Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
35.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omaTR

iyi günler konu grçekten çok güzel bende bir exper NBLB2 kullanıcısıyım.. gçen gün durup dururken hdd hata verdi pc yi kapattım ve açılmadı bir daha girişte atheros falan yazıyordu ethernet kartıyla alakalı siyah ekranda.. hdd yi masaüstüne takıp yedek aldım ve biçimlendirdim. yedek alırken bile hdd yi yedekleyin diyordu win7.. taktım hdd yi pc ye şu an giriş ekranı daha "bios için f2 & boot ayarları için f12" yazan sayfada takılı kalıyor. hdd yi çıkartıp başlatıyorum atheros zımbırtısı çıkıyor :=). şimdi garantiye vereceğim acaba serviste kaç gün kalır bilgisi olan varsa acım hafiflesin en azından :). Bu arada yeni alacak olanlara tavsiye ediyorum kesinlikle. hdd si bozuldu sebebini de bilmiyorum gerçi ama yinede tavsiyemdir :)

ilk olarak normal prosedür 30 işgünü yani max süre bu eğer bulunduğun yerde exper servisi varsa yoksa biraz daha uzaya bilir. sorununun cevabını bilmiyorum.

son olarak pc zaten satılmıyor şu anda

• quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

iyi günler konu grçekten çok güzel bende bir exper NBLB2 kullanıcısıyım.. gçen gün durup dururken hdd hata verdi pc yi kapattım ve açılmadı bir daha girişte atheros falan yazıyordu ethernet kartıyla alakalı siyah ekranda.. hdd yi masaüstüne takıp yedek aldım ve biçimlendirdim. yedek alırken bile hdd yi yedekleyin diyordu win7.. taktım hdd yi pc ye şu an giriş ekranı daha "bios için f2 & boot ayarları için f12" yazan sayfada takılı kalıyor. hdd yi çıkartıp başlatıyorum atheros zımbırtısı çıkıyor :=). şimdi garantiye vereceğim acaba serviste kaç gün kalır bilgisi olan varsa acım hafiflesin en azından :). Bu arada yeni alacak olanlara tavsiye ediyorum kesinlikle. hdd si bozuldu sebebini de bilmiyorum gerçi ama yinede tavsiyemdir :)

hocam tam olarak ne yazdığını söyler misin?
    zımbırtı falan demeden yani

eğer hdd harici donanımsal bir hata yoksa sana önerim direk
    bir sıfır hdd al ve kendin format at, hatta win7 ultimate kur.

yok eğer atheros kartında yani wifi kartında sorun varsa
    ikinci el bir intel wifi kartı al ve değiştir. ben 20 tl ye 5100 agn wifi kartı buldum.

sonra temiz format at.
    hiç garanti ile falan uğraşma derim. zaten alet 1 senesini doldurdu.
    ama yine de sen bilirsin tabi.

• Beyler gecen sayfalarda sorunları anlattım pc 3. kez garantiye gönderdim değişim yapmıyorlar ve onarmadan daha berbat bi halde servisten geri geliyor.
    her gidişinde 15 gün kalıyo bu sefer tüketici hakları vasıtasıyla mahkemeye verecem yine gönderecekler ve yapılmamıs olacak 4. sefer garantiye gondermeyecem. Bu bana ders oldu ucuz olsun hızı yüksek olsun dedik exper e bulaştık başımıza bela aldık servis olayı ile ilgili yorumu size bırakıyorum exper almayı dünen varsa birdaha düşünsün ben kötüleme yapmıyorum sattıkları malın arkasında durmuyorlar. Onarsalar içim yanmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DESPE85

Beyler gecen sayfalarda sorunları anlattım pc 3. kez garantiye gönderdim değişim yapmıyorlar ve onarmadan daha berbat bi halde servisten geri geliyor.
    her gidişinde 15 gün kalıyo bu sefer tüketici hakları vasıtasıyla mahkemeye verecem yine gönderecekler ve yapılmamıs olacak 4. sefer garantiye gondermeyecem. Bu bana ders oldu ucuz olsun hızı yüksek olsun dedik exper e bulaştık başımıza bela aldık servis olayı ile ilgili yorumu size bırakıyorum exper almayı dünen varsa birdaha düşünsün ben kötüleme yapmıyorum sattıkları malın arkasında durmuyorlar. Onarsalar içim yanmayacak.

arkadaşım
    çncelikle geçmiş olsun. gerçekten bir talihsizlik yaşamışsın. elektronikte bu biraz da nasip işi.
    sorunsuz olarak kullanan birçok insan var bu laptopu. experin servisi dandik olabilir gerçekten.
    ama f/p olarak çok uygun ürünler getirdiği de inkar edilmez.
    aynı ürünü monster 2500 tl fiyattan sattı bunu da unutmamak lazım.
    hatta experin daha yeni getirdiği ve carrefour da satılan ve hemen tükenen bunun bir üst modeli de var.
    experin özelliği ucuz ürün satıp teknik desteği minimum tutmak.

sana burada 2 tavsiyede bulunabilirim ki tecrübe ile sabittir.
    1- mahmekeye gitmene gerek kalmadan oturduğun ilçenin kaymakamlığına git ve tüketici hakem
    heyetien dilekçe ile başvur. elinde teknik servis raporların da olsun. şüphesiz lehine karar verecekler.
    ya onlar yada sen iadeli taahhütlü karar sonucunu expere göndereceksin. o zaman değişim yada para iadesi
    yapmak zorundalar.

2- bunlarla uğraşmam diyorsan hemen kadıköye monster bilgisayara gidersin yada hiç gitmeden ararsın.
    biraz pazarlıkıla çok uygun fiyata tamir ettirebilirsin ki garantili tamir ediyorlar ve çok iyi bir teknik servisleri var.
    bu ürünü monster aysınızı kendi markasıyla sattı o yüzden bu ürüne teknik destekleri çok iyi.

artık seçim senin dostum. tekrar geçmiş olsun.

• aynı sorunu ben de yaşadım sorun hdd de bad sektör oluşması genel merkeze gitti ve hdd i değiştirdiler ama aynı diski koyular 400gb lık samsung bence değişim olsa bile kendin dışarıdan disk al servise taktır ben 320 7200rpm seagate aldım değiştirdiklerini de kutu ile harici olarak kullanıyorum kendi diski olan samsunglar beş para etmez samsung un disklerinin ne kadar güvenil olduğu aşikar
    ayrıca işlemcinin sıcaklığı 80 dereceye çıkınca altıneller pc(ender mağazasının sokağında- aksaray) ye fanın üzerine denk gelen ve yarısının hava almasını engelleyen parçayı aldırayım dedim ama yetkilerinin olmadığını söyleyip genel merkeze yolladılar ama genel merkez bu işlemi yapmadı laptop altınellere geri dönünce riske girip söktürdüm plastik parçayı önceleri ortalama 60 derece olan yük altında 80 dereceye çıkan işlemci sıcaklığı şimdilerde normal kullanımda 40 derece civarında yük altındaysa 60 derece civarında geziniyor beniikna etmeye kalktılar yok mühendislik hesaplamalarıyla yapılıyormuş da sökemezlermiş ama uygulama da benim deneyimim bu oldu

• boşverin bu mühendislik palavralarını
    sen en doğrusunu yapmışsın
    benim de aklıma gelmişti cihaz yeni diye modifiye etmek istemedim
    madem sen verim almışsın ben de deneyeyim bari
  • @kizilelma

ilgin için teşekkürler.
    Atheros hatasını şu an hatırlayamıyorum ancak ethernet boot falan diyordu :) tam hatırlayamıyorum yani.
    Pc yi garantiye verdim değiştirip yollarlar inşallah hdd yi. Gerçi artık samsung hdd lere ne kadar güvenebiliriz bilmiyorum ama..
  • İnceleme de tam inceleme yani.
  • Bugün itibarı ile nr81a notebook arızanın giderilememesi sebebi ile bir üst modeli olan nr13e ile değiti ilk izlenimlerim şöyle:
    1. Ramler Nr81a nın takılı 8gb ram değil 3gb ram var.
    2. nr13e 640gb hardik değil nr81a nın 400 gb samsung hardıskı takılı
    3. Görüntü paneli (monitör) değiştirmişler nr81a nın 1920x1080 full hd panelini takmişlar. ( Bunu bana faydası olacağından taktıklarına inanmıyorum.
    sökebilecekleri tüm parçaları sökmişler.
    Ram hiç önemli deği 1gb slotu çıkarıp 4gb ram takviyesi yaptım mı her iki modelden de daha avantajlı bir notebook oluyor.
    Parmak izi okuyucu yok ama numaretik klavye var ve klavye çok kaliteli gerçekten kasa olarak nr81a kadar olamaz.
    Bunların hepsi boş 45 gün kadar garantide kaldı toplamda pc temennim sorunsuz bir biçimde pc yi kullanmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DESPE85

Bugün itibarı ile nr81a notebook arızanın giderilememesi sebebi ile bir üst modeli olan nr13e ile değiti ilk izlenimlerim şöyle:
    1. Ramler Nr81a nın takılı 8gb ram değil 3gb ram var.
    2. nr13e 640gb hardik değil nr81a nın 400 gb samsung hardıskı takılı
    3. Görüntü paneli (monitör) değiştirmişler nr81a nın 1920x1080 full hd panelini takmişlar. ( Bunu bana faydası olacağından taktıklarına inanmıyorum.
    sökebilecekleri tüm parçaları sökmişler.
    Ram hiç önemli deği 1gb slotu çıkarıp 4gb ram takviyesi yaptım mı her iki modelden de daha avantajlı bir notebook oluyor.
    Parmak izi okuyucu yok ama numaretik klavye var ve klavye çok kaliteli gerçekten kasa olarak nr81a kadar olamaz.
    Bunların hepsi boş 45 gün kadar garantide kaldı toplamda pc temennim sorunsuz bir biçimde pc yi kullanmak.

hocam sen daha ne istiyorsun. sana süper kıyak yapmışlar.
    o laptopa eski modelin ful hd panelini takmışlar.
    o panel kalitesinde başka panel neredeyse yok gibi.
    sana 10 numara makina toplamışlar.

• Merhaba Arkadaşlar,

Bende Exper Karizma NR81B Model bilgisayarımı satmayı düşünüyorum. Yakında sahibinden.com da ilan veririm ilan linkinide buraya yazarım. İlgisini çekenler veya ilgisini çekeceğini düşündüğü arkadaşları olanlar varsa bana ulaşabilirler.

emrekapcak@gmail.com mail adresim.
  • bende nr81a kullanıcısıyım almak isteyenlere d-tavsiye ederim dicem ama piyasada yok :)
  • arkadaşlar bende dün vatandan 1330a 6 gblık modelden aldım. bir iki sorum olacak.

benim cihazın fanı hiç susmuyor, cihaz açıldıkdan 10 saniye sonra başlyor fanlar dönmeye ve bataryada kullansam bile durmuyor. onboard ekran kartında kullanırken denedim.

cihazın şarjının kaç saat dayanacağı görünmüyor. sadece yüzde olarak gösteriliyor. harici programlarla bakınca 2 saat civarı diyor. sizce bu az değil mi? ekran en kısıkda ve ekran kartı onboardda denenmiştir.

şimdilik bunlara cevap verebilirsiniz sevinirim. teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: salagil

arkadaşlar bende dün vatandan 1330a 6 gblık modelden aldım. bir iki sorum olacak.

benim cihazın fanı hiç susmuyor, cihaz açıldıkdan 10 saniye sonra başlyor fanlar dönmeye ve bataryada kullansam bile durmuyor. onboard ekran kartında kullanırken denedim.

cihazın şarjının kaç saat dayanacağı görünmüyor. sadece yüzde olarak gösteriliyor. harici programlarla bakınca 2 saat civarı diyor. sizce bu az değil mi? ekran en kısıkda ve ekran kartı onboardda denenmiştir.

şimdilik bunlara cevap verebilirsiniz sevinirim. teşekkürler...

Hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullanın.

Ben laptobu ilk aldığım zaman sanırım 2 buçuk 3 saat gidiyordu pili.Ekran kısıkta değildi.Şarjın kaç saat dayanacağı bende de göstermiyor.Fan sorununa gelirsek.Makineye yormadığınız zaman fan çok sessiz çalışıyor ve ısınmıyor.Fakat oyun ,film gibi işlemlerde müthiş bir ısınma oluyor ki zaten bu işlemleri yapıyorsanız hemen bir soğutucu alın derim.

• Merhaba arkadaşlar

Bilgisayara bios update yapmak istiyorum fakat compal ın sitesindeki bios lar uçmuş. f09 ve f10 bioslar gözüküyor ama f09 un içi boş f10 da "flash , flashıt, NBLBXF10.FD" dosyaları var. Bios güncellemeyi nasıl yaparım ? Bilgisayar son dönemde sürekli mavi ekran hatası veriyor. Format atmak falan işe yaramıyor. Bios güncelleme yapıp denemek istiyorum. Yardımlarınızı beliyorum.
  • önceki sayfalarda paylaşmıştım compal ın kendi sitesinde değilde m ile başlayan bir firmada vardı ben oradan yaptım eski sayfalara bakarsan bulabilirsin
  • Oradakinden de yapamamıştım sonradan dosyanın ismini değiştirince oldu, çok sağol.
  • arkadaşlar hala kaç kişi kaldık bilmiyorum ama benim bir sorum olacak makina yı prize takip kullanmaya başladığımda elektrik kaçarpıyor klaklık giriinden yandaki vga ve hdmi çıkışlarından sizdede oluyor mu bu servise falan vermeli miyim sizce yani ısınnma problemi falan olsa neyse bişekilde çözeriz ama elektrik bu ve bütün sisteminde çok küçük volt larda çalıştığı düşünülürse tehlikeli olabilir yartımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: civilbugra

arkadaşlar hala kaç kişi kaldık bilmiyorum ama benim bir sorum olacak makina yı prize takip kullanmaya başladığımda elektrik kaçarpıyor klaklık giriinden yandaki vga ve hdmi çıkışlarından sizdede oluyor mu bu servise falan vermeli miyim sizce yani ısınnma problemi falan olsa neyse bişekilde çözeriz ama elektrik bu ve bütün sisteminde çok küçük volt larda çalıştığı düşünülürse tehlikeli olabilir yartımlarınızı bekliyorum

bence servise ver 20 gün pc siz kalacaksın ama en azından sağlam kullanırsın böyle birşey olsa senden bilirler. Daha önce elektrik kaçırıyormuş demezler.
  • okula gidince verim o zaman ama kulanıcı hatası derlerse acayip itiraz ederim pc yi açıp devrelerıyle mi oynuyorum ki
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.