi duruyor.Piyasanın altında olmasıda cezb edici tabiki.Ama sen ne dersen o.Hele bi el atta bu sorunuda çözelim.
  • Arabada gerçekten ciddi birşey yoksa(birkaç iyi anlayan ustaya gösterin) 18000'e verirse alın.O paralara Poloya bineceğinize 10 numara araba.
  • Sol ust donanim. Terra alt donanim versiyonu. Terralar baya bostu ama Solun donanimlari guzeldi.

Pert kaydi benim de mantigima ters. Sigorta yaparken sorun olabilir diye duymustum.
  • ne yapmak lazım anlamadımki şimdi ben.Alimmi almiyimmi? sonuçta varolan bi arabaya sigorta yapmak zorunda değillermi kasko düşünmüyorum ve seneye satıp a3 almayı düşünüyorum.
  • Bildiğim kadarı ile bir çok kasko şirketi pert kaydı olan arabaya kasko yapmıyorlar
    kasko düşünmüyorsan ve için rahat edecekse yarın bir gün sağından solundan
    ses geldiğinde rahatsızlık duymayacaksan sorun yok ama satacağın zaman
    da mutlak zorlanacaksındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obt -- 23 Eylül 2010; 15:20:03 >
  • Kaskoyu geçtim, o arabada büyük güvenlik sorunları olur perte çıkartılması büyük mesele. Hava yastığından tut, araba çarpışma direncine kadar. Yok şehir içinde kullanılacaksa bilemem.

Edit : Bide değişen yok diyor bari değiştir demi ama ? İçi sinsin bari.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-auris-20-000-km-1-4-dizel-elegant-avris/detay

Hiç olmazsa böyle olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 22 Eylül 2010; 21:25:14 >
  • şehir içinde transfer amaçlı kullanıcam.çok fazla yol yapmıycak zaten.max kullancağım sürede 1 yıl.
  • Anlaşmalı pert falan değildir, satıcının pert arabayı satabilmesi için olayı yumuşatmaya çalışmasından başka birşey değil bu
    Alma, satarken de sen uğraşırsın..
  • tavanda boya yok hocam
  • Araç nerdeyse komple boyalı macunlu diyelim ki hızlı değilsin 50-70 i geçmedin ama işin bittikten sonra çok zarar edersin satarken.
  • o zaman uzak duruyoruz bundan.Alternatif bişeyler varsa onları yazın abicim.20000 tl civarı otomatik genç işi aynı zamanda işlevsel
  • quote:

Orijinalden alıntı: serif90

tavanda boya yok hocam

Şase yamulmuş, motor şanzuman inmiş, yürüyen aksam mahvolmuş olabilir.
    Bakın, tavanı etkilemedi ama masraf bir araba parası :)
  • 2004, pejo 206 dizel. 14.000 liraya taş gibisi bulunur.
  • Pert kayıtlı araba ilk önce bi ustaya gösterildikten sonra ağır kazası yok ise mesala kısa zamanda ufak tefek çok kaza yapıp kasko şirketi tarafından masraf yüzünden pert edilmiş ise ve en az 6 -7 sene binilecekse alınabilir , yoksa alırsın satmak istersen işte bu yukarda yorum yazan bazı arkadaşlar gibi yorarlar kimseye bişi inandıramassın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Pert kayıtlı araba ilk önce bi ustaya gösterildikten sonra ağır kazası yok ise mesala kısa zamanda ufak tefek çok kaza yapıp kasko şirketi tarafından masraf yüzünden pert edilmiş ise ve en az 6 -7 sene binilecekse alınabilir , yoksa alırsın satmak istersen işte bu yukarda yorum yazan bazı arkadaşlar gibi yorarlar kimseye bişi inandıramassın....

Kısmen benim penceremden haklısın dostum ama ;

Ustalar araçtan anlamak ve danışmanlık ücreti almadığına göre otorite sayılmaz yanlış mıyım ? O arabayı toplayan ustadan başkası çoğu şeyi bilemez zaten. Eşinin dostunun öyle bahsettiğin gibi pert edilmiş aracı varsa bildiğin belki alınır oda senin dediğin gibi satılmaz. Onun dışında arabanın pert olması demek hayat kadını gibi fişlenmiş araba demek içine siniyorsa alırsın, sinen bulursan satarsın hayrını görü deriz bizde.

Edit: Anlatım bozukluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 22 Eylül 2010; 22:18:48 >

• Pert araçlara Kasko yaptıramazsınız. Sadece trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Bilgilerinize
  • yeni kanunmu bu hocam.bildiğim kadarıyla yapılıyo daha önce pert bir pejo için yaptırmıştık biz.Ama biraz daha pahalı tabikide...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.