DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Benzin Deposu Kapağı Nasıl Açılıyor?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
13
Cevap
1
Favori
22.784
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3152 Mesaj
      20 Eylül 2010 00:29:17
      Aracım Megane II hep LPG'de kullanıyorum fakat çalışması için bir miktar benzin konulması gerekiyor bilfdiğimiz gibi.
      Aracıma benzin alırken depo kapağını açtığımda pompanın girdiği yerde bir metal olduğunu ve elle dokunulmaması gerektiğini söyleyen bir işaret olduğunu gördüm. Bu kapak pompa yaklaştırılınca yada değince nasıl açılıyor? Elektro manyetik bi sistem mi var burada?

Bu konuyu Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel başlığı altına açmamın sebebi, eğer benim 2004 model aracımda varsa bütün araçlarda vardır şekinde düşünmemdir.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Eylül 2010 00:58:44
      Yakıt tanıma denilen sistem olsa gerek hocam. artık her bulduğunu her deliğe sokamıyorsun

• Yüzbaşı
      996 Mesaj
      20 Eylül 2010 10:50:09
      Toz ve yanlış yakıt alınmaması için o basit yaylı bir kapak , pompa tabancası ile ittinmi yeter.........

LAND ROVER FREELANDER HSE TD4
    • Yarbay
      2618 Mesaj
      20 Eylül 2010 11:01:11
      Elle dokunulmaması onlem amaclı. O kapagı parmagınızla ıtınce acılıyor. Elektrık kontrollu bır sıstem degıl yanı.

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA BRC My11SATILDI

1996 Renault 9 Broadway
    • Yarbay
      3152 Mesaj
      20 Eylül 2010 11:20:26

quote:

Orijinalden alıntı: ADAC

Toz ve yanlış yakıt alınmaması için o basit yaylı bir kapak , pompa tabancası ile ittinmi yeter.........

Dizel pompası zaten girmiyor bildiğim kadarıyla. Sadece toz için mi yapmışlar bu önlemi?
      O zaman bir kilidi yok o benzin deposunun elle de açılabiliyorsa. Kapağı aç hortumu ittir içine hüple götür benzini. Bu kadar kolay mı yani hiçbir önlemi yok mu? Depoda benzin tutmamak lazım o zaman.

• Yarbay
      5241 Mesaj
      20 Eylül 2010 11:33:10
      kapılar kilitli iken zaten depo kapağıda kilitli hocam. Merak etme çalınmaz yakıt

• Yarbay
      2618 Mesaj
      20 Eylül 2010 12:44:05

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

kapılar kilitli iken zaten depo kapağıda kilitli hocam. Merak etme çalınmaz yakıt

Depo kapagı arkadasın da dedıgı gıbı kapıları kılıtledıgınızde kılıtlenmekte. Ayrıca hortum yardımı ıle deponuzdan yakıt cekmek cok zor. Cunku yakıt borusu duz bır hat seklınde ınmıyor depoya. Bır mesafeden sonra bır bogum yapıyor ve hortum o kısımda takılıyor.

1996 Renault 9 Broadway
    • Yarbay
      3152 Mesaj
      20 Eylül 2010 14:16:59

quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Alıntıları Göster

Depo kapagı arkadasın da dedıgı gıbı kapıları kılıtledıgınızde kılıtlenmekte. Ayrıca hortum yardımı ıle deponuzdan yakıt cekmek cok zor. Cunku yakıt borusu duz bır hat seklınde ınmıyor depoya. Bır mesafeden sonra bır bogum yapıyor ve hortum o kısımda takılıyor.

Zaten depoda adam akıllı benzin olmuyor. Uyarı lambası yanınca alıyorum 20TL lik susuyor o kadar
      Benzinde kullananlar nasıl kullanıyor diye sormak istedim.
      Peki bu kapağa neden elle dokunmamak gerek. Adamlar sanki çok büyük bir suçmuş gibi koskoca resim koymuşlar DOKUNMA diye. Sebebi nedir?

• Yarbay
      2618 Mesaj
      20 Eylül 2010 16:25:54

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Alıntıları Göster

Zaten depoda adam akıllı benzin olmuyor. Uyarı lambası yanınca alıyorum 20TL lik susuyor o kadar
      Benzinde kullananlar nasıl kullanıyor diye sormak istedim.
      Peki bu kapağa neden elle dokunmamak gerek. Adamlar sanki çok büyük bir suçmuş gibi koskoca resim koymuşlar DOKUNMA diye. Sebebi nedir?

Yaylı bır mekanızma oldugu ıcın parmakların sıkısma ıhtımalıne karsı dokunmamak gerektıgı yazıyordu kullanım kılavuzunda aracın. Baska bır nedenle olacagını sanmıyorum

1996 Renault 9 Broadway
    • Yarbay
      4401 Mesaj
      20 Eylül 2010 20:44:37
      Ek bilgi olarak şunu yazayım. O delikten benzin çekmek için ne hortum girer ne de başka başka bir şey. Bir ara deposu borusuna kadar dolu bir megane'ı başka bir firmaya teslim etmemiz gerekti. Depoyu da dolu göndermeyelim diye hortumla çekmeye çalıştık ama ne yaptıysak o hortumu sokamadık. Sanayide benzin depolarıyla kafayı bozmuş bir ustaya götürdük. Usta arka koltuğun altından biryerlerden depoya ulaşıp bütün mazotu çekmişti

UCUZA TRAFİK SİGORTASI/KASKO BULMANIZ MÜMKÜN -- BİZE SORMADAN TRAFİK SİGORTANIZI YAPTIRMAYIN
      PM GÖNDERMENİZ YETERLİDİR
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      25 Aralık 2010 09:06:39
      Merhabalar ,

Bahsettiğiniz mekanizma yeni nesil birçok Renault da kullanılmaktadır , herhangi bir elektronik entegre olmaksızın tamamen manuel olarak çalışmaktadır , hatta elinizde sertçe bastırdığınızda içeri doğru yakıt depo hattını açtığını göreceksiniz , bu sistemin uygulanma amacı genleşme sonucu buharlaşan yakıttır.

Saygılar...

• Teğmen
      224 Mesaj
      25 Aralık 2010 12:11:17
      Bende artık insanlar benzin alamayınca benzin kapağının bile nasıl açıldığını unuttu zannetmiştim.

• Yarbay
      13369 Mesaj
      25 Aralık 2010 14:20:13

quote:

Orijinalden alıntı: becausefor

Bende artık insanlar benzin alamayınca benzin kapağının bile nasıl açıldığını unuttu zannetmiştim.

Vallahi bende. İlk okuduğumda öyle zannettim.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Çavuş
      62 Mesaj
      01 Ağustos 2012 15:24:37
      Walla bizde de bir HSE var ve malesef dizel pompa tabancasi icine girmiyor,girse bile tetiginİ otomatik attiriyor,yakit alirken her daim pompacilarla savas veriyoruz,benzer sorunu olan varmi?birde aracla icinden cika sari plastik bir parca daha var elmizde uzerinde benzin pompadi resmi falan var nasil ve amacla kullanildigini cozemedik.fikirleriniz ve yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

(=':'=)
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.