Şimdi Ara

UÇAKTAN ATLARSAK NE OLUR ? [çarpıcı sorularım var]+SS GELDİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
3.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Filippa

quote:

Orijinalden alıntı: GÜNAHSIZ_LORD

quote:

Orijinalden alıntı: Filippa

montu bu sefer paraşüt yaparsan sağ salim inersin inerken sağ sol saltolarla istediğin rotaya bile gidebilirsin yeterki içinde inanç olsun şu üç şeyi unutma
    inanç
    cesaret
    mantık

Bunları yaparsam sorun yok diyorsun yani ? Ben şemsiyede düşünmüştüm ama sonra ters döneceği ihtimalini düşündüm.

@goldgiyo Peki basıncı azaltmak için ne yapmalıyız ?

burun deliğini ağzını elinle kulaklarıda elinle kapatacan aşşa yerler zaten kapalı başka delik varsa oralarıda kapatman lazım ve kendini sıkman lazım bu şekilde

O zaman nefes alamam Ayrıca her delik derken.Eskiden heves edip sol kulağımı deldirmiştim.Oda sorun olur mu ?

• Hiç bişey olmaz denemeni tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

quote:

Orijinalden alıntı: GoldGiyotin

quote:

Orijinalden alıntı: Heaven&Hell

Basınçtan akciğerlerin patlar ölürsün.

İŞTE SORUNUN CEVABI

basınçtan ciğerleri patlayacak yükseklikten zaten atlama fırsatı olmaz. uçakta ufak bir delik dahi olsa, içerideki basınç dışarıdakinden çok çok fazla olacağından, içerideki hava dışarı boşalacak ve atlamaya fırsatı olmadan uçaktan dışarı fırlayacak.

yani etken bir eylem yapmamış olacak.

teknik olarak uçaktan atladığını göz önünde bulundurursak basınç akciğerleri patlatacak seviyede olmaz.

İşte forumda TARTIŞMALI DAKİKALAR ! Aman dikkat.Hashus ile tartıştığınızı unutmayın.Sonra döküntü ve yandaşları gibi bir bir banlanırsınız.

Kesinlikle patlatmaz diyorsun yani ? Peki sürtünme olayına ne diyorsun düşmeyi ne derece etkiler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İŞTE SORUNUN CEVABI

basınçtan ciğerleri patlayacak yükseklikten zaten atlama fırsatı olmaz. uçakta ufak bir delik dahi olsa, içerideki basınç dışarıdakinden çok çok fazla olacağından, içerideki hava dışarı boşalacak ve atlamaya fırsatı olmadan uçaktan dışarı fırlayacak.

teknik olarak uçaktan atladığını göz önünde bulundurursak basınç akciğerleri patlatacak seviyede olmaz.

İşte forumda TARTIŞMALI DAKİKALAR ! Aman dikkat.Hashus ile tartıştığınızı unutmayın.Sonra döküntü ve yandaşları gibi bir bir banlanırsınız.

Kesinlikle patlatmaz diyorsun yani ? Peki sürtünme olayına ne diyorsun düşmeyi ne derece etkiler.

bu ne demek
    hakaret etmeyen adam niye banlansın?

sürtününce kurtulacağını mı sanıyorsun?

düşen cisimler bir süre sonra sürtünmeden dolayı hızlanmaz.
    ama yükseklik azaldığından enerji kaybı oluşur. hızlanmamak nedeniyle kaybolan enerji sürtünmeye gider.
    sürtünen nedir?
    kıyafetlerin ve tenin. tenin sürtünmeden tahrip olur ki daha önce kokpit camı çıkıp uçağın üzerinde takılı kalan bir pilot, uçağın yere indirilmesinden sonra ağır yaralı kurtulmuştu (bacağı kokpite takılmıştı).
    diyelim kurtuldun.
    düşerkenki hızını düşün. 300km/h lik bir hıza ulaşırsın aşağı yukarı. onun ardından düştüğün yüzey düzse, yataysa direk çarpmış olursun.
    senin sürtünme dediğin / böyle eğik bir düzlemde yuvarlanmaksa, sen yine de bir çarpmaya uğrayacaksın. senin çarpma değerinin en düşük olduğu an, yere vururkenki değerin kuvvet gösteriminin cos89,9 ile çarpımıdır. yani 89,9luk bir eğim ile duran bir yüzeyde, aşağı doğru, yer çekimi ivmesinin de desteğiyle sürüklendiğini düşün. kilometrelerce o sürtünmeyle paramparça olursun yere çarparken canlı olsan da.

• Kısacası basınç nedeniyle ölürsün, önce basınç ayarlamasından dolayı belli bir feet'te yükseklik ayarlaman lazım, eğer daha yüksekte olacaksan F16 Pilotlarının giyindiği kamuflajlardan giyinmelisin. O yükseklikte hava alamayacağın için oksijen sorununu da halletmelisin.. Daha yazardım da, polis geldi denetleme yaptı canım sıkıldı bir ara yazarım inş.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İŞTE SORUNUN CEVABI

bu ne demek
    hakaret etmeyen adam niye banlansın?

sürtününce kurtulacağını mı sanıyorsun?

düşen cisimler bir süre sonra sürtünmeden dolayı hızlanmaz.
    ama yükseklik azaldığından enerji kaybı oluşur. hızlanmamak nedeniyle kaybolan enerji sürtünmeye gider.
    sürtünen nedir?
    kıyafetlerin ve tenin. tenin sürtünmeden tahrip olur ki daha önce kokpit camı çıkıp uçağın üzerinde takılı kalan bir pilot, uçağın yere indirilmesinden sonra ağır yaralı kurtulmuştu (bacağı kokpite takılmıştı).
    diyelim kurtuldun.
    düşerkenki hızını düşün. 300km/h lik bir hıza ulaşırsın aşağı yukarı. onun ardından düştüğün yüzey düzse, yataysa direk çarpmış olursun.
    senin sürtünme dediğin / böyle eğik bir düzlemde yuvarlanmaksa, sen yine de bir çarpmaya uğrayacaksın. senin çarpma değerinin en düşük olduğu an, yere vururkenki değerin kuvvet gösteriminin cos89,9 ile çarpımıdır. yani 89,9luk bir eğim ile duran bir yüzeyde, aşağı doğru, yer çekimi ivmesinin de desteğiyle sürüklendiğini düşün. kilometrelerce o sürtünmeyle paramparça olursun yere çarparken canlı olsan da.

Öncelikle tenks baya bilgili oldum sayende.Sonra bu büyük kısım şaka 4 büyükler tartışmasından çok etkilendimde o yüzden.Hani şu sen,döküntü,neommy ve oktayd arasında çıkan ateşli tartışma.

@stv merakla bekliyorum.Polise çay ısmarla.

• quote:

Öncelikle tenks baya bilgili oldum sayende.Sonra bu büyük kısım şaka 4 büyükler tartışmasından çok etkilendimde o yüzden.Hani şu sen,döküntü,neommy ve oktayd arasında çıkan ateşli tartışma.

şu tartışmayı bir hatırlatır mısın?

• donanımhaberin üstün fizikçileri toplanmış yine
  • paraşütle şıç
  • quote:

quote:

şu tartışmayı bir hatırlatır mısın?

http://forum.donanimhaber.com/m_42956816/tm.htm

Hepsini özenle okudum.Konuları tam bilmediğimden anlamadım bazı yerleri ama çok ateşliydi.

• Paint terk .

• 4 büyükler diyorsun ben de spor tartışması sandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: STVxVTS

Kısacası basınç nedeniyle ölürsün, önce basınç ayarlamasından dolayı belli bir feet'te yükseklik ayarlaman lazım, eğer daha yüksekte olacaksan F16 Pilotlarının giyindiği kamuflajlardan giyinmelisin. O yükseklikte hava alamayacağın için oksijen sorununu da halletmelisin.. Daha yazardım da, polis geldi denetleme yaptı canım sıkıldı bir ara yazarım inş.

f16 pilotları kamuflajları g kuvvetinden korunmak için giymiyolarmıydı

• quote:

4 büyükler diyorsun ben de spor tartışması sandım.

O 4 büyükler sizsiniz kjhskdjhasd Dedim ya işte sen,neommy,döküntü,oktayd.

Komiksin lan

• quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sevemem1985

quote:

O sırada düşerken yere 100 metre kala bir çıkıntı bulduk ve sürtündük oraya.Düşüşümüz ne yönde etkilenir.Yaklaşık 10 saniye sürtündüğümüzü düşünün.

ben bu kısma takıldım..cıkıntı ne oluyor acaba

Mağara olabilir.Yada şelale.

Düşerkenki hızın yaklaşık 300km/s olacağı için kurtulma olasılığın nereye sürtünürsen sürtün yoktur.

Vardır az discovery izle kadın uçaktan atlıyo paraşütü açılmıyo ama ölmüyo ŞANSlıysan ölmezsin

• quote:

quote:

4 büyükler diyorsun ben de spor tartışması sandım.

O 4 büyükler sizsiniz kjhskdjhasd Dedim ya işte sen,neommy,döküntü,oktayd.

Komiksin lan

• Ci basıncınıda belirt!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sükselim07

Ci basıncınıda belirt!!!

Hadi sana bir kıyak yapayım.Onuda sen belirt.Söyle kalbinden geçeni ci basıncımız o olsun.O ihtimal çevresinde dönelim.
  • boş muabbette son nokta nabıonuz abi siz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugr7

quote:

Orijinalden alıntı: LE10

quote:

Orijinalden alıntı: Ophiafagus

ölürsün kardeş. rüzgar yüze geliyomuş falan hikaye.

çıkıntıyada dikkat bi tarafına girmesin. o hızla fena acıtır.

İşte sorun o.Oysa okuduğum kitapta 1 saliselik bir sürtünme bile neleri değiştirir diyordu.Sürtünmek iyi birşey olsa gerek.Acıtmaması lazım olması lazım.

Sürtünmenin bile fazlası zarar

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.