Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
35.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, değişik paylaşımlar yapalım, bu mükemmel aletleri nasıl daha verimli kullanabiliriz tartışalım vs. Sonuçta sınırlı sayıdaki mükemmel ürünlere sahip olduk çok şükür , bunun tadını çıkaralım

Hepsiburadadan silikon klavye koruyucu sipariş etmiştim, geldi ve tam uyum sağladı. Bu ürün sayesinde tuşlara daha yumuşak bi dokunuş hissi verilmiş oldu ve şahsen harici klavye gereksinimim ortadan kalktı. Dahası toz, su vs geçirmiyor, kolay erimiyor (sigara külü vs düşerse) ve yıkanabiliyor. Laptop başında yeme içme sigara kullanma durumları olanlara şiddetle tavsiye ederim. Yapıştırıcı vs içermediğinden kolayca kaldırılabiliyor ama siz istemeden de 1 mm oynamıyor yerinden kullanırken. Kargo dahil 15liraya maloldu bana ve iyiki almışım dedim, dediğim gibi, şiddetle tavsiye ederim hepinize. Temiz tutma adına almıştım ama kullanımımı da kolaylaştırdı. Linkini veriyorum, incelemenizi öneririm

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=112970&productid=bs01854

• harika bir ürün. teşekkürler
  • A-data ddr3 1333 ram Türkiyede şu an için yok . Ne zaman gelir bilinmez olsa iyi olurdu. Herzaman takım ram kullanmak daha iyi. Klavye korucusu demişsin ben panel arkası için şeffaf notebook sticker arıyorum ama bulamadım. Microsoicin varmış bir zamanlar o da piysasada yok. Varmıdır bildiğiniz satan bir yer.
  • Invisible shield'ın ürünleri var bazı modeller için, ara bi istersen internetten yada bu tabelacılar var ya, onlarda bulunur reklam tabelası hazırladıklarından. Bi ara metalik gri renk 1 metrekare sticker almıştım bu tabelacılardan 5 liraya, neyim var neyim yok kaplamıştım zamanında Exper için de bizim kampüsteki bi kırtasiye tarzı dükkandan 10 liraya notebook sticker aldım 1 ay kadar önce ve uyguladım hemen. mis gibi oldu valla, stickersız çok iz tutuyordu
  • arkadaşlar yanlız bu sticker klavye koruyucu falan kaplıyorsunuz ama
    şimdi aklıma geldi, bunlar laptopun ısısını acaip artırır.

xxl567
    sende sıcaklık arttı mı klavyeyi kapatınca?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilelma

arkadaşlar yanlız bu sticker klavye koruyucu falan kaplıyorsunuz ama
    şimdi aklıma geldi, bunlar laptopun ısısını acaip artırır.

xxl567
    sende sıcaklık arttı mı klavyeyi kapatınca?

Niye arttırsınki? Hava giriş çıkışları klavyenin üstünde değil, ondan bariz bi fark yok. Klavyeden içeri hava alacak olsa anakartın vay haline, toz topraktan geçilmez, 1 haftaya alev alırdı alet
  • haklı olabilirsin
    ama yine de emin olmakta fayda var.
    sen hele bir test et bakalım sana zahmet sıcaklıklar artıyor mu
  • CPU sıcaklığım 49 derece. Bilgisayar sabah 10 dan beri aralıksız açık fakat office ve internet işleri için
  • http://service1.marasst.com/
    burada bios un f09 unu gördüm ama hiç bios güncellemesi yapmadığımdan indirip de denemedim monster in dh konusu da hiç aktif değil ki bi şey soruyosun ya hiç cevap vermiyor lar yada yıllar sonra cevap veriyolar
    bide ek olarak bu infienon gibi bi program var dı o ne işe yarıyor
  • infienon dedigin nedir dostum ben anlamadim

bu arada verdigin linkten en son guncel driver ve bios yuklemek mumkun. tesekkurler
  • @kizilelma

Bak eminsen yapıyorum bios güncellemesini. Sıkıntı yok di mi, link sağlam ?
  • tam ismini aılmıyorum ınfeinon sekurty platform gibi bi adı vardı zaten önemli önemli değil. Bios güncellemesi yapan nasıl yapıldığını anlatır sa çok sevinirim
  • xxl567
    o link resmi link olmasi lazim zaten.
    monster konusunda da vardi o link.
    ama biod upgrade yapmak icin kendi yazilimi yok sanirim.
    nasil yapmayi dusunuyorsun?
  • Hiçbir fikrim yok açıkçası, daha önce 5-6 defa bios güncellemesi yapmıştım farklı laptoplara ama bunu da bir şekilde yapacaz artık.Gerekli dosyaları indirdim linkten. Üstünkörü baktım biraz içine, uygulama dosyaları felan var. Bulucaz bi yolunu gari. Alet puff olursa da gönderirim exper'e, alırım para iadesi, satmaya çalışıyorum zaten daha küçük bir alet almak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 8 Kasım 2010; 18:18:42 >
  • Valla iyi oldu biosum update ettim baya eskiymiş. Hotfixleride yükledim. Ellerine sağlık güzel paylaşım.
  • Arkadaşlar Bios update için öncelikle siteden Drivers&Downloads seçin. Oradan Compal NBLB2 seçin ve Bios/For MP/NBLB2F09.zip dosyasını inidirin. Rar'dan çıkarttığınızda karşınıza DOS ve Windows klasörleri çıkacak. Windows Klasörlerinin içindeki Insyde Flash.exe yi çalıştırın ve talimatları uygulayın. Benim Bios Sürümüm 3.5 idi ve 3.9'a update etti.

Hotfixler

KB978258 - USB devices that are connected to a computer may not work after the computer is idle for more than one hour Windows 7 or in Windows Server 2008 R2
    KB975599 - Stop error when you put a computer that is running Windows 7 or Windows Server 2008 R2 to sleep, into hibernation, or when you restart the computer: "0x9F"
    KB974476 - The computer stops responding when an USB device resumes from the USB Selective Suspend state in Windows 7 or in Windows Server 2008 R2

Yüklemenizi tavsiye ederim. Çünkü USB ler le ilgili sorunlarım vardı. Bütün USB slotlarım dolu olduğundan bazen acayip bir şekilde Harici harddiskimi çıkardığımda bir üste takılı olan usb de kendi kendini çıkarıyordu. Bazende harici hard disk kendi kendine çalışmayı durduruyordu. Nedenini çözememiştim. Bakalım Microsoft Amcanın dediğine göre bu sorunları düzeltiyormuş. Zamanla anlarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dekuki -- 8 Kasım 2010; 23:17:06 >

• kocweb
    tesekkurler hemen deneyelim.
    bios update ten sonra ne gibi degisiklikler oldu sende
    baktin mi bios ayarlarina
  • Güzel paylaşım kocweb, sağolasın. Bios update'i yaptım, açılıştaki exper yazısı da gitti, belki bi sonraki sürümde monster felan yazar :)
  • ya baska degisiklik yok mu biosta
  • E yükle de bak hacı, o nasıl üslup öyle ! Biosa girdim şimdi, görünür bi değişiklik yok, Bi de böyle paylaşımları ilk sayfadaki mesaja eklesek daha iyi olur sanki, herkes girer girmez görür
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.