Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
35.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buyrun arkadaşlar Notebookcheck TR sitesi bizim laptopun COMPAL NBLB2 (Fire DTX) markası ile Almanya Versiyonunun 5650 sini incelemiş. Ekran kartını da sökmüşler resimleri büyütüp görebilirsiniz. Benim görebildiğim Ekran kartı On Board. Bir de siz bakın.

http://www.notebookcheck-tr.com/ATI-Mobility-Radeon-HD-5650-Grafik-Karti-Incelemesi.24049.0.html
  • tamam gördüm resimleri.
    evet anakarta gömülü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahir_Zaman -- 28 Ekim 2010; 15:26:29 >
  • Bu laptobun üreticisi DevilTech ve zannedersem aynı Fokus Bilgisayar gibi çalışıyorlar sattığı bilgisayar modelleri aynı. Fiyatlar bariz bir şekilde ucuz. Almanyada oturan yakınınız varsa sipariş edebilirsiniz.

Intel Core i7 Mobile
    RAM 8 GB DDR 3
    HDD 500 GB SATA
    GeForce GTX 460M
    (39,6cm) 15,6'' FHD LED Screen
    Blu-Ray Laufwerk

Fiyat 1099 Euro

-------------------------

Intel Core i7 Mobile
    RAM 8 GB DDR 3
    HDD 1000 GB SATA
    ATI HD 5870 mit 1024MB
    (43,9cm) 17,1'' FHD LCD Screen
    USB 3.0

Fiyat : 1199 Euro

Fokus Bilgisayar bu özelliklere kaç fiyat çeker orasını bilemem.

Site :http://www.deviltech.de/deviltech.php/sid/82ea6897d841a48b276bfdc0e99a1621/cl/alist/cnid/8a142c3e4143562a5.46426637

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dekuki -- 28 Ekim 2010; 18:50:10 >

• 4 gün ban yemiştim döndüm şimdi.
    neler oluyor ya bayağı ilginç şeyler olmuş ben yokken.

ekran kartı da anakarta gömülüymüş.
    böylesi daha iyi çünkü 500-600 dolar verip
    ekran kartı upgrade yapılmaz zaten.
    neredeyse laptop fiyatı.

notebookcheck te hd5650 testleri zaten
    çok iyi sonuçlar vermiş. ekran kartı üzerine
    artık konuşmak yersiz.

ilk yapılması gereken hemen bir ssd upgrade
    yapmaktır. bu laptopun başka bir eksiği yok
    arkadaşlar. hatta diğer laptoplardan fazlası var.

mesela çoğu laptopta ddr3 1333 ram yoktur..
    çoğu 1066 dır ve bizim adata ddr3 1333 ramler
    windows 7 sistem puanı olarak 7.4 almıştır.
    bakın çoğu marka laptopun ramleri buu skoru alamaz.
  • ramler o puanları alıyor ama gecikme zamanları da dandik, cl9. tabi cl7 koysalar fiyat da bu kadar uygun olmazdı ya neyse. açıkçası ben henüz eski laptopum kadar performans alamadım bu sistemden. eski laptopum acer 6930g idi ve p8700 2,53 ghz çift çekirdek 3mb L2 cache, 4gb ddr2 ram, 320gb seagate 7200 hdd ve nvidia 9600gt ekran kartlı bir alet idi ve gündelik işlerim çok daha seriydi o alette. Bu core i7 lerin turbo boost olayı bana pek yaramadı açıkçası
  • hocam gündelik işlerden kastın ne bilmiyoum ama ben çok fazla video encode yaparım.
    eski masaüstüm ve laptopuma göre 5 kat daha hızlı yapıyorum şimdi..
  • Gündelik işlerden kasıt, office, film, müzik, internet vesaire işte, daha açık nasıl anlatılır bilmiyorum. tabiki oyun ve video encode vs. işlerde farkını ortaya koyacaktır alet ancak baz frekans 1.6 yetmiyor günlük işlere
  • ancak böyle açık anlatılır. senin gündelik işler dediğin herkes için farklı olabilir.
    o dediğin gündelik işler celeron ve 1 gb ramle bile rahat yapılır.
    yani bu makinayı gündelikçi işçi falan gibi değerlendirmen çok hoş olmuş
    kral gündelik işlerle uğraşmaz , devlet yönetir

hele bir de ssd si varsa cihanı yönetir
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

Gündelik işlerden kasıt, office, film, müzik, internet vesaire işte, daha açık nasıl anlatılır bilmiyorum. tabiki oyun ve video encode vs. işlerde farkını ortaya koyacaktır alet ancak baz frekans 1.6 yetmiyor günlük işlere

Şimdi Bilgisayar zaten üzerindeki hard diskle iyi performans vermiyor. İmzanda Corsair F60 var. F60'la mı gündelik işlerinde tam performans alamadın? Diğer bir konuda Turbo Boost sisteminin performansa negatif etkisi olduğunu bende düşünüyorum. Çünkü işlemcinin salt hızı 2.2 gzh olması ile 1.6 dan 2.2 ye zorlamayla kendini çıkarması arasında fark var ama reel olarak yüzde kaçlık bir etkisi olur onu bilemem. Zaten i7 620'ler dört çekirdekl kardeşlerine nazaran günlük iş ve oyunlarda daha güzel sonuçlar veriyorlar. i7 620 i7 700 ailesinden sonra piyasaya çıktı daha yeni bir mimariye sahip. Tabi bu dört çekirdeğin kullanılabildiği encode işlemlerinde i720 nin farkını görüyoruz, ven encode yaptım gerçekten hızlı idi. Özellikle ULEAD ile yaptığım bir film resim karışık düzenlemeyi encod ederken gördüğüm hız beni mutlu etti. Ama yinede SSD ile ben performans sıkıntısı çekeceğini pek düşünmüyorum. Artık Mekanik Diskler bence artık çok özel bir teknoloji ile donatılıp günümüz sistemlerinin hızlerının gerçek olarak yansıtacak seviyeye gelmediği sürece yok olmaya mahkum. Hepimiz SSD takmak istiyoruz. Bence fiyatlar bundan sonra kademeli olarak düşecek. Çünkü bellek üreticilerinin nerdeyse tamamı SSD işine de girdi ve ortalıkla SSD model patlaması var. Ve ürünün üretldiği gibi satılması gerekiyor ve satılmasının önündeki engel fiyat ve kapasite arasındaki uyumsuzluk olduğunda bunun daha fazla sürdürülebilir olduğunu zannetmiyorum. Fiyat kapasite oranı bence hızla makul düzeylere gelecektir.

• uzun lafın kısası, 3-5 mesaj geride özelliklerini belirttiğim eski laptopum hız olarak bundan iyiydi. Ha niye aldım bunu, fiyatı iyiydi :) zaten şu anda da satılık listesinde. core i5 işlemcili bi acer 3820 veya 4820 alacağım kısmetse. 4 çekirdek olayından pek haz etmedim açıkçası.
  • hocam tercih senin. ama 1 seneye kalmaz çoğu uygulama 4 çekirdek
    destekli olacak ve performans farkı o zaman belli olacak.
    o zaman da pişman olup ben 4 çekirdeğe döneyim demeyesin sakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilelma

hocam tercih senin. ama 1 seneye kalmaz çoğu uygulama 4 çekirdek
    destekli olacak ve performans farkı o zaman belli olacak.
    o zaman da pişman olup ben 4 çekirdeğe döneyim demeyesin sakın

Kaynağınız nedir hocam?
  • kaynak internet...
    bakarsan zaten simdiden cogu baslamis bile.
    oncelikle adobe firmasi cogu uygulamasi oyle
    forumda da bu konuda basliklar olmasi lazim
  • Turkiyedeki suanki fiyatlar nedir. Nerden alabilirim
  • artik alamazsin dostum. bitti cunku
  • Nasıl bitti daha piyasaya cıkmadı. Nerden bulacağım şimdi boyle uygun ve iyi laptop
  • hocam nasip. artik baska bir sicak firsat bekleyeceksin.
  • Varmı bildiğin iyi bir laptop. Ucuz yollu
  • Benim experi satıyorum ben, düşünürsen düıkkanıma bak burayı da dükkana çevirdim ya, kusura kalmayın
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.