Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
35.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir sıkıntı yaşıyorum son zamanlarda bir türlü kurtulaamadım ve bir forum başlığı açtım en sonunda. Bende xper Karizme MR81B kullanıcısıyım belki benzer bir sıkıntı yaşayan olmuştur. Bir umut...

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: azapoglu

Merhaba arkadaşlar,

Bir sıkıntı yaşıyorum son zamanlarda bir türlü kurtulaamadım ve bir forum başlığı açtım en sonunda. Bende xper Karizme MR81B kullanıcısıyım belki benzer bir sıkıntı yaşayan olmuştur. Bir umut...

Teşekkürler...

Yani ? Hocam bahsetseydiniz sorununuzdan biraz veya link verseydiniz en azından...
  • link vermeyi unutmuş ve göndermişim salaklık. gönderiyorum linki...

http://forum.donanimhaber.com/m_45528879/tm.htm
  • ruhuna el fatiha
  • exper yardım merkezini aradım bir işe yaramıyorlar. bizim size söyleyebileceğimiz format atmanızdı ama onu zaten yapmışsınız, servise göndermelisiniz dedi lavuklar. denemediğim şey kalmadı bir virüs değil donanımsal bir sorun olduğu kararına vardım artık. ubuntu kurdum onda da direk olarak yardım sayfalarını açmaya başladı. kurtulamadım lanet şeyden!
  • f1 tuşunta problem olabilir mi acaba
  • Bu sıralar fotoğrafçılığa merak sardığımdan bakamıyorum bu başlığa epeydir. Kizilelma'nın da dediği gibi aletler sorunsuz çok şükür, millet pek uğramıyor sanırım o yüzden. Zaten devamı olmayan bir seri olduğundan da bu alete sahip olabilen şanslı kullanıcıların sayısı pek fazla değil. Almayı düşünen arkadaşlar varsa ikinci el bölümünde vatandan alınma kutusu açılmamış şeklinde satılık NR81A modelinin ilanı var, bilginiz olsun. 1500 lira istiyor sahibi. Sanalpazar gibi bir site üzerinden 12 taksitle %5 site komisyonu hesaba katılarak 1575 liraya alınabilir bence. Bu fiyata da hayli uygun aslında.

@azapoğlu

Sorununuz donanımsal duruyor maalesef, servis yolu gözüküyor gibi. Pek de anlamadığım bir durum açıkçası, yardımcı olamadığım için kusura bakmayın
  • bu konuda şanssız olan tek kişi ben oldum heralde. nefret ederim servisle uğraşmaktan. denemediğim şey kalmadı artık eminim sorunun donanımsal olduğundan. SS servise göndericez.
  • Arkadaşlar Exper KARİZMA NC84B ekran kartı takviyeli olarak tekrar boy gösterdi.. 2GB 5650 ekran kartına sahip ve fiyat 1673TL
    Eski fiyatla yaklaşık 150TL fark var. Sizce 2GB'lik ekran kartı olması bu 150TL'yi karşılar mı?

İşlemci Intel® Core™ i7 işlemci i7 720QM (1.60 GHz,DDR3,6 MB Cache,1066/1333 MHz FSB)
    İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Premium
    Chipset Intel® PM55 Chipset
    Bellek (RAM) 4 GB DDR3 1333 MHz
    Hard Disk 400 GB SATA HDD / 5400 RPM / 8 MB
    Optik Sürücü DVD-RW
    Ekran Kartı 2GB ATİ MOBİLİTY RADEON HD5650 DDR3 128BİT EKRAN KARTI
    Ekran 15.6" Glare (1.920X1.080) HD Parlak ekran
    Hoparlör Tümleşik Stereo Hoparlör
    Ethernet 10/100/1000 Gigabit Ethernet
    Kablosuz Ağ 802.11G 54MBPS
    Klavye Türkçe Q Klavye - Touchpad
    Ağırlık (Pil Dahil) 2.8 kg
    Bluetooth Dahili Bluetooth
    Webcam 1.3 MP Dahili Webcam
    Diğer Headphone Jack , S/PDIF , Line-In
    Kart Okuyucu VAR
    EBAT 374MM(W) X 247,5MM(D) X 35MM(H)
    Diğer Babylon 8 Yabancı dil çeviri programı Türkçe (1 yıllık tam sürüm)
    Diğer Norton Intenet Security 2010 Türkçe (1 yıllık tam sürüm)
    Diğer Zemana Anti-Logger (3 aylık tam sürüm)
  • 2 gb yazdığına bakmayın, aynı alet NR81B'ler ile. Fiyat bu donanıma göre uygun bence. Özellikle full hd ekranı da hesaba katınca. Almak istiyorsanız kaçırmayın bence. Hayırlı günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

2 gb yazdığına bakmayın, aynı alet NR81B'ler ile. Fiyat bu donanıma göre uygun bence. Özellikle full hd ekranı da hesaba katınca. Almak istiyorsanız kaçırmayın bence. Hayırlı günler

Ben de sitenin yalancısıyım. Başlıkta özel ibaresi var ve (Exper KARİZMA NC84B 15.6/İ7-720/1.6GHz/4/400/2GB HD ATİ 5650 özel) paylaşımlı vs. belirtilmemiş..

http://experstore.com/Exper-KARIZMA-NC84B-156I7-72016GHz44002GB-HD-ATI-5650-ozel,PR-18826.html
  • Aynı şekilde NC84A modelide 2 GB olarak verilmiş. Fiyat 1622TL.

http://www.experstore.com/Exper-KARIZMA-NC84A-156I7-72016GHz33202GB-HD-ATI-5650,PR-12009.html
  • bence 2 gb olması pek fazla birşe değiştirmeyecek tir ama genede sadece ekran kalitesi için bile alınabilir baılıyorum ekranına çok net ve parlak iyiki almışım diyorum (niye aldım ki dediğim meseleler var ama onlar filde pire sayılır)
  • arkadaşlar laptop aynı laptop.
    bizimki de paylaşımla 2gb oluyor zaten.
    sadece reklam hilesi. alet aynı alet yani

BU ARADA BÜYÜK ALIŞVERİŞ OLAYI BAŞLIYORRRR

EVET ARKADAŞLAR
    AMERİKADAN SİPARİŞ VERECEKLER SIRAYA GİRSİN

SSD
    RAM
    2. HDD APARATI

GİBİ ŞEYLER İÇİN %10 KOMİSYONLA SİPARİŞ ALIYORUM.
    KARGO, GÜMRÜK V.S. DERDİ YOK.
    SADECE KARGO PARASI KADAR KOMİSYON İLE
    İSTEDİĞİNİZ ÜRÜN GELİYOR.

SON SİPARİŞ GÜNÜ 20 OCAKTIR ARKADAŞLAR.
    ÜRÜNLER 25 ŞUBATTA ELİNİZDE OLACAK.
  • exper(nblb2): 

İşlemci Intel® Core™ i7 işlemci 720QM (1.60 GHz, 6 MB Cache, 1066/1333 MHz FSB)
    Chipset Intel® PM55 Chipset
    Bellek (RAM) 3 GB DDR3 1333 MHz
    Hard Disk: 400 GB SATA HDD
    Optik Sürücü: DVD-RW
    Ekran Kartı 2 GB ATI HD5650 DDR3 128Bit Ekran Kartı(1 GB Ayrılmış Bellek)
    Ekran 15.6" Glare (1920X1080) HD Parlak ekran
    2mp Kamera
    parmak izi okuyucu+yüz tanıma

Benim sorunum ekranı kaplayan kırmızı noktalar komple ekran kırmızı noktalarla doluyor. Beyaz bir sayfa ve uygulama açıyorum açılan ekranın bölümü düzeliyor. Bunu yapmasının sebebi donanımsal bir hata mı yok ekran kartı güncellemesi ile geçebilecek bir sorun mu çok sık yapmıyor.
  • dostum ilk olarka geçmiş olsun ama birde foto ss falan kosyaydın çok güzle olurdu
    ilk önce ekran kartı güncellemesini yap eğer devam ederse bir format falan at(biliyorum biraz zahmetli olacak) birde printscreen falna dene eğer onlarda eğer kırmızı nokta oluşmuyorsa benim düşüncem problem panelden kaynaklı sonra garantiye gönderirsin
  • Maşallah herkes sorunsuz kullanıyor makinaları ama benim bir problem im var şu ısınma işini bir türlü halledemedim 1 2 haftfır mafia 2 oynuyorum 1 1.5 saat oynadıktan sonra donmalar başlıyor biraz daha oynayınca oyundan soğuyup çıkıyorum işlemci 65 70 arasında ısınırken ekran kartı 72+ ısınıyor eğer böyle giderse gerçekten lazım olduğu zaman kullanılmaz olacak. Şöyle bişey düşündüm işlemci ve gpu nun ızerındeki termal macunları temizleyip dh de de çok önce incelenen gibi bir termal macunla değiştirsen bir değişiklik olurmu sizce. Ek olarak normal kullanımda da ısı fazla durmuyor yani bir video açtığım zaman gene ısınmaya başlıyor ne yapayım bir öneride bulunun
  • experin hala kategorisi yok, her markanın var.
  • Ben de bu makineden almayı düşünüyorum ama sırf marka Exper diye tereddütlerim var

Acaba cahillik mi temkinlilik:) mi bu tereddüt olayı.

Açıkçası 2000 TL ye aynı özelliklerde başka bir marka satsa hemen alırım.

Ama bu özellikler Asus ,Dell Toshiba veya Sony de olsa 2500 -3000 Tl ye çıkıyor fiyatlar

2000 liraya kadar Full HD başka makine önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: culdesac
    Ben de bu makineden almayı düşünüyorum ama sırf marka Exper diye tereddütlerim var

Acaba cahillik mi temkinlilik:) mi bu tereddüt olayı.

Açıkçası 2000 TL ye aynı özelliklerde başka bir marka satsa hemen alırım.

Ama bu özellikler Asus ,Dell Toshiba veya Sony de olsa 2500 -3000 Tl ye çıkıyor fiyatlar

2000 liraya kadar Full HD başka makine önerisi olan var mı?

Arkadaşım bildiğim kadarıyla sıfır yok eğer varsa ben ce al çünkü çok hesaplıya geliyor eksikleri var malzeme kalitesi biraz düşük ama donanımsal olarak yüksek

benim sorumu cevaplayacak olan yokmu yav bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.